Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 21:23   #4581
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Idemo korak po korak...
Netko (ipak) razmislja o tome..
E tu se ne slažemo.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:28   #4582
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
E tu se ne slažemo.
Sve 5. Nitko ne kaze da se moramo slagati... Rezultat ce pokazati...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 03:28   #4583
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Za razliku od tebe.
Mene niko ne pita ali barem podržavam poteze MORH. A rezultate od tih poteza su već vidljivi.
AnteCash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:50   #4584
Quote:
AnteCash kaže: Pogledaj post
Mene niko ne pita ali barem podržavam poteze MORH. A rezultate od tih poteza su već vidljivi.
Gleć, vjerujem da podržavaš kao što vjerujem da podržavaš HDZSDP, vjerojatno branch HDZ a rezultati su također vidljivi. Ali moraš priznati da je stalno ponavljanje istih poteza s očekivanjem različitog rezultata pomalo oksimoron.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:39   #4585
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
A sada se sjetimo svih postova punih skepse i nevjerice u vezi naših "Indijanaca".
Nema frke; evo ću vas podsjetiti: Kiowa Warrior je za USArmy doktrinarno zastarjela letjelica pa je izbačena iz upotrebe. Za Hrvatsku se nemože s pravom reći da se ne uklapa u doktrinu OSRH jer one nemaju ni doktrinu, ni strategiju niti dovoljno pameti pa se nemože formalno zamjeriti kupnja smeća od tzv. saveznika. U odnosu na Mi-24 bačene na smetljište, KW ima daleko manje: brzinu, dolet, nosivost i vatrenu moć. Ali ima seeenzooreee i vaatruuu groomma, pardon paklenu. E pa da ste stvarno trebali napadne helikoptere, mogli ste i 24ke opremiti optronikom iz 2000-ih a ne kupiti KW sa kuglama debelo zaostalim u osamdesetima. Jedina prava njina upotreba u Hrvatskoj je propagandna a da bi se povjerovalo kako se radi o nečem superNATOovskom koje Hrvatskoj donosi išta osim vojne beskorisnosti i troškova održavanja, potrebno se spustiti na nivo nekoga tko vjeruje u bajke.

Situacija u državi, vojsci i zrakoplovstvu vojnom je trenutno toliko napeta da su forumske perjanice Informativno-Političkog Djelovanja pribjegle davanju dijagnoza ili brijanju na tešku religiju. Netko u promičbenom zapovjedničtvu se izgleda pobojao da je kraj igre blizu pa se primjenjuju krajnja informativnobojovnička sresdstva. Pripremimo kokice i uživajmo u predstavi.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:54   #4586
Uistinu?

Pod tim uvjetima nam ne može pomći ni Ungarische Partei des zweischwänzigen Hundes.
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:16   #4587
Quote:
Buck kaže: Pogledaj post
Uistinu?

Pod tim uvjetima nam ne može pomći ni Ungarische Partei des zweischwänzigen Hundes.

Quote:
The US Army has executed its grand rotary-wing aviation restructuring plan that saw the ousting of hundreds of Bell JetRanger derivatives from service—653 airframes in total. These included the Army's entire fleet of 187 TH-67 Creek primary trainers and the roughly 340 OH-58D Kiowa Warrior armed reconnaissance/armed scout helicopters that performed so brilliantly in Iraq and Afghanistan. Now, just months after the final Kiowa Warriors were officially retired, the US Army is whining about how badly they need...an armed scout helicopter.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:27   #4588
Iskreno, "poštovani" forumasi, vec ste se meni popeli na k... sa vasim prepucavanjima na osobnoj razini. Ja, kao laik, uzivao sam citajuci stvari iz kojih sam mogao nauciti ponesto. Uzivao sam citajuci tehnicke detalje letjelica i mogucnosti istih. Uzivao sam uciti...

Ali svojim egocentricnim sranjima ste zatrovali temu. Iskreno, svi vi (da ne imenujem) koji se prepucavate ovdje niste nista nego hrpa isfrustriranih budala!
Fuj!
Koliko god sam cijenio neke od vas, spustanjem na razinu primitivizma ste mi se zgadili.

Skupa sa adminom koji to dozvoljava....

Imate PP pa se tamo dopisujte. Ali ne, onda ne bi mogli javno pokazati koliko ste "jaki", jelda?



Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:33   #4589
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Nema frke; evo ću vas podsjetiti: Kiowa Warrior je za USArmy doktrinarno zastarjela letjelica pa je izbačena iz upotrebe. Za Hrvatsku se nemože s pravom reći da se ne uklapa u doktrinu OSRH jer one nemaju ni doktrinu, ni strategiju niti dovoljno pameti pa se nemože formalno zamjeriti kupnja smeća od tzv. saveznika. U odnosu na Mi-24 bačene na smetljište, KW ima daleko manje: brzinu, dolet, nosivost i vatrenu moć. Ali ima seeenzooreee i vaatruuu groomma, pardon paklenu. E pa da ste stvarno trebali napadne helikoptere, mogli ste i 24ke opremiti optronikom iz 2000-ih a ne kupiti KW sa kuglama debelo zaostalim u osamdesetima. Jedina prava njina upotreba u Hrvatskoj je propagandna a da bi se povjerovalo kako se radi o nečem superNATOovskom koje Hrvatskoj donosi išta osim vojne beskorisnosti i troškova održavanja, potrebno se spustiti na nivo nekoga tko vjeruje u bajke.
Nek je zaostao iz srednjeg vijeka ali s AGM-114 Hellfire je dovoljan da neprimječen uništi sav srpski oklop u 2-3 naleta naravno zajedno sa Spike i PZH2000.Hrvatska ima samo jednog jedinog neprijatelja u okružju a to je Srbija i mi moramo nabavljat oružja koja bi njih zaustavila u mogučem srazu.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:45   #4590
Da je nama vise naoruzanja koje je SAD koristila u ratovima prakticki do jucer..... Ono sta sad imamo se nesto koristilo jos u WW1, a nesto po tehnologiji odma i nakon WW2...
Jos kad minjaju F-16, F-15, F-18....itd....
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:52   #4591
tocno to pinco
za mnoge njihove igracke bih jako rado da ih se rijese u ovom smjeru, kao kaj su se rijesili kiowa
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:31   #4592
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Iskreno, "poštovani" forumasi, vec ste se meni popeli na k... sa vasim prepucavanjima na osobnoj razini. Ja, kao laik, uzivao sam citajuci stvari iz kojih sam mogao nauciti ponesto. Uzivao sam citajuci tehnicke detalje letjelica i mogucnosti istih. Uzivao sam uciti...

Ali svojim egocentricnim sranjima ste zatrovali temu. Iskreno, svi vi (da ne imenujem) koji se prepucavate ovdje niste nista nego hrpa isfrustriranih budala!
Fuj!
Koliko god sam cijenio neke od vas, spustanjem na razinu primitivizma ste mi se zgadili.

Skupa sa adminom koji to dozvoljava....

Imate PP pa se tamo dopisujte. Ali ne, onda ne bi mogli javno pokazati koliko ste "jaki", jelda?



Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
greenvlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:01   #4593
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Gleć, vjerujem da podržavaš kao što vjerujem da podržavaš HDZSDP, vjerojatno branch HDZ a rezultati su također vidljivi. Ali moraš priznati da je stalno ponavljanje istih poteza s očekivanjem različitog rezultata pomalo oksimoron.
Politika? Baha

Kmeči koliko hočes ali modernizacija Oružane snage Republike Hrvatske se nastavlja.

Zadnje uređivanje AnteCash : 01.09.2017. at 23:01.
AnteCash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:04   #4594
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Gleć, vjerujem da podržavaš kao što vjerujem da podržavaš HDZSDP, vjerojatno branch HDZ a rezultati su također vidljivi. Ali moraš priznati da je stalno ponavljanje istih poteza s očekivanjem različitog rezultata pomalo oksimoron.
da pokusam pogoditi: ti si za mir u svijetu?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:58   #4595
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Iskreno, "poštovani" forumasi, vec ste se meni popeli na k...
Nemoj tako, pa tek postaje zanimljivo, odavno već imamo lupanje glavom o zid plača, sad su se krenule pivat mise zadušnce.
Pričekajmo Voodoo dolls i đir oko kamena (neka se nitko ne uvrijedi).
Tek postaje zanimljivo.

Quote:
Uzivao sam citajuci tehnicke detalje letjelica i mogucnosti istih. Uzivao sam uciti...
Di to, ođe, teško.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 09:20   #4596
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da pokusam pogoditi: ti si za mir u svijetu?
A da se umjesto beskonačnog piskaranja malo posvetiš čitanju s razumijevanjem. Da, ja sam za mir u svijetu, a ti si za rat? Stvarno?
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 09:22   #4597
Quote:
AnteCash kaže: Pogledaj post
Politika? Baha

Kmeči koliko hočes ali modernizacija Oružane snage Republike Hrvatske se nastavlja.
Pa zar i ti? Pa zar je čitanje s razumijevanjem takav problem?
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:00   #4598
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Nek je zaostao iz srednjeg vijeka ali s AGM-114 Hellfire je dovoljan da neprimječen uništi sav srpski oklop u 2-3 naleta naravno zajedno sa Spike i PZH2000.Hrvatska ima samo jednog jedinog neprijatelja u okružju a to je Srbija i mi moramo nabavljat oružja koja bi njih zaustavila u mogučem srazu.

čim braniš topništvo i oklop? bez velikog zagađenja i uništenja sa skinute 4 točke RH je na kolinima, i za to ne triba bit veliki mudrac.
postavi četri bove na otrantu i malo mriže, eto gladi.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:59   #4599
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Situacija u državi, vojsci i zrakoplovstvu vojnom je trenutno toliko napeta da su forumske perjanice Informativno-Političkog Djelovanja pribjegle davanju dijagnoza ili brijanju na tešku religiju. Netko u promičbenom zapovjedničtvu se izgleda pobojao da je kraj igre blizu pa se primjenjuju krajnja informativnobojovnička sresdstva. Pripremimo kokice i uživajmo u predstavi.
Tko to moje ime doziva?
Kako si mene linkao ,(parcijalno kao odgovor na duhovne opservacije upućenih tehničkih lica- da se izrazim po JNA), red je da ti odgovorim, iako sam čvrsto odlučio danas ne postati.
Podforum je netko odlučio sjebati a taj nisam ja.To smo osjetili i najavili.
Zašto je to tako-mogu pretpostaviti, ali vlasnik možda zna.

Inače, glede mede i pisanja, ovaj dio virtulanog svijeta je postao šizofrena kreštaonica koja se prelila s dvije teme- remont migova i remont helikoptera.
Antipodi koji se javljaju su tako intenzivni, iritantni i intrigantni da je pomalo mučno čitati a nekmo li sudjelovati.
S jedne strane je teški kriminal, bio i upravo se sprema, pače uvjerava nas se kako Rusi nisu sposobni remontirati vlastiti proizvod i da nemaju ovlasnice za to i da će nas "oženiti " do bola a svi drugi koji nemaju i neće imati papire su pravi izbor s umjerenim cijenama.
Hebe mi se i za Ruse i Bjeloruse i Ukrajince i Eskime i bivše generale i masonske organizacije.
Kako sam ja IPD-ovac na zadaći uljepšavanja stanja treba ipak reći da se leti ko nikad; i ovih 7-8 migova od dijelova iz 5 zemalja, i ovih 16 Indijanaca, i 8 Bellova i 8 uvijek spremih Pila, i ovih 12 iz žute, i ovih 13 što ih Ukrajinci remontiraše i ovi mali Zlinići, sve to zuji od jutra do jutra.
Koliko će dugo letjeti- Svevišnji zna, možda mjesec, možda godina ,možda desetljeće.
Još ćemo sačekati listopad 2017. i objavu odabira višenamjenskog aviona za HRZ. Hoće li se to realizirati? Iskreno ne znam, ali znam da nikad nismo došli do ove faze. Po meni je to pozitivno, jer sam ja po promidžbenoj zadaći na foumu ,pa tako gledam na stvar.
Što da od tebe saznajem koliko je država, ekonomija ili vojska sjebana?
O Bože milostiv ti budi.
Majica ima i od Indijanaca i od Migova (nema strukiranih, crna prevladava) pa ako si zaiteresiran...možda bi ti prodali, jer poslati ti neće.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 04.09.2017. at 00:12.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 08:56   #4600
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
čim braniš topništvo i oklop? bez velikog zagađenja i uništenja sa skinute 4 točke RH je na kolinima, i za to ne triba bit veliki mudrac.
postavi četri bove na otrantu i malo mriže, eto gladi.
šta je umjetnik mislija
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.