Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2016., 21:09   #41
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
kako vi bosanci znate sve ,a pratili ste događanja iz Neuma ??? na kojem položaju si ti bio na Uni ? Daj nas prosvjetli . Koka je ak se ne varam iz 2gbr koja je aktivno bila uključena . Sad ako su tu bili uključeni Bošići , Pušići itd..onda sam nešto fulao .
A na kojem si ti položaju bio. Ti si svuda bio, svevremenski i svepristuni čovječe. Nema bojišta gdje ti nisi bio, ko i ovaj koka koji ne zna elementarne podatke pa tako bulazni da je u Oluji zarobljen banijski korpus a ne kordunaški.

Zadnja budala ne bi tvrdila da je UNA poduzeta da bi se spriječilo napredovanje tzv ABiH koja u to vrijeme grčevito brani Ključ sa svim pojačanjima iz 7-og korpusa da im Srbi opet ne dođu pred Bihać.
sedan is offline  
Old 23.03.2016., 23:30   #42
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Čista glupost. Da Bošnjaci ne zauzmu što više teritorija. A kad su u srpskom protudaru Srbi razbili bošnjačke snage i došli ponovno do Ključa Alija je molio da HV pojača djelovanja. I dogodio se Južni potez i Bošnjaci poslije zauzeli i Sanski most. Dakle tipična glupost i podvala.
Nitko nije branio Bošnjacima da krenu na te krajeve al oni nisu imali snage držati dostignute linije a kamoli ići i na taj krak kad im je onaj kod Ključa visio o koncu.
Tvoji postovi su mjerna jedinica za podmetanje.
Oni su bili malo veći kreteni.
Pa HV je nakon Drvara trebao ući u Petrovac (Srbi su pobjegli), pa Sanski Most i Prijedor, ali su ovi "genijalci" ušli u prazan Petrovac (poginuli su i neki njihovi kad su nabasali na HV putem) i nastavili prema praznom Ključu i Sanskom Mostu).
Onda je HV stao (nakon kaj smo ušli u Jajce), pa su ih Srbi očistili iz Ribnika te došli pred Sanski Most i Ključ, pa je HV morao pokrenuti Južni potez i očistiti Srbe iz Ribnika, Mrkonjića i Bočca. Pa HV je de facto došao do samog Ključa...
Da nisu glumili genijalce, Prijedor bi bio u fBiH danas, a unska pruga bi bila funkcionalna...
@Feenian, još će ispasti da su oni oslobodili RH
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Old 23.03.2016., 23:30   #43
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
A na kojem si ti položaju bio. Ti si svuda bio, svevremenski i svepristuni čovječe. Nema bojišta gdje ti nisi bio, ko i ovaj koka koji ne zna elementarne podatke pa tako bulazni da je u Oluji zarobljen banijski korpus a ne kordunaški.

Zadnja budala ne bi tvrdila da je UNA poduzeta da bi se spriječilo napredovanje tzv ABiH koja u to vrijeme grčevito brani Ključ sa svim pojačanjima iz 7-og korpusa da im Srbi opet ne dođu pred Bihać.
A čuj nisam ti ja kriv kaj si ti nosio pelene dok sam ja bio 5 metara udaljen od Stipetića dok mu se predavao zapovjednik tog korpusa.... Jel baniski ili kordunski dragom bogu taj svejedno jer taj kraj se zove kordun i banija....
Svi znaju na kaj mislim......
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 24.03.2016., 11:43   #44
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
A na kojem si ti položaju bio. Ti si svuda bio, svevremenski i svepristuni čovječe. Nema bojišta gdje ti nisi bio, ko i ovaj koka koji ne zna elementarne podatke pa tako bulazni da je u Oluji zarobljen banijski korpus a ne kordunaški.

Zadnja budala ne bi tvrdila da je UNA poduzeta da bi se spriječilo napredovanje tzv ABiH koja u to vrijeme grčevito brani Ključ sa svim pojačanjima iz 7-og korpusa da im Srbi opet ne dođu pred Bihać.
ja sam bio taj puta u selu Košutarica kod Jasenovca i forsirali smo Savu , htjeli uću u selo Gradinu na bosanskoj strani . BTW jaka stvar Banija ili Kordun .On ne zna elementarne podatke a bripadnik je 2 gbr koja je direktno sudjelovala u borbi protiv tog korpusa . Jesi zadnja ili predzadnja budala , u to ne ulazim i ne želim komentirati jer bi se moglo shvatiti kao vređanje
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Old 24.03.2016., 18:22   #45
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
jbg..nama je bilo svejedno , samo da nam bok ne čuva HVO
ma dok ti čuva bok je OK a kad ti čuva ljevi i desni pa ljevi ne krene a desni krene pa dobi po pički i vrati se nazad a ti ušo več 1-2km e onda si najebo
JoZ@ is offline  
Old 24.03.2016., 18:48   #46
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ma dok ti čuva bok je OK a kad ti čuva ljevi i desni pa ljevi ne krene a desni krene pa dobi po pički i vrati se nazad a ti ušo več 1-2km e onda si najebo
gdje se desila ta dogodovština sa našim suborcima ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Old 24.03.2016., 21:10   #47
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
gdje se desila ta dogodovština sa našim suborcima ?
kod dervente
JoZ@ is offline  
Old 24.03.2016., 23:18   #48
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ma dok ti čuva bok je OK a kad ti čuva ljevi i desni pa ljevi ne krene a desni krene pa dobi po pički i vrati se nazad a ti ušo več 1-2km e onda si najebo
Sklepane brigade zbrda-zdola..Zapovjedni kadar na svim razinama katastrofa..Mogucnost tada napadnog djelovanja nikakva..HVO treba promatrati u vremenu i kontekstu tada rata..Niti ga uzdizati,niti pljuvati..
Bilo je u Posavini dobar dio ljudi koji uopce nije vjerovao u mogucnost rata..
Ocekivati ludilo od akcija tri mjeseca nakon ustrojavanja brigade je SF..

Stvari su se pocele mijenjati na bolje ustrojavanjem profesionalnih gardijskih,ali opet je to bila daleko od standarda nasih gardijskih brigada..

Kod nas je bila svojevrsna filtracija ljudi u profi brigadama,HVO nije imao tu mogucnost..

Potpisivanjem Washingtona,za vecinu u HVO je rat zavrsio..Hrvati su "popusili" u BiH i ocekivati ne znam kakav doprinos daljnjim akcijama u BiH je bio iluzoran..
HV je obavio i dobio svoje..Armija BiH zbog Splitskog sporazuma isto..VRS takodjer..HVO nije dobio nista..

Opet zbog istih okolnosti,HV je dobila od Hrvata BiH najbolje sto su ovi imali..
Kad je pocelo u BiH,vracanje ljudi podrijetlom iz BiH iz postrojbi HV-a je bilo minorno..

Mislim da je Worm pisao nesto za Novljansku ratiste..A dovoljno je pogledati samo poginule pripadnike 1 gardijske na tom podrucju i odakle su..

Ali mucno mi je ulaziti u te rasprave radi svih poginulih nasih branitelja..Zato sam na pocetku i napisao da ne volim ta rangiranja unutar HV-a koliko je koja brigada dala..
Razlika HV-HVO je nebo i zemlja..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 25.03.2016., 09:38   #49
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Sklepane brigade zbrda-zdola..Zapovjedni kadar na svim razinama katastrofa..Mogucnost tada napadnog djelovanja nikakva..HVO treba promatrati u vremenu i kontekstu tada rata..Niti ga uzdizati,niti pljuvati..
Bilo je u Posavini dobar dio ljudi koji uopce nije vjerovao u mogucnost rata..
Ocekivati ludilo od akcija tri mjeseca nakon ustrojavanja brigade je SF..

Stvari su se pocele mijenjati na bolje ustrojavanjem profesionalnih gardijskih,ali opet je to bila daleko od standarda nasih gardijskih brigada..

Kod nas je bila svojevrsna filtracija ljudi u profi brigadama,HVO nije imao tu mogucnost..

Potpisivanjem Washingtona,za vecinu u HVO je rat zavrsio..Hrvati su "popusili" u BiH i ocekivati ne znam kakav doprinos daljnjim akcijama u BiH je bio iluzoran..
HV je obavio i dobio svoje..Armija BiH zbog Splitskog sporazuma isto..VRS takodjer..HVO nije dobio nista..

Opet zbog istih okolnosti,HV je dobila od Hrvata BiH najbolje sto su ovi imali..
Kad je pocelo u BiH,vracanje ljudi podrijetlom iz BiH iz postrojbi HV-a je bilo minorno..

Mislim da je Worm pisao nesto za Novljansku ratiste..A dovoljno je pogledati samo poginule pripadnike 1 gardijske na tom podrucju i odakle su..

Ali mucno mi je ulaziti u te rasprave radi svih poginulih nasih branitelja..Zato sam na pocetku i napisao da ne volim ta rangiranja unutar HV-a koliko je koja brigada dala..
Razlika HV-HVO je nebo i zemlja..
To je istina, nismo bili toliko moćni da napravimo i HV i HVO. Ipak je nas bilo cc-a 700 000 u BiH a to ti je recimo jedan Zagreb.
sedan is offline  
Old 26.03.2016., 09:21   #50
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Da je doslo do vojnog oslobadjanja podunavlja i da je topnistvo sa lijeve obale Dunava djelovalo po nasim snagama, budi uvjeren da bi dobili odgovor sa nase strane. Iz Srbije su to dobro znali, pa su pristali na mirnu reintegraciju.
Vjerujem da bi ih tukli,ali kao prvo bi trebali uzeti ist.slavoniju
Jer sta bi nam koristilo 3-4tis cijevi okrenutih prema srbiji a postavitih oko djakova i vinkovaca.
dobrinja 92 is offline  
Old 26.03.2016., 17:41   #51
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Vjerujem da bi ih tukli,ali kao prvo bi trebali uzeti ist.slavoniju
Jer sta bi nam koristilo 3-4tis cijevi okrenutih prema srbiji a postavitih oko djakova i vinkovaca.
Morali bi djelovati po njihovom topnistvu da bi mogli napredovati.
zulualpha is online now  
Old 29.03.2016., 20:19   #52
Glupo je uspoređivati borbena djelovanja u Krajini sa Istočnom Slavonijom. U slučaju našeg napada na IS u borbu bi se vjerojatno uključile elitne brigade SRJ i onda bi bilo svega. O fantazijama tipa prelaska Dunava i napredovanja prema Zemunu je glupo uopće trošiti riječi.
gFlores is offline  
Old 29.03.2016., 21:55   #53
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Glupo je uspoređivati borbena djelovanja u Krajini sa Istočnom Slavonijom. U slučaju našeg napada na IS u borbu bi se vjerojatno uključile elitne brigade SRJ i onda bi bilo svega. O fantazijama tipa prelaska Dunava i napredovanja prema Zemunu je glupo uopće trošiti riječi.
gdje su te elitne brigade djelovale 91, god ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Old 29.03.2016., 21:56   #54
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Glupo je uspoređivati borbena djelovanja u Krajini sa Istočnom Slavonijom. U slučaju našeg napada na IS u borbu bi se vjerojatno uključile elitne brigade SRJ i onda bi bilo svega. O fantazijama tipa prelaska Dunava i napredovanja prema Zemunu je glupo uopće trošiti riječi.
Ovdje se slazem s tobom,nisam nekakav strateg ali sam istog misljenja,par kolega je gore tvrdilo da je tadasnja JNA bila nepokretna i nesposobna da bilo sta znacajnije napravi u tadasnje vrijeme.tj da pomogne braci u Bosni i HR

Ja mislim, da se islo dalje da bi mi bili brzo zaustavljeni i ko zna do cega bi sve doslo...da se Srbija direktno ukljucila u rat.
HV je tada maltene ubacio sve sto smo imali u to vrijeme i proslo je sve po planu.

U svakom slucaju ostvariti su zamisljeni ciljevi,i uz jos vaznije sa minimalnim zrtvama za takvu operaciju...
dobrinja 92 is offline  
Old 29.03.2016., 22:04   #55
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Ovdje se slazem s tobom,nisam nekakav strateg ali sam istog misljenja,par kolega je gore tvrdilo da je tadasnja JNA bila nepokretna i nesposobna da bilo sta znacajnije napravi u tadasnje vrijeme.tj da pomogne braci u Bosni i HR
Ja mislim, da se islo dalje da bi mi bili brzo zaustavljeni i ko zna do cega bi sve doslo...da se Srbija direktno ukljucila u rat.
HV je tada maltene ubacio sve sto smo imali u to vrijeme i proslo je sve po planu.
U svakom slucaju ostvariti su zamisljeni ciljevi,i uz jos vaznije sa minimalnim zrtvama za takvu operaciju...
Krivo misliš.
Srpska vojska nije imala dovoljno goriva da pošalje značajniju pomoć kroz onaj koridorčić od 2 km kod Brčkog.
A i te ljude bi netko trebao hraniti, zar ne ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Old 30.03.2016., 10:48   #56
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
gdje su te elitne brigade djelovale 91, god ?
'91 su i oni imali rasulo kao i mi. Što misliš da JNA nije bila u raspadu te godine ? U kasnijim godinama gdje god su se pojavili su bile jako teške bitke. Pitaj starije ako meni ne vjeruješ. Čemu podcjenjivanje elitnih postrojbi bilo koje vojske ? Ako ćemo zadržati objektivnost ... Ako ćemo mitominisati kao i naši istočni susjedi onda smatram da bi gardijske brigade u roku 15 dana pregazile Beograd, Bukurešt i zaustavile se na obalama Crnog mora.
gFlores is offline  
Old 30.03.2016., 12:53   #57
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Glupo je uspoređivati borbena djelovanja u Krajini sa Istočnom Slavonijom. U slučaju našeg napada na IS u borbu bi se vjerojatno uključile elitne brigade SRJ i onda bi bilo svega. O fantazijama tipa prelaska Dunava i napredovanja prema Zemunu je glupo uopće trošiti riječi.
Stipetić je rekao da je to sve bilo predviđeno, prvo bi oni napali tamo, obrana je mogla nekoliko dana bez ikakvih problema izdržati frontalni napad njihovih najjačih snaga po njemu, onda bi se nakon šta se riješi "krajina" u tih par dana velike snage prebacivale u istočnu slavoniju i krenulo bi se u kontranapad. To je bilo predviđeno ako napadnu za vrijeme Oluje. Ovo nakon toga je bespredmetno jer do sukoba nije moglo ni doći, nakon Oluje praktički nije bilo druge strane u sukobu u Hrvatskoj, Banja Luka pred padom. Da su Srbi tamo ostali tvrdoglavi do kraja i nakon šta je rat u Hrvatskoj i BiH praktički bio gotov nisu položili oružje, milošević bi ih pustio niz vodu bez ispaljenog metka.
PCN is offline  
Old 30.03.2016., 13:10   #58
Bilo je planirano i čišćenje IS, ali je bila izdaja, planovi su bili dostavljeni neprijateljskoj strani, čekali su nas na pravcima taktičkog nastupanja, te je u zadnji tren odlučeno da se ne ide u proboj i čišćenje IS.

To se ne zna u širim krugovima, a do mene je došlo iz jednog izvora kojemu sam osobno sklon vjerovati, no znate kako je s takvim informacijama...

vjerodostojnost prepuštam neka svatko procijeni po svome ...
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....

Zadnje uređivanje jedrilicar : 30.03.2016. at 13:21.
jedrilicar is offline  
Old 30.03.2016., 14:29   #59
Cak da stavimo na stranu i njihov problem sa logistikom i popunom brigada,kao i moralom te 95 godine,izvrsiti proboj prema drugoj drzavi je uvijek problematicna "avantura"..

Prvo samim pokusajem ulaska na njihov teritorij,brzo bi se kod njih promijenilo stanje sto se tice morala i odaziva..
Drugo,situacija nije uopce slicna sa ulaskom na prostor BiH,a Srbija nije neka lijeva zemlja po pitanju vojne tehnike..
Trece je da bi dobar lakmus papir kako bi se stvari odvijale bio sukob u BiH sa 1KK..Price da bi se uzelo samo tako Banja Luku me zelim ni komentirati..

Na kraju,sve u ovom ratu je izdano i prodano..Bosnjacima Srebrenica i Podrinje..Nama Vukovar i Posavina..Srbima Krajina..
A sve tri strane bi isamarale jednu drugu samo da su dobile dopustenje i okolnosti bile malo drugacije..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 30.03.2016., 14:33   #60
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Ovo nakon toga je bespredmetno jer do sukoba nije moglo ni doći, nakon Oluje praktički nije bilo druge strane u sukobu u Hrvatskoj, Banja Luka pred padom. Da su Srbi tamo ostali tvrdoglavi do kraja i nakon šta je rat u Hrvatskoj i BiH praktički bio gotov nisu položili oružje, milošević bi ih pustio niz vodu bez ispaljenog metka.
Vjerojatno bi ih ostavio na cjedilu, možda bi im pružio topničku podršku i to bi bilo to. Ovo je naravno hipotetski slučaj u slanju elitnih brigada SRJ ali nekako sumnjam da bi došlo do toga. Iako ne sumnjam u našu pobjedu i u tom scenariju mislim da bi borbe po Krajini bile kamilica za ovo.
gFlores is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.