Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2015., 10:58   #241
Meni je tranzit Jupitera kroz drugu kuću značajno smanjio materijalna primanja, a i bilo je velikih novčanih izdataka koji se nisu mogli izbjeći. Toliko o Jupiteru kao benefiku.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 11:03   #242
Sto donosi tranz. Jupiter u konjukciji sa DC? Taj DC mi je inace na 26.04stupnjeva Djevice a Jupiter se natalno smjestio u 7. kucu na 9.29. stupnju Vage?

Zadnje uređivanje ivanstalker : 15.08.2015. at 11:25.
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 14:46   #243
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
Sto donosi tranz. Jupiter u konjukciji sa DC? Taj DC mi je inace na 26.04stupnjeva Djevice a Jupiter se natalno smjestio u 7. kucu na 9.29. stupnju Vage?
Meni nije donio ništa posebno...
Triput je prešao preko DESC-a
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 18:31   #244
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Meni je tranzit Jupitera kroz drugu kuću značajno smanjio materijalna primanja, a i bilo je velikih novčanih izdataka koji se nisu mogli izbjeći. Toliko o Jupiteru kao benefiku.
dobro ali druga kuća nije samo novac, već i vrednovanje svega pa i sebe. Dok mi je saturn tuda lutao 2 godine stiskao sam se poput crkvenog miša. Imao sam skupi stan, velike režije i brojne izdatke....osjećao sam se jako loše i depresivno jer su mi na naplatu došle neka loša razdvajanja iz prošlosti s prijateljima i odnosi prema ljudima. Sve me to gadno stisnulo 2-2,5 godine. Jupiter je kao čistač loše karme kroz to polje bez obzira što imaš velike izdatke ili priljev novca uvijek te čini ponosnim i vrijednim kroz ovo polje tako da ne možeš nikako gubiti.
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 18:38   #245
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
Sto donosi tranz. Jupiter u konjukciji sa DC? Taj DC mi je inace na 26.04stupnjeva Djevice a Jupiter se natalno smjestio u 7. kucu na 9.29. stupnju Vage?
pa to da razmišljaš o takvim stvarima, da se okružiš ljudima kojima želiš pomagati ili če tebi nuditi pomoć. Ako si u lošoj poziciji može se dobiti pomoć iz nekih religioznih ili spiritualnih razloga. Mogao/la biš se previše baviti detaljima i perfekcijom pa otjerati potencijalnog udvarača dobar period za izaći van i družiti se čim više....družiti.....družiti.....družiti....
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 11:49   #246
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Meni je tranzit Jupitera kroz drugu kuću značajno smanjio materijalna primanja, a i bilo je velikih novčanih izdataka koji se nisu mogli izbjeći. Toliko o Jupiteru kao benefiku.
Quote:
dar01 kaže: Pogledaj post
dobro ali druga kuća nije samo novac, već i vrednovanje svega pa i sebe. Dok mi je saturn tuda lutao 2 godine stiskao sam se poput crkvenog miša. Imao sam skupi stan, velike režije i brojne izdatke....osjećao sam se jako loše i depresivno jer su mi na naplatu došle neka loša razdvajanja iz prošlosti s prijateljima i odnosi prema ljudima. Sve me to gadno stisnulo 2-2,5 godine. Jupiter je kao čistač loše karme kroz to polje bez obzira što imaš velike izdatke ili priljev novca uvijek te čini ponosnim i vrijednim kroz ovo polje tako da ne možeš nikako gubiti.
Jupiterom u drugoj se osjećamo bogati. Inače Jupiter u 2. kući napuhuje imiđ koji ljudima govori da smo jako bogati dok možemo imati sasvim prosječna primanja pa čak i manja primanja od većine. Jupiter nije sretan u drugoj kući jer je on (duhovnost) učitelj a druga kuća pripada njegovom neprijatelju (materija) Veneri i on ne želi ovdje biti. On želi biti u 9. kući on želi filozofirati, učiti, pomagati, držati govore poput Fidela Castra. On iz druge radi trigone u 10. kuću na karijeru i sve što je vezano uz njega učenje, propovjedanje, pisanje, obraćanje javnosti, bankarstvo. Iz druge gleda u 6. kuću, neprijatelje, posao koji radimo za novac, bolesti, ljubimci. On nas štiti. Kada nas neprijatelj napadne on nam daruje mudrost da ga odbijemo, zauvijek udaljimo od nas, dok Mars radi suprotno i uvlači nas u pogibeljne situacije.
Zato se kaže da ti može donijeti posao i velika primanja. Dok jednima donosi na materijalnom, drugima na duhovnom planu.
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 19:13   #247
Quote:
dar01 kaže: Pogledaj post
Jupiterom u drugoj se osjećamo bogati. Inače Jupiter u 2. kući napuhuje imiđ koji ljudima govori da smo jako bogati dok možemo imati sasvim prosječna primanja pa čak i manja primanja od većine. Jupiter nije sretan u drugoj kući jer je on (duhovnost) učitelj a druga kuća pripada njegovom neprijatelju (materija) Veneri i on ne želi ovdje biti. On želi biti u 9. kući on želi filozofirati, učiti, pomagati, držati govore poput Fidela Castra. On iz druge radi trigone u 10. kuću na karijeru i sve što je vezano uz njega učenje, propovjedanje, pisanje, obraćanje javnosti, bankarstvo. Iz druge gleda u 6. kuću, neprijatelje, posao koji radimo za novac, bolesti, ljubimci. On nas štiti. Kada nas neprijatelj napadne on nam daruje mudrost da ga odbijemo, zauvijek udaljimo od nas, dok Mars radi suprotno i uvlači nas u pogibeljne situacije.
Zato se kaže da ti može donijeti posao i velika primanja. Dok jednima donosi na materijalnom, drugima na duhovnom planu.
Ali jedno ne isključuje drugo. Imam više takvih primjera iz svog života, da se Ju odrazio na materijalnom planu, ali iz plemenitih/duhovnih pobuda.
Npr. moj prvi posao, pod tranzitom Ju 6. poljem, sam dobila zbog prijateljstva mog oca i te osobe. Nisam to niti znala raditi, ali mi je on omogućio da me sam nauči, i još me plaćao za to vrijeme dok nisam ni znala raditi. Dakle, čista velikodušnost. Ali koja se manifestira kao materijalni dar.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:09   #248
Meni jupiter donio samo veću plaću i to je to, samo za to razdoblje. Sad će ići sve manja i manja :/ Nikakvo unapređenje kao što sam se nadao :/ Tak da sljedeće godine idem u vojsku Možda će mi se posrećiti.
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 19:54   #249
Meni Jupiter kroz drugo polje mogu reći baš solidno djelovao. Novac se nekako kako da se izrazim uvijek stvorio odnekud. Također dobitaka na lutriji je bilo, i osjećala sam se odlično.. pripisala sam to Jupiteru kroz drugo polje, u kojem mi se i nalazi vladar ASC-a Mjesec.

Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 16:41   #250
Jupiter mi je retrogradan u Jarcu u prvoj kući, kako se to očitava?
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 11:55   #251
Uh... Taj Jupiter...

Moj natalni Jupiter je u 9. kući Blizanaca, dakle u egzilu, a u konjunkciji s Merkurom, Sj. čvorom i Suncem na MC-u te u egzaktnom kvadratu s Uranom i Plutonom u 12. kući Djevice i divnim, egzaktnim trigonom s natalnim Mjesecom na vrhu 2. kuće u Vagi. Uglavnom, nikako ga ne povezujem s materijalnom stranom sreće, jer u svojih 50 godina života, karakter njegovog djelovanja na moj život, ukratko mogu opisati ovako: Vrhovni sudac i Dušobrižnik... Trenutno mi se mota oko ASC-a pa će retrogradno ponovo malo haračiti po 12. i ako je suditi po dosadašnjim iskustvima, njegov tranzit u 12. kući, uglavnom me liši dragih ljudi ni manje ni više, nego - smrću, tako da se baš psihički pripremam na nekakav takav nemio događaj, jer s istovremenim tranzitom Saturna na IC-u i tranzitom Venere preko Saturna na Desc-u, vjerojatno će me duša jako zaboljeti. Ali... Život ide dalje pa u predstojećoj godini, očekujem njegov peti tranzit u životu preko natalnog Mjeseca, odnosno kroz 2. kuću Vage, s istovremenim trigonom na sve ono na MC-u. Kad je prvi puta egzaktno prolazio tom "trasom", preselio me skupa s obitelji iz manjeg mjesta rođenja u veliki grad. Drugi puta me "lišio" djevičanstva. Tipu se odavno ni imena ne sjećam, a nakon toliko godina, danas je sasvim sigurno, da nikada neće saznati da mi je bio prvi... Treći puta mi je poklonio par mjeseci popularnosti zbog pobjede na jednom umjetničkom natjecanju i svim srcem željeni razvod doslovno paklenog braka. Četvrti puta sam točno u minutu, prije objave u medijima, gorko zaplakala zbog smrti Pape. Što će mi ovaj puta zakuhati, vjerojatno zna samo dragi Bog... A što mi je Jupiter radio na vrhovima kutnih i ostalih kuća, nekom drugom zgodom... Ukratko, bilo je svega, samo novaca - ne.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 09:22   #252
(natalno vladar 9.) tranzitni jupiter (i SMČ) su "najašili" na natalni saturn u 6. u djevici. I tako će se gaziti do kolovoza .
usput kvadrira natalnu veneru i s druge strane opet kvadrat sa neptunom :/

ovo prvo me najviše zanima? jel mi može netko pomoći oko objašnjenja? (nešto gađam na nekakva ograničenja a opet s druge strane može simbolizirati neke drastičnije rezove i promjene - znam samo da mi je trenutno misaona inventura života jača od one za vrijeme saturnovog povratka :/ )
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:28   #253
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
(natalno vladar 9.) tranzitni jupiter (i SMČ) su "najašili" na natalni saturn u 6. u djevici. I tako će se gaziti do kolovoza .
usput kvadrira natalnu veneru i s druge strane opet kvadrat sa neptunom :/

ovo prvo me najviše zanima? jel mi može netko pomoći oko objašnjenja? (nešto gađam na nekakva ograničenja a opet s druge strane može simbolizirati neke drastičnije rezove i promjene - znam samo da mi je trenutno misaona inventura života jača od one za vrijeme saturnovog povratka :/ )
Ne znam zašto toliko kukaš ...mislim da nije da ti Saturn konjugira na Jupitera već Jupiter Saturna.

Shalim se malo ali Jupiterov tranzit preko Saturna nije tako bolan, niti tako dramatičan.

To je zapravo tendencija da se proširimo unutar onog što "čvrsto posjedujemo", Jupiter "gura" osobu prema nekom vidu širenja...možda se želi proširiti u poslovanju, ulagati u nešto, istražiti za što je sve sposobna i sl. Ona što samo treba znati s ovim tranzitom da je rast spor i oprezan i da stvari neće teći kao podmazane. Jupiter ju može tjerati da učini nešto riskantnije što inače ne bi radila, sve ovisi o tome kakav je karakter jer Saturnov osjećaj odgovornosti može biti sabotiran kavaljerskim pristupom Jupitera.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:39   #254
inače sam tvrdoglava i u filmu "zaboli me"ali u zadnje vrijeme suprotnost; jako podložna sugestiji i prepuna strahova pa onda kukam i u svemu vidim loše .

tnx fish pomogla si

dobro kažeš, kako bih tek paničarila da je obrnuta konjukcija - saturn na jupiteru; a šta ću - bode mi oči (uz još dvije krasne opozicije: saturn-venera i uran-pluton - sad će one doći na red za čeprkanje)

Zadnje uređivanje leonidas27 : 29.01.2016. at 11:02.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:10   #255
Evo, meni je od pocetka septembra u drugoj, u devici znaci, i u ovom polju su merkur na 16 i venera na 24, znaci i konjukciju je pravio na vladara druge, tek prvu, bice jos dve. Iako se maksimalno trudim da nadjem posao, nista slicno mi nije doslo, bas nista, ja bas imam dobru postavku, merkur je u drugoj u sedistu sa egzaktnim trigonom sa saturnom u jarcu u 6, i 60 sa plutonom u cetvrtoj isto je i on u sedistu u skorpiji. Ne mogu da verujem da mi nista ne dolazi, nema ni jedan los aspekat, samo jos tu konjukciju sa venerom, koja je vladar 10. Eto. Ako se nesto desi do kraja leta, javljam, ali bas sam se nadala
vratanca27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:14   #256
I da, natalni je u lavu u 12, pa sam jupiterov povratak i njegov prelazak preko asc imala istih dana. Tada sam diplomirala, sto nije cudo jer ima sekstil sa soon u trecoj i marsom u 11, koji je vladar devete. Nisam mogla da dobijem nesto sto nije vec dato natalom. Neko je ovde pitao za tranzit kroz prvu, to je najgluplja godina bila, samo mnogo iluzija, i da trenirala sam puno, pa sam dobila misice, nisam se ugojila, a htela sam, ne da mi moj moon u jarcu0ur. Ali sam krenula da ucim astrologiju
vratanca27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 19:02   #257
Ma grozno... Moram kukat... Već mi duže vrijeme Jupiter "jaši" Plutona i sve čekam da mi kapne s neba koja kinta, jerbo svugdje piše da takav tranzit donosi "vanserijske dobitke", al' meni od kinte ni "K". A o vanserijskim dobicima, izgleda da mogu samo maštat'... Zapravo, unazad pol godine, ne da mi se ništa ne događa, nego sve ide samo nizbrdo. A akceleracija sve veća i veća. I kak' da ja sebi sada tumačim tog svog i tog tranzitnog Jupitera? Pa mamu mu ljubim, natalno mi je u 9.-oj kući i još u kvadratu s Uranom... A tranzitni Uran šeće mi kroz 8.-mu kuću... I umjesto da mi u životu sve pršti od raznolikih iznenađenja, kod mene faking zatišje u svim aspektima života. Totalni status quo. Ni vrit ni mimo. *bemti Jupiter...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 19:23   #258
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Ma grozno... Moram kukat... Već mi duže vrijeme Jupiter "jaši" Plutona i sve čekam da mi kapne s neba koja kinta, jerbo svugdje piše da takav tranzit donosi "vanserijske dobitke", al' meni od kinte ni "K". A o vanserijskim dobicima, izgleda da mogu samo maštat'... Zapravo, unazad pol godine, ne da mi se ništa ne događa, nego sve ide samo nizbrdo. A akceleracija sve veća i veća. I kak' da ja sebi sada tumačim tog svog i tog tranzitnog Jupitera? Pa mamu mu ljubim, natalno mi je u 9.-oj kući i još u kvadratu s Uranom... A tranzitni Uran šeće mi kroz 8.-mu kuću... I umjesto da mi u životu sve pršti od raznolikih iznenađenja, kod mene faking zatišje u svim aspektima života. Totalni status quo. Ni vrit ni mimo. *bemti Jupiter...
Kombinacija Jupiter-Pluton u natalnoj karti moze (zavisno od ostatka karte) upucivati na neke ogromne dobitke, ali sam tranzit...moras natalno imati pretpostavke za to. Gjde ti je Pluton u kojoj kuci i kojom vlada, a onda moras pogledati i ostale aspekte, a velim ako natalno nista ne upucuje na takve dogadjaje nista od toga....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 19:56   #259
Ne znam stavit kartu ovamo, ali natalna mi je na topicu natalnih str. 12, post 228 mislim... A natalni Pluton mi je u 12. Djevice, vlada 3. Škorpiona i trenutno mi tranzitira posljednjih 6-7 stupnjeva 4. kuće... Za cca dvije godine ulazi mi u 5. kuću....

Zadnje uređivanje Bolesna : 07.05.2016. at 20:14.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 20:48   #260
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Ne znam stavit kartu ovamo, ali natalna mi je na topicu natalnih str. 12, post 228 mislim... A natalni Pluton mi je u 12. Djevice, vlada 3. Škorpiona i trenutno mi tranzitira posljednjih 6-7 stupnjeva 4. kuće... Za cca dvije godine ulazi mi u 5. kuću....
Da Jupiter ti radi konjukciju na Pluton, koji je vladar 3. natalno, ali sto se financija tice gledas drugu kucu, a tebi 2. kucom vlada Venera. Ona sada ne prima nikakve bitnije aspekte, pa ne bih bas ocekivala nekakve iznenadne prihode. Ali u svakom slucaju Jupiter ce ti tamo negdje u 6, 7 mjesecu biti na podznaku sto se uglavnom tumaci kao feel-good tranzit. Buduci da su ti vecina planeta na kutevima, i Jupiter i Saturn ih aspektiraju trenutacno...tako da moguce da ce biti nekakvih pomaka/dogadja na osima AC-DC i MC-IC, ali mislim da nece biti nekih znacajnih utjecaja na financije.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.