Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2008., 12:30   #21
Jedna baba kruži Europom...
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 22:16   #22
da baba se baca pod auto makar bila i spodoba ili sta god vec samo ler da se jos uhvati brzina pa niza pa kad bi cula buku mog motora ( al ono deracina) bi pobjegla i ona najgora spodoba hehehe
a ak ju i zakacim prednjim desnim farom uvijek potoje brisaci i malo vodice i sve je ok koda nije nis ni bilo hehehe ajme ljudi kaj vi to pijete i jedete hocu i ja malo toga hehe
__________________
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život
Spajza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 08:08   #23
drago mi je da vas ova tema zabavlja...sve do jednom...
ako imate imalo volje, provjerite statistiku...možda vam tad ne bude smiješno...
neživa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 11:06   #24
Quote:
neživa kaže: Pogledaj post
drago mi je da vas ova tema zabavlja...sve do jednom...
ako imate imalo volje, provjerite statistiku...možda vam tad ne bude smiješno...
To nije smijesno,trenutno nemam vremena pisati ali takva je cesta u Hercegovini kada se prođe Ljubuski pa za Međugorje.Dosta ih je tamo poginulo ali ljudi znaju da je ona napravljena preko par stotina godina starog groblja.Sto opet ne mora biti neki razlog da se događaju takve stvari.Neka su mjesta stvarno drugacija ali na to moze utjecati mnogo faktora.
__________________
"Što god ste učinili jednome od onih najmanjih meni ste ucinili."
meritag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 11:39   #25
ja sam malo istraživala, i saznala sam da se na tom mjestu događaju stravične prometne nesreće...uvijek ima mrtvih...
Prijateljica mi radi u Novoj gr. u bolnici i rekla je da je to strašno kakve tragedije izaziva ta dionica ceste...Drugdje u svijetu su takva mijesta označena i vide se i iz aviona...a kod nas treba izginuti hrpa ljudi dok netko uopće i primjeti da je tu nešto čudno, a kamoli da to malo preispita...

da se nadovežem na post od meritag...
Dio riječke zaobilaznice kod Zameta( kvart u rijeci) prolazi preko nekadašnjeg groblja.iako je tu vidljivost dobra i trake su široke i sve je tehnički o.k., nešto ne štima jer se gotovo svakodnevno događaju prometne...jedna cura koju znam je doživjela zastrašujuće stvari na tom dijelu ceste...ali moram ju pitati da li želi da se to ovdje ispriča...
neživa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 19:51   #26
To je najstarija i najprometnija autocesta, cinjenica da se na njoj najcesce dogadjaju prometne nesrece nije nikakvo cudno niti bizarnost. Sam sam prolazio nebrojno puta tom autocestom, nikad mi se nista cudno nije dogodilo, nije me obuzeo nikakav umor ni nista. A da ne govorimo da udaljenost Zagreb-Slavonija ogromna i statisticki neusvojiva da bi se racunao neki postotak prometnih nesreca na toj dionici... Istarski Y je puno opasniji po tom pitanju i to je "crna tocka", ali ne zbog bizarnosti vec zbog loseg projektiranja...
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:38   #27
ja sam shvatila da mi ovdje govorimo samo o onom kobnom dijelu te autoceste...i to onaj dio oko nove gradiške gdje je ozmeđu ostalih (uistinu ih ima puno), poginuo i Toše Proeski...

ili se varam?
neživa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 17:51   #28
Quote:
neživa kaže: Pogledaj post
ja sam shvatila da mi ovdje govorimo samo o onom kobnom dijelu te autoceste...i to onaj dio oko nove gradiške gdje je ozmeđu ostalih (uistinu ih ima puno), poginuo i Toše Proeski...

ili se varam?
Ima i jedna psiholoska strana vezano za te autoputeve.Dakle ukoliko se tu dogodilo vise nesreca sa smrtnim posljedicama kod ljudi koji to znaju ili su culi moze podsvijesno izazivati reakciju nesigurnosti,sto moze smetati koncentraciji i u tom slucaju izazvati nesrecu.Ima i za takve stvari logicnih objasnjenja.Ako cemo stvar gledati sa jednig drugog aspekta onda na mjestima gdje se događaju nesrece sa smrtnim posljedicama moze se govoriti o energiji (duhu), koja ostaje tu nekako utisnuta na tom mjestu gdje se nesreca dogodila sto na neki nacin moze stvarati smetnje.Međutim sam sklonija vjerovanju ovog prvog,posto Tose nije vozio vjerovatno je zakazao vozac ,mozda umor mozda prebrza voznja.Nisam bas sklona u svemu gledati nesto natprirodno.Za natprirodno ipak treba imati nesto konkretnije(npr. dali je groblje bilo tu,podzemne vode,cvorovi gdje se sijeku tokovi vode,svemirska zracenja itd.)da bi mogli govoriti npr. o ukletoj cesti.Jedna stara prica kaze "da su kralju prorekli da ce mu se utopiti kcer,on da je zastiti zatvorio je ali ona se utopila u kamenici ulja"dakle neke se stvari ne mogu izbjeci ma koliko god se mi trudili.Tako i Tose vjerovatno je tako moralo biti iako se ljudi tesko mire i prihvacaju neke stvari.
__________________
"Što god ste učinili jednome od onih najmanjih meni ste ucinili."
meritag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 17:10   #29
Quote:
neživa kaže: Pogledaj post
ja sam shvatila da mi ovdje govorimo samo o onom kobnom dijelu te autoceste...i to onaj dio oko nove gradiške gdje je ozmeđu ostalih (uistinu ih ima puno), poginuo i Toše Proeski...

ili se varam?
Koji je to tocno dio autoceste, od kud do kud? Daj mi statistike poginulih, tko je jos tamo nastradao osim tog famoznog Toseta...Sta mislis slavni pjevac je poginuo na auto-cesti, odmah je ukleta...
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:54   #30
Quote:
Ispijač Mozga kaže: Pogledaj post
Koji je to tocno dio autoceste, od kud do kud? Daj mi statistike poginulih, tko je jos tamo nastradao osim tog famoznog Toseta...Sta mislis slavni pjevac je poginuo na auto-cesti, odmah je ukleta...
http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=368741

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=s...tekst_id=71529

evo ti linkovi....i tek toliko da znaš...Toše nije bilo kakav pjevač i bilo kakva osoba...ali ne da mi se bacat bisere pred svinje...

i ne mislim da je cesta ukleta, nego mislim da na njoj nešto ne štima...
neživa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:12   #31
Quote:
neživa kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=368741

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=s...tekst_id=71529

evo ti linkovi....i tek toliko da znaš...Toše nije bilo kakav pjevač i bilo kakva osoba...ali ne da mi se bacat bisere pred svinje...

i ne mislim da je cesta ukleta, nego mislim da na njoj nešto ne štima...
Joj, ja tebe pitam da mi das prave informacije, ne zutilo iz 24 sata. Naravno da ce napisati senzacionalisticki, samo da se cita. A naivci nasjednu, jos pogotovo jer je tamo TOSE poginuo...
Tose je bio dobar covjek, kakvih dnevno na tisuce umre i pogine... samo su anonimci pa nemaju horde zaludjenih obozavatelja koji ce stvarat mitove o njima. Sad mi jos samo netko treba napisat da je Elvis ziv i sve ce bit super. Inace ja ti zivim u tom dijelu HR i prometne nesrece nisu nista vise ceste nego igdje drugdje. Nitko ziv nije ni cuo za taj dio autoceste dok Tose nije poginuo.
I u ulici ispod moje je bilo nesreca sa fatalnim posljedicama, pa ne vidim da nesto 24 sata o tome pise...
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:06   #32
ja se sjecam one stare knjige Stanka Jurdane, koji je u detalje opisao bas takve dionice na cestama.
bio je priznati radioestezist, naci vodu mu je bila sitnica, kao i provjeru kvalitete betonskih slojeva i jos sto sta.
da naravno i izuzetno dobar dijagnosticar zdravstvenog stanja je bio.

e pa sada, koliko se sjecam, radi se o nekakvom energetskom, magnetnom polju suprotnih polova koji tvori neki svoj zatvoreni krug iznad neke vode tekucice koja je u nizim slojevima zemlje, ne mora nuzno ni biti na povrsini, i kada se taj krug "mirovanja" naprasno prekine ulaskom nekog vozila, dolazi do gubitka kontrole nad upravljacem.
koliko se sjecam, dalekovodi su isto bitna stavka u tome.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:31   #33
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
ja se sjecam one stare knjige Stanka Jurdane, koji je u detalje opisao bas takve dionice na cestama.
bio je priznati radioestezist, naci vodu mu je bila sitnica, kao i provjeru kvalitete betonskih slojeva i jos sto sta.
da naravno i izuzetno dobar dijagnosticar zdravstvenog stanja je bio.

e pa sada, koliko se sjecam, radi se o nekakvom energetskom, magnetnom polju suprotnih polova koji tvori neki svoj zatvoreni krug iznad neke vode tekucice koja je u nizim slojevima zemlje, ne mora nuzno ni biti na povrsini, i kada se taj krug "mirovanja" naprasno prekine ulaskom nekog vozila, dolazi do gubitka kontrole nad upravljacem.
koliko se sjecam, dalekovodi su isto bitna stavka u tome.
Zanimljivo je onda da od stotina tisuca automobila koji prodju tu dnevno, to djeluje samo ponekad i na pojedine automobile...
Prolazio sam tom dionicom beskonacno mnogo puta, nikad nista. Zasto je toliko tesko priznati da se nesrece dogadjaju i da je najveci faktor upravo onaj ljudski?
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:14   #34
svaki covjek ima i svoje energo-magnetsko polje koje moze biti slicno, isto ili totalno razlicito onome kojemu u susret ide....nisi nikada osjetio onaj elektricitet koji pucne kada se priblizis odredjenim osobama?
bez obzira sto nosile na sebi?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 17:52   #35
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
svaki covjek ima i svoje energo-magnetsko polje koje moze biti slicno, isto ili totalno razlicito onome kojemu u susret ide....nisi nikada osjetio onaj elektricitet koji pucne kada se priblizis odredjenim osobama?
bez obzira sto nosile na sebi?
To je elektrostatika i nema veze sa nikakvim energo-magnetskim poljem osobe
Sorry, ne sprdam ti se, paranormalno mi je zanimljivo, ali ovo ne spada pod to. Isao sam u elektrotehnicku pa ipak malo znam o tome. To ti je isto kao da munje pokusavas objasnit nadnaravnim.

http://en.wikipedia.org/wiki/Electrostatic
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 12:17   #36
Često putujem relacijom ZG-SB i sada sam se prisjetio da, ako se dobro sjećam, baš negdje oko Nove Gradiške uvijek izgubim signal Otvorenog radija. Vjerojatno im nije pokrivenost signala dobra na tom području, ili im možda ometa, ako postoji, to nekakvo magnetsko polje..
A kad je već tema "uklete" ceste pa ću ovdje napisati jedno moje saznanje. Neznam dali je netko to primjetio, bilo je nešto pisalo u novinama prošle godine, a radi se o izgradnji mosta preko rijeke Spačve kod Lipovca. Naime, graditelji su imali velikih problema, što je čudno za firmu koja je u zadnjih petnaestak godina napravila i montirala tridesetak čeličnih mostova, puno većih i zahtjevnijih od ovoga i sa provjerenim načinom gradnje. Prvo je most prilikom povlačenja skliznuo sa oslonaca, nakon par dana jedan radni stroj je pao sa njega, da bi nakon višemjesečne agonije kako ga već jednom nagurati otkazao pogon kojim se prevlači. Most je ipak nekako smontiran, a kada sam tamo otišao da ga vidim (izgleda lijepo u toj prirodi) ugledao sam sa suprotne strane ceste groblje...hm...
mernok is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:42   #37
A kakvo je groblje na gradilištu onog oglabanog kita od rukometne dvorane u Zagrebu na kojem se svako malo prehitavaju dizalice? Nikakvo. Nesreće se događaju, i ako nema statistički znakovitog odstupanja u broju nesreća na nekoj dionici u odnosu na druge onda nema ni problema sa tom dionicom. A kad bi i bilo odstupanja prvo bi trebalo dobro pregledati cestu da se uklone greške u konstrukciji i izvedbi (pogrešni nagibi, valoviti asvalt i slično). Što se radio signala tiče, ja gubim treći program već kod Kutine.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 00:53   #38
Quote:
Ispijač Mozga kaže: Pogledaj post
Koji je to tocno dio autoceste, od kud do kud? Daj mi statistike poginulih, tko je jos tamo nastradao osim tog famoznog Toseta...Sta mislis slavni pjevac je poginuo na auto-cesti, odmah je ukleta...
ja živim u okolici tog mjesta. riječ je o potezu autoceste od Nove Gradiške do Inine postaje Staro Petrovo Selo. oko 360-og, 370-og kilometra autoceste.

groblja u blizini nema (najbliže je cca 2 km), velikih vodenih tokova također nema (Sava je nekih desetak km južno od autoceste na tom dijelu), tu i tamo se nađe pokoji irigacijski kanal.

inače su oko autoceste poljoprivredne površine, obradive.

domaće stanovništvo si to tumači time da se upravo zbog jednoličnosti krajolika i ravne ceset događaju nesreće tu, jer je podjednako i do ZG i do Lipovca od tog mjesta (Zg je desetak km dalje). inače je uzrok svih nesreća (koliko ja znam) bio umor vozača, koji su u pravilu zaspali. i to su bili vozači čije odredište je bilo najmanje još stotinjak km (a često i puno,puno više-ako govorimo o Turcima) udaljeno od mjesta nesreće.

eto,ako imate još kakvih pitanja-drage volje ću odgovoriti na njih.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 19:29   #39
prolazim dvaput tjedno kraj nove gradiške autocestom,i stotinama puta sam prošao sigurno,nikad ništa neobično mi se dogodilo niti sam čuo da se nekomu dogodilo od mojih znanaca...
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 01:25   #40
Quote:
mernok kaže: Pogledaj post
Često putujem relacijom ZG-SB i sada sam se prisjetio da, ako se dobro sjećam, baš negdje oko Nove Gradiške uvijek izgubim signal Otvorenog radija. Vjerojatno im nije pokrivenost signala dobra na tom području, ili im možda ometa, ako postoji, to nekakvo magnetsko polje..
reći ću ti ja kaj tamo ometa signal:Radio Džungla,Ljubić radio,Radio Doboj,Radio Republike Srpske itd itd. nikakva magnetska polja ne smetaju tamo, osim srpskih radio stanica ništa više drugo,Toše nije umro zato kaj je tamo nekakvo magnetsko polje nego umor vozača koji je skrivio nesreću.Već se 20 godina vozim ti autoputom i dosad nisam vidio da se izobličuje autocesta,da neke babe izlijeću pred aute, ometanje radio stanica,sad će još reći da je tamo nastao novi Bermudski trokut nema ništa tamo čudno, osim to da je ako se ide iz Zagreba ipak jedna velika udaljenost i da umori vozača,i još sad kako je jesen česte su i magle tamo jer 20 km dalje su ribnjaci, al uglavnom ništa paranormalnog nema tamo
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.