Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 08:15   #21
Ma nije ni da ga sparam ni ganjam nite me muci potrosnja 8l,nego se pitam dali je to normalno?najsumnjivije mi je ovo 1L na sat
Damba 626 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 08:30   #22
Ma normalno je sve, na otvorenoj cesti ne bi trebao trošiti iznad 6 i u gradu ne iznad 8-9l (9l baš u gužvama) i to je to. Ja sam jedno vrijeme vozio takvog Passata, dok se ne zagrije teško potrošnja padne ispod 8, na kraju prosjek zg vožnje bez gužvi (bar meni) nije bio iznad 7.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 09:04   #23
Da maf air flow sensor sam ocistio ali zadnji put je promjenjen prije 6-7 godina najvise sumjam na njega ali neznam kolko utjece na potrosnju,i kako da ga ispitam!??inace auto dobro ide.i jos sam trebo napomenut iz auspuha je neki agresivan smrad,a dima ni najmanje nema,bio sam kod Ivanuša u Zaprešiču s njegove strane sve 5.stvarno je covjek fenomenalan neda mi se ic kod dojkica da mi provjeri maf i da mi uzme debela pare!
Damba 626 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 09:11   #24
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Nije to neobicna potrosnja za taj auto. Mozda bi mogla biti malo niza, ali moze on bome i vise progutat.

Inace, kad se gleda spritmonitor je najbolje one s najvise unosa (Anzahl) staviti na vrh. Tako se dobije puno realnija slika - veci uzorak, manja odstupanja od prosjeka. http://www.spritmonitor.de/de/uebers...=3&powerunit=2


A ovo da je puno dat 500 kn za utocit pun tank necu ni komentirati. Pa kako vi onda odrzavate te svoje aute ako vam je to puno? I koji to biser kupi passata, pa makar i starog, a nema 500 kn za spremnik goriva? Bolje mu je onda da kupi biciklu.
E vidis to nisam znao Sprintmonitor.makar vidim ovdje na drugom Passatu pise potrosnja 8.77.ali moram svakako tu stranicu proucit
Damba 626 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 09:18   #25
Ako stavis strelicu misa na obojanu pumpu napise ti koliko je puta tankano (xx Betankungen). Ako je do 5 puta te nemoj ni gledati. Ovih s pasatom ih ima preko 40, 50 koliko hoces i to je puno vjerodostojnije. A vidis kako je i njima potrosnja sarolika, ovisno o tome kako i di se voze.
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 09:30   #26
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Ako stavis strelicu misa na obojanu pumpu napise ti koliko je puta tankano (xx Betankungen). Ako je do 5 puta te nemoj ni gledati. Ovih s pasatom ih ima preko 40, 50 koliko hoces i to je puno vjerodostojnije. A vidis kako je i njima potrosnja sarolika, ovisno o tome kako i di se voze.
Super hvala ti
Damba 626 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 22:24   #27
Rasprave se razvukla na to čiji auto manje troši. Svi vjerujete Boardcomputeru. Ja si nakon svakoga tankanja računam koliko je auto potrošio. Prvo si neka izračuna koliko mu troši onda neka traži problem.
Isto tako potrošnja ovisi o vozaču, cesti, prometu, pritisku guma, filtera za gorivo, gorivo, itd.....
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 18:58   #28
Zna li netko što treba gledati na pasatima (model od 1997.) Kakav im je lim, što bi na njima trebalo gledati. Motori su više manje ok, ako je vjerovati vlasnicima.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 21:56   #29
Limarija ako nije bio lupan,je opcenito dobra,osim pogledaj na krov gdje se spaja sa vjetrobranskim staklom,tamo znaju dosta prohrdjati,to im
je mana. Moj je bio toliko strulio da sam mislio da ce mi kisa pocet curiti uz sajbu.
U unutrasnjosti pogledaj pretinac za rukavice im zna biti raskliman,kao i plastike oko climatronica.
Takodjer je stadarna boljka prednji ovjes,pa to zna lupkati. Ako gledas TDI,dobro ga stisni,tj provozaj ga brze sa dosta gasa,jer ako ima kakvu manu
zna ici u safe mode...tj izgubi snagu dok ga se ne upali ponovo.
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 22:29   #30
Peta vrata znaju zahrđati, najviše oko tablice. Tamo obavezno baci oko, i na haubi gdje ga pjesak i kamenčići lupkaju bude sitnih točkica. Krom (ako ga ima) se zna oljuštiti, ali to dosta ovisi od auta do auta, nekima ode brzo, nekima ne ode uopće.

Ručka na vratima se oljušti samo tako, zna izgledati kao da je šugava.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:00   #31
Ja imam passata 1.9 tdI (110ks) iz 97. , odnosno moj tata. Što se mog tiče, jedino se gule iznutra drške od vrata. ona koža oko mjenjača je "ostarila",te pretinac za rukavice se bio odvojio(vrata) al smo to sanirali dok s ostalim nabrojanim nema problema (i da... nema klime )...no ništa čudno kad je auto više u garaži nego na cesti xD
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 17:14   #32
Potrošnja je individualna stvar. Moj bivši passat 1.9 TDi (110ks) je na mojim kreni-stani relacijama trošio 9 litara, po autocesti 140-145 7 litara, a po otvorenoj cesti 70-90 4-5 litara. Najveću ulogu imaju dnevne rute...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 18:11   #33
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Zna li netko što treba gledati na pasatima (model od 1997.) Kakav im je lim, što bi na njima trebalo gledati. Motori su više manje ok, ako je vjerovati vlasnicima.
Pretinac za rukavice, ili otpadne ili otpadne ručka za otvaranje. Ovjes im je boljka, ako osjetiš da se njiše lijevo desno ne valja. Centralno zaključavanje poblesavi pa moraš izmišljati načine kako ga zaključat. Zna promočit zbog začepljenih kanalića, a to možda uzrokuje i to sranje s centralnim. Airbag lampica ako svijetli vjerojatno je od pomicanja sica i nije problem.

Inače motor je peri-deri, evo naš ima 390tkm i ne pokazuje znakove starosti, s motorom nikad nije bilo problema. Bio je kvar na getribi, na kraju se ispostavilo ne tako velik, al mi smo uzeli polovnu pa je ukupan ceh bio 100 eura.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 23:21   #34
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Pretinac za rukavice, ili otpadne ili otpadne ručka za otvaranje. Ovjes im je boljka, ako osjetiš da se njiše lijevo desno ne valja. Centralno zaključavanje poblesavi pa moraš izmišljati načine kako ga zaključat. Zna promočit zbog začepljenih kanalića, a to možda uzrokuje i to sranje s centralnim. Airbag lampica ako svijetli vjerojatno je od pomicanja sica i nije problem.

Inače motor je peri-deri, evo naš ima 390tkm i ne pokazuje znakove starosti, s motorom nikad nije bilo problema. Bio je kvar na getribi, na kraju se ispostavilo ne tako velik, al mi smo uzeli polovnu pa je ukupan ceh bio 100 eura.
Znači na svakom pogledati pretinac, ovjes, a sa hrđom na skrivenim mjestima nemaju problema.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 08:32   #35
8-9 litara je normalna potrošnja za taj passat, tak i meni troši, isti motor..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 14:10   #36


Na duge relacije mi je trosio 5,5-6.0l, kombinirano oko 6,5-7l, kratek relacije oko 7,5l. Samo sto je moj imao 6 brzina. I bio je karavan, znaci malo tezi od limuzine.

8-9l je previse za 1.9TDI.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 15:32   #37
Šta vi ljudi pričate, ja vozim Fiatovog benzinca koji svima posrka 10 litara a meni za živo čudo uzme 7 u prosjeku, max 6 otvorene. VAma taj TDI troši 8-9 litara, drug mi ima Audi A4 s tim motorom i na otvorenom bukvalno proizvodi gorivo 6. brzina oko 100 km/h i troši 4 litra, po gradu max 7. Ja vozio Opela DTI i bila mi potrošnja 5 l kombinovane da mu ne znam šta radiš...ne znam šta vi radite od tih vaših motora ( da se zna, ja vozim normalno, bez forsiranja i bespotrebnih preticanja ali i ne vučem se ko prebijena baba, uvijek sam u optimalnom broju obrtaja)
Tourliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 17:15   #38
Ajde ne drobi gluposti...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 19:07   #39
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
8-9 litara je normalna potrošnja za taj passat, tak i meni troši, isti motor..
Možda ako ga voziš stalno na kratkim relacijama pa se ni ne stigne zagrijati. Po ZG-u moj stari sa 55l uvijek pređe bar 700-750km. Naravno to nije isključivo centar, ali bude i centra dosta. Na otvorenoj cesti može trošiti manje od 5l. Na autocesti troši dosta jer nema 6. brzinu, ako ga voziš 150 popije bar 9l.

Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Znači na svakom pogledati pretinac, ovjes, a sa hrđom na skrivenim mjestima nemaju problema.
Naš do sada nema problema s hrđom, nigdje. E da i bio je jedan problem, sad se ne mogu sjetiti točno, s usisnom granom ili ispušnom možda, to je improvizirano jer je taj dio dosta skup. Zna Sonata, on je to isto mijenjao.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 21:23   #40
Nema smisla prepucavati se o potrošnji. Kako rekoh, moj TDi je trošio 9 litara, a bratu koji ga sad vozi, troši ispod 6. Također po Zagrebu. Ali moje su relacije takve da kad idem po klince u školu, na 6km imam 11 semafora i dvije prometne zebre. Sonata mi troši 15+ litara plina. A čim se vozim ljubljanska-slavonska, padne na 11. Tako da je gradska potrošnja jako širok i nadasve individualan pojam. Stari ima passata 1.9 Tdi (pd-130ks) a/t i po ZG troši 10 litara. Od prvog dana.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.