Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 14:16   #2301
David Temessi & Deborah De Luca - Give me Back

Amelie Lens - In Silence
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 11:35   #2302
Deborah bit će je red poslušati u petak u Bogalou. Amelie

Boris Brejcha - My Love

Ovaj čovjek je Bog otac
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 18:21   #2303
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Deborah bit će je red poslušati u petak u Bogalou. Amelie

Boris Brejcha - My Love

Ovaj čovjek je Bog otac

jaooooo tek sam sad vidio da postoji i TECHNO thread.....je bem ti Iruda...još se čudim kaj ekipa u DEVEDESETE posta samo neke sapunice i slično...


Boogaloo....idem garant u petak...di se ekipa dogovara za izlazak kakav, ja inaće idem solo jer mi je sva ekipa uglavnom pop, rock i slična sranja s obzirom da su mahom svi bajkeri....a ja crna ovca bajker na tehnjavi

čak sam i oglas puknul tamo na US da se javi ak je ko za da se nađemo pred Boogaloo pa ekipno idemo i u điru starih ravera zatvorimo krug...


ak je ko zainteresiran, neovisno od godina, spola, stanja, i ičega osim da ima obje noge, sluh, bar jednu ruku za mlatiti po zraku u ritmu basa i dobre volje pa se vidimo u Petak...


ja ću biti vrlo prepoznatljiv....jedan jedini lik srednjih godina koji će se pojaviti u moto hlačama sa protektorima na koljenima, a gore crna techno party majica GALACTICA ZAGREB iz 1995. godine i klasična sudačka zviždaljka oko vrata

rukama možda budem mlatio plavo i zeleno LED hologram svjetlo pa ću biti ko pravi semafor kako su nas uostalom i nazivali u 90tim


RAVE ON


PS: ne znam jel se smije ostaviti broj moba tu direktno pa da se čujemo za dogovor za Petak ili je to strogo preko inboksa?!? (što mrzim ovo novo doba kad svi žive u nekim paranojama i više niš ne smiješ olako davati javno pa čak niti vlastiti broj)
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 18:26   #2304
ovo je moj "BabyMill";

Bonzai Records 1994.
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:16   #2305
Baš malo vrtim stranice topika trance i techno, znam da se o ukusima ne raspravlja i da glazba s vremenom evoluira, ali da je napravila baš tako veliki odmak od svojih korjena, nisam to očekivao.

Možda su moja očekivanja neopravdana jer to doživljavam kroz aspekt DJ-a iz 90tih godina kada je techno glazba bila kudi kamo žešča i konkretnija te je inzistirala i egzistirala isključivo na pokloništvu mase, dok danas kada slušam i vrtim te linkove koje postavljate, imam dojam da je sve sintetizirano i izkomercijalizirano, da ne kažem; ishlapljeno i sladunjavo u odnosu do svega 15tak godina ranije.

Ne znam niti kako se više zovu tj nazivaju ljudi koji su ljubitelji techno glazbe svih oblika, vrsta, smjerova, jednom riječju nekada smo se svi nazivali RAVERI, ne pamtim kada sam zadnji put čuo ili vidio poklonika istog.
Čudim se koliko ima mladih koji danas imaju 20tak (plus minus par godina) koji se predstavljaju nekakvim velikim obožavateljima techno glazbe, a ne znaju za serijale rave partija prema kojima su i nastali serijali CDova i kompilacija najboljih hitova tada, poput Earthquake, Technodrome, Thunderdome, Terrordrome, Mayday, Future Trance, Tunnel Trance pa čak i oni malo komercijalniji tipa Rave Base, a kod nas, neizostavni sa samo 2 CD izdanja, live techno megaparty koji se s ponosom može stati rame uz rame bilo kojem od gore spomenutih; Future Shock Zagreb, a Gjuro, Aquarius i Kašinom kao glavnim mjestom za after partije tj konkretne partije sa ponekad veličanstvenim gostima.
Oosbno nisam previše pohodio po manjim klubovima po ZG, osim kada bi bilo nešto spektakularno pa bi ekipno se uputili do ZG, no zato sam u berlinskom Tresoru (Globus) visio svaki vikend dok sam živio tamo neko vrijeme i imao priliku doživjeti scenu daleko od brdovitog Balkana zaključivši da Zagreb može slobodno reći da je bio u korak sa svijetskom techno scenom, a doživljaj Love Parade je ipak nemjerljiv ni sa čime poznatim na svijetu do sada u smislu techno glazbe!!

Doživljaj techno glazbe i mase kakav se može doživjeti na Future Shocku, Love Paradi ili Maydayu u vremenu oko polovice 90tih godina se danas tek možda još može osjetiti recimo na ULTRI, ali nije to to.

Neki sam dan našao nekoliko starih LP ploča Technodroma 3 i 4 iz vremena prve polovice 90tih koje sam tada plaćao kao suho zlato, a preživjele su prodaju samo zato jer su bile posuđene. A u jednom od omota flyer partija koje sam nekada organizirao pod nazivom "CelleRage Party" što je imalo dva značenja, celler kao podrum, ali i celebrate kao slavlje, celle-Rage, rage kao divljanje...potaknut idejom tunela u Mesničkoj od Cuculića nastao je taj podrumski rave, zapravo u ratnom skloništu jer smo tada još uvijek bili u ratu, party je bio kao ideja za malu grupu od 30-40 ljudi, no već na prvom se pojavilo više od stotinjak ljudi, ubrzo nakon je uslijedio i drugi party sa nešto više od 200tinjak ljudi, a onda i treći krajem 1994. godine na kojem je već i policija intervenirala pa čak i prekinula isti, no ubrzo nakon se stvar prebacila legalnije sfere i po prvi puta tj četvrti put pod imenom ENERGY RAVE, prema party serijalima iz 1991. godine u UK, smo uspjeli dobiti subotu u nekoj diskoteci. Službeno nije smjelo biti iza ponoći, kao zatvaraju se vrata sužbeno, a neslužbeno je bila peglaona do sitnih jutarnjih sati, bilo je ludilo, a i vlasnik diska je trljao ruke jer mu je zarada na cugi nadmašila sva očekivanja pa mi je sa osmjehom na licu rekao neka računam s njim tj prostorom kad god poželim, a da će on već riješiti eventualni problem sa policijom jer su RAVE tada smatrali maltene narkomansko-sotonističkim pokretom
I tu se stvar prilično dobro zavrtila

Flyer party 1995.


A tada se uglavnom vrtio ovakav techno;

Knightvision - Knight of Vision

Insider - Analog Choir

DJ Bountyhunter - Users Hunt

Meni vrlo dobar Yves;
Yves Deruyter - Outsiders

I nezaobilazan Cherry Moon na čiji su sam spomen raveri u dvorani Doma Sportova doslovno podivljali uz vrisak i ruke u zraku, a oni koji su tog trenutka slučajno bili na hodnicima vani, masovno su pojurili natrag u dvoranu jer doživjeti uživo tu stvar je bilo iskustvo koje se ne propušta;

Cherry Moon - House of House

To je prava, što bi se reklo, kako je i neka cura na trance threadu rekla; "dizalica"

Kad smo već kod dizalica, evo par hitova koji su biblija techno glazbe u to vrijeme, toliko izvođeni i remiksirani da su postali gotovo komercijala, a siguran sam da bi i dan danas masa u klubu ili na megapratiju podivljala na ovu stvar;

Jones & Stephenson - First Rebirth

Neki su ovo karakterizirali happy hard coreom, neki hard tranceom, kako bilo, ovo je komercijala na koju nitko nije bio ravnodušan;

Sunbeam - Outside World

Osobno se nikad anisam zamarao podjelama u žanru, jednom, negdje oko 2000. godine) sam dobio nekakvu tree-shemu techno glazbe, ispada da ima više od 100tinjak žanrova koje se razlikuju svojim stilom, ja osobno se nikada time nisam zamarao, uglavnom bi ih jednostavno dijelio na svega nekoliko stilova techno glazbe;

Techno kao opći žanr, hard core uglavnom sve preko 160BMP iako moram spomenuti podjelu na gabber i happy hard core koji je jako upečatljiv i zapravo komercijalizirani hard core kao što je recimo bio Dune od poznatijih, od nekih 120-160BPM uglavnom house, acid i trance, meni osobno acid jako dobar stil zbog pilastog prizvuka tonova, dok mi je trance nekako više orjentiran za beach party s obzirom da je dosta melodičan, a house univerzalan...
Minimal techno prolazi samo na partijima, inaće su dosadne identične sekvence po 2 minute bez pomaka...

Drum, Goa, Psy i slične podjele ne doživljavam posebno, ali valja spomenuti i ambientalni techno koji smo nekada ujedno zvali i "chill out", laganice ispod 100BPM-a, često trance prizvuka nekakvim melodijama za uspavljivanje i njihanje kao na valovima....

Sve ostalo ne znam niti me interesira jer su napravili cijelu znanost od tih podjela techno glazbe...kod mene je to uvijek bilo jednostavno ko pekmez

Ne mogu ne spomenuti još nekoliko stvari koje su tada drmale, a danas ne pamtim kada sam ih zadnji puta čuo da nekome trešti iz auta ili na nekim feštama, a o bircevima da i ne spominjem (al zato cajki ne fali po autima)

Mind X - Feel the Generation

Phrenetic System - Wayfarer

Emmanuel Top - Turkish Bazar

Fusionman - Tri Phase One

Odlična stvar iz 1996. godine, prilično underground prizvuka, baš za partijanere;

Tessox - Sensual Sign

Meni jedna od dražih, a zbog koje su mnogima pregarali visokotonci u zvučnicima;

Josh Wink - Higher state of consciousness

Ono što me iznenadilo da nema na youtubu, a stvarno zavređuje mjesto na istom je;

Bitter Blood - Day of Republic

A mjesto uz Boga Techna bi zavrijedila i ova stvar iz 1990. godine koje je do sada obrađena i remiksirana na tisuće i tisuće puta toliko da se izvor gotovo zameo;

DHS - House of God

Neki je možda prepoznaju i pod popularnim DJ Falk....


Vidimo se u petak u Boogaloo
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:51   #2306
Sve lijepo rečeno ali čudi me da nisi spomenuo industrijalu kao uvjerljivo najbolji podžanr techna.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 09:42   #2307
Quote:
Twutar kaže: Pogledaj post
Sve lijepo rečeno ali čudi me da nisi spomenuo industrijalu kao uvjerljivo najbolji podžanr techna.

Paaaaa, ja da ti budem iskren INDUSTRIAL uopće ne bih svrstavao u PODžanr, to bi zapravo bio korjen techno glazbe iz perpektive underground techno scene, recimo, underground techno party (dakle ne komercijalni techno party kao što je Mayday) poput berlinskog "Grune Helle" (Zeleni Pakao) bi bio pandan.

Meni osobno industrial često ima elemente psiho ambijentala (što baš i ne volim), ali sam stil tj ritam i onaj minimal dugih dionica su odlični za klasični underground pegla party, tu nema dvojbe

recimo ova stvar Bitter Blood - Day of Republic bi bila u tom stilu, na kraju krajeva, deklarira se pod "klasični techno.
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 11:18   #2308
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
ovo je moj "BabyMill";

Bonzai Records 1994.
hoces li izdrzati ?




Sean Lennon & The Flaming Lips - Lucy In The Sky With Diamonds

lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 07:52   #2309
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
hoces li izdrzati ?

Neću

Nemam više te godine, ali tamo polovicom 90tih sam mogao preživljavati te maratone. To bi bilo u rangu Terrordroma i Earthquakea, čisti gabba techno....čak jače od Thunderdoma koji je nerijetko bio do max 180bpm pa se smatralo čistim hard corom, iskreno, čak niti u ono vrijeme mi se ti "mitraljezi" nisu prejterano sviđali, nekako mi je to isforsirano... 120-140 bpm su prave party đuskalice, sve ispod i iznad je ili terror ili psihoterapija uglavnom

dođe to s godinama
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:46   #2310
Quote:
gagi9a kaže: Pogledaj post
Neću

Nemam više te godine, ali tamo polovicom 90tih sam mogao preživljavati te maratone. To bi bilo u rangu Terrordroma i Earthquakea, čisti gabba techno....čak jače od Thunderdoma koji je nerijetko bio do max 180bpm pa se smatralo čistim hard corom, iskreno, čak niti u ono vrijeme mi se ti "mitraljezi" nisu prejterano sviđali, nekako mi je to isforsirano... 120-140 bpm su prave party đuskalice, sve ispod i iznad je ili terror ili psihoterapija uglavnom

dođe to s godinama
Znao sam . Sjeti se da je u holandiji tih godina bila luda kuca . Pa imao si djece od 10 godina .

Hard Trance Techno Rave Music
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:08   #2311
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Deborah bit će je red poslušati u petak u Bogalou. Amelie

Boris Brejcha - My Love

Ovaj čovjek je Bog otac
Amelie dolazi na Exit ove godine.

https://youtu.be/UPwvzDY8UUk
Frankie Bones - Call it techno
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 19:24   #2312
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Frankie Bones - Call it techno
Moram priznati da mi se sviđa ta stvar, jedino što ja osobno ne volim previše vokala, čak i taj sablasno duboki koji je inaće fora za čuti...ali dobro, zanemarimo to s obizirom da ja prilično "radikalno" i subjektivno doživljavam sve slušajuć kroz prizmu undergrounda....uglavnom, ima taj underground štih


a evo i moja 2 centa, lipe, kaj god;

Submission

ima na par mjesta di sam malo ujebo rezanjem i jedan reloop dok sam tapkal pa mi se prst smaknul sa patterna, ali kako je to LIVE remix "on the fly", onda nema studijskog post-editiranja, nego tak kak je ispalo tak je, ko će kritizirati, nek izvoli
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:49   #2313
Da vam propoziram nesta jako dobro . Radi se o progresivnoj techno .

Ancient Methods - Now Come Closer
I ako ne znate da vam predstavim ekcepcionalu djevojku .

Aurora Halal - Sleep Distortion
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 13:30   #2314
evo jedna od hrvatskih techno himni u izrezanom obliku bez trance melosa, za ekipu veterana iz 90tih koji su umirali po domu športova i velesajmu ;

FS
gagi9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 21:07   #2315
Anastasia Kristensen - Going Back In Time
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 21:16   #2316
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Amelie dolazi na Exit ove godine.

https://youtu.be/UPwvzDY8UUk
Frankie Bones - Call it techno
Dolazi i na Labyrinth kod nas koji ima vrhunski line up (ne samo za tehcno) i korektne cijene (ako kupuješ samo tiket za festival). Samo je problem da ne znam nikoga tko je bio tamo dok za exit znam gro ljudi koji su bili
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 16:16   #2317
The Hacker @ Tresor
lauxret is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 23:59   #2318
Quote:
mainscream kaže: Pogledaj post
ima ko thunderdomea, to je bilo zakon
za to bi trebala nova tema hardcore. ja pamtim techno od 90 do 93. poslje se su se pojavili hard stajlovi.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:41   #2319


Diskordia - Bye Nancy

Evo jedan zaboravljeni klasik...
Scagdeal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 16:39   #2320
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Dolazi i na Labyrinth kod nas koji ima vrhunski line up (ne samo za tehcno) i korektne cijene (ako kupuješ samo tiket za festival). Samo je problem da ne znam nikoga tko je bio tamo dok za exit znam gro ljudi koji su bili
Exit je odličan, ali je sada sve više komercijala.
Sve više ljudi ide na Love fest, kažu da je mnogo bolji.

Matador - Trigger
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.