Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Zabavna glazba

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2003., 09:12   #1
Crvena Jabuka

Slusao sam CJ dosta prosli vikend i sjetio sam se nekih stihova i pjesmica koje su se pjevusile malo prije rata ali neke i malo kasnije. Jabuka je uspjela prezivjeti kroz sve trzavice ali i kroz pogibelj dva clana u napusenih u "fici" na putu za Mostar.

Pjesmice su pravljene tako da upadnu u uho sa pjevljivim refrenima i ne moze se reci da su neka posebna kvaliteta ali za sve one koje vole da se sastanu sa ekipom uz gitaru i cugu ( taj sam) i da se zapjeva po koja , dusu su dale.
Zvuk im se dosta mijenja prelaskom iz SA za CRO.
Alo nostalgicari ima li vas jos ?

Sa tvojih usana

Kad sat zazvoni
na kuli, kraj begove džamije
ja siću, siću do bašče
šatro šljive da poberem
ti uzmi ibrik, srebrn ibrik
k'o fol vode da doneseš
I tada priznaću ti sve
šapnut' riječi te: volim te

S tvojih usana vrućina ubija
još pamtim legende starih plemena
što za ljubav glavu gube
i umiru kada ljube
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 13:11   #2
crvena jabuka - nikad zavolio. presladunjavi za moj u kus.
manwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 13:18   #3
ma gle, nema sumnje da se jabuka totalno promjenila otkako je otisla u cro.. doduse ne mislim da to ima neke veze sa mjestom svirke i rada... nego sa covjekom koji je bio u sarajevskoj jabuci i kojeg nema u cro jabuci.. zlajom arslanagicem...
sa njim je jabuka bila fakat super... mogla je pod ruku sa dugmetom, zabranjenim pusenje, bobmaj stampom... a sadasnja jabuka mi moze u isti vagon sa magazinom, severinom i tako tim glupostima...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 15:48   #4
Red Apple-kuruza nad kuruzama, a onaj s kokoticom (Žera se zove, je li?) izgubio glas, a i imiđ mu je ubibože. Volim ih k'o vojni poziv.
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 20:51   #5
a slušaj, svašta se pjevalo i valjda još pjeva uz gitaru i vino iz dežurnjaka, ali Jabuka...ccc... oni su mi baš odbojni. Nemam argumenata, evo ja osobno sam sudjelovala u grupnom tulumskom izvođenju čak i takvih ljigi kao što je 'krivo je more' i sličnih, i super se zabavljala, ali Jabuka mi je jednostavno - odbojna.
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 23:59   #6
nisu nesto posebno, a ovo sto danas "rade" il pokusavaju radit je strasno.
al ova pjesma iznad, sa tvojih usana je stvarno lijepa mozda i njihova najbolja (meni)
zooey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 00:40   #7
Meni je super njihov album Ima nešto od srca do srca (The Best Of), a imali su dobrih pjesama i na drugim albumima, ali ovo novo... no comment.
Omiljene su mi Tuga, ti i ja; Ti znaš; Nekako s proljeća; Ostani; Sanjam Te.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 00:43   #8
Crvena Jabuka mi se oduvjek sviđala - ne previše ali volim poslušat neke njihove stvari!!!!!!

- Prije su bili puno bolji nego što su danas -
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 09:28   #9
Jabuka mi nikada nije bila the best, ali tu i tamo ih volim poslusati. I da, kao sto je spomenuto, savrseni su za tulume, bas zbog toga sto, u stvari, svi znaju te neke njihove velike hitove. Omiljena mi je "Ostani", jest malo sladunjava, ali omiljena je iz tipicno djevojacko-sentimentalnih razloga
__________________
Castor Troy: If I were to send you flowers where would I... no, let me rephrase that. If I were to let you suck my tongue, would you be grateful?
Ninochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 15:49   #10
za njih sam pri put čuo ko klinac u petom osnovne. i zgadili su mi se odmah. kako je vrijeme prolazilo, gadili su mi se sve više. sada ih jednostavno ne doživljavam. pjevač mi je uvijek bio enigma... u tih 15ak godina tip nije promjenio frizuru, a to ne može bit normalno.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 22:13   #11
Exclamation

Da parafraziram jednu Fructalovu reklamu pred više desetljeća
Fruktal - v sodelavnju z naravo.
Fruktal - u suradnji s prirodom.
E pa Rdeča Jabolk je u suradni sa GREŠKAMA prirode, z napakami!
Kakva bijeda... No tu se moraju pribrojiti i Merlin i Regina i Plavi Orkestar i svi DRHTALICA-bendovi koji su emanirali najgoru kuknjavu koja se može mjerit sa narodnjačkim šundom.
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 22:16   #12
al se djuka raspisao...ovaj... djimi....
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 14:05   #13
Quote:
Stjepan Đimi Stanić kaže:
Da parafraziram jednu Fructalovu reklamu pred više desetljeća
Fruktal - v sodelavnju z naravo.
Fruktal - u suradnji s prirodom.
E pa Rdeča Jabolk je u suradni sa GREŠKAMA prirode, z napakami!
Kakva bijeda... No tu se moraju pribrojiti i Merlin i Regina i Plavi Orkestar i svi DRHTALICA-bendovi koji su emanirali najgoru kuknjavu koja se može mjerit sa narodnjačkim šundom.
POTPISUJEM!!!!
I đimiju dajem jednu hladnu zuju (or what ever you're drinking) za ovako odlican komentar... Ne bi ga ni sam bolje napisao. Da mi nisi ti neki oteti brat blizanac?
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 16:29   #14
Quote:
Stjepan Đimi Stanić kaže:
Da parafraziram jednu Fructalovu reklamu pred više desetljeća
Fruktal - v sodelavnju z naravo.
Fruktal - u suradnji s prirodom.
E pa Rdeča Jabolk je u suradni sa GREŠKAMA prirode, z napakami!
Kakva bijeda... No tu se moraju pribrojiti i Merlin i Regina i Plavi Orkestar i svi DRHTALICA-bendovi koji su emanirali najgoru kuknjavu koja se može mjerit sa narodnjačkim šundom.
Gdje Reginu nadje? Nisam cuo ni traga, ni glasa od njih od pocetka rata, niti je itko spomenuo.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 18:55   #15
Wink

el_mariachi, ovaj ti je topik doomed from the start. desi se.
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 02:46   #16
Cool

Quote:
wyrm kaže:
POTPISUJEM!!!!
I đimiju dajem jednu hladnu zuju (or what ever you're drinking) za ovako odlican komentar... Ne bi ga ni sam bolje napisao. Da mi nisi ti neki oteti brat blizanac?
Ako misliš na punkersku mladost, sklonost mistificiranju, kidnapiranje vanzemaljaca čemu dugujem tisućljetnu neodredivu dob, ljubav spram kolača eclairrima sa vrhnjem i kavi, te pepsi coli, sklonost pedofilstvu - curicama od oko cirka 15 ljeta u hlačicama vrućim, te sklonost ka guzi Karla Metikoša - premda sam "strejt", te grozomornu erudiciju, onda da... ionak ne znam gjde sam zapravo rođen, u inkarnaciji Stanića imitiram Robića Ivu a pesimizam ljubim kao nekoć Astu Nielsen Garyja Cooppera .
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 10:17   #17
Quote:
autumn kaže:
el_mariachi, ovaj ti je topik doomed from the start. desi se.
Mislis ?
Pa vidis da ljudi diskutiraju... a dok ima diskusije nista nije mrtvo...
CJ je kopirala Elvisa P, BD, Indexe , uzimala tekstove od Heinea i sl.... Jednostavno zivjeti na tim podrucjima a to ne poslusati je nemoguce. Jedina razlika je jel se to moze slusati cesto ili rijetko...
Ja sam od onih koji slusaju ono sto im stima uhu... A prosli vikend mi je to prijalo... Znam jednu curu koja je isla kupiti CD od Madonne ne preslusavsi ga prvo samo zato jer je "imala sve ostale"... E ja nisam takav...
Pa pogledaj vecinu forumasa ...mainstreamci do kraja..
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 19:46   #18
molim vas...bili mi mogo ko rec kako se zove klavijaturist koji trenutno svira????mladi onaj...
i odakle je ako ko zna...bilo sta sta znate u biti...
foculus_ater is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 17:14   #19
Ja volim Jabuku.

Jest da su ljiga, al zaboli me. Slušala sam ih kao dijete i ostali su mi u pamćenju. Danas rade malo drugačije albume, nije loše, ali nije ono što je nekad bilo.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 21:04   #20
nikad nisam voljela jabuku. zbog žere i dan danas imam stravičnu averziju prema starkama i kariranoj košulji.
jedina pjesma od koje mi se utroba ne okreće je ona - idemo do dna, tuga ti i ja.
a ovaj mu đir a la "nije triba doći na more" je za žaljenja ono, tipa ubacit novčić u kartonsku kutijicu, zapravo koliko god da treba, samo da se spase nelagode i blamaže...jadan čovjek.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.