Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Zabavna glazba

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2011., 20:27   #1
Vanna





Ove godine slavi 20 godina karijere, a vidim da o njoj nema teme na pod forumu, IAKO se našla na naslovnici magazina World greatest singers. Njezino najnovije izdanje je album Sjaj koji bi se mogao opisati kao pop-rock album, a do sada je objavila tri singlea:
1. Ljubav putuje pod lažnim imenom
2. Sjaj
3. 7 minuta. Sljedeći single je predivna pjesma Ako me voliš s kojom nastupa na 14. Večerima dalmatinske šansone.
Nisam pretjerano pisao o Vanni, jer sam pretpostavljao da neke osnovne informacije o njoj znaju svi pa nekako mi se opisivanje karijere tijekom ET-a i karijere nakon ET-a nije činilo potrebnim. Uglavnom, što mislite o Vanni? O njezinom glasu, pjesmama, predstavljanju u javnosti, koncertima itd.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 21:56   #2
glas odličan, možda i najbolji vokal u nas.
Ona sama-strašno antipatična, jako samodopadna i slično...to sam dugo mislila a sve se potvrdilo kad je počela sudit u Zvijezde pjevaju..

A i to šta je Vrdoljakova nevista joj ne ide u prilog
znam da to nema veze s ničim ali morala sam reć
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 22:38   #3
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
glas odličan, možda i najbolji vokal u nas.
Ona sama-strašno antipatična, jako samodopadna i slično...to sam dugo mislila a sve se potvrdilo kad je počela sudit u Zvijezde pjevaju..

A i to šta je Vrdoljakova nevista joj ne ide u prilog
znam da to nema veze s ničim ali morala sam reć
Dijelim tvoje mišljenje: glas i pjesme odlične (nikada neću prežaliti što Kao rijeka nije otišla na Eurosong), ali je ona strašno narcisoidna. Mislim, ona bi mogla napuniti neku veću dvoranu kada bi htjela (dobrim marketingom svašta se može postići), ali i dalje se drži Lisinskog, jer ne želi da ju se gleda kao "zabavljača" za mase, nego kao "kvalitetu".
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 23:07   #4
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Dijelim tvoje mišljenje: glas i pjesme odlične (nikada neću prežaliti što Kao rijeka nije otišla na Eurosong), ali je ona strašno narcisoidna. Mislim, ona bi mogla napuniti neku veću dvoranu kada bi htjela (dobrim marketingom svašta se može postići), ali i dalje se drži Lisinskog, jer ne želi da ju se gleda kao "zabavljača" za mase, nego kao "kvalitetu".
Odlicna.......iako ovaj zadnji album mi je malo cudan, tj. ovi singlovi....nekako mi je ona prestara za takvu muziku, iako su pjesme odlicne.....
U ETu je bila legendarna.....mogu 'prezivjeti' tu njenu umisljenost ! s razlogom je umisljena....
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 23:18   #5
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
Odlicna.......iako ovaj zadnji album mi je malo cudan, tj. ovi singlovi....nekako mi je ona prestara za takvu muziku, iako su pjesme odlicne.....
U ETu je bila legendarna.....mogu 'prezivjeti' tu njenu umisljenost ! s razlogom je umisljena....
Slažem se da ima predispozicije za umišljenost, ali imaju i A. Keys, Beyonce i mnoge druge pa su ipak prizemnije. Uvjeren sam da su i one pomalo umišljene, jer svatko od nas postane kada je jako dobar u nečemu, ali kod Vanne je to pretjerano. Ipak, ne osporavam talent.
Slažem se da je Sjaj malo premlad za nju, lol, iako mi se sviđa što je eksperimentirala s žanrovima. Što se tiče singleova, podcjenila je publika. Naime, činjenica je da nju sluša starija publike (pubertet+), a ne klinci pa nije trebala odabrati pjesme sa što zaraznijom melodijom i jeftinim rimama, nego neke ozbiljnije pjesme (jedino ako joj nije bio cilj osvojiti i mlađu publiku). 7 minuta mi je odlična stvar, ali Ljubav i Sjaj joj stvarno nisu trebala (dojmi neozbiljno).Mislim, nisu loše pjesme, ali možda tek za 3. i 4. single. Ipak, sviđa mi se što je Ako me voliš sljedeći single (trebao je biti 1., a 7 drugi). Uz navedene pjesme, dobre su mi Visine, Svakodnevna žena i Ustajem, odustajem. U svakom slučaju, jako dobar album. Malo sam bio skeptičan kada sam čuo prvi single, ali nakon što sam ga poslušao, stvarno je dobar album.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 23:20   #6
Što se tiče ET-a, moj omiljeni hrvatski sastav, ali samo za vrijeme Vanne (kasnije je postao treš). Drago mi je što na koncertima izvodi hitove iz tog razdoblja. Jedina je predivna pjesma, a Probudi me je hit koje mu se nikada nije dala šansa.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 14:36   #7
http://www.youtube.com/watch?v=1ClSL0_BJQ4
Izvedba pjesme Ako me voliš na festivalu dalmatinske šansone, Šibenik 2011.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 19:14   #8
Ove jeseni trebao bi se održati veliki koncert, jer postavljena je anketa na službenoj web stranici u kojoj se pita u kojoj dvorani bi željeli da se održi koncert. Za sada vodi Vatroslav Lisinski.
http://www.vanna-online.com/
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 19:57   #9
meni je vanna najdraza hr pjevacica i pogotovo je volim od proslog albuma ''ledeno doba'' koji je stvarno jako kvalitetan, a ''sjaj'' mi je isto super jer je ubacila pop-rock i mislim da to i treba biti njen zanr jer me malo, moram priznati, nervirala sa starim albumima pogotovo kada je bila u fazi demonstracije sile glasom. ali od ledenog doba na ovamo stvarno je super. sto se tice aktualnog albuma odlican mi je i super su mi singlovi dosadasnji i ne smatram da je premlad zvuk za nju mislim da joj je super dosla ova svjezina, a i tekstovi su jako dobri i u ljubav putuje koja ima odlicnu metaforu i u sjaju koji je njeno djelo. volio bih da jos singlovi budu ustajem odustajem i visine (pogotovo visine sa saksofonom bas me ono podsjeti na gagin the edge of glory, recite da sam lud ali meni je bas super). samo meni kod nje kronicno nedostaje kvalitetne promocije i nekog kontinuiteta u medijima; mislim super mi je sto izdaje albume svako 3-4 god i sto uvijek napravi malo pauze to je za svaku pohvalu, ali onda kad se pojavi bio bi red da izbacuje singlove i spotove svaka 3 mjeseca (a ne da spot za 7 minuta cekamo pola godine) i da ima kontinuirane tv nastupe i neku vrstu turneje. ove godine je najavljivala 2-satne koncerte kao presjek svoje karijere pogotovo jer slavi 20 godina i to bi bilo odlicno da je krenula nekad ljetos ili sad da obidje hrvatsku, bih i jos gdje je trazena u regiji ali kako vidim nista od ''turneje'' osim tog koncerta koji ce vjerojatno opet biti u lisinskom i nece dobiti image koji zasluzuje...stvarno steta tako kvalitetnih pjesama u tako nedorecenom konceptu
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 20:06   #10
Slažem se. Prema fan stranici na FB-u, čekaju nas "iznenađenja" vezana za 7 minuta pa vjerojatno ćemo uskoro dobiti i spot. Mislim, gledajući hrvatske top liste sva tri singlea bila su na vrhu pa nije da nije bila uspješna, ali ima izrazito slabu promociju. Nadam se da će sada, kada kreće jesenska shema, biti par TV nastupa. Također, ako slavi 20 godina, trebala bi održati veći koncert.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 00:02   #11
da, i ja se nadam malo angaziranijoj jeseni i da konacno docekamo taj spot za 7 minuta, a onda jos barem dva spota jedan krajem ove i jedan pocetkom iduce godine. shvacam ja da ona sve radi po svom tempu, ali bi ga ipak trebala barem malo prilagoditi trenutnom trzistu i posto si dozvoljava luksuz da uzima po godinu dana pauze onda kada ima novi album mora malo vise ''zaprijeti'' pogotovo ove godine jer slavi jubilej jer ovako svi njeni uspjesi i pojavljivanja u medijima izgledaju vise kao sporadicni uspjesi nego kao konkretan planiran koncept. badricka uvijek puno vjestije iskoristi pompu oko svog albuma i zato mi je krivo zbog vanne jer mislim da je kvalitetnija pjevacica i ima bolje pjesme pogotovo posljednjih godina
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 15:23   #12
http://www.facebook.com/event.php?eid=234959799901316
Vanna - 20 godina zajedno, u Lisinskom 19. prosinca.
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=yeF7Opp9_tQ
Svakodnevna žena, sljedeći single.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 19:17   #13
nije mi drago sto je svakodnevna zena singl..puno bolji izbor bi bile visine ili ako zeli nesto laganije ustajem, odustajem
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 21:01   #14
Vanna i njene pjesme mi nikada nisu bile simpaticne, no u pjesmu i spot "Ljubav putuje pod laznim imenom" sam se doslovce zaljubila
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 06:06   #15
Album gdje se nalaze pjesme poput Pocetak i kraj mi je super. A od toga najvise mi se svidja Na otkucaj. Mada mi je cijeli album vrh...Morat cu naci opet te pjesme pa si staviti na mp3-player.

A novi album ako je izasao nisam cuo...samo neku pjesmu s Nikolinom Kovacevic...ta pjesma mi se ne svidja bas
Zelenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:54   #16
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Vanna i njene pjesme mi nikada nisu bile simpaticne, no u pjesmu i spot "Ljubav putuje pod laznim imenom" sam se doslovce zaljubila
Ta pjesma se iz nekog razloga i meni svidjela iako inače ne slušam ni nju ni takvu glazbu. Jesu druge pjesme s tog albuma slične?
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:55   #17
Iskreno, nisam poslusala ostale
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:04   #18
Quote:
Chuky1 kaže: Pogledaj post
Ta pjesma se iz nekog razloga i meni svidjela iako inače ne slušam ni nju ni takvu glazbu. Jesu druge pjesme s tog albuma slične?
jesu u istom pop-rock stihu...inace album je jako dobar iako je i meni ledeno doba vrh (pocetak i kraj, na otkucaj) ovaj album sjaj je odlican nastavak u zescem zvuku jer njenom vokalu to jako dobro stoji i zato mi se ne svida sto od 75% zestokog i brzog materijala s albuma ona kao singl izbacuje bas dio iz onih 25% pomalo dosadnjikavog dijela
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:49   #19
Karte su u prodaji: 80 i 100 kuna.
https://www.ulaznice.com.hr/paganini...7&t=1&lang=HRV
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 16:39   #20
can`t wait! koncert vrijedan tih novaca!
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.