Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2010., 11:01   #361
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
evo i ja sma dobila nalaz urina..Sve je unutar granica,jedino mi pise za bakterije da ih ima: "nesto"...

Je li to indikacija za daljnje pretrage o kojim se bakterijama radi ili se taj nalaz vodi kao uredan?
ne znam...ali znam da urin nije sterilan i u svakom urinu ima bakterija
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:02   #362
Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
Bok cure,
hitno trebam odgovor

U urinu imam dosta bakterija i kaže dr. da moram napraviti urinokulturu s antibiogramom.

Zbog nekih logističkih problema (more, godišnji...) mi je bitno znati otprilike koliko dugo se čeka nalaz?
pretpostavljam da to nije isti dan gotovo kao običan nalaz urina?

Hvala
Ovisi di nosiš uzorak. Domovima zdravlja treba nekad i 10 dana jer šalju u bolnice, pa dok se vrati...
Odnesi u Zaraznu ili na Mirogojsku i tamo je gotovo za 1-2 dana ako je nalaz uredan, odnosno 1 dan duže ako ima bakterija.
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:05   #363
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
ne znam...ali znam da urin nije sterilan i u svakom urinu ima bakterija
ne! urin treba biti sterilan. i samo to je uredan nalaz
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:20   #364
to se samo tako kaze....nemre biti sterilan....to je nemoguce...eto npr. 10 na 3 bakterije eserihije u urinu se tolerira i takav nalaz se smatra sterilnim....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:28   #365
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
ako budeš čekala stanje će ti se još više pogoršati,ja sam čekala pa plakala noćima jer sam imal osjećaj da STALNO moram piškitnajgori osjećaj u mm životu, najgora upala u životu.ne kažem da će tebi bit al bolje otić na vrijeme.idi di misliš da ćeš prije doć na red!a do tad pij puno čaja od brusnice,tablete od brusnice i tekućine!a imaš i sok 100%tni od brucnice meni je dosta pomogao!
Samo meni je ovo čudno jer ne moram svako malo mokriti, nemam neki pritisak da moram svakih 5 min piškiti kako to zna biti kod upale mjehura...

Možda da ipak odem napraviti još jednom tu urinokulturu da se nije kaj promijenilo. kod ginicha ću otići drugi tjedan da vidim kaj će mi reći.

E da btw, pijem čaj od brusnice jednu šalicu si popijem na dan...
avene is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:03   #366
Ne Boni! Brkaš pojmove! Pročitaj malo o tome da ne dovodiš ljude u zabludu!

Ako u urinu postoji 10na 4 ili manje Escherichie coli (ili neke druge bakterije), takav nalaz se ne smatra infekcijom, ali nije ni sterilan. Dakle, nije nužno liječiti (osim u trudnoci).
Ako ima 10 na 5 ili više, tada se govori o infekciji urinarnog trakta koja se mora liječiti antibioticama prema antibiogramu.
Ako u urinu nema bakterija, tada je urin sterilan.
citiram: "Zdrav urin je sterilan. U njemu nema bakterija, virusa niti gljivica."

Iz obične pretrage urina nemože se zaključiti koliko točno ima neke bakterije i o kojoj se bakteriji radi, nego je potrebno napraviti urinokulturu sa antibiogramom.

U trudnoci se svaka infekcija liječi, jer je potencionalno iznimno opasna jer "u 25% slučajeva razvija upalu bubrega (pijelonefritis), koja povećava rizik prijevremenog poroda, povećava perinatalni mortalitet i povećava rizik za kasniju kroničnu bolest bubrega".
"Čak i ako se ne razvije upala bubrega, neliječena infekcija mokraćnog trakta koja se pojavi u prvom ili trećem trimestru trudnoće povećava rizik mentalne retardacije i zastoja u rastu fetusa s 1.2% na 2%. Neke vrste E.coli mogu povećati rizik komplikacija u trudnoći, uključujući pobačaj i prijevremeni porod "

više o tome http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=162&Show=1167
__________________
01.09.10. - my precious!!!

Zadnje uređivanje Illy : 18.06.2010. at 12:10.
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:10   #367
eto ja danas išla prekontrolirati leukocite koje sam slučajno otkrila da su mi bili povećani,preventivno sam pila i antibiotik dok mi nije bio gotovo nalaz urinokulture,uglavnom nalaz urinokulture je sterilan(uzet uzorak prije prve tablete antibiotika) no leukociti su mi još veći nego prije a prije tjedan dana negdje sam završila s tim preventivnim antibiotikom,sada su 22,,1,normala je do 9,nešto,trudnicama se navodno tolerira i do 12

baš me zanima kaj će mi doktor danas reći kad odem na pregled i pokažem nalaz,stvarno mi je čudno,naime oni su pokazatelji upale a ja nikakvih simptoma upala nigdje nemam,zato me i slao na urinokulturu da nebi bio možda uroinfekt kojeg neosjećam ali ona je sterilna

koji sam ja čudakes
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:13   #368
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
Ovisi di nosiš uzorak. Domovima zdravlja treba nekad i 10 dana jer šalju u bolnice, pa dok se vrati...
Odnesi u Zaraznu ili na Mirogojsku i tamo je gotovo za 1-2 dana ako je nalaz uredan, odnosno 1 dan duže ako ima bakterija.
Samo da napomenem za cure iz zapadnog dijela Zg da u domu zdravlja Crnomerec (Prilaz baruna Filipovica) zavod za javno zdravstvo ima svoju podruznicu pa se urin (a i brisevi cerviksa) mogu tamo odnijeti i gotovi su kad i u Mirogojskoj.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:24   #369
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
to se samo tako kaze....nemre biti sterilan....to je nemoguce...eto npr. 10 na 3 bakterije eserihije u urinu se tolerira i takav nalaz se smatra sterilnim....
boni illy je u pravu

urin je inače sterilan bez ikakvih i najmanjih količina bakterija i ostalog
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 13:52   #370
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
boni illy je u pravu

urin je inače sterilan bez ikakvih i najmanjih količina bakterija i ostalog
eh onda bi ga mogla piti ili koristiti kao sredstvo za dezinfekciju...urin ne moze biti sterilan...pitaj svog lijecnika
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 15:06   #371
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
eto ja danas išla prekontrolirati leukocite koje sam slučajno otkrila da su mi bili povećani,preventivno sam pila i antibiotik dok mi nije bio gotovo nalaz urinokulture,uglavnom nalaz urinokulture je sterilan(uzet uzorak prije prve tablete antibiotika) no leukociti su mi još veći nego prije a prije tjedan dana negdje sam završila s tim preventivnim antibiotikom,sada su 22,,1,normala je do 9,nešto,trudnicama se navodno tolerira i do 12

baš me zanima kaj će mi doktor danas reći kad odem na pregled i pokažem nalaz,stvarno mi je čudno,naime oni su pokazatelji upale a ja nikakvih simptoma upala nigdje nemam,zato me i slao na urinokulturu da nebi bio možda uroinfekt kojeg neosjećam ali ona je sterilna

koji sam ja čudakes
i meni su leukociti bili povišeni,urinokultura sterilna..ali moraš napraviti 3 urinokulture....ja sam napravila i našli mi enterokok 10 na 4... kaže moja ginička da je jedino to pravi nalaz...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 15:08   #372
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
cure, imam pitanje - riješila se ešerihije antibioticima, ali sad u urinokultiru imam morganella morganii 10 na 4. i enterococcus 10 na 4.

ginekolog mi nije dao nikakve lijekove nego samo da pijem puno tekućine da se to ispire. pa vas sad pitam ima li kakav preparat kojim ste rješavale ovakav slučaj.
hej, nije ti dao ništa a imaš enterokok 10 na 4? ja isto imam to, ali sam dobila antibiotike...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 15:38   #373
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
eh onda bi ga mogla piti ili koristiti kao sredstvo za dezinfekciju...urin ne moze biti sterilan...pitaj svog lijecnika
pa i mozes ga piti, stovise ima ljudi koji vjeruju da ga je dobro i pozeljno konzumirati. Urin je kod zdravih ljudi sterilan i svaki lijecnik to mora potvrditi.

Uglavnom, ja sam samo jos jednom htjela ovdje izreklamirat malo Solubitrat caj. Meni ga je preporucio lijecnik kao alternativu antibioticima i stvarno mi je pomogao - kao sto rekoh, treba ga naruciti na Dolcu ili ici u Austriju po njega, ali u mom se slucaju pokazao jako ucinkovit - rjesila sam se svih problema s urinarnim infekcijama bez lijekova.
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 16:24   #374
Quote:
Dandelion_seed kaže: Pogledaj post
pa i mozes ga piti, stovise ima ljudi koji vjeruju da ga je dobro i pozeljno konzumirati. Urin je kod zdravih ljudi sterilan i svaki lijecnik to mora potvrditi.

a ako se ugugla "liječenje urinom" dobije se oko 46.000 rezultata
pa ko voli...
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 12:41   #375
ponovila sam urinokulturu i nalaz je - fiziološka flora uretre.

može mi netko pojasniti kaj to znači? ponekad imam i žuto bijeli gušći iscjedak - ne znam ima li to veze. i nisam još radila briseve rodnice jer sam do nedavno imala ešerihiju pa mi gin nije dao uputnicu.
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 13:34   #376
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
ponovila sam urinokulturu i nalaz je - fiziološka flora uretre.

može mi netko pojasniti kaj to znači? ponekad imam i žuto bijeli gušći iscjedak - ne znam ima li to veze. i nisam još radila briseve rodnice jer sam do nedavno imala ešerihiju pa mi gin nije dao uputnicu.

Sto se tice "fizioloske flore uretre", ako ne postoje nikakvi drugi simptomi znaci nalaz koji te ne treba brinuti. Odnosi se najcesce na bakterije koje su bezopasne, a nalaze se u uretri i u trudnoci ce cesce zadrzavaju jer je uretra kod trudnica nesto kraca.
Medjutim, kako imas i taj iscjedak, svakako ga spomeni doktoru da se ne bi radilo o gljivicama ili necem drugom. I ponavljaj si urinokulturu, bas zbog escherihije koja se cesto vraca i nakon sto je zalijecena.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 17:50   #377
Jel imala koja od vas cura loše jetrene probe?
Već drugi nalaz za redom imam povišenu aminotransferazu (ALT) iako je na zadnjem nalazu ipak pala u odnosu na prije.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 16:59   #378
hej jeli ima netko tko bi mi mogao protumačit ove nalaze, tj jel sve ok s time jer ja nemam pojma šta im ovo znači:
Broj mikroorganizama: 10*4 CFU/ml
Raznovrsne kolonije.EV.ponoviti
Leukociti nisu prisutni.

hvala
helena30i is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 17:56   #379
moji nalazi urina pokazali leukocite u urinu i to 5-10,plocasti epitel nesto i bakterije nesto. dr opce prakse mi rekla da to moze biti opasno u trudnoci(sad ulazim u 14tj),pokazačla sam nalaze giek,kaze da nije to nista strasno,radila urinokulturu,sad cekam tjedan dana nalaze.ima razloga za brigu?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 19:32   #380
dali netko zna na šta se testira urin kada se popiški na onaj štapić na kontroli u trudničkoj ambulanti?
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.