Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2012., 15:08   #541
koliko treba čekati najmanje od zadnjeg antibiotika do nove urinokulture kako bi nalaz bio ispravan?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 15:55   #542
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
koliko treba čekati najmanje od zadnjeg antibiotika do nove urinokulture kako bi nalaz bio ispravan?
ja sam zadnji put čekala tjedan dana nakon što sam popila antibiotik, tako mi je rekao dr
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 13:41   #543
U ožujku sam se 2 tjedna osjećala strašno slabo i odlučila vaditi krv, misleći da mi je opet samo željezo nisko. Na moje iznenađenje -krvna slika savršena, ali su u urinu našli krvi (eritrociti povišeni). Ta krv nije vidljiva golim okom, boja urina je sasvim normalna. Tada sam saznala da sam trudna od 21.4. Najprije sam obavila nefrologa, uzv bubrega, mjehura, žuči... Sve u redu. Sljedeće kaj sam obavila jest citologija. Nalaz će biti za tjedan dana. Urin sam predala i u mikrobiološki laboratorij. Isto tako su mi opet vadili krv i morala sam skupljati 24 satnu mokraću. Zanima me kaj slijedi još, ima li još kakvih pregleda nakon ovoga?
Da ne govorim da sam istih tih dana vadila 2x krv zbog trudnoće... Već mi dosta bockanja i pišanja.

Nefrolog mi je objasnio da to može biti 'stanje', a ne bolest i da s tim mogu živjeti cijeli život!?
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:03   #544
Quote:
škorpionka_ kaže: Pogledaj post
U ožujku sam se 2 tjedna osjećala strašno slabo i odlučila vaditi krv, misleći da mi je opet samo željezo nisko. Na moje iznenađenje -krvna slika savršena, ali su u urinu našli krvi (eritrociti povišeni). Ta krv nije vidljiva golim okom, boja urina je sasvim normalna. Tada sam saznala da sam trudna od 21.4. Najprije sam obavila nefrologa, uzv bubrega, mjehura, žuči... Sve u redu. Sljedeće kaj sam obavila jest citologija. Nalaz će biti za tjedan dana. Urin sam predala i u mikrobiološki laboratorij. Isto tako su mi opet vadili krv i morala sam skupljati 24 satnu mokraću. Zanima me kaj slijedi još, ima li još kakvih pregleda nakon ovoga?
Da ne govorim da sam istih tih dana vadila 2x krv zbog trudnoće... Već mi dosta bockanja i pišanja.

Nefrolog mi je objasnio da to može biti 'stanje', a ne bolest i da s tim mogu živjeti cijeli život!?
Ja sam imala prva tri mjeseca eritrocite u urinu. I to pozamašan broj.
No, urinokultura mi je bila sterilna.
Doktor je rekao da nema panike jer se nalazi u trudnoći izokrenu totalno. Od 4. mjeseca trudnoće do sada (36. tt) urin uredan, eritrociti nestali kao da ih nikada nije bilo. Nitko nije radio paniku, nitko me nije slao nefrologu, niti na vađenje krvi.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:18   #545
Noćas sam imala krvarenje, svježa, crvena krv, a u 11. tjednu sam. Ne znam može li to biti i od urina... Sva sam smušena.
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:22   #546
Cure, samo radi info, meni je pomogao čaj protiv bakterija u urinu... nakon svih kura antibiotika, brusnice i sl... samo ovo je dalo rezultate. Ima sastav na stranicama poliklinike Harni (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/10faq.asp), ja sam ga konkretno naručila u ljekarni Prima Pharme.
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 16:01   #547
nisam trudna, ali ako je moguće da netko kaže mišljenje na nalaz urina.

lagano zamućena, tamno žuta
ph 7.0
leukociti 1-2
pločasti epitel dosta
bakterija malo
sluz dosta
__________________
ništa nije crno ni bijelo!

Zadnje uređivanje karollina : 14.08.2012. at 16:26.
karollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:35   #548
Dižem temu... Ne znam da li ima neka druga na ovom podforumu. Ako treba, slobodno premjestite.

Nalazi kks i urina od prošlog tjedna (25tt).

Sniženi...

Eritrociti: 3.32 (3.86 - 5.08)
Hemoglobin: 107 (119 - 157)
Hematokrit: 0.305 (0.356 - 0.470)

MCH je na granici: 32.2 (27.4 - 33.9)

Povišen...

MCHC: 351 (320 - 345)

Leukociti isto na granici: 9.6 (3.4 - 9.7)

Na nalazu ne pišu vrijednosti poput željeza (da se isključi anemija), niti jetreni enzimi, pa bi to tražila naknadno.


Radila sam i ogtt koji je bio ok.


Što se tiće urina...

Fizikalno kemijski pregled je ok (bar koliko ja mogu procijeniti)

Ali, pregled sedimenta:

Leukociti: 1-3
Eitrociti: 0-1
Stanice ploč. epitela: 5-7
Bakterije: 1
Sluz: 1

Što vi mislite? Sutra ću ići kod doktorice opće prakse da vidi nalaz i mislila sam je tražiti naknadno uputnicu za urinokulturu sa antibiogramom.

Inače, liječila sam ureaplasmu, nalaze također podižem sutra da vidim da li sam je se riješila ili je još uvijek prisutna.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 11:48   #549
to šta su ti sniženi eritrociti, hemoglobin i hematokrit znači da ti je i željezo nisko tj. upućuje na anemiju, ali ne puno zabrinjavajuće jer je sve relativno blizu referentnim vrijednostima.

šta se krvi tiče, ovo ostalo je ok. to šta su leukociti na gornjoj granici ne mora ništa značit, ali ako želiš eliminirat upalu zamoli doktora da ti u iduću uputnicu ubaci pretragu za crp.

urin ... znam da ne bi smilo bit eritrocita jer to znači da imaš krv u urinu (koja ne mora bit vidljiva golim okom), ali ne razumim šta to znači od 0-1. vjerojatno ništa. ovo ostalo mi izgleda ok.

naglašavam da sam laik i da ovo pišem samo na osnovu vlastitog iskustva. na žalost.

u svakom slučaju, ponovila bi nalaz urina, napravila urinokulturu i tražila uputnicu za provjeru crp.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:24   #550
Ok, hvala na savjetu!
Idem danas do doktorice pa cu traziti sve to... Inace pijem od nedavno opet Elevit koji sadrzi 60mg zeljeza pa se nadam da ce pomoci. Iako ima slucajeva gdje je Fe unatoc ovim snizenim vrijednostima prilicno visok.

Pisalo je i neko objasnjenje na netu, ali ne mogu sad naci...

Nalaz ureaplazme/mikoplazme negativan.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:20   #551
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Nalaz ureaplazme/mikoplazme negativan.
super! baš mi je drago.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 14:20   #552
Quote:
MeDiOkRiTeT kaže: Pogledaj post
Cure, samo radi info, meni je pomogao čaj protiv bakterija u urinu... nakon svih kura antibiotika, brusnice i sl... samo ovo je dalo rezultate. Ima sastav na stranicama poliklinike Harni (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/10faq.asp), ja sam ga konkretno naručila u ljekarni Prima Pharme.
Kako se zove caj? Imam problema sa ucitavanjem linka.
Hvala!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:40   #553
Jel moze netko dati savjet?! Dobila nalaze iz laba danas, krv sve u ref. vrijednostima koliko vidim, dr jos nije pogledala, ali urin je strašan!
Eritrociti Po koji
Leukociti Mnogo
Stanice Mnogo pločastog epitela, dosta okruglog epitela
Bakterije Mnogo !!!!!

Čitala sam pa sad kužim da sam totalno zasrala davanje uzorka, nije bio srednji mlaz, a kako me muci nesanica, nisam bome ni prvi jutarnji dala jer sam bila budna od 4 ujutro... Dugo nisam davala urin pa sam sve to zaboravila... ((( sto da radim? Tek drugi tj imam pregled, sad sam 11 + 4... Da odem u privatni lab dati uzorak jos jednom? Da zovem Dr i pitam šta da radim ili da se tankam s vodom? Na forumima se svašta pisalo, od sve je ok !do bye bye baby... ((
I da dodam da nikakvih smetnji nemam sto se tiče mokrenja...
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:43   #554
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Jel moze netko dati savjet?! Dobila nalaze iz laba danas, krv sve u ref. vrijednostima koliko vidim, dr jos nije pogledala, ali urin je strašan!
Eritrociti Po koji
Leukociti Mnogo
Stanice Mnogo pločastog epitela, dosta okruglog epitela
Bakterije Mnogo !!!!!

Čitala sam pa sad kužim da sam totalno zasrala davanje uzorka, nije bio srednji mlaz, a kako me muci nesanica, nisam bome ni prvi jutarnji dala jer sam bila budna od 4 ujutro... Dugo nisam davala urin pa sam sve to zaboravila... ((( sto da radim? Tek drugi tj imam pregled, sad sam 11 + 4... Da odem u privatni lab dati uzorak jos jednom? Da zovem Dr i pitam šta da radim ili da se tankam s vodom? Na forumima se svašta pisalo, od sve je ok !do bye bye baby... ((
I da dodam da nikakvih smetnji nemam sto se tiče mokrenja...
Nazovi dr. ili odi tamo. Dobit ćeš uputnicu za urinokulturu.
I zašto bi odmah bilo bye bye baby? Trudnice su inače sklonije urinoinfektima.
Ja sam imala viška leukocita u urinu i nije bilo nikakve drame. Napravila sam urinokulturu koja je ispala uredna. U slučaju da ti ne bude uredna, dobit ćeš odgovarajuće lijekove.
tynsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:19   #555
Cure trudna sam 34 tj i radila sam kks.Sve je ok ali ne znam sto znaci : morfologija stanica:nezreli granulociti.
Zna netko?
__________________
2012
2014
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:13   #556
Ficus forever

Ja prošli tjedan dem kod dr opće prakse da napravim analizu urina iz predostrožnosti i otkanta me. Z avikend se razbolim, dobila virozu bez temperature. Odemu ponedjeljak do nje i za srijedu me naručila za krv i urin i danas nalaz krvi ok, a urin katastrofa. Samo u našem domu zdravlja ta analiza urina je za k.... i dala mi uputnicu za bolnicu za detaljniju analizu odnosno pravu urinokulturu. U roku sat vremena susjeda koja radi u Petrovoj mi k njima odnese novi uzorak, nalaz tek u ponedjeljak.

Ispričavala mi se sto puta jer me nije poslušala pred 10 dana kad sam molila da mi se napravi urinokultura. Jebem ti ispričavanje kad sam i ja svašta pročitala. Sad se tankam s vodom, idem u DM kupit onaj prirodni sok od brusnice i veli mi susjeda da su u Petrovoj rekli da do ponedjeljka skuham list peršina u dcl vode i to pijem.

Sutra mi je 11 tjedana, jučer sa 10+5 bila na pregledu kod ginićke i beba je bila ok.

Preljuta sam na aljkave doktore... i em sam jadna zbog prošlog spontanog em još jedna brga više. Nadam se da će ipak sve biti ok.
lepijander is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 18:41   #557
Hvala na odgovorima i savjetu, znam da moze bit ok i tomu se nadam, ali mi je zadnja t pred 6 mj zavrsila spontanim, pa me sve brine... Radila sam i briseve i sve je bilo ok pred par mj, ali urinokulturu ne... Tko zna koliko to vučem... Trudnoću vodim priv pa Dr jos nije vidla ove nalaze, a nisam ju uspjela dobit danas...hebemu zašto svaki put sranje bas za vikend, kad se ne moze ništa! pijem vodu, limunadu, čaj od koprive i čekam pon. nadam se da bu sve ok, lepijander... Hugs!
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 18:49   #558
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Jel moze netko dati savjet?! Dobila nalaze iz laba danas, krv sve u ref. vrijednostima koliko vidim, dr jos nije pogledala, ali urin je strašan!
Eritrociti Po koji
Leukociti Mnogo
Stanice Mnogo pločastog epitela, dosta okruglog epitela
Bakterije Mnogo !!!!!

Čitala sam pa sad kužim da sam totalno zasrala davanje uzorka, nije bio srednji mlaz, a kako me muci nesanica, nisam bome ni prvi jutarnji dala jer sam bila budna od 4 ujutro... Dugo nisam davala urin pa sam sve to zaboravila... ((( sto da radim? Tek drugi tj imam pregled, sad sam 11 + 4... Da odem u privatni lab dati uzorak jos jednom? Da zovem Dr i pitam šta da radim ili da se tankam s vodom? Na forumima se svašta pisalo, od sve je ok !do bye bye baby... ((
I da dodam da nikakvih smetnji nemam sto se tiče mokrenja...
Meni svaki put kad moram dati urin u laboratoriju piše da ima bakterija i onda me dr šalje napraviti urinokulturu koja bude uredna.
U početku me to brinulo, ali onda kad malo bolje razmislim, one čaše koje nam daju u laboratoriju za urin uopće nisu sterilne, nego su kao one obične iz aparata za vodu i onda još dobijemo epruvetu u koju to moramo preliti i naravno da urin sadrži bakterije. Jer da je to stvarno nešto u mom urinu urinokultura bi pokazala o čemu se radi.

Moj ti je savjet da napraviš urinokulturu. Vjerujem da je sve u redu
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:24   #559
Evo update od mene, stigla urinokultura, nalaz kaže: sterilno! Jeee! sumnjam da je do tankanja vodom 5 dana, vj sam ipak uzorak bila zeznula. Hvala svim curama na odgovorima, velika pusa i da sve bude dobro!
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 18:18   #560
ima ko s niskim trombocitims problema..ja inačče imam rjeđu krv i u trudnoći mi varira od 161-126..sad je 126 pa moja gin diže ruke i šalje me u bolnicu an pretrage....ja se inače dobro osjećam...
27+4 sam.
i ležim u zadnje vrijeme zbog skraćenog cerviksa i niske bebe. tak da se zbog tog psjećam malo blj, fali mi akcije

Uglavnom, čitam sve te užasne stvar o niskim trombocitma, i već vidim da imam HIV i HELLP i prijevremeni, joj ne mogu više se brinut ima ko utjehe?
telence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.