Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 12:19   #1
Volvo V70 ?

Volvo V70 2,5TD,star 10-tak godina,na sto obratiti paznju kod kupnje polovnoga ?
Opcenito kakav je to automobil,isplativost kupnje,kvarovi.... ???
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 08:32   #2
Quote:
Mali Daba kaže: Pogledaj post
Volvo V70 2,5TD,star 10-tak godina,na sto obratiti paznju kod kupnje polovnoga ?
Opcenito kakav je to automobil,isplativost kupnje,kvarovi.... ???
Znaci banana od automobila !
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 08:33   #3
Neznam za 2.5td, al za D5 163 ks znam da je super motor.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:06   #4
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Neznam za 2.5td, al za D5 163 ks znam da je super motor.
2,5 td je stari petak, pali vozi do bar 500,600 tkm... mana mu je što je originalno nastao početkom 90-ih godina pa kad mu dodaš gas čuje se ko kamion. Inače u vožnji je ta mašina dosta tiha, pogotovo u unutrašnjosti kod nekih vozila viših klasa..
Inače evo usporedba buke

a6 2,5 tdi 1996 (isti motor ko u volvu v70 2,5 td)
50 km/h 54db
100km/h 62db
150 km/h 69db
ler 64db
volvo v70 2,4 d5(common rail) 2002
50km/h 58db
90 km/h 62db
130km/h 68db
ler 44db
Dakle noviji common rail nije ništa tiši u vožnji no u leru i kod ubrzanja je razlika drastična, tu je common rail tiši valjda 3 puta .. Inače common rail je bolje uzeti zat što je noviji pa je lakše naći očuvanog, trajnost im je slična..
kakav je v70 u ostalome ne znam baš detaljno, to se mora javit netko tko pozna dobro te starije volvo aute..
snimak galame..
http://www.youtube.com/watch?v=8cedz...ext=1&index=27
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:38   #5
Imaš više informacija na volvo-klub Hrvatska,ne trebaš se čak ni registrirat,samo pogledaj na temu v70 i vidjet češ kaj su sve ljudi napisali,koje su im boljke...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:59   #6
Quote:
creator8690 kaže: Pogledaj post
Imaš više informacija na volvo-klub Hrvatska,ne trebaš se čak ni registrirat,samo pogledaj na temu v70 i vidjet češ kaj su sve ljudi napisali,koje su im boljke...
Zbilja ima tamo svega.. Da kopiram jednu stvar za koju znam da je istinita jer imam taj motor u audiju..

Autor/ica Poruka
hal9000f
Evo, otkad sam kupio auto skupljao sam račune. Eurodizel 99% uziman na Tifonu.
Meni je ova potrošnja za ne vjerovati
Istina, samo cca 20% je gradska vožnja, ali prema iskustvu rekao bih da u gradu ne bi prešla 8 litara.
I evo tabliceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:
Eurodizel - potrošnja
Volvo 855 2.5 TDI, 103 kW, 1626 kg, 345.419 km, MY 1997.
( prosjek kroz 4 godine: 6,69 l/100km )
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 22:37   #7
bok decki i cure ,tek sam kupio prvog volvaca v70 karavan 1998 2.5d,pa me zanimaju dojmovi i cijene nekih djelova.Trebam zamjeniti senzor abs.kolika je cijena i gdje ga nabaviti.Na sta se treba obratiti paznja,a zaboravio reči da je autmatik. h v a l a
kiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 23:24   #8
Quote:
kiler kaže: Pogledaj post
bok decki i cure ,tek sam kupio prvog volvaca v70 karavan 1998 2.5d,pa me zanimaju dojmovi i cijene nekih djelova.Trebam zamjeniti senzor abs.kolika je cijena i gdje ga nabaviti.Na sta se treba obratiti paznja,a zaboravio reči da je autmatik. h v a l a
ako si iz zagreba , kupuješ di i svi volvo manijaci
kod Velje . samo slikaj lovu i ima odmah
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 12:14   #9
fala vampiru,jel to tam kod zagorske.cuo sam o tom liku nesto,vele das je skup.Ali kaj sad,kad se mora nije tesko
kiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 14:09   #10
hehe da to je tamo kod zagorske . točnije , to je sami početak tomislavove ( produžetak zagorske ). skreneš baš iza one autopraone .
sve kaj trebaš dogovaraj sa veljom sa njim se možeš dobro cjenkat . a kukaj brate mili ( kriza i to ) puno djece žena ne radi rastrošna punica ,
ma zezam se . može se sa njim dogovarat . ali najbitnije da ti nemožeš nešto tražit a da on nema .
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:42   #11
bok cid.Pali mi se oznaka za koćnice,i utom momentu ne radi mi km sat.Nakon nekoliko km opet se vrati u normalu,Molim adresu dobrog servisera za volvov70 2.5tdi1998. h v a l a
kiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 10:37   #12
dobar kompjuter majstor za v70.Rekli su mi da je riknuo senzor abs ja promjenio i ništa opet isto malo radi malo ne radi ali mi ne radikm sat i sada neznam kaj da delam osim da mi pravi majstor veli nekaj.POMAGAJ
kiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 13:17   #13
mislil sam ti napisat, ali te nisam htio plašiti.

slična stvar se je događala na S70. kilometarsat krepa privremeno, ne odbrojava km-e i pali se kontrola ABS-a.
u servisu rekli da je vjerojatno kompjuter ABS-a krepal ali da nemogu garantirati.
zamijenjen kompjuter za 11 000 kn i kvar nestao.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 13:21   #14
Odi na stranice Volvo kluba. Mala ali jako prisna i susretljiva zajednica koja ce uvijek pomoci.

Javi se Nenadu glede popravaka a Volvo klub ima velike popuste na dijelove u nekim ducanima
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 23:49   #15
bok dečki.Novi problem upravo sada.VOLVOv70 karavan 99.zablokirali kotaći i mali neće u rikverc ni kada je ugašen,zaboravio reći da je automatik.Ito odjedanput kada dam gas krene napred ali jako cukne poslije šalta normalno,dođem doma oću u rikverc on neće ja po gasu oncukne ko zmaj i stane.Neznam kajmu je,jel riknula getriba ili diferencijal il neš drugo,normalno sutra je subota vikend inš nemrem imali kakav pametni savjet od vas na forumu.Svaka pomoć je super.Dnazovem velju ili...... H V A L A
kiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 10:08   #16
prvo pogledaj ulje u automatskom mjenjaču. zvuči kao da ga nema.
ulje mora biti prozirno i čisto, nesmije smrditi inače slijedi zamjena.

ako ulja ima, probaj odspojiti akumulator na par minuta pa probaj nakon toga kak radi.
ako bude opet cukal, budem iskopal program učenja za automatski mjenjač.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 15:16   #17
wonder puno hvala,ujutro sam odmah provjerio ulje u getribi i crveno je i izgleda dobro onda kada se ugrijal radeći probam napred ide kad dam gas cukne rikverc neće kotaći u blokadi,nakon10 minuta probam opet krene u rikvec i ide normalno onda napred u redu ali onda u rikija neće,pa malo npred pa opet u riki oće ali tek kad probije blokadu kotaća.Sada je doma na grabi jer sam mislio nešto vidjet ali niš ne vidim,budem skinul klemu i resetirel ga pa bumo videli
aza ovo pogledaj pa javi ps.meni ne svijetli nikakva lampica
kiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 16:26   #18
onda imaš problema ili sa automatskom ručnom ili sa običnom ručnom kočnicom, koja je već ugrađena.
probaj staviti mjenjač u ler i gurnut auto rukama. morao bi ići da ga gurne jedna osoba. ako neće, šteka ti kočnica negdje i onda nije čudno da zapinje i da neće.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:01   #19
maknuo klemu na par minuta i sada je opet sve u redu.Probao vozit i ponaša se normalno .Wonderu ipak si pomogao,h v a l a ti
kiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:18   #20
sumnjam da će to biti duga vijeka.

daj pregledat kočnice da ne štekaju, kontakte na akumulatoru i glavnu masu motora i prati ulje u mjenjaču. ako se počne opet čudno ponašat odmah traži pomoć.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.