Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 12:50   #2021
Quote:
MrBrightside111 kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva s javljanjem na oglase gdje se traži relevantno iskustvo od primjerice 5 god a vi ga nemate?

Dakle, ono što me konkretno zanima imali smisla trošiti energiju na takav oglas ako zadovoljavam sve uvjete osim toga. Drugim riječima, kako poslodavci selektiraju u tom pogledu, hoće li ipak razmotriti CV bez obzira ako se ne zadovoljava jedan od uvjeta.

Imali vas koji ste se zaposlili a da niste zadovoljili neki od primarnih uvjeta?
Ako napišeš izvanredan Cover Letter, ali ako ne zadovoljavaš jedan od uvjeta, poglavito radno iskustvo, sve ti je na žalost uzalud.
Uvijek se nađe netko sa radnim iskustvom.

AKo hoćeš posao bez radnog iskustva na tom radnom mjestu, traži posao vani.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:54   #2022
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
proucio sam evo clanke hvala nisam previse doznao novoga, naime ja znam koliki mi je otkazni rok i sve to al ne znam sto je to
Pretpostavljam da imaš ugovor na određeno.
žTu nema otkaznih rokova. Ugovor ti traje do datuma do kojeg tamo piše.
Nakon toga možeš radit nešto drugo.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 20:44   #2023
Pozdrav. Trebam sudjelovati na nekakvom seminaru, ali pritome moram napisati i zivotopis. Ujedno i svoj prvi Europass zivotopis. Ako moze neka dobra dusa da pomogne, kako napisati zivotopis ako si sad na prvoj godini fakulteta i sa zavrsenom gimnazijom? I osim toga, realno nista..
Nemam radnog iskustva, nekakve pohvale i nagrade ali to je sve.
Zahvaljujem se na odgovoru.
Nausikaja01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 19:47   #2024
Pozdrav,

imam pitanje za one koji koriste europass.

Da li koristite stavku "radno mjesto na koje se prijavljujete", pa onda svaki puta to izmjenjujete ili vam je životopis uvijek isti i ne mjenjate ništa?

Unaprijed hvala na odgovoru!
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:03   #2025
Poželjno je da to svaki put izmijeniš. Dvije sekunde posla a i životopis se automatski ažurira pa u donjem ljevom kutu imaš friški datum
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:36   #2026
Pozdrav svima!
Zanima me kada se prijavljuje na posao preko EURES-a,uz Europass, moram li posebno za svaki posao praviti zamolbu ili mogu napraviti jednu i slati na bilo koji posao naletim?
Je li itko tražio/našao posao preko EURES-a? Kakve su šanse za zapošljavanje u Irskoj i UK? Sorry ako na pogrešnom mjestu pitam,ali tema o EURESu je zamrla...Volio bih malo više popričati s nekim tko ima iskustva s EURESOM,pa bi molio nekoga da se javi n PM
KidPoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 20:44   #2027
Pozdrav svima!

Jedno pitanje za one malo upućenije. Što napisati u životopisu i molbi za posao ako ste se ispisali sa fakulteta?

Treba li navesti to u životopisu i napisati u molbi da ste bili upisani i odustali ili to najbolje izostaviti?
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 21:34   #2028
Quote:
Igzy20 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Jedno pitanje za one malo upućenije. Što napisati u životopisu i molbi za posao ako ste se ispisali sa fakulteta?

Treba li navesti to u životopisu i napisati u molbi da ste bili upisani i odustali ili to najbolje izostaviti?
Ovisi. Jesi šta položio tamo?
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 21:44   #2029
Odslušao sam 2. godinu, ali nisam sve predmete položio. Zbog nekih privatnih problema sam morao prekinuti školovanje, pa sad pokušavam to nekako ukomponirati u životpis.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 22:55   #2030
Quote:
Igzy20 kaže: Pogledaj post
Odslušao sam 2. godinu, ali nisam sve predmete položio. Zbog nekih privatnih problema sam morao prekinuti školovanje, pa sad pokušavam to nekako ukomponirati u životpis.
Onda napiši da si položio 1 godinu. Bolje i to nego da bude praznina u životopisu.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 12:10   #2031
Ljudovi, pitanje... kakva su vaša iskustva s otvorenim zamolbama?
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 20:32   #2032
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Ljudovi, pitanje... kakva su vaša iskustva s otvorenim zamolbama?
Vrlo pozitivna. Par najboljih razgovora sam imao preko njih, što je najbolje dobio sam posao jer su me prvo zvali preko otvorene na razgovor pa onda kroz 3 mjeseca kad su otvorili natječaj su me zvali da mi kaže da su im izgledi dobri i da će mi javiti kroz par dana. Na kraju dobio posao, vjerujem da sam slao na natječaj da nema šanse da bi dobio. Moj savjet šalji na desetke i čekaj, iako imao sam i par razgovora gdje valjda misle da sam očajan da bi išao nelegalne radnje činiti ali sve su to "čari"
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:18   #2033
Pozdrav,

moram osobno u gradsku upravu odnijeti dokumente za zaposlenje (životopis, domovnica), pa me zanima u što je to najbolje staviti?

Hvala!
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 13:29   #2034
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Vrlo pozitivna. Par najboljih razgovora sam imao preko njih, što je najbolje dobio sam posao jer su me prvo zvali preko otvorene na razgovor pa onda kroz 3 mjeseca kad su otvorili natječaj su me zvali da mi kaže da su im izgledi dobri i da će mi javiti kroz par dana. Na kraju dobio posao, vjerujem da sam slao na natječaj da nema šanse da bi dobio. Moj savjet šalji na desetke i čekaj, iako imao sam i par razgovora gdje valjda misle da sam očajan da bi išao nelegalne radnje činiti ali sve su to "čari"
Slala bih otvorene molbe preko maila pa me zanima sto sve da ukljucim u priloge i sto da napisem u samoj poruci? Šaljem državnim ustanovama, pa jel mi najbolje da posaljem ravnateljima na adresu?

Sonyy ako nije kasno, imas u posti omotnice A4 formata u koje ti sve stane.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 20:16   #2035
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Vrlo pozitivna. Par najboljih razgovora sam imao preko njih, što je najbolje dobio sam posao jer su me prvo zvali preko otvorene na razgovor pa onda kroz 3 mjeseca kad su otvorili natječaj su me zvali da mi kaže da su im izgledi dobri i da će mi javiti kroz par dana. Na kraju dobio posao, vjerujem da sam slao na natječaj da nema šanse da bi dobio. Moj savjet šalji na desetke i čekaj, iako imao sam i par razgovora gdje valjda misle da sam očajan da bi išao nelegalne radnje činiti ali sve su to "čari"
Jako mi je drago to pročitati! Hvala na pozitivnom odgovoru! :klap: čestitam!

Poslala sam ih više od desetak u prvoj turi pa ćemo vidjeti za dalje. Nema mi smisla čekati natječaje jer idu na kapaljku i u zadnje vrijeme najviše traže pripravnike ili čujem unaprijed da su namješteni pa se javim čisto da udovoljim savjetnici s burze.

Poslala sam zamolbu i životopis kao attachment i tekst da šaljem otvorenu zamolbu za posao, najjednostavnije moguće, bez kompliciranja i okolišanja, ulizivanja i sličnog. Mailom na službene adrese ustanova.. to mi se za početak činilo bolje, nego da kopiram sve papire i osobno nosim od vrata do vrata, što bi možda imalo i bolji efekt?!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 12:48   #2036
pozz,zanima me dal stavljate svoju siku u zivotopis? znam da neki ljudi stavljaju,neki ne..konkretno javljam se na mjesta vezana uz adimistraciju i tajnistvo
vanilimill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 10:27   #2037
Quote:
vanilimill kaže: Pogledaj post
pozz,zanima me dal stavljate svoju siku u zivotopis? znam da neki ljudi stavljaju,neki ne..konkretno javljam se na mjesta vezana uz adimistraciju i tajnistvo
ja nikad nisam stavljala sliku...ne znam meni je to onako malo bezveze....a ako žele uvijek je dojam u živo onaj koji je bitan...
ali to ne znači da ti ne možeš staviti...ako želiš naravno....
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 13:21   #2038
Napravila sam životopis na europass stranici i da, imam sliku. Mislim da poslodavci provjere kandidate prije ili kasnije, ovako im olakšaš posao!
Mene su neki tražili preko linkedin-a.

Nije potrebno, ali mislim da dobro dođe.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:55   #2039
naši budući ustavni suci pišu najbolje životopise :P
siouxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:31   #2040
Quote:
siouxie kaže: Pogledaj post
naši budući ustavni suci pišu najbolje životopise :P


Možda bi se trebali ugledati na njih pa bi i nama tak dobro išlo!
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.