Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2008., 23:03   #821
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
svakom gostu hercegovine i herCegovaca 2 dana dosta!!!!!!
veni, vidi i razguli....lijepa bosna...covjeku dodje zlo do onoliko kamenja i krestanja ljudi pri razgovoru...ufffffffff
zato vas i nije pun Mo. kako čujem odkad ste iz zabiti iz Bosanskih selendra sišli u MO. od tada na balkonima neraste cvijeće već se slažu drva pa ložite po zimi ...pa gdje to ima već gdje je bukva u glavi(u Bosni)

a kako znam nebi herc. u Bosnu da ga i goniš...šta će gore u onome jadu?
__________________
[svoje najbolje dane proživjela sam noću
fra_petra is offline  
Old 01.11.2008., 23:15   #822
Razmišlja li se, u Hercegovini, o kompletnom iseljenju Hercegovaca iz BiH te useljenju u Istru (humano preseljenje) prije nego tu potpuno nestanete?
Tako bi spasili i Istru od perfidne talijanizacije penzijama do izglasavanja autonomije i pripojenja talijanskoj pokrajini Furlanija-Julijska krajina (Friuli-Venezia Giulia).

Zadnje uređivanje kondor_ : 01.11.2008. at 23:30.
kondor_ is offline  
Old 01.11.2008., 23:18   #823
Quote:
plavi_andeo kaže: Pogledaj post
ne pričam sa ustašama....i ono,ne vjerujem da ima nešto drugo dole osim kamena
Covjek koji pise o necemu sto ne zna obicno dobije status glupana.

a ovo sa ustasom sam stavio zbog jednog debila posto su sve ustase nastale iz hercegovine po njegovoj teroiji, i naravno zacetnici ustastva su upravo hercegovci. i spominje se da je se 'jasenovac' odvio u hercegovini ali nekim cudom rodjo neki potego vezu da premjeste lokaciju.
__________________
...što je više lome, ja je volim jače...!
Hercboy is offline  
Old 01.11.2008., 23:19   #824
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Razmišlja li se, u Hercegovini, o kompletnom iseljenju Hercegovaca iz BiH te useljenju u Istru (humano preseljenje) prije nego tu potpuno nestanete?
Mi nikad necemo nestat i uvijek cemo biti trn u oku svakome tko ima nesto protiv nas!
__________________
...što je više lome, ja je volim jače...!
Hercboy is offline  
Old 01.11.2008., 23:45   #825
Dakle, i sama sam nasjedala na predrasude o Hercegovcima, priznajem..Evo, sada je Bandić zlo jer je Hercegovac? Ma nije on zato zlo, nego zato što je krajnje pokvaren i kriminalan lik, a ova država je tek pravi problem kad je takvom čovjeku moguće voditi Zagreb, i to na tako mutan način..za to nam nisu krivi Hercegovci.

Moje mišljenje o Hercegovcima sam totalno promjenila, ako sam ga uopće imala, zadnjih godinu dana kada sam kroz posao dosta surađivala sa nekoliko ljudi iz tog kraja. Neznam jesu li svi takvi, ali ovih 6-7 su redom pristojni, odgovorni, pametni, sposobni, snalažljivi, rade ko konji uz osmjeh na licu, ništa im nije teško, na njih se možeš osloniti, imaju neku toplinu, srdačnost, neku postojanost, svi su mi odavala dojam normalnih i staloženih ljudi u čijem društvu je ugodno biti. Ja mislim da su na njih mnogi ljubomorni jer su sposobni izdržati puno udaraca i padova i opet idu naprijed. Meni je to narod sa puno predivnih vrlina. I da, ne manje važno, to je lijep narod, oni koje znam su svi zgodne pojave sa prirođenim smislom za lijepo.

A što se tiče njihove sklonosti ka dolasku u Zagreb - zašto ne? Pustimo sada bandića i njemu slične, ali Hercegovci sa svojim kvalitetama mogu donijeti samo pozitivne vibracije. Zar se zagreb treba veseliti Kinezima?

Hercegovina
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Old 02.11.2008., 00:12   #826
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Dakle, i sama sam nasjedala na predrasude o Hercegovcima, priznajem..Evo, sada je Bandić zlo jer je Hercegovac? Ma nije on zato zlo, nego zato što je krajnje pokvaren i kriminalan lik, a ova država je tek pravi problem kad je takvom čovjeku moguće voditi Zagreb, i to na tako mutan način..za to nam nisu krivi Hercegovci.

Moje mišljenje o Hercegovcima sam totalno promjenila, ako sam ga uopće imala, zadnjih godinu dana kada sam kroz posao dosta surađivala sa nekoliko ljudi iz tog kraja. Neznam jesu li svi takvi, ali ovih 6-7 su redom pristojni, odgovorni, pametni, sposobni, snalažljivi, rade ko konji uz osmjeh na licu, ništa im nije teško, na njih se možeš osloniti, imaju neku toplinu, srdačnost, neku postojanost, svi su mi odavala dojam normalnih i staloženih ljudi u čijem društvu je ugodno biti. Ja mislim da su na njih mnogi ljubomorni jer su sposobni izdržati puno udaraca i padova i opet idu naprijed. Meni je to narod sa puno predivnih vrlina. I da, ne manje važno, to je lijep narod, oni koje znam su svi zgodne pojave sa prirođenim smislom za lijepo.

A što se tiče njihove sklonosti ka dolasku u Zagreb - zašto ne? Pustimo sada bandića i njemu slične, ali Hercegovci sa svojim kvalitetama mogu donijeti samo pozitivne vibracije. Zar se zagreb treba veseliti Kinezima?

Hercegovina
Ja nemam osobno protiv nikoga tko želi doći u Zagreb i doprinjeti da bude bolji i razvijeniji ali jedino nevolim kada netko dodje i generacijama na svoje potomke prenosi mržnju prema Zagrebu, kajkavcima, purgerima i sl. a živi u i od ovoga grada. Oni nisu dobrodošli i ne treba se to stidjeti reći im. Ne treba ih mrziti ali ih treba nekako motivirati na povratak da ustuoe mjesto onima koji bi zavoljeli ovaj grad bili oni dalmatinci, hercegovci, istrijani, slavonci, srbi, englezi, kinezi ili tko već jer Zagreb mora biti otvoren grad svima dobre volje...to i je bila Zagrebova duša..nekad
__________________
Medo zna kak se pčeli med krade!
Supermedo is offline  
Old 02.11.2008., 00:29   #827
Quote:
Supermedo kaže: Pogledaj post
Ja nemam osobno protiv nikoga tko želi doći u Zagreb i doprinjeti da bude bolji i razvijeniji ali jedino nevolim kada netko dodje i generacijama na svoje potomke prenosi mržnju prema Zagrebu, kajkavcima, purgerima i sl. a živi u i od ovoga grada. Oni nisu dobrodošli i ne treba se to stidjeti reći im. Ne treba ih mrziti ali ih treba nekako motivirati na povratak da ustuoe mjesto onima koji bi zavoljeli ovaj grad bili oni dalmatinci, hercegovci, istrijani, slavonci, srbi, englezi, kinezi ili tko već jer Zagreb mora biti otvoren grad svima dobre volje...to i je bila Zagrebova duša..nekad
To jest Zagrebova duša! Ja nisam iz Zagreba, tamo sam bila na faksu i još par godina radila tamo. Nebi živjela u Zgb jer mi je ta buka i gužva bljak, ali Zagreb ima otvorenu dušu, to je jedan blagonakloni grad, bez arogancije. Zaista volim Zagreb, rado tamo odem, rado šetam, lunjam..Zagreb jest i moj grad i ja ga tako doživljavam!

Slažem se svime što si napisao, mene je boravak u Zagrebu obogatio, i zaista oni koji tamo žele živjeti trebaju to htjeti radi empatije prema tome gradu, a bez pokušaja nametanja nečega što Zagreb nije. Smeta mi jedino što odmah svi prvo pomisle na Hercegovce, kao neke negativne pridošlice. Za mene je npr Bandić neprihvatljiv kao gradonačelnik metropole radi svog očitog nemorala, bio on Purger, Ličan, Dalmoš ili Slavonac...
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.

Zadnje uređivanje živa sam! : 02.11.2008. at 00:46.
živa sam! is offline  
Old 02.11.2008., 10:10   #828
Quote:
hib kaže: Pogledaj post
Malo me zabrinjava da toliko hrvata iz hrvatske nevidi u BiH-hrvatima hrvate nego glupe bosance.
Moje pitanje bi zvucalo da li bi hrvatima bilo draze da se hrvati iz bosne odreknu hrvatstva i opredjele kao bosnjaci ili sta vec.
Mislim koji smo mi vrag niko nas nece jebiga mozda smo prokleti
Evo, ja kao Srbin iz Srbije znam odgovor na tvoje pitanje.
Nebi im bilo draže da se odreknu hrvatstva.

Sva to "mržnja" (koje dolazi iz Hrvatske) prema vama Hrvatima iz BIH, je prisutna najviše iz četiri razloga.
Videćeš i da levičari i "antiretrogradne" političke snage u Hrvatskoj imaju najviše "mržnju" prema BIH Hrvatima.

Ono što ste vi hercegovci za Hrvatsku, to su devedesetih, pa do 2006, godine bili Crnogorci za Srbiju.
U Srbiji (naročito u Beogradu i Vojvodini), si mogao da čuješ: Eh, samo da se otarasimo tih Crnogoraca, dosta je da Srbija hrani Crnu Goru. Neka idu u Podgoricu da studiraju, a ne u Beograd...
Veliki procenat mafijaša i ratnih zločinaca je iz Crne Gore, i oni su uglavnom vladali beogradskim podzemljem. Slično je sa Hrvatskom, samo što Crnogorce (ne mislim na Crnogorski narod nego na crnogorske mafijaše) zamenjuju hercegovci (mislim na mafijaše iz Hercegovine, ne na narod iz Hercegovine).

Ipak nam nije bilo sve jedno kad je Milo Đukanović priznao ilegalnu nezavisnost Kosova. To je isti onaj Đukanović koji je na sva zvona vikao o velikoj Srbiji, to je čovek koji je žario i palio SR jugoslovenskim podzemljem.

Da se vratim na one razloge, zašto Hrvatska ne podržavaju BIH Hrvate za bolji politički položaj:

1. Kriminal i razvoj istog. Taj nekakav Hrvatski entitet (koji bi Hrvatska mogla da izdejstvuje), bi bio leglo kriminala, postalo bi novo Kosovo. Kriminalistički trio bi činili: Hrvatski entitet, CG i Kosovo. To nikom nije u interesu.
2. Formiranjem Hrvatskog entiteta BIH bi oslabila, realnost bi bila raspad BIH.
Raspad BIH ne odgovara Hrvatskoj, jer bi se RS najverovatnije pripojila Srbiji.
Hrvatska ne voli Srbiju, a neodgovara joj proširenje Srbije, jer bi Srbija tako overila dominantnost na teritoriji zapadnog Balkana i jugoistočne Panonije.
Hrvatska bi dobila max 20% BIH, a Srbija max 49% BIH. To nije dobro za Hrvatsku jer će Srbija mnogo više porasti nego Hrvatska, Hrvatska bi najdužu granicu imala sa Srbijom.
Da Hrvati čine većinu u Sremu, Bačkoj, Mačvi, Kolubari, Beogradu ili bilo kojoj drugoj srpskoj regiji, Hrvatska bi pomogla separatizam neke takve regije u Srbiji, jer bi Srbija bila manja, Hrvatska veća, i uticaj Srbije bi bio mizeran.
3. Glasovi BIH Hrvata uglavnom idu HDZ-u, a to hrvatskoj opoziciji nije u koristi.
4. Primetio sam da ljudi ne vole dođoše.

Zaključak:
Ne postoji nikakva mržnja prema BIH Hrvatima. Hrvatskoj jednostavno nije u interesu da vi politički ojačate.
♥Floyd♥ is offline  
Old 02.11.2008., 17:18   #829
U cilju prevencije masovnih banova koji bi se mogli dogoditi ako se ovo nastavi -
Simba-OS is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.