Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 15:00   #1
Veza na daljinu, rad u inozemstvu

Ljudi dragi,

odlazim u inozemstvo na xy (ajmo rec 2 god) vremena i u principu doma cu dolazit svakih dva mjeseca na dva tjedna.

Sa svojom najdrazom djevojkom sam u vezi skoro pa tri godine.

Gore sam smjesten u kući tako da ce imat mogucnost dolaziti povremeno (ona je jos na faksu)

Sto mislite kolke su sanse da nasa veza opstane i da budemo sretni do kraja zivota ?

Inace u vezi nikad nismo imali problema i ajmo rec da je bila idila.
Zadnjih 6 mj skupa zivimo.

Znam da nije klasican rad u inozemstvvu zauvijek i odseljenje, al eto ako ima neko slicnog iskustva ili tak onesto vrlo rado cu poslusati/procitati.


__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:32   #2
Mogla bih to reći što bih ja napravila u tvojoj situaciji, ali to ti neće ništa značiti. Morat ćeš dobro izvagati, dal je to neki dobar posao, hoće li ti kasnije otvoriti neke prilike, hoćeš li puno naučiti, a s druge strane kakva vam je veza, kakve planove imate za budućnost, jeste li pripremljeni na izazove koje donosi daljina i hoćete li se moći nositi sa tim da više nećete biti dio svakodnevnog života jedno drugog nego samo promatrači.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:53   #3
Jesi li razgovarao s curom o tome? Kako ona vidi tu mogućnost da se povremeno viđate? Ipak sad živite skupa, biti će teško viđati se tako povremeno i morat će biti spremna na jedno veliko odricanje i naravno strpljenje ako se vidite zajedno još dugo dugo godina. Jbg, veliki je to test.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:09   #4
Planiraš se vratiti nakon te dvije godine ili...?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:09   #5
A ona je isto za to da odem, jer je dobro za karijeru i tako... normalno da nam je uzasno tesko palo to - oboma. Suze, planovi kako se vidjet sto cesce i tako...

A planovi za sada su da ona zavrsi faks za sto joj treba cca 2 god, da se ozenimo i malo nakon toga osnujemo obitelj. Klasicno da klasicnije ne moze biti.

Trenutno smo isplanirali da u sedmom mjesecu dolazi gore i ostane cca mjesec dana, za dalje cemo vidjeti.
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:16   #6
Bitno je u svemu tome da razgovarate i da se prilagođavate situaciji, te da imate strpljenja jedno za drugo. Veze na daljinu su jako teške, pa makar da se radi i o nekoj manjoj daljini unutar same države, a kamoli o inozemstvu, ali može se. Iz ovih svih riječi napisanih, ja vjerujem da je vama oboma stalo da sve to uspije i vjerujem da bude, samo nađite dovoljno snage i strpljenja, razgovarajte ako dođu neki trenutci kada bude teško i onda može sve uspjeti i da vam se planovi ostvare.
Dvije godine brzo prođu i to će vam biti test za vezu, no ako ga položite, pokazat ćete sebi da možete sve onda prebroditi i veza će biti puno čvršća.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:39   #7
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Bitno je u svemu tome da razgovarate i da se prilagođavate situaciji, te da imate strpljenja jedno za drugo. Veze na daljinu su jako teške, pa makar da se radi i o nekoj manjoj daljini unutar same države, a kamoli o inozemstvu, ali može se. Iz ovih svih riječi napisanih, ja vjerujem da je vama oboma stalo da sve to uspije i vjerujem da bude, samo nađite dovoljno snage i strpljenja, razgovarajte ako dođu neki trenutci kada bude teško i onda može sve uspjeti i da vam se planovi ostvare.
Dvije godine brzo prođu i to će vam biti test za vezu, no ako ga položite, pokazat ćete sebi da možete sve onda prebroditi i veza će biti puno čvršća.
Miki legendo vidi se da iza tebe stoji 38 000 postova
Ovakav post pa makar i on ne imao veze sa stvarnošću (sto nije kod ovog tvog slucaj) puno pomogne u ovakvim situacijama.

Hvala ti
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 07:30   #8
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Planiraš se vratiti nakon te dvije godine ili...?
Svakako, nisam tip kojem odulsutnost od kuce godi.
U kaosu bi bio i da nemam curu doma nego da ostavljam samo mamu i tatu.A posto ostavljam i nju doma, uzasno mi je. Idem jednostavno jer moram radi posla i naravno radi novaca - osigurat nam neki kapital i kasnije ulozit u nesto. Ni sam nisam siguran kako cu se nosit sa time svime , sa tom udaljenoscu od svega poznatog i svega sto volim.
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 07:45   #9
Potpisujem Mikija - udaljenost je dobar test za vezu . Ali može se, apsolutno. Ja sam bila godinu dana u vezi na daljinu, on na Cipru, ja u Zagrebu. Danas u braku već 5 godina, klinac, zajednička firma i tako
Komunicirajte što više, barem je danas to dostupno i moguće biti po cijele dane u kontaktu, razgovor, razgovor i samo razgovor (i pokoji phone sex ). Planirajte zajedno, pričajte o zajedničkoj budućnosti, i polako - dan po dan, sve do ponovnog susreta. Brzo to prođe.
Sretno!!
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 08:11   #10
Ovo što opisuješ uopće nije neka dramatična razdvojenost, ni po ukupnome trajanju ni po intervalima između dva susreta. Ako to niste u stanju prebroditi, bolje da vas nema zajedno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 12:50   #11
daljina ne može uništiti dobru vezu a vi dobar temelj i dugoročnije planove imate...teško će biti ali izdrži se to...

Loše je kad su dvoje blizu a stranci jedno drugome
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:49   #12
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Potpisujem Mikija - udaljenost je dobar test za vezu . Ali može se, apsolutno. Ja sam bila godinu dana u vezi na daljinu, on na Cipru, ja u Zagrebu. Danas u braku već 5 godina, klinac, zajednička firma i tako

Čestitam Ali to je zbilja rijetkost.
Zadnje tri veze su mi bile na daljinu, i moram priznati da od nijedne stvari ni događaja u životu, uključujući ispite na fakultetu i gropove u želucu od raznoraznih sranja i sprovoda, mi nije bilo teže psihički koliko od održavanja veze na daljinu.
Da bi veza na daljinu uspjela, brijem da dvoje ljudi mora biti KOMPLETNO komplementarno da bi prebrodili sva sranja koja dolaze uz takvu vrstu veze, a to je praktički na svakodnevnoj bazi.
Moja sljedeća veza - po prvi puta ću ekšuali birati i nije me briga - NEĆE biti na daljinu. Kriste, ne.
__________________

<3
Beshtia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:16   #13
Pozdrav ljudi, evo da ne budem jedan od onih koji dodu - pitaju - odu.
Nesto manje od dva tjedna sam trenutno u inozemstvu.
Nakon početne tuge i jada sada smo se malo smirili i ok smo.

Uveli smo si neke zajedničke aktivnosti tipa gledanje filmova, cak imamo i neke PC igrice koje igramo skupa pa do igram osmo istovremeno u pozivu i komentiramo.

Za cca mjesec dana se vidimo jer idemo na neku svadbu.

I dalje cu tu i tamo napisat stanje pa da i drugi imaju uvid kak je to...

Pozz
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:48   #14
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, evo da ne budem jedan od onih koji dodu - pitaju - odu.
Nesto manje od dva tjedna sam trenutno u inozemstvu.
Nakon početne tuge i jada sada smo se malo smirili i ok smo.

Uveli smo si neke zajedničke aktivnosti tipa gledanje filmova, cak imamo i neke PC igrice koje igramo skupa pa do igram osmo istovremeno u pozivu i komentiramo.

Za cca mjesec dana se vidimo jer idemo na neku svadbu.

I dalje cu tu i tamo napisat stanje pa da i drugi imaju uvid kak je to...

Pozz
Drago čuti da stvari funkcioniraju.
__________________
'Did I ever tell you the definition, of insanity? The definition of insanity, is, doing the exact same fucking thing over and over again, expecting shit to change. That. Is. Crazy."
Sillenthill is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:02   #15
Dvije godine su nista. Pogotovo uz sve danasnje mogucnosti komuniciranja.I ja sam tako nekako krenula raditi u inozemstvo, on je ostao u Zg. I sve je stimalo u najboljem redu, dok ja ipak nisam odlucila trajno ostati vani. Tada smo prekinuli, ali cak ta moja odluka nije bila jedini/glavni razlog sto sam se odlucila na prekid.
Zapravo, hocu reci da znam za nekoliko veza koje na taj nacin okej funkcioniraju
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:57   #16
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Ljudi dragi,

odlazim u inozemstvo na xy (ajmo rec 2 god) vremena i u principu doma cu dolazit svakih dva mjeseca na dva tjedna.

Sa svojom najdrazom djevojkom sam u vezi skoro pa tri godine.

Gore sam smjesten u kući tako da ce imat mogucnost dolaziti povremeno (ona je jos na faksu)

Sto mislite kolke su sanse da nasa veza opstane i da budemo sretni do kraja zivota ?

Inace u vezi nikad nismo imali problema i ajmo rec da je bila idila.
Zadnjih 6 mj skupa zivimo.

Znam da nije klasican rad u inozemstvvu zauvijek i odseljenje, al eto ako ima neko slicnog iskustva ili tak onesto vrlo rado cu poslusati/procitati.


sanse su da ce se netko jebat cesce nego sto cete se vidjati.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 20:30   #17
S godinama ćeš naučiti da nikad ne donosiš odluke na temelju nekakve veze/braka. Koliko god se činila super, trajna, maxi ljubav i ne znam što.

Ako prema tome odlučiš, iako duboko u sebi želiš nešto drugo - požaliti ćeš. 100% garantirano. Slušaj stariju i mudriju. Prava ljubav će "preživjeti" odvojenost, a ako ispadne da nije prava, ti sebi nikad nećeš oprostiti što si se kočio u karijeri zbog nje.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 08:13   #18
Ne zvuči tako strašno.
Dapače, sasvim dobar deal.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 12:35   #19
Evo ljudi da se javim...nakon rada u inozemstvu (god i pol) vratio se doma...
Naravno bilo je tu težih trenutaka kada je jedna strana malo tužnija, druga veselija i obratno... ali preživjelo se bez većih poteškoća.

U principu savjet za ovako nešto ti ne može dati nitko jer te ne pozna, a i onaj tko te pozna nije 100% upućen u ono što se dešava u tvoja 4 zida.
Odluka je samo na vama i najbolje znate možete li izdržati nešto ili ne.

Sretno svima koji naiđu na ovu temu zbog istog ili sličnog razloga!
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 02:15   #20
Vidat cete se solidno
Almaty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.