Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2008., 00:58   #21
To visokotlačno crijevo se može uvuć u kakvo drugo crijevo tako da ga ne drapaš.
Ovi skuplji Karcheri imaju ulje koje treba mjenjat.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 19:29   #22
Kärcher K 3.960 problem

Dakle imam navedeni miniwash star , a mislim jedno 3 godine. Kupljen u metrou, ovak izgleda :

I problem je sljedeći, kad ga zapalim, dok ne držim pištolj uključen, on stalno druka u jednakim intervalima, vrum-vrum-vrum i tako u nedogled, kad držim pištolj uključen, osjetim da je tlak nešto slabiji, pa imam osjećaj da mu bježi pritisak, valjda pušta ili kaj... Uglavnom ako netko zna otprilike o čemu se radi, dali je velik kvar, di u Zg-u kärcher ima servis? Ili bolje da gledam novi miniwash?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 21:08   #23
da negdje kao da pušta. samo trebalo bi se vidjet da curi voda iz njega
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 21:14   #24
Oko njega je suho

Al kad stavim ruku na strani di je rešetkasto, ko da zrak tu izlazi
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 11:06   #25
Ček ček, polako. Rekao si da ti radi (na prazno) dok ne stisneš pištolj ?
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 16:05   #26
Prestrojni ventil za povrat vode visokog tlaka koji se aktivira kad nema protoka, tj. kad ne stisneš gumb/ručnu na pištolju ?

Druga stvar, što mi pada na pamet, možda nije dobro odzračen ili ti crijevo za vodu negdje vuče zrak taman dovoljno da zbog potrošnje vode stvori potlak, pa umjesto voda van ulazi zrak unutra (recimo kao venturijeva cijev) ?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 19:58   #27
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Ček ček, polako. Rekao si da ti radi (na prazno) dok ne stisneš pištolj ?
da, svake sekunde zabruji.
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 15:14   #28
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Prestrojni ventil za povrat vode visokog tlaka koji se aktivira kad nema protoka, tj. kad ne stisneš gumb/ručnu na pištolju ??
hmmm zar taj model ima taj povratni ventil ??

Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Druga stvar, što mi pada na pamet, možda nije dobro odzračen ili ti crijevo za vodu negdje vuče zrak taman dovoljno da zbog potrošnje vode stvori potlak, pa umjesto voda van ulazi zrak unutra (recimo kao venturijeva cijev) ?
ovo je nemoguće , da u crijevo pod tlakom ulazi zrak na neku malu rupicu Da bi dobio venturi efekt nemre biti samo rupica na crevcetu
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 15:49   #29
Otišao ti je ventil. Zbog toga radi na prazno, vuče zrak i nema dobar pritisak. Probaj ga uključiti (na sklopci samog uređaja) istovremeno sa stiskanjem ručice na pištolju i isto tako gasiti. Pritisak bi ti u tom slučaju (s ostalim ispunjenim preduvjetima odzračivanja i sl..) trebao biti normalan...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 23:41   #30
Pumpa ti je otisla, posto je plasticna.
Popravak, cca. 600-750 kuna.

Imas srece sto ti je radio 3 godine. Moj je riknuo za 1 godinu u 1 mjesec, tak da od jamstva pusiona.
Freak1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 01:55   #31
Ja več jedno god dana perem ovak

Kaj preporučate da kupim ?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 11:09   #32
Pa naravno drugoga Kärchera

Djeluje bedasto, no radije bi ga kupio nego one šrot lavore, Einhelle i sl. Eventualno Wap. No kod mene u gradu, za manje od 10 minuta dođem do autopraonice-samoposluge sa 4 vrste pranja, nabacam kovanice i operem što god poželim. Ne moram brinuti niti o vodi, niti o tome kamo će mi oteći šampon i sva ona nečistoća. A svoj miniwash uvijek imam pri ruci ako mi na brzinu zatreba. S njim perem gotovo sve osim auta

Tast je kupio Einhellov miniwash. probao sam to bučno čudo od kojega je cijelo dvorište smrdjelo po četkicama i konstatirao da je moj Kärcher bolje radio dok je bio potrgan nego njegov einhell dok je ispravan.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 15:43   #33
Pa normalno da bi iši na Kärchera, al koji model, da gledam, da nebude opet rikavela za godinu dana, inače meni to treba i za bačve prat itd. nije sam oza auto

I da, niste mi rekli di Kärcher ima servis u ZG-u, a di ih je najjeftinije za kupit?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:59   #34
aj mi molim vas napisite neki model karcherov nije vazna cijena ali da fakat dobro pere. mislim iskljucivo aute prat. znaci htio bi da mozda ima i one nastavke ko četke da ne moram koristit spužvu ..planiram ga vec kupit duze vrijeme ali dost vremena gubim na pregledavanje modela, pa ne znam da li ima dosta veliki pritisak pa jel ima toplo pranje ili ne. kupio bi do nekih 5000-6000 kuna kuna, ali da fakat opere

hvala unaprijed
__________________
AVE CARE, AVE!
zLaTko truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 00:25   #35
Tako je,nemoj uzimat bez toplog pranja,ili ga možda možeš priključi na toplu vodu.
Čak i skuplji Karcher modeli nemaju toplo pranje,za nastavke baš neznam.
S njim se može svaki dan satima prati uz redovan servis.
Kolko ja znam samo skuplji imaju toplo pranje.
Ali uz te obično ne samo da ide 3 fazni priključak,nego za grijanje vode koriste i diesel.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 18:13   #36
da li netko zna gdje ima servis za "budget" miniwash? da li ima negdje u zagrebu, da ne idem u sesvete (neznam da li onaj u sesvetama za karcher servisira i druge)?
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 18:13   #37
ima li koga??? zna li netko???
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 21:04   #38
Quote:
moongirl kaže: Pogledaj post
da li netko zna gdje ima servis za "budget" miniwash? da li ima negdje u zagrebu, da ne idem u sesvete (neznam da li onaj u sesvetama za karcher servisira i druge)?
Pogledaj na garancijskom listiću,ako imaš još.
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 21:18   #39
kod mene u firmi su uzeli Electromashinen miniwash i pokazao se odlićnim pa sam si i ja uzeo privatno takav manji model i zadovoljan sam. tražio sam po svim vecim centrima i ovaj se pokazao kao najpovoljnija kupnja, uvjet mi je bio što više bari, kućište pumpe metalno. dobio 130 bari dva nastavka za pištolj posuda za šampon, metalna pumpa za 1700 kn
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 00:32   #40
Kao serviser Kärchera sa 99% sigurnošću mogu reći da je otišao jedan dio glave pumpe, a u gorem slučaju oba dijela glave pumpe.
Kod nas svaki taj dio košte 90Kn + PDV i naravno 1 sat posla (100Kn) tako da ti se ga čak i isplati popraviti.
Inače taj model je preslab za godišnje pranje bačvi jer on ti u pravilu smije raditi do max. 30min u komadu, dnevno
Postoji i nastavak za pranje bačvi (cca. 300kn) koji osim što je praktičan, smanjuje vrijeme potrebno da opereš bačve.

Nadam se da sam ti pomogao, makar sam se kasno javio

POZ
mister JOZO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.