Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2005., 23:13   #1
Moje pjesme...

Pozdrav...

Ja vec nekoliko godina pisem svoju glazbu, tek sad sam odlucio podijeliti sa ljudima... Poslusajte, pogledajte, pa mi recite vase misljenje, meni je tesko biti objektivan, ustvari, opcenito je u glazbi tesko biti objektivan, ali postoji losa i dobra glazba...

THANX

evo link:

http://www.cartlionel.co.uk/zvone

Zadnje uređivanje banderas : 21.02.2005. at 12:30.
The is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 23:16   #2
Re: Moje pjesme...

Quote:
The kaže:
opcenito je u glazbi tesko biti objektivan,

ovdje je lako
Jasmin-Stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 23:51   #3
sto je lako????
The is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 00:03   #4
najbolje mi je zviždanje , ali sve u svemu nije loše.

stihovima fali malo nonšalantnosti, ako već oćeš taj beznadni i "boli me ona stvar" stav zadržat. uvod, ako ostavljaš ovako, skrati za jedan takt. refren je malo besmislen... ja bi zamjenila prvi stih nečiim smislenijim ali ovako, zvuči ko bonus stvar na nekom baretovom albumu
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 12:41   #5
pa kaj se nikom to neda slusat??? u picku materinu
The is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 18:07   #6
Quote:
The kaže:
pa kaj se nikom to neda slusat??? u picku materinu
Možda sutra.
aurora_borealis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 18:08   #7
Meni je tekst OK, ali, predugačak uvod za ovakvu pjesmu, i moraš poradit na glasu dosta
BINko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 18:10   #8
Također više energije u pjesmu i ne glumiti Gobca sa onim razvlačenjem
BINko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 01:35   #9
Poslušao sam tri puta, nije, dakako, to dovoljno za donijeti nekakav ozbiljan sud o pjesmi, ali, recimo, može proći (po nekim mojim kriterijima, ili nečemu ili nešto…nije bitno).

Znaš gdje imaš problem? Broj slogova po stihu. Evo primjer:

''Ima mjesta u rezervatima
Sa konjima i majmunima’’

Rezervati su predugi i ne uklapaju se najbolje, pa onda pogrešni naglasci na konjima i majmunima, nekako je dinamika pogrešna (ili nešto drugo, al mislim da se to naziva dinamikom).

’’Dvadeset godina, a pamet ista’’

Isto mi se čini da jedva naguraš taj tekst u zadani broj taktova u tonalitetu.

Al nije bitno, i sâm imam pomalo problema s tim, a ne volim odustati od teksta koji mi se sviđa, pa onda pati ritmika valjda, ne dinamika.

Ove primjedbe o glasu ne stoje, sasvim dobar vokal. Al dobro, ja i svoj vokal smatram dobrim…

I ne bih rekao da je zavlačenje na kraju stihova glumljenje Gobca, više bih rekao da je to pokušaj da se pjesmi dâ malo blues štiha. Iako pjesma baš nije blues, pa nekako ne paše. Možda da ju usporiš pa na kraju svakog stiha otegneš, onda bi to bio blues.

Moram malo kritizirati, al ok je pjesma, bolje od 90% svega što se u Hrvatskoj snima (pri tom mislim na izdanja velikih glazbenih kuća, a one izdaju daleko najlošiju glazbu).

‘’Preklinjati sve i svašta’’

Ovdje si htio reći ‘proklinjati’ ili ne?

Još sam nešto zapazio, stihovi ti većinom počinju istim akordom kao Lennonova It Ain’t Easy, a sviraš i istim ritmom otprilike. Jesi to namjerno posudio? I jel to još nekoga podsjeća na Lennona ili samo mene?
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 08:53   #10
Quote:
Još sam nešto zapazio, stihovi ti većinom počinju istim akordom kao Lennonova It Ain’t Easy, a sviraš i istim ritmom otprilike. Jesi to namjerno posudio? I jel to još nekoga podsjeća na Lennona ili samo mene?
nista nisam namjerno posudio, iako mi je lennon najbolji (naravno)... drago mi je da si imao vremena poslusati stvar!
The is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 18:02   #11
mozda jos netko odgovori
The is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 20:47   #12
a poslušala sam,čisto radi znatiželje
mislim,ja se ne kužim u glazbu ali onako,čini se solidno..
Glas je meni dobar ali kao da se ne trudiš dovoljno da ga iskoristiš...pjesma treba malo živosti,energije..A i neke riječi bi se mogle promijeniti,čisto radi lakšeg izgovora stiha
Al najveća primjedba mi je monotonija...Isti se ritam vuče kroz cijelu pjesmu,možda bi trebalo nešto promijenit što se toga tiče..
A i ono zviždanje na kraju mi se čini nepotrebno..
Ali za trud
__________________
There is something that I feel to be something that is real
I feel the heat within my mind and craft new changes with my eyes
Giving freely wandering promises a place with decisions I'll fashion.. I won't waste another breath
jedinstvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 00:20   #13
S ovim se što je jedinstvena napisala ne bih mogao složiti. Istina da je ritam isti kroz pjesmu, ali ne možemo govoriti o monotoniji u ovakvom tipu pjesme. Samo jedan primjer dovoljan je – Bob Dylan 'Blowin' in the Wind'. Prilično monotona pjesma, zar ne?

Dakle, u ovakvom tipu socijalne folk pjesme 'monoton' ritam je poželjan, upravo da ne odvlači pažnju s teksta (na kojem je naglasak u socijalnom folku). Prema tome, tu ne vidim problem. A i zviždanje se uklapa u takvu pjesmu.

Opet, o svakom vokalu se dâ raspravljati, mogu opet uzeti Dylana za primjer, mislim da će biti jasno moje stajalište. Iako, i ja bih ti savjetovao, The, da pokušaš snimiti još nekoliko puta vokal, moguće da će biti snimke koja će ti se više svidjeti. Ali ako ti se sviđa baš ovako, ni slučajno nemoj mijenjati zbog nas! Nikad umjetnik ne smije činiti kompromise zbog mase!

Pretpostavljam da si istovremeno svirao i pjevao, to nije lako. Kad i sâm tako činim, obično ili 'pati' pjevanje ili sviranje. Srećom, za koji dan ću početi koristiti Cubase pa ću višekanalnim snimanjem dobiti puno kvalitetnije snimke.

Što se mene tiče, slobodno stavi još koju pjesmu na net, 'Zemlja koja nema ime' je, po meni, vrlo dobra.

Jasno mi je da nisi pokrao Lennona, to je samo jedan akord, ali sviraš ga istim ritmom kao Lennon u It Ain't Easy, pa me asociralo, samo to. Osobno, od sebe kradem čitave strofe pa ne smatram to grijehom.
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 16:27   #14
...

tesko je to sa pjesmama, pogotvo je tesko ocijeniti pjesmu... no, meni je bitno da radim dobre pjesme, to je ono sto zelim... cim mi se popravi kompjutor, stavit cu vecinu svojih pjesama na net, mislim da ima jako dobrih stvari, pa cemo vidjet
The is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 13:20   #15
Moje pjesme (II.dio)

evo, snimio sam onako 'sirovo' jos neke svoje pjesme, ako imate volje poslusajte, pa recite kaj mislite... pozdrav

http://www.cartlionel.co.uk/zvone

Zadnje uređivanje The : 18.02.2005. at 15:54.
The is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2005., 21:00   #16
Thumbs up Poslušao još jednu

Poslušao sam 'Više se ne bojim' i pjesma mi se sviđa. Bolja od 'Zemlja koja...'. Vrlo dobar tekst, šteta što nisi dao link i na tekstove, lakše pratim pjesmu kad imam tekst ispred sebe.

Uskoro ću oslušati još koju. Mogao bi napisati koje su tvoji osobno favoriti, pa da njih prije poslušam nego ostale.

Koji si program koristio za snimanje, dosta su dobre snimke, nema šuma. Pretpostavljam da imaš neki solidan mikrofon i zvučnu karticu.
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 00:18   #17
Procitao sam onu koju si dao i poslusao jos jednu tekstovi su ti dosta losi (iako mi je to tesko ti rec) ali bolje da ti kazem istinu previse se trudis, opusti se i ispricaj pricu bez teznje da bude neka jaka filozofija pa mislim da ce bit bolje.
Inace i ja pisem i imam bend dakle i nekog znanja pa sam odlucio ti odgovorit
Svaka cast na trudu i entuzijazmu samo tako mozda ti posaljem neke svoje tekstove da ih uglazbis.
xylit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 12:10   #18
@ZiggyStardust

poslusaj ih sve :-), kaj se tice zvuka koristim ti jednostavan program 'svrecorder' uz najobicniji mikrofon i normalnu zvucnu karticu (kolko znam)

@xylit
drago mi je da si poslusao, to je meni jedino vazno!
The is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 13:36   #19
...
The is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2005., 21:49   #20
Poslao sam ti pm, al ne odgovaraš. A zanima me kakav mic koristiš jer sam dva sata pokušavao očistiti snimku od šumova i ne ide. Neki čudni zvukovi ostanu (neko povremeno cviljenje), a nažalost i pucketanje plinske peći se povremeno čuje. Kako da išta snimim u ovakvim uvjetima?

Imaš kakav savjet glede snimanja?
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.