Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 14:11   #441
Quote:
kovrcava kaže: Pogledaj post
Osim vlasista koje je konstatnot seboricno povremeno
imala sam prije 2 godine na prsima,.,. ,.
a jel ti se sad onda to na prsima malo smirilo ili imas osjecaj kao da tog tu vise nema??



Quote:
kovrcava kaže: Pogledaj post
sada imam na vratu i na spolovilu ( nazalost)
znaci,javilo ti se naknadno??? nakon nekoliko god?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 14:15   #442
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
izgleda zanimljivo jer je na prirodnoj bazi. pogotovo dio sa opadanjem kose jer mi je kosa mrtva, al kad pogledam što sam sve stavljao na nju u zadnji par godina dobro se i drži. pretpostavljam da će cijena biti oko 100 kn po šamponu/losionu.
mislim da ce cijena biti oko 300 kn..nisam sigurna.. najbolje je pitati na kontaktu koji im je na stranici
mare73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 20:16   #443
Pozdrav svima,

evo imam seboreju lica već godinu dana. Pojavila se usred ljeta i u 2 mjeseca lošeg liječenja se proširila koliko je mogla. Isprobao sam sve i svašta i mogu reći da mi osobno ništa nije pomoglo. Veći problem od same seboreje mi stvara popratna bakterijska infekcija koja mi se svako malo javlja uz nju. Lako ju je prepoznati po svrbežu kože i malim aknama koje brzo nastaju, pa ako se netko prepozna neka zna da treba izbjegavati probiotike jer će suprotno pojačati infekciju na licu. Govorim iz iskustva pošto sam dobio ožiljke od toga te mi je išla krv. Preporodio sam se u tjedan dana od kako sam na svoju ruku uzeo antibiotik. Nemojte vjerovati pričama da postoje dobre bakterije koje uništavaju zločeste bakterije i gljivice. Premalo se zna o njihovom međusobnom suživotu da bi se tako nešto tvrdilo. Što se mene tiče ne trebam ni prve, ni druge ni treće.
artur1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 20:21   #444
Jesi ti siguran da nisu acne conglobata ili neka druga vrsta akni?

http://www.medicina.hr/clanci/acne_vulgaris_akne.htm
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 08:53   #445
Da, siguran pošto sam obavio lab. testiranje. Po fotografijama ni ne izgleda približno slično. Rekli su mi u bolnici da je popratna infekcija vrlo česta uz seboreju ali eto ja sam nažalost imao iznimno jaku. Uglavnom, bakterijski biofilm koji se javlja u tom slučaju današnjoj medicini zadaje velike probleme jer ga 99% antibiotika ne može ni očešat. Biofilm je način na koji bakterije ignoriraju antibiotike i imunološki sustav, i još na sve to dodaj seboreju i eto velikog problema. Recimo normalno je da se uređaji prekriveni biofilmom bacaju a tkivo kirurški odstranjuje... Ako nekoga interesira više neka pročita ovaj rad http://www.ljkzedo.com.ba/M10_1.pdf
artur1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 16:13   #446
Evo baš sam se vratio od doktorice praznih ruku. Ne može mi pomoći. Probao sam sve što se nudi i došli smo do zaključka da moderna medicina nema pripravka koji bi mi mogao koristiti s obzirom koliko osjetljivu kožu imam. Npr. Avene termalna voda mi izaziva crvenilo kojih 14 sati... Jedino što sam do sad bez problema mogao koristiti je Bivacyn za bakt. infekciju. On kao pomoćne tvari ima vazelin i mineralno ulje. Nesmijem ni primirisat ničemu što ima alkohol, pogotovo PEG. Da li netko zna neki sličan pripravak za seboreju koji mi neće smetati? Teško mi pada da nikako ne mogu kontrolirat simptome.
artur1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 23:30   #447
zamolio bih vas za malu pomoc..nisam siguran da li da posjetim ljekara,ali mislim da bi trebao jer mi se javilo crvenilo oko nosa,,nravano s tim crvenilom i perutanje koze,tj koza je suha,takodjer je zahvaceno i podrucje ispod donje usne,ali povuce se,ali oko nosa ja najvise kriticno...stavaljao sam neakvu kreme ali i ona se isusi pa onda neodgovara mi sigurno,samo sto zelim je da li vi mislite da bih trebao ici ljekaru,a sto je interesantno crvenilo se samo povuce nakon nekog perioda,recimo nema ga zimi,za vrijeme proljeca,a pola jeseni je prisutno kao evo i ljeti,,..../sad da li je to saboreja ili osijetljivost ili pak neakva infekcija stvarno sam izgubljen...
dex 1456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 10:19   #448
ako ti se povlači i vraća, a još pogotovo po zimi kad seboreja "cvate" sumnjam da se radi o seboreji, meni to zvuči kao neka alergija. najsigurnije odi kod doktora, ako ništa drugo barem su dobri kod dijagnoza.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 10:24   #449
hvala ti,najbolje je,pa bar radi dijagnoxe otici....
dex 1456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 10:31   #450
samo moze biti i nekakva osijetljivost,netko mi je govorio na ambroziju,mada neznam
dex 1456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:02   #451
Eh vražja seboreja. Bio na moru 10 dana i nisam se prakticki sa nicime mazao i sve je bilo super, lice i vlasiste skroz cisto. I eto sad treci dan otkako sam se vratio pogledam jutros u ogledalo i oko obrva 2-3 crvene točkice, vraca se gđa Seboreja doma .. zaželila me se, kuja prokleta ...

pasmtr
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 15:10   #452
heh poznato mi. zato što te morska sol održavala a sad nema tko.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 20:33   #453
Quote:
artur1 kaže: Pogledaj post
Evo baš sam se vratio od doktorice praznih ruku. Ne može mi pomoći. Probao sam sve što se nudi i došli smo do zaključka da moderna medicina nema pripravka koji bi mi mogao koristiti s obzirom koliko osjetljivu kožu imam. Npr. Avene termalna voda mi izaziva crvenilo kojih 14 sati... Jedino što sam do sad bez problema mogao koristiti je Bivacyn za bakt. infekciju. On kao pomoćne tvari ima vazelin i mineralno ulje. Nesmijem ni primirisat ničemu što ima alkohol, pogotovo PEG. Da li netko zna neki sličan pripravak za seboreju koji mi neće smetati? Teško mi pada da nikako ne mogu kontrolirat simptome.
Probaj Prunaks losion. Imaš u nešto ranijim postovima.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 20:35   #454
Quote:
dex 1456 kaže: Pogledaj post
zamolio bih vas za malu pomoc..nisam siguran da li da posjetim ljekara,ali mislim da bi trebao jer mi se javilo crvenilo oko nosa,,nravano s tim crvenilom i perutanje koze,tj koza je suha,takodjer je zahvaceno i podrucje ispod donje usne,ali povuce se,ali oko nosa ja najvise kriticno...stavaljao sam neakvu kreme ali i ona se isusi pa onda neodgovara mi sigurno,samo sto zelim je da li vi mislite da bih trebao ici ljekaru,a sto je interesantno crvenilo se samo povuce nakon nekog perioda,recimo nema ga zimi,za vrijeme proljeca,a pola jeseni je prisutno kao evo i ljeti,,..../sad da li je to saboreja ili osijetljivost ili pak neakva infekcija stvarno sam izgubljen...
Vjerojatno je seboreja. Po toplijem vremenu žlijezde mogu biti aktivnije.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 21:45   #455
Evo ljudi!Nakon godina borbe sa seborojom,isprobavanja različitih kremica(od Belosalica,oronazola i sličnih bulšitova) i kremastih pripravaka ,rješenje svojih muka konačno sam pronašao u prirodi,točnije u biljnom melemu HEALTHYDERM(sastav:nekoliko vrsta maslinovog ulja i pčelinjeg voska) koji proizvodi prema tradicionalnoj obiteljskoj recepturi jedna obitelj ima već 120 godina u Grudama(BiH).To je nešto revolucionarno,namažem samo navečer prije spavanja i od seboreje više nakon nekoliko dana ni S i tako već mjesec dana Pošto svi već znamo da se seboreje ne možemo riješit zauvijek a da ne koristimo nešto,ovo savršenstvo daje trajne rezultate ukoliko se redvito(pa i ne mora baš svaki dan) koristi...Što se tiče vlasišta,tu sam već odavno problem riješio Vichyjem zelenim ,al ovo na licu nikako do pronalaska ovog biljnog melema..Inače taj se melem koristi protiv opeklina,ozeblina,različitih crvenila i kožnih upala,a sastav je 100 % prirodni Evo linka : http://medix.ba/index.php?option=com...&id=2&Itemid=4
nobody0770 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 00:07   #456
Thumbs up

ja sam tjeme izlječila tako da sam prvo koristila elocom losion pa je dermatolog rekao da nakon njega jedno vrijeme koristim diprosalic losion..svo vrijeme sam koristila vichyjev šampon za perut za masno vlasište...seborea se u potpunosti povukla...da mi se ne vrati moram stalno koristiti jedan tjedan vichyjev šampon pa jedan tjedan t-gel za masno vlasište...ako se pojave i najmanji simptomi doktor je rekao da tj dana koristim diprosalic losion...danas je sve pod kontrolom
a za lice sam isto imala terapiju.prvo sam koristila oronazol kremu tj dana pa beloderm(odlično), da b danas njegovala lice s bioderminim sebium losionom za čišćenje lica i njihovom kremom bioderma sebium koja se maže samo na dijelove gdje je bila seborea..dobre su i avenove kreme..emulzija za zdrav dio lica i njihova krema(moram provjeriti kako se zove)baš za dijelove koje su bili zahvaćeni seborem...
ako je netko blizu Osijeka preporučam svog dermatologa tamo...jedino mi je on pomogao..polako ali rezultati su odlični
martartina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 10:52   #457
Quote:
Probaj Prunaks losion. Imaš u nešto ranijim postovima.
Hvala, ali ne mogu ga korisiti zbog alkohola. Kako piše na njihovoj stranici "Prunaks je losion, suspenzija biljnih i mineralnih tvari u alkoholu."

Nejasno mi je zašto kod ove bolesti ljudsko tijelo "tolerira" infekciju? Kad sam vadio krv, leukociti su bili normalni. Tj. bolilo ih je briga što mi je lice u banani.

Quote:
rješenje svojih muka konačno sam pronašao u prirodi,točnije u biljnom melemu HEALTHYDERM
Možeš li molim te prepisati sastav ovdje točno kako piše na deklaraciji?
artur1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 12:58   #458
[

Možeš li molim te prepisati sastav ovdje točno kako piše na deklaraciji?[/QUOTE]

Ovako piše.Osnovu podloge čini maslinovo ulje vrhunske kvalitete s otoka Korčule i Hvara i prirodni pčelinji vosak od najboljih hercegovačkih medara.Sastoji se od ekstrakata:Sambuci cortex, Sanguisorbae herba, Teucrii chamaedrys, Polypodii herba,Olivae oleum, Cera flava, Adeps suillus, Aqua purificata. Stvarno,bez zajebancije,jebeno djeluje...
nobody0770 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 13:40   #459
o pa nije ni čudo da djeluje kad ima maslinovo + med a oboje čak kad se stavi zasebno na lice obavi posao a kamoli kombinirano. uglavnom s tim si riješio vanjski dio njege sad ti još preostaje unutarnji. gdje si kupio tu kremu, dal kod nas il si naručio od njih?
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:15   #460
seborea je poremećaj rada žljezda lojnica tako da većini MASLINOVO ULJE ili bilo kakva ulja neće pomoći..samo će zatvoriti pore, koža neće disati, žljezde će još više poluditi i problem će se povećati...meni se tako "prirodno" obilo o glavu i bilo je još gore kao i još nekim ljudima koje znam...Nekome pomaže ali oprezno i s tim jel većini stvori veći problem...nešto drugo na prirodnoj bazi da ali ljudi ulja izbjegavajte...
martartina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.