Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2003., 10:40   #1
da je vasa..

frendica nije bila na satu kad se pisao jedan kontrolni (zbog jedne vannastavne aktivnosti je nije bilo u gradu par dana). na prvom iducem satu, profesorica ju je pitala hoce li pisati. cura je rekla da hoce, ako mora (nooormalan odgovor, svatko bi radije pisao za tri dana kad nauci nego iste sekunde nespreman). onda ju je zena pitala hoce li pisati. onda je cura rekla da hoce, ako mora. i tako par puta. onda je ova rekla da mora. pa je cura rekla da ako mora, pisat ce. onda je zena dozivjela zivcani napadaj, pocela udarat sakom po klupi i urlikat. fakat me bilo strah da ce udarit curu. dobar dio razreda (je da smo uglavnom cure, al svejedno) se isprepado.

sat gotov, idemo mi po stepenicama, pita jedna druga cura sto ja mislim hoce se profka ispricat ovoj sto je urlala na nju. kazem nece, jos ce bit uvrijedjena sto se ova njoj nije ispricala.

nesto kasnije, profka koja nam UOPCE ne predaje halta curu na hodniku i pocne joj srat kako je drska i bezobrazna. i sta ne odgovara sa yes sir no sir fuck you sir. i sta ovo i ono. i nek ODMAH ode u zbornicu trazit ovu sto se izurlikala na nju da joj se isprica, i nema ona sta odgovarat ´´ako moram´´, ima da odgovara sa da ili ne i nema se sta pravit pametna.. (majketi, ko da smo u vojsci). i profka je u zbornici rekla da je u milju i po godina kolko predaje na skoli NITKO NIKAD nije tako iznervirao, i kad joj je to rekla ova sto ju je haltala cura je rekla da zena koja se tako lako izivcira ne bi smjela biti profesor. MA NEMOOOJ!

cura je narednih 45 minuta plakala, a nije placipiiip ko ja, kaze da je zadnji put plakala pred par godina, i onda se pobrala kuci. i nije se ispricala baba vjestici. sad smo u ocekivanju daljnjih sranja od strane profesora koji su culi cijelu jednu verziju price mile mi profesorice.

jel se smije to?
urlat, vristat, lupat sakom po klupi?

ako ja kazem profesoru da je debil, dobit cu bar ukor pred iskljucenje.
ako on meni kaze da sam debil, pa se sjeti da ´´to ne smije govoriti ali ne moze si pomoc kad je cijeli razred pun kretena i debilan´´, ja mu nista ne mogu.
a pise u kucnom redu da se NE SMIJE vrijedjati dostojanstvo ucenika. i za to se moze odgovarati. samo sto mi NIKAD nismo bili upoznati s tim dijelom kucnog reda, jer bi tako bogovima bilo teze vrijedjat.
i navikli smo se mi na to da smo im zrtvena janjad kad su nadrkani, puca ih pms, klimaks il im je zena dala zagoren rucak, al ovo mi je 2 much za svarit. ona se TREBA ISPRICAT. zasto???

da je to vasa kcer, sto bi napravili?
inace cura ima 17.

a profka je osoba koja nenapisanu zadacu smatra uvredom nje kao osobe. iako dok ima kutu nikome nije bitna kao osoba. ona je tamo fakin profesor.

frustrira me ovo. ispada da gamad moze po nama izdrkavat ako hoce, a nitko im ne moze nista zato sto su oni bogovi. mamu im, ja sam ateista.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 11:02   #2
Čula bi me!

Uh da je na moga sina vikala, čula bi me! I osobno, i preko pedagoga, i preko nastavnog vijeća i preko ministarstva!!

ono, mislim da em se shvatilo, jeldaaaaaa

Ma sam nadrkana danas na školstvo, čudo jedno!!!!!!

UH!
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 11:04   #3
Re: da je vasa..

Quote:
alica kaže:
...ako on meni kaze da sam debil, pa se sjeti da ´´to ne smije govoriti ali ne moze si pomoc kad je cijeli razred pun kretena i debilan´´, ja mu nista ne mogu.
Ah, stara dobra vremena kad je nama profa govorila da smo volovi i bitange...

Koze su obje.
Ako je profa pitala, cura znaci vec po logici stvari nije morala pisati, mogla je i odbiti.
A kad joj to vec nije sinulo, onda je na profesorici bilo da pojasni i vojnicki odsijece da pisati mora ili da ne mora.
S time sto ispada glupaca kad prvo pita, a onda kaze da mora.
Pitanje si je mogla i ustediti.

Ja bih obje bacila iz skole. Jedna je diplomu ocito dobila na poklon, druga je ni ne zasluzuje.

Hm, ne znam sto bih napravila da je to moja kcer.
Mozda otisla u skolu, pozvala babu na kavu i rekla joj tocno ono sto sam gore napisala.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 12:06   #4
kod nekih normalnih profesora se kontrolni ne pise cim dodjes, nego kad ostatak ekipe pise ispravak.

a ovo dal moram je bilo ocu dobit jedan ako ne pisem.

da nije pisala, dobila bi komad.

i ovak je dobila komad, al dal ova smije vristat na nju, radit scene, tuc sakom po klupi i isprepadat razred?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 12:22   #5
Smije.
Ali da sam ja direktorica te skole, ne bi joj to bilo pametno...

Hocu reci da bi i za nedolicno ponasanje nastavnika trebale postojati kazne jednako kao i za ponasanje ucenika.

A jest da mi logika nije jaca strana, ali za mene pitanje hoces-neces znaci pravo izbora pisanja odmah ili kad se bolje pripremis, ne pitanje:"Hoces komad na poklon odmah ili da si ga zaradis?"
Bar svi moji nastavnici su to pitanje TAKO mislili. Pitalo se rijetko i samo u zaista opravdanom slucaju i ako je netko odbio, nije dobio jedinicu, pisao je kasnije.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 12:23   #6
Quote:
Gospon Pes kaže:

Hocu reci da bi i za nedolicno ponasanje nastavnika trebale postojati kazne jednako kao i za ponasanje ucenika.

e, to i ja tvrdim

Pa su mi napisali da se nemam pravo buniti jer surfam u radno vrijeme
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 12:27   #7
Quote:
magic kaže:
e, to i ja tvrdim

Pa su mi napisali da se nemam pravo buniti jer surfam u radno vrijeme
I jos vrijedjas neduzne forumase.

Ovaj... Mozda sam ja zbilja glupa, ali kakve veze ima tvoje surfanje s nastavnicima u skoli?
Bacas vase stranke kroz prozor ili radis svoj posao kako treba?

O zamjenjivanju naljepnica na zahodskim vratima sad necemo...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 12:42   #8
Od malih nogu uchim sina da nema saginjanja glave pred autiritetima bez pokrica.

Ako odem u ducan, platim jaje a dobijem mucak - reklamirat cu, zar ne?

Zhivim u Hrvatskoj, imam 18 godina radnog stazha. Dakle - uchitelji, profesori, lijechnici, policajci blbablabla - nastavite sami, SVI koji place dobivaju iz drzhavnog prorachuna, JA IH PLACAM VEC 18 godina.

I protestirat cu kad god nisam zadovoljna.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 13:06   #9
ja sam za to da organiziramo demonstracije...
il da se razvijemo u trojke....
__________________
"live and let live..."
netko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 13:39   #10
Moja je mama prof u srednjoj školi i uvjek me šopala s onim "profesor je u pravu". Ali kad nije - moraš se postaviti i izboriti sama za sebe.
Ja bi evo, u tom duhu, preporučila curi da se najavi kod ravnateljice i pedagoga (zajedno) i da ispriča svoju verziju priče smireno i bez živciranja ili plakanja. Neka kaže da se ne osjeća krivom i da joj nije bila namjera izazivati profesoricu i da ne zna kojim ju je to svojim postupkom iznervirala. Neka kaže da smatra da je profesorica svojim postupkom pretjerala i da ju je povrijedilo što je ocrnjuje pred drugim profesorima. Neka iznese svoje mišljenje i kaže da je spremna pred tom profkom ponoviti cijelu priču i ako profka i dalje bude uvjerena da ju je ova namjerno provocirala da će se ispričati radi mira "u kući", ali da još uvijek smatra da nije ništa kriva.
E ako to ne donese pozitivne rezultate, onda neka dođe s roditeljima u školu.
Samo jedan savjet. Nešto što profesori najviše mrze je kad im dođu roditelji s optužujućim, napadnim ili čak agresivnim stavom i izvlače iz rukava sve svoje "veze".
Ja kategorički tvrdim da se smirenim razgovorom uvijek može riješiti više nego napadom.
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 13:50   #11
Je, poslid, u pravu si i to bi bilo najbolje rjesenje.
Htjela sam ga i ja predloziti, ali odustala sam jer (iznimaka sigurno ima) vecina teenagera se nije u stanju na takav nacin boriti za sebe. Nemaju ni sigurnost ni potrebnu hladnokrvnost.

Takodjer si u pravu da roditelji ne bi trebali prijetiti, vec se barem oni ponijeti razumno, ali nisu ni oni nista bolji od svoje djece.

Izmedju ostalog i zato bih uvela kazne za nastavnike, pa tko voli - nek izvoli.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 15:28   #12
1. i osnovno , trebala je cura reci ne , zajedno sa obrazlozenjem
onda , kad joj profesorica zabiberi kulju , ima se razloga buniti - dobila je jedan iz kontrolnog koji nije pisala/profesorica ne moze pokazati
2. ne mislim da dijete (17 je takoder dijete , oprostite) treba samo ratovati , tu moraju roditelji uskociti i vidjeti sto je na stvari i istjerivati pravdu (kulturu i pismenost roditelja necemo ovom prigodom , uostalom taj dio kolaca pripada ravnatelju)
3. nazalost , sve to nije nista novo i samo je predigra ostatku zivota u kojem ce se uvijek naci netko od rodbine ili sefova da usere motku na slican nacin
malo se treba i naviknuti na uzgajanje debele koze za buducnost i polako na okus govana
bit ce ih jos puno za pojesti prije penzije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 22:06   #13
Quote:
Gospon Pes kaže:
Je, poslid, u pravu si i to bi bilo najbolje rjesenje.
Htjela sam ga i ja predloziti, ali odustala sam jer (iznimaka sigurno ima) vecina teenagera se nije u stanju na takav nacin boriti za sebe. Nemaju ni sigurnost ni potrebnu hladnokrvnost.
Nazhalost...josh ce generacije proci dok roditelji ne sazriju dovoljno da mogu djeci pomoci u izgradnji samopouzdanja.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 22:10   #14
Nekad je cisto steta da nemam djece.
Da vidis koje vukove bih ja odgojila, pa da im je otac bas i ovca...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 22:17   #15
Zato sam si ja jedno rodila....Atila mu je drugo ime
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 23:31   #16
joj, sjetih se kaj je meni mama jednom rekla kad nas je razrednik na testu iz zemljopisa uhvatil da imamo svi rijesenja unaprijed pripremljena. digal je frku i znali smo da bu mo na iducem satu svi redom prozivani. i poslusala ja svoju mamu...
sjecate li se vi stariji nasih ucionica i obavezne slike iznad ploce?
e pa, stojeci pred tom slikom, mamin savjet kojeg sam ja jasno i glasno rekla bio je: "Tito je rekao Snadji se druze
i razrednik vise nije imao prizuaba
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 00:10   #17
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
e pa, stojeci pred tom slikom, mamin savjet kojeg sam ja jasno i glasno rekla bio je: "Tito je rekao Snadji se druze
i razrednik vise nije imao prizuaba
:klap:

meni je jedna od najglupljih stvari što mi se desila tokom osnovne i srednje bila to što me jedna profa izbacila sa sata i dala mi neopravdani zbog toga što nisam riješavala test
naime, radilo se o nekakvom inicijalnom na početku godine u kojem je bilo gradivo od prošle godine. ja sam pogledala test, riješila 2-3 pitanja koja sam znala, vidjela da ostalo ne znam i jednostavno mi je bilo glupo pisati gluposti.. žena me pita kao, šta više neću riješavati. ja rekoh ne i mislim - ok, uzet će mi sad taj test i gotovo. ona mi ga je uzela, a usto me izbacila van i dala mi neopravdani da je bio regularni test, a ne inicijalni, vjerojatno bi mi dala i jedinicu

ontopic, u idealnom svijetu bi profesori, kao uostalom i ostale profesije koje dolaze u neposredan kontakt s ljudima, djecom i adolescentima bili super stabilne, psihički zdrave osobe, koje ne mogu tako lako izgubiti živce. nažalost, to nije slučaj. ja ne znam kakva je bila situacija, sve ovisi i o tome što je tvoja frendica govorila na neverbalnoj razini i kojim je tonom rekla to što je rekla, ali sve da je i bila ne znam kako bezobrazna, pravi profesor, pravi pedagog bi bio u stanju nositi se s tim. uglavnom, slažem se s tim da bi frenica trebala prvo sama pokušati riješiti stvar, možda prvo s dotičnom profom, a onda s razrednikom, pedagogom, ili jednostavno možda s nekim profesorom s kojim ima neki bliži kontakt (ako takav postoji)
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 01:06   #18
al ste konstruktivni.
nisam znala da mi profesor ne smije reci da sam kreten. ni da sam zaostala.
to nasoj raski nikad nije palo na pamet da nam procita.
i jos uvijek ne znam kakve su sankcije za to.

po onome sto znam, neki kreten moze izdrkat po meni bez da bude sankcioniran, jer je on njegovo velicanstvo profesor.

i zanima me, jel ima netko da ZNA da je IGDJE ZABRANJENO ovakvo ponasanje.
ne zanima me kako ste vi prepisivali u skoli.

ja vidjela da su ljudi pisali i poveselila se necem pametnom.
a vi o drugu titu. adeze je na vlasti, helou.

daklem, razvoj situacije. profesorica je rekla drugoj profki koja zna starce od cure da su je ljutili cijeli dan i da je ova najezila kriva ni duzna. i da ce joj se ispricat nakon sto ova maturira
zasad se jos ocekuje isprika od cure.

poslid, ideja je u teoriji ok.
sad ti reci kako da jedno 17ogosnje bice frustrirano nepravdom ostane cool?
i nek odgovor bude dobar. trebat ce mi za mene
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 07:31   #19
Cure, klinka nam veli da smo neozbiljne. Sto cemo sad? Sramit se kolektivno ili svaka za sebe?
A ja najozbiljnije napisala kaj mislim.

Danas je HDZ na vlasti? Onda visi valjda kriz u ucionici... Mozda bi danas palio neki Isusov citat?
Npr.:"Boze, Boze, zasto si me ostavio?"

Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 09:11   #20
alica, ajd par ozbiljnih (al nemrem puno, kosta zivaca )
Na žalost, ova tvoj priča je tipična priča iz školskih klupa. Ima nekaj kaj vama koji danas sjedite u tim klupama ide u prilog a to je kaj mozete dici frku za svaku sitnicu jer vas zakon stiti.
I jos nekaj, kod svih vasih prituzaba npr. upravitelju, nikad ne smijete biti sami (zakonski) vec mora biti najmanje jedan svjedok.
Ova situacija je ukakana, ali u buduce preduhitrite takvog nastavnika direktnim odlaskom kod upravitelja. Vi ste djeca i koristite to prikazom traumatiziranog stanja kod upravitelja, pozivom roditelja...
moja generacija je uklonila jednog takvog profesora koji je godinama maltretirao ucenike jednostavnim nacinom - peticijom.
Uglavnom, zapamti da trebate biti brzi i da ste u pravu po zakonu.

I moram, moram jos jednu kratku o snalazljivosti: jedna nas je profesorica konstantno vrijedjala onak Ezopovski: majmuni, kokosi, svinje... U jednom njezinom naletu bijesa i cijeli razred je slozno pocel oponasati zivotinje koje su nam trenutno pale na pamet, skakati po klupama poput majmuna...
Ma, u trenu se nasla u ZOO.
Izasla je van placuci. I kom se mogal pozaliti? Narafski da je nasa buka privukla i one van razreda i da se u hipu saznalo kaj nam dela
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.