Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 15:56   #21
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Nije to antihercegovačka fora, Mate Boban je sramota za Hercegovce. Kao i svi Hercegovci koji su bili u Partiji.

Bravo!!!!!
Waldteufel is offline  
Old 14.08.2008., 16:38   #22
Quote:
demokrat kaže: Pogledaj post
islamsko ropstvo??? prije nego sto nastavmo razgovarat reci mi koliko godina imas..mozes mi i poruku poslat ako te sram priznat daa si neki mladi pristvko kojem je tata napunio glau pricama o nekoj velikoj hrvatini iz hercegovine koji je spasio hrv od islama...
demokrat,ja ti mogu poslati poruku-ali nemam neku potrebu s tobom razgovarati.jer sam vidio već neke tvoje postove. a ti bi mogao malo pripaziti na način na koji razgovaraš s ljudima-bolje bi bilo da pokušaš nešto dokazati i obrazložiti svoje mišljenje-ako se već s nekim ne slažeš--nego da se suuštaš na ovako nisku razinu.
-ti možeš prodavati maglu ljudima koji žive izvan stvarnosti-kao što je waldteufel(uz svo poštovanje prema njegovom intelektu-s moje strane)ali ne možeš meni prodavati maglu.
logitoggi is offline  
Old 14.08.2008., 17:10   #23
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Nema tu islamskog robstva. To su izmišljene parole.Bosanci I Hercegovci su Hrvati. Oni su sastavni dio Hrvatskoga naroda.To jest naš narod i naši ljudi.
Oni koji se smatraju Turcima, Islamskim fundamentalistima, to je njihova stvar.
Na takve se više i ne osvrćem, i osvrtanjem na njih im se samo daje pažnja. To su ljudi koji su zaboravili ili namjerno zaboravljaju svoje vlastite koriene, kao i oni koji su profitirali u tome što su započeli rat između Hrvata Muslimana i Hercegovačkih Hrvata u Bosni i Hercegovini.
-nema tu islamskog ropstva?razgovaraj s bilo kojim hrvatom iz bosne.neki dan sam razgovarao tu s jednom frendicom u susjedstvu,komentirali smo te muslimančine;onda sam ja spomenuo da su se oni za vrijeme ndh smatrali hrvatima-ona je na to samo odgovorila-mi nikad nećemo moći s njima zajedno živjeti.suživota neće biti NIKAD. to nisu izmišljene parole-nego je to stvarnost-hrvati i muslimani u BiH nisu ravnopravni.uvijek će te muslimani krivo gledati.i ne smiješ nositi križ oko vrata-jer to muslimani ne trpe.kako komentiraš činjenicu da neki "turisti" iz bosne rade sranja po hrvatskoj?
-"bosanci i hercegovci su hrvati;oni su sastavni dio hrvatskog naroda;to jest naš narod i naši ljudi".
ništa novo mi nisi rekao-ja to znam.."rat između Hrvata Muslimana i Hercegovačkih Hrvata u BiH"?! ti dakle ne razlikuješ hrvate iz bosne i hercegovine od balija?
inače,religijska pripadnost se ne piše Velikim Slovom. odi ti fino onda među muslimane kad ih toliko voliš--pa im reci da su oni tvoja braća hrvati!bi li ili ne bi ti to? oni koji se smatraju turcima,islamskim fundamentalistima..o čemu ti pričaš? ostavi se tih debilnih cvjećarskih bajki i fantazija! ili ti možda misliš da danas biti nacionalist znači biti nekakav romantičar koji čita knjigice i dnevne novine od prije 70 ili sto godina i onda se pokušava ufurati u taj film od prije 100godina?!
ti si desničar.pa,kako onda možeš smatrati svojima-one koji će ti zabit nož u leđa?!
logitoggi is offline  
Old 14.08.2008., 18:29   #24
Quote:
logitoggi kaže: Pogledaj post
-nema tu islamskog ropstva?razgovaraj s bilo kojim hrvatom iz bosne.neki dan sam razgovarao tu s jednom frendicom u susjedstvu,komentirali smo te muslimančine;onda sam ja spomenuo da su se oni za vrijeme ndh smatrali hrvatima-ona je na to samo odgovorila-mi nikad nećemo moći s njima zajedno živjeti.suživota neće biti NIKAD. to nisu izmišljene parole-nego je to stvarnost-hrvati i muslimani u BiH nisu ravnopravni.uvijek će te muslimani krivo gledati.i ne smiješ nositi križ oko vrata-jer to muslimani ne trpe.kako komentiraš činjenicu da neki "turisti" iz bosne rade sranja po hrvatskoj?
-"bosanci i hercegovci su hrvati;oni su sastavni dio hrvatskog naroda;to jest naš narod i naši ljudi".
ništa novo mi nisi rekao-ja to znam.."rat između Hrvata Muslimana i Hercegovačkih Hrvata u BiH"?! ti dakle ne razlikuješ hrvate iz bosne i hercegovine od balija?
inače,religijska pripadnost se ne piše Velikim Slovom. odi ti fino onda među muslimane kad ih toliko voliš--pa im reci da su oni tvoja braća hrvati!bi li ili ne bi ti to? oni koji se smatraju turcima,islamskim fundamentalistima..o čemu ti pričaš? ostavi se tih debilnih cvjećarskih bajki i fantazija! ili ti možda misliš da danas biti nacionalist znači biti nekakav romantičar koji čita knjigice i dnevne novine od prije 70 ili sto godina i onda se pokušava ufurati u taj film od prije 100godina?!
ti si desničar.pa,kako onda možeš smatrati svojima-one koji će ti zabit nož u leđa?!
Koje vjeroispovijesti po tebi mora biti čovjek da bi mogao biti Hrvat?
__________________
Ti vilo Velebita, Ti našeg roda diko! Živila, premila,
Živila, premila, Živila, oj premila, Ti vilo svih Hrvata!
slovo is offline  
Old 14.08.2008., 19:22   #25
Quote:
slovo kaže: Pogledaj post
Koje vjeroispovijesti po tebi mora biti čovjek da bi mogao biti Hrvat?
ja sam agnostik.mislim da to dovoljno govori.nemojmo brkati pojmove i ponašat se ko da smo pali s marsa.balije nisu hrvati.
logitoggi is offline  
Old 14.08.2008., 19:56   #26
Quote:
logitoggi kaže: Pogledaj post
ja sam agnostik.mislim da to dovoljno govori.nemojmo brkati pojmove i ponašat se ko da smo pali s marsa.balije nisu hrvati.
Onda u redu, zasmetalo me muslimani ovo, muslimani ono. Ne volim mješati vjeroispovijest i nacionalnost.
__________________
Ti vilo Velebita, Ti našeg roda diko! Živila, premila,
Živila, premila, Živila, oj premila, Ti vilo svih Hrvata!
slovo is offline  
Old 14.08.2008., 19:57   #27
Quote:
logitoggi kaže: Pogledaj post
ja sam agnostik.mislim da to dovoljno govori.nemojmo brkati pojmove i ponašat se ko da smo pali s marsa.balije nisu hrvati.
Nisu Hrvati sinko dragi to zna svatko pa vidim i tvoj nerazvijeni mozgić, ali su bili.. i problem nije u njihovom današnjem izjašnjavanju nego u pokušaju da se krivotvori historija BIH u kojoj Hrvati ,prema njima, nisu sudjelovali.
Easternborder II is offline  
Old 14.08.2008., 22:36   #28
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Nisu Hrvati sinko dragi to zna svatko pa vidim i tvoj nerazvijeni mozgić, ali su bili.. i problem nije u njihovom današnjem izjašnjavanju nego u pokušaju da se krivotvori historija BIH u kojoj Hrvati ,prema njima, nisu sudjelovali.
nisu hrvati i točka.ne vrijeđaj jer nikad ne znaš jesi li naišao preko ekrana na jačeg od sebe.i počni učiti.previše ti je mozak odumro.
logitoggi is offline  
Old 14.08.2008., 23:14   #29
Quote:
logitoggi kaže: Pogledaj post
nisu hrvati i točka.ne vrijeđaj jer nikad ne znaš jesi li naišao preko ekrana na jačeg od sebe.i počni učiti.previše ti je mozak odumro.
Možda si jači ali ja sm brži
Easternborder II is offline  
Old 14.08.2008., 23:56   #30
hajde lijepo se smirite i argumentirano raspravljajmo. Ako smo hrvatski nacionalisti moramo se držati zajedno. Ja iskreno vjerujem da nam je cilj isti samo imamo drugačija vidjena odredjenih stvari. Nema smisla da trošimo energiju na svadju. Hajdmo nešto konstruktivno...
__________________
Ti vilo Velebita, Ti našeg roda diko! Živila, premila,
Živila, premila, Živila, oj premila, Ti vilo svih Hrvata!
slovo is offline  
Old 15.08.2008., 01:02   #31
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Možda si jači ali ja sm brži
a gle ovo:-bosanski muslimani-etničkim porijeklom hrvati.
ali nisu oni više po nacionalnosti hrvati.ne žele imati s nama ništa. to je jednostavno tako.
logitoggi is offline  
Old 15.08.2008., 01:04   #32
Quote:
slovo kaže: Pogledaj post
hajde lijepo se smirite i argumentirano raspravljajmo. Ako smo hrvatski nacionalisti moramo se držati zajedno. Ja iskreno vjerujem da nam je cilj isti samo imamo drugačija vidjena odredjenih stvari. Nema smisla da trošimo energiju na svadju. Hajdmo nešto konstruktivno...
slažem se..ali smeta mi kad se iskrivljuju moje izjave i zlonamjerno tumače moji postovi.i pokušava me se omalovažiti-na drzak i perfidan način.
logitoggi is offline  
Old 15.08.2008., 02:02   #33
Quote:
mi nikad nećemo moći s njima zajedno živjeti.suživota neće biti NIKAD
mozda i nece biti... ako ga nece biti to je zbog kretena i s jedne i s druge strane(ultra nacionalista)...veliki krivac za buducu kako ti kazes nemoguci suzivot je i hrvatska politika prema muslimanima tokom 9o-tih godina..jedan od najvecih pobornik te politike je mate boban koji je zapravo samo slusao suskove naredbe...i jedan i drugi su trajno osramotili hrvatsku i zagorcali odnose s muslimanima..
umjesto da smo se udruzili s muslimanima(a oni su bili i vise nego otvoreni za tu opciju) i pobijedili one srbe koji sramote ljudski rod..nas vrh je odlucio da ce radije u dogovor sa srbima i tako podijeliti bosnu na dva dijela
demokrat is offline  
Old 15.08.2008., 02:12   #34
Quote:
demokrat kaže: Pogledaj post
...veliki krivac za buducu kako ti kazes nemoguci suzivot je i hrvatska politika prema muslimanima tokom 9o-tih godina..jedan od najvecih pobornik te politike je mate boban koji je zapravo samo slusao suskove naredbe...i jedan i drugi su trajno osramotili hrvatsku i zagorcali odnose s muslimanima..
A ja mislio da su razlozi Ravno, uzurpiranje mjesta potpresjednika, predsjednika, pad jajca... Kad ono Mate Boban. Mora da je bio zaheban tip ka smo samo radi njega zaratili.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 15.08.2008., 02:16   #35
Quote:
demokrat kaže: Pogledaj post
umjesto da smo se udruzili s muslimanima(a oni su bili i vise nego otvoreni za tu opciju) i pobijedili one srbe koji sramote ljudski rod..nas vrh je odlucio da ce radije u dogovor sa srbima i tako podijeliti bosnu na dva dijela
Alija odbijao da potpiše ugovor s Hrvatskom sličan onome Splitkom koji je potpiso 3 godine kasnije kad mu je trebao radi Bihaća, a ti pričaš o nekoj otvorenosti.

U Grazu se na inicijativu EZ ugovorio sastanak svih triju strana. Alija se nenadano nije pojavio i onda se prosula priča o podjeli. Hrvati nakon toga brilijantno počiste dolinu Neretve i nude Aliji ugovor al ovaj odbija.

I za kraj BiH i jest podjeljena na dva dijela. Hrvtai svog na papiru nemaju tako da ne znam o čemu lupaš.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 15.08.2008., 10:34   #36
Da li je možda netko od vas primjetio da je "HZ Herceg-Bosna" proglašena istog dana kada je Vukovar pao u srpske ruke, 18.11.1991. Malo mi je to sumnjivo.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Old 15.08.2008., 10:45   #37
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Da li je možda netko od vas primjetio da je "HZ Herceg-Bosna" proglašena istog dana kada je Vukovar pao u srpske ruke, 18.11.1991. Malo mi je to sumnjivo.
Sumnjivo kao i sve vezano za šuška i Bobana te njihovu UDBA-ško-profitersku elitu.
Najsumnjivije od svega jest da su se oslobodilačke operacije 94/95 zaustavljale baš na granicama budućeg Daytona.
Posebno je zanimljivo da veliki branitelj Posavine i Hrvata Bosne Franjo Tuđman potpisuje zajedničku federaciju Hrvata i Bošnjaka , unatoč brojčanoj premoći Bošnjaka i njihovoj dokazanoj ljubavi prema hrvatima S.Bosne i Hercegovine te posebnoj ljubavi Bošnjaka prema dolini neretve i plažama Neuma.
Easternborder II is offline  
Old 15.08.2008., 15:21   #38
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Da li je možda netko od vas primjetio da je "HZ Herceg-Bosna" proglašena istog dana kada je Vukovar pao u srpske ruke, 18.11.1991. Malo mi je to sumnjivo.
Ne znam šta tu ima biti sumnjivo s obzirom da se ravno desilo mjesec i pol prije toga.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 16.08.2008., 12:03   #39
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Ne znam šta tu ima biti sumnjivo s obzirom da se ravno desilo mjesec i pol prije toga.
Da, ali sve one priče o tome da je Francek prepustio Vukovar Srbima u zamjenu za to da se oni ne mješaju kad on bude pripajao zapadnu Hercegovinu...
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Old 16.08.2008., 12:09   #40
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Da, ali sve one priče o tome da je Francek prepustio Vukovar Srbima u zamjenu za to da se oni ne mješaju kad on bude pripajao zapadnu Hercegovinu...
Nije mi jasno zašto bi i kako bi se umješali u zapadnu Hercegovinu?
__________________
Ti vilo Velebita, Ti našeg roda diko! Živila, premila,
Živila, premila, Živila, oj premila, Ti vilo svih Hrvata!
slovo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.