Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 20:54   #61
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
U Norveškoj su 1945. postreljane sve njihove "ustaše" (kvislinzi) do poslijednjega !!! I to, bez "nekakvog komunizma i partizana" na koji se ovdje djeca i unuci poraženih u 2.w.w. stalno vade jer u Norveškoj komunizma NIKAD nije bilo.
Od tada do danas, o tome u Norveškoj, javno, nije progovorena ni napisana niti jedna jedina riječ.
Pogledajte danas norveško društvo neopterećeno ovim sranjima koje mi moramo ovdje gutati jer nismo uradili jednako kao oni.
Ovo ti je sjajno ! A koga su to izdale ustase ? Jugoslaviju i partizane ? Dakle okupatore sto se tice hrvatskih stajalista !
Ali sto bi rekao da netko kaze da je tako nesto trebalo naprvaiti odmah polsije "Oluje" 1995. godine ? I sto vrijeme vise prolazi to se dolazi do toga da bi tako nesto bilo itekako ispravno ! Ovako ste samo teret, kojem nimalo ne smeta sto su prije par godina cetnici sluzbeno izjednaceni sa antifasistima, pa bi se slijedeci jednostavnu logiku, koju bi cak i ti mogao shvatiti moglo kazati da su partizani = cetnici !

Quote:
Koliko Hrvata je bilo u partizanima, po postotku?

Večina, pa naravno da su znali kud treba da idu.
Jako puno, dok nisu skuzili da se ne bore za Hrvatsku nego za Jugoslaviju, a tada jos i za velikog vodju nepogresivog druga Staljina !
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos

Zadnje uređivanje Johnny_B. : 31.10.2008. at 21:05.
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:56   #62
Franjo Tuđman je bio Titov general, tj komunist, koji se je kasnije okrenuo nacionalizmu, i tako pobjedio izbore, uostalom pogledaj šta on u nezavisnoj RH govori o Titu http://www.youtube.com/watch?v=wDlSJixGzh4 , večinom pozitivno
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:58   #63
Quote:
kondor_ kaže: Pogledaj post
Ha,ha, evo i (neo)inkvizicijskih primjedbi na moje "bezboštvo" čim sam dotakao
klerofašistički dio Crkve u Hrvata.
Ne brini o mom "bezboštvu" radije se zabrini o svom (neo)inkvizitorstvu.
Vjeru u Boga nikad neću zamjeniti vjerom u takav segment Crkve u Hrvata, koji je i iznjedrio 1941. to nesretno ustaštvo i skrivao te krvave dijamante iz logora smrti Jasenovac pune 63.g. Eto, "vrlih svećenika", koji nisu štovali 10. Božju zapovijed pune 63.godine. Ili narodski rečeno: - oteto je prokleto. Tako ćemo radi takvih opet svi ovdje dobiti, od svijeta, "po nosu".
Ostalim čestitim ljudima Crkve, svaka čast, i Bog im pomogao da se riješe tih ustašoidnih klerofašista iz svojih redova !!!
Ti si tezi slucaj ! Da se javis sudu kao svjedok na sudjenju Zagorcu, mozda cak i opises dijamante (boju, karate, nacin brusenja i sl.)
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:00   #64
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Glupost! Zašto se recimo večeras slavi noć vještica, .
ok, pa nećemo sad izjednačavati prtizane i noć vještica. noć vještica se slavi jer je komercijala
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:02   #65
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Koliko Hrvata je bilo u partizanima, po postotku?

Večina, pa naravno da su znali kud treba da idu.
a koliko ih je bilo na kraju? očito su se predomislili...
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:04   #66
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
nije svrha ustaštva bila služenje fašističkom okupatoru, nego rušenje jugoslavije. kontaš? javili su se kao reakcija na zlodjela u jugoslaviji i pobuna protiv toga. upiši pojmove.
Daj molim te,ovo isto kao i ono da je Jasenovac bio zapravo radni logorili Vjekoslav Maks Luburić mirotvoracšto vam je ljudi???
Ustaška ideologija se priključila u provođenju suludog plana Adolfa Hitlera,sa podržavanjem ustasa i negiranje zločina i mjerenje zločina sa partizanima pljujete svim žrtvama u lice, ne iskazujući nimalo pijeteta.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:09   #67
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Daj molim te,ovo isto kao i ono da je Jasenovac bio zapravo radni logorili Vjekoslav Maks Luburić mirotvoracšto vam je ljudi???
Ustaška ideologija se priključila u provođenju suludog plana Adolfa Hitlera,sa podržavanjem ustasa i negiranje zločina i mjerenje zločina sa partizanima pljujete svim žrtvama u lice, ne iskazujući nimalo pijeteta.
ova tema govori (ili bi bar trebala govoriti) o tome kako se usporeživanjem partizana s antifašizmom zapravo pljuje na sve žrtve koje su partizani pogubili, ni krive, ni dužne. isto tako, bez iskazivanja imalo poštovanja. a žrtve su bili najpoznatiji hrvatski svećenici i uglednici koji su brutalno ubijani i pljačkani jer nisu bili ovce i znali su odmah gdje jugoslavija vodi... do rata koji se dogodio 1991.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:23   #68
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
to je puno, kod protestanata ih je još više.. toga ima u svakoj crkvi, u katoličkoj najmanje
Imaš li ti koji iznos koliko protestantska crkva u USA mopra isplatiti žrtvama pedofilije? Ovo što je dotični forumaš napisao te ni malo ne dira?
Što se tiče partizana i antifašista, ja zaista nisam čuo da je netko drugi pružao otpor fašistima osim njih na području bivše Jugoslavije...
 
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:59   #69
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
ne smatram da je domovinski rat zločinački pokret, niti je crkva zločinačka organizacija. to si ti rekao, ne ja. izgleda da je sve što je zaslužno za stvaranje hrvatske sramotno, a sve ono što je poticalo razvoj jugoslavije na ponos hrvatima???
po tvom postu ispada tako i zato su mi dala argument da te počasti. Znam ja puno ljigavaca koji su sramotili hrvatsku vojsku. Toga ima u svakoj županiji u Hrvatskoj. U županijama koje su bile pogođene ratom ima dosta lažnih umirovljenika koji su u prvim redsovima u crkvi? da li je zbog njih po tvom crkva zločinačka organizacija kad već toliko pljuješ po partizanima?
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:40   #70
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Koliko Hrvata je bilo u partizanima, po postotku?

Večina, pa naravno da su znali kud treba da idu.
A koliko ih je bilo u tijelima odlučivanja? Neproporcionalno malo, naravno..jer su Srbi znali i umeli pravdu da dele..
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:41   #71
Quote:
Nikola Popović kaže: Pogledaj post
Imaš li ti koji iznos koliko protestantska crkva u USA mopra isplatiti žrtvama pedofilije? Ovo što je dotični forumaš napisao te ni malo ne dira?
Što se tiče partizana i antifašista, ja zaista nisam čuo da je netko drugi pružao otpor fašistima osim njih na području bivše Jugoslavije...
na koji način su pružali otpor? tako što su ubijali sve koji se nisu slagali s tadašnjom vlašću, odnosno diktaturom? i već smo u prethodnim stranicama zaključili da to nisu bili samo fašisti, nego i uglednici i svećenstvo... ne mogu se više ponavljat
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:43   #72
Quote:
Nikola Popović kaže: Pogledaj post
po tvom postu ispada tako i zato su mi dala argument da te počasti. Znam ja puno ljigavaca koji su sramotili hrvatsku vojsku. Toga ima u svakoj županiji u Hrvatskoj. U županijama koje su bile pogođene ratom ima dosta lažnih umirovljenika koji su u prvim redsovima u crkvi? da li je zbog njih po tvom crkva zločinačka organizacija kad već toliko pljuješ po partizanima?
za mene crkva nije zločinačka organizacija, ali partizani jesu zločinci. pogledaj koliko gorbišta ima po hrvatskoj i koliko su ljudi pobili, pa ćeš vidjeti...
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:45   #73
Quote:
Nikola Popović kaže: Pogledaj post
Imaš li ti koji iznos koliko protestantska crkva u USA mopra isplatiti žrtvama pedofilije? Ovo što je dotični forumaš napisao te ni malo ne dira?
...
nemam podatak kod sebe, ali opet goorim da sam bila na seminarima u kojima je objašnjeno kako je najviše pedofilije u protestantskoj crkvi. prati malo vijesti iz svijeta, a ne samo iz zemlje pa usporedi. ne znam točnu cifru, ali znam da toga ima najviše kod protestanata. u britaniji se najviše pedofilije događa. di ti živiš? to se stalno vrtilo po tv - u
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:47   #74
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Daj molim te,ovo isto kao i ono da je Jasenovac bio zapravo radni logorili Vjekoslav Maks Luburić mirotvoracšto vam je ljudi???
Ustaška ideologija se priključila u provođenju suludog plana Adolfa Hitlera,sa podržavanjem ustasa i negiranje zločina i mjerenje zločina sa partizanima pljujete svim žrtvama u lice, ne iskazujući nimalo pijeteta.
Ovako, Maks Luburić mi nije osobito drag lik..ne izgleda mi kao netko skim bi pijuckala vino dok vatra pucketa u kaminu..
Ali, Jasenovac je bio sabirni i radni logor, i to je sve..Ali, neznam, npr, kako bi se nazvao Goli Otok? veći zločini su se dogodili na samom kraju rata i ne služe nikome na čast, barem meni ne..a upotpunjeni su srpskim zločinima nad Hrvatima upravo u tom logoru..zanimljivivo, ali u taj logor prvo ušle streljačke čete 1. bataljona 4. srpske brigade XXI. narodno-oslobodilačke udarne divizije Jugoslavenske armije i poubijali su sve što bi moglo biti Hrvat..neznam kome to služi na čast? Tebi?
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:56   #75
Quote:
živa sam! kaže: Pogledaj post
Ovako, Maks Luburić mi nije osobito drag lik..ne izgleda mi kao netko skim bi pijuckala vino dok vatra pucketa u kaminu..
Ali, Jasenovac je bio sabirni i radni logor, i to je sve..Ali, neznam, npr, kako bi se nazvao Goli Otok? veći zločini su se dogodili na samom kraju rata i ne služe nikome na čast, barem meni ne..a upotpunjeni su srpskim zločinima nad Hrvatima upravo u tom logoru..zanimljivivo, ali u taj logor prvo ušle streljačke čete 1. bataljona 4. srpske brigade XXI. narodno-oslobodilačke udarne divizije Jugoslavenske armije i poubijali su sve što bi moglo biti Hrvat..neznam kome to služi na čast? Tebi?
nekima se jednostavno ne da objašnjavati... ispast će na kraju da su hrvati jedini krivci za domovinski rat, ispast će da bi cijela kugla zemaljska bila jedna ogromna crna fašistička kugla da nije bilo partizana... ispast će da su svi bili ustaše tko god se nije slagao s diktaturom u jugoslaviji i koga su partizani morali ubiti, ispast će da su grobišta izmišljena...i na kraju će ispast kako su hrvati krivi svim židovima za sve nedaće koje su pretrpili, a su bili gori od njemaca... i, da, još će i crkva ispasti izopačena i kako govore - zločinačka organizacija. kao da su svećenici išli naokolo klat svih koji se nisu slagali s velikom srbijom, a ne partizani
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:58   #76
koliko na svijetu postoji antifašističkih zemalja koji su svoju borbu protiv fašizma dobili a da nijedan partizan nije ruke uprljao krvlju vlastitog naroda?
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 01:04   #77
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši,

ovu temu sam otvorila kao zbir većine tema ovdje, čisto iz razloga što sam primjetila da se antifašizam i partizani često miješaju i koriste kao sinonimi, a zapravo to nisu. Teško je raspravljati o politici ako se ne poznaju osnovni pojmovi. Dakle, antifašizam je do hrvatske povijesti, pozitivan dio, koji označava borbu protiv fašizma i nacizma. Borba protiv fašizma i nacizma je pozitivan pomak. Nadalje, partizanstvo se označava kao pokret koji se javio u Hrvatskoj, a zalagao se za Jugoslaviju. Međutim, pod svojom je krinkom skrivao brojne zločine, ubijanje političkih neistomišljenika (osobito svećenstva). Dakle, partizanstvo je negativan pojam. Ustaštvo je ideologija osmišljena kao ustanak i rušenje protiv nekadašnje Jugoslavije. Kao i partizanstvo, pod svojom krinkom je donio brojne neljudske zločine. Dakle, ako je nepoželjno promicanje ustaštva, isto to se odnosi i na partizanstvo. Neka ideologija je loša, ne zbog svoje svrhe koliko zbog zočina koje nosi sa sobom, osobito diktature. Partizani i ustaše su uradili nebrojeno zločina (od kojih čak više partizani nego ustaše, vjerojatno jer je njihova tiranije dulje trajala).Dakle, otiđite na google i unesite određene pojmove, imate ih i na wikipediji, i pogledajte što koji pojam znači. Kako se ustaštvo ne smije izjednačavati sa hrvatstvom, tako se ni partizani ne mogu pozivati na antifašizam. Ovo sam napisala isključivo zato što je autor teme koja se odnosi na obnavljanje partizanskih spomenika izjednačio ta dva pojma, pa je prvo pisao o antifašističkoj borbi kao o pozitivnom aspektu, što je i točno, a onda počeo spominjati partizanske spomenike kao ponos Hrvatske i dio antifašizma što je nelogično i
Partizani su nam na sramotu, a borba protiv fašizma na ponos
Ustaše vs. Partizani. Smijurija na kub, koliko godina su imali, i još imaju (tko im brani da dokažu suprotno? Borci za slobodnu Hrvatsku? Utekli, preoblačili se, odvukli nevini narod pred sobom, borci.

I sve kaj je srušeno, narod hrvatski plaća. Sramota!!!!!!!!!!!
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 01:11   #78
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
koliko na svijetu postoji antifašističkih zemalja koji su svoju borbu protiv fašizma dobili a da nijedan partizan nije ruke uprljao krvlju vlastitog naroda?
Srbi jednim manjim dijelom.
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 01:14   #79
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
Ustaše vs. Partizani. Smijurija na kub, koliko godina su imali, i još imaju (tko im brani da dokažu suprotno? Borci za slobodnu Hrvatsku? Utekli, preoblačili se, odvukli nevini narod pred sobom, borci.

I sve kaj je srušeno, narod hrvatski plaća. Sramota!!!!!!!!!!!
Ustaše iz moje familije nisu utekli, ostali su do kraja i borili se protiv bande. Ponosna sam na njih! A bili su obrazovani ljudi, da su otišli van, mogli su imati dobre živote.
A rušili su najviše partizani, uništavali su materijalna dobra, kulturu, htjeli su uništiti i duh..i sve to narod plaća..
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 01:20   #80
Quote:
Ludacha21 kaže: Pogledaj post
nekima se jednostavno ne da objašnjavati... ispast će na kraju da su hrvati jedini krivci za domovinski rat, ispast će da bi cijela kugla zemaljska bila jedna ogromna crna fašistička kugla da nije bilo partizana... ispast će da su svi bili ustaše tko god se nije slagao s diktaturom u jugoslaviji i koga su partizani morali ubiti, ispast će da su grobišta izmišljena...i na kraju će ispast kako su hrvati krivi svim židovima za sve nedaće koje su pretrpili, a su bili gori od njemaca... i, da, još će i crkva ispasti izopačena i kako govore - zločinačka organizacija. kao da su svećenici išli naokolo klat svih koji se nisu slagali s velikom srbijom, a ne partizani
Ma da, jer oni govore govore i govore, ponavljaju ko papagaji. A, priznaj, mi šutimo jer mislimo da je osobna spoznaja dovoljna..nije. Treba pisati, snimati filmove, govoriti sa uvjerenjem i braniti Hrvatsku Domovinu, i ne dozvoljavati neargumentirano pljuvanje i vrijeđanje. A meni je jedna od najvećih uvreda da su partizani oslobodili moju zemlju..pa oni su nas uništili..Ustaše nisu cvijeće, ali u biti svoga nastanka vrlo su mi bliski.
I Pavelić je bio zgodan čovjek, zašto i to ne reći?
__________________
Teže je živjeti u strahu od smrti nego jednom umrijeti.
živa sam! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.