Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2008., 20:21   #161
Quote:
kokan kaže: Pogledaj post
preživjeli su jer su imali za jesti a mnogi drugi su boli na rubu gadi
O sunce ti Micikino. Ja govorim o gospićkom zatvoru, gdje je vladao tifus, nitko ih nije liječio. Nego taj moj prapra i njegova supruga, koji su visoko kotirali. Nosili hranu, lijekove, odjeću. Pa tamo su do 1943. bila i djeca od 13 god, Znam!

Neki su preživjeli. i ti ljudi ne pričaju o tom veselo. Kao ni pravi od prije 15 god. Tko se želi sjećati djece, gimnazijalaca, koji su uvečer imali sastanak pod svijećom, a u jutro su svi visili na Bilajskoj (prema bolnici?). Na stupovima za struju. Postoje fotofrafije. Čak su se neprijatelji susjedi prestravili.

Ali to je ipak neka druga priča. Stali smo na jelu. Pečene paprike, crni kruh.
annerri is offline  
Old 12.11.2008., 20:26   #162
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
O sunce ti Micikino. Ja govorim o gospićkom zatvoru, gdje je vladao tifus, nitko ih nije liječio. Nego taj moj prapra i njegova supruga, koji su visoko kotirali. Nosili hranu, lijekove, odjeću. Pa tamo su do 1943. bila i djeca od 13 god, Znam!

Neki su preživjeli. i ti ljudi ne pričaju o tom veselo. Kao ni pravi od prije 15 god. Tko se želi sjećati djece, gimnazijalaca, koji su uvečer imali sastanak pod svijećom, a u jutro su svi visili na Bilajskoj (prema bolnici?). Na stupovima za struju. Postoje fotofrafije. Čak su se neprijatelji susjedi prestravili.

Ali to je ipak neka druga priča. Stali smo na jelu. Pečene paprike, crni kruh.
juha kruh i gusti.
__________________
što znam znam, što ne znam guglam
guglaj ovo:Svašta za vidit
kokan is offline  
Old 12.11.2008., 20:28   #163
Hmmmm...mislim da je post o Vukovaru...ili sam se zaje... pa ušao u krivi, ak je tako pardoniram se...
Legija1987 is offline  
Old 12.11.2008., 20:29   #164
Quote:
Legija1987 kaže: Pogledaj post
Hmmmm...mislim da je post o Vukovaru...ili sam se zaje... pa ušao u krivi, ak je tako pardoniram se...
nisi ne..ovo se pretvorilo u prelo pa se prica o svemu
mutavi djuro is offline  
Old 12.11.2008., 20:29   #165
Quote:
Legija1987 kaže: Pogledaj post
Hmmmm...mislim da je post o Vukovaru...ili sam se zaje... pa ušao u krivi, ak je tako pardoniram se...
pitaj annerri
__________________
što znam znam, što ne znam guglam
guglaj ovo:Svašta za vidit
kokan is offline  
Old 12.11.2008., 20:36   #166
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Pa svakome iole normalnom je jasno da je Vukovar prodan. Bila je kod nas emisija o jednom nasem (ex-yu) vojnom reporteru, i u toj emisiji su bile razno razne snimke, u jednoj su Vukovar branitelji pjevali kako ce ubiti Tudjmana i jebu mu majku (posto ih izdao) a nozem ce klati cetnike......
Svake godine isto...

Nista nije crno ili bijelo...

Mozda se mogao braniti jos mjesec dana...

Mozda se mogao i deblokirati onaj dan kada su nasi dosli do Marinaca...

Ostaje cinjenica da su Susak u politickom ali i slicni kao npe Aralica, bili ya to da se Vukovar posve yanemari,cak i prepusti Srbima...

Navodno Franjo nikada ,ni nakon 98. nije htio da Vukovar ponovo ima vise od 20.000 stanovnika...

No opet,sve je navodno...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 12.11.2008., 20:39   #167
Quote:
kokan kaže: Pogledaj post
juha kruh i gusti.
Quote:
Legija1987 kaže: Pogledaj post
Hmmmm...mislim da je post o Vukovaru...ili sam se zaje... pa ušao u krivi, ak je tako pardoniram se...

Ja jesam počela o Vukovaru i tko je zaustavio sve kod Vinkovaca. Znam da jesu, jer su neki došli u Zg izbezumljeni.
Quote:
mutavi djuro kaže: Pogledaj post
nisi ne..ovo se pretvorilo u prelo pa se prica o svemu
Quote:
kokan kaže: Pogledaj post
pitaj annerri



Upla, dalje ne ide, još sam htjela dva posta prebaciti, pa nek' ide....A ne ide
annerri is offline  
Old 12.11.2008., 20:41   #168
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
Ja jesam počela o Vukovaru i tko je zaustavio sve kod Vinkovaca. Znam da jesu, jer su neki došli u Zg izbezumljeni.







Upla, dalje ne ide, još sam htjela dva posta prebaciti, pa nek' ide....A ne ide
čitaj malo.......
__________________
što znam znam, što ne znam guglam
guglaj ovo:Svašta za vidit
kokan is offline  
Old 12.11.2008., 20:46   #169
Koji cušpajz... Nisam ni ja shvatila, s obzirom da na okoliš nemam nakakav stav iliti visoko mišljenje-gospodo, ne se truditi....

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVt...eature=related
annerri is offline  
Old 12.11.2008., 20:51   #170
Quote:
kokan kaže: Pogledaj post
čitaj malo.......

Za ovo tko je stigao dokle? Zapravo, ja to dobro znam, ali kud bez potpisa? Kad je itko išta u povijesti postigao, gurajući glavu na panj?
annerri is offline  
Old 13.11.2008., 00:48   #171
vukovar je prodan grad samo u glavama vukovarskih dezertera,hrvatskih junaka koji su branili hrvatsku po kafićima zagreba i njemačke i u glavama pljuvača po tuđmanu.naravno svi uvijek znaju junake koji bi rasturili četnike u vukovaru samo da su im dopustili ovako ih zaustavili u vinkovcima i jebiga oni ušli u prvi kafić i tugu zapili.ostavite se vukovara i raspravljate dali nam vlada skriva dokaze o postojanju izvanzemaljaca to vam je puno bliža tema.evo moje teorije tito je živ i on je iz sjene vodio rat i imam dokaze tj.čuo sam priče od ljudi koji poznaju ljude koji poznaju ljude.VUKOVAR GRAD HEROJ KOJEG SU BRANILI HEROJI
torrio is offline  
Old 13.11.2008., 08:12   #172
Quote:
OPTiMystic kaže: Pogledaj post
Bio sam u Vinkovcima za vrijeme rata. u našoj kući je tad živjelo 20ak osoba (4 obitelji, rodbina - izbjeglice). Sposobni za borbu su bili policajci, HV, HOS. Slušao sam i puno njihovih suboraca i susjeda. Zaustavljene su pošiljke oružja i streljiva koje su trebale preko 'kukuruznog puta' doći u Vukovar. Vukovar je pao da bi se poslala poruka svijetu. Hrvatska je priznata od većine država i postiglo se što je bilo zacrtano.

O etici čina bolje da ne pričam!
Bio sam u Zagrebu za vrijeme rata (isto klinjo), i ja sam malo poslje cuo te price, samo danas mi vise nisu realne.
Nesto se dostavljalo tip kukuruznim putem, inace ni nebi bio put, nije se dostavljalo puno jer puno nije ni postojalo, a ni put nije bio autocesta.

O zaustavljenoj posiljci se takodjer prica, sad ko ju je zaustavio i kada ti mozda imas bolje informacije, ali ako je isla par dana prije pada onda je vec bilo kasno, zapovjednistvo i dio branitelja su se izvacili. Ako je isla prije pada i mogla pomoci braniteljima onda je vec pitanje ko ju je zaustavio.

Moguci dezurni krivci: Tudman/Susak vs UDBA/KPJ/JNA

E sad ti meni reci ko je od te 2 strane bio bezdusan, osvecivao se ubojstvima, oduzimao oruzje braniteljima, stvarao civilne zrtve, imao propagandnu masineriju itd...

Znam da ti je tesko prihvatiti da bi u HV/RH moglo biti izdajnika, ali pazi to se dogada kada RH jos sluzbeno nije ni bilo, da su na vecini mjesta sjedili ljudi koji su i jucer bili tamo, da se nije ocekivalo da se Hrvatska, a kamoli Vukovar obrane i opstanu. Da se u Zg pricalo o petoj koloni.
U svom tom kaosu smijesno je misliti da bi Tudman smisljao akciju oko 100 zolja (slao pa vraco), i to samo zato da sjebe ljude.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Old 13.11.2008., 20:42   #173
Pošto vidim da 7 stranica od 9 ukupno niste imali ništa "pametnoga" za reći, nego se vrijeđati, bolje sankcionirati temu, nego forumaše!

Johnny B.DL
Johnny_B. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.