Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2010., 11:59   #61
Ne znam, pretpostavljam da to jednostavno osjetis. Imala sam dosta veza i vezica prije njega, uvjeravala samu sebe da je to mozda "to", ali nijednom nije bilo, niti sam ijednom osjetila ista slicno ovom sto osjecam prema sadasnjem partneru. Jednostavno, u njemu vidim sebe, u njegovim ocima vidim sve sto zelim od zivota.
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 12:23   #62
meni se percepcija srodne duše promijenila tijekom života.
prije par godina mi je to bio netko tko mi je slatko pričao, tepao mi, laskao, poslao poruku taman kad i ja njemu, netko tko mi je prodavao šarene laži, sve ono što sam htjela čuti, netko tko je hranio moju prazninu, netko tko je bio magnet mome zlu.
a sada, sada je srodna duša netko tko je uz tebe kad ti je teško, kad je gadno, netko tko te prihvaća kakva jesi, netko tko te kuži i dobro pozna, ali te usprkos tome voli, netko s kime se možeš dobro nasmijati, tko ti ne krade energiju nego ti je daje, netko tko ima sličan temperament kao i ja.
elena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 12:38   #63
Druga polovica mene.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 13:59   #64
znate kaj? možda sam još premlada da to zaključim, al neka. mislim da sam ja našla svoju
baš je onako kako sam ga zamišljala, sve, kosa, oči, tijelo, karakter, ma sve.
osim mjesta stanovanja
al neka. pregrmit ću i to jer takav se samo jednom u životu nalazi
__________________
Dajte mi ideju za potpis :)
Medena :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 10:45   #65
Znate sto mene zanima... svi vi koji tu pisete o srodnim dusama, jeste li ikada posumnjali? Kako biti sto posto siguran?
I ja sam sada u prekrasnoj vezi s osobom koja me razumije i poznaje bolje od ikoga, ali ponekad pomislim, kako covjek moze biti siguran da ne postoji netko jos bolji na ovom svijetu, netko tko bi nas jos vise oborio s nogu?
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 14:43   #66
Quote:
Belle kaže: Pogledaj post
Znate sto mene zanima... svi vi koji tu pisete o srodnim dusama, jeste li ikada posumnjali? Kako biti sto posto siguran?
Danas je subota. 2+2=4. Da te netko pita jesi li ikada posumnjala u ove dvije izjave, što bi odgovorila?

Sve dok razmišljamo u terminima "što ako...?", to onda nije to. Kod srodne duše jednostavno znaš. Bez zaslijepljenosti, bez idealiziranja, jasno vidiš svaku nesavršenost - a opet, bez dvojbi, bez propitkivanja, bez sumnji, bez mogućnosti za uzmak, bez želje za uzmak... znaš.

Quote:
kako covjek moze biti siguran da ne postoji netko jos bolji na ovom svijetu, netko tko bi nas jos vise oborio s nogu?
Potpuno pogrešan izraz.

Tu se uopće ne radi o "obaranju s nogu" - naprotiv, uz sve moguće ushite, leptire, aritmije i ostalo, pronalaženje srodne duše znači, prije svega, mir. Trenutak smirenja, šutnje, potpunosti, ostvarenosti; trenutak u kojem jednostavno znamo da je sve na svome mjestu, da smo tamo gdje trebamo biti, s onom s kojom trebamo biti, da je posve nebitno postoji li ijedna, ikakva druga.

I onda, odjednom, ona (inače optužujuća) rečenica "uzimaš me zdravo za gotovo" poprimi posve novo značenje: upravo to, kad ju uzimaš zdravo za gotovo, kao činjenicu, kao dio sebe, zarobljenice, gospodara, svjedoka i sudionika svih tvojih misli. Kad ona jednostavno jest, kad se podrazumijeva kao ishodište, ona čvrsta točka u svemiru kojom se može pomicati Zemlja...

Kada znaš da si pronašao odredište. "Home is the sailor, home from sea."
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 17:16   #67
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
2+2=4.
2+2=5, za ekstremno velike vrijednosti 2.

Inače, sve savršeno rečeno.

Jednostavno, nema više pitanja, nema više osjećaja nepripadnosti, ako ja nešto ne znam, on će da mi objasni, ako ni on ne zna, onda je to povod za zajedničko istraživanje.
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 19:54   #68
Hvala na odgovorima Sve to ja i imam sa svojim dragim. Moj problem je ocito malo drugacije prirode... a to je da mi fali neke zivosti, promjene, avanture u zivotu. Kao da zelim da mi se desi nesto "filmski", da me netko stvarno obori s nogu.
Ne znam cemu to i odakle to, jer imam predobrog decka, zaista srodnu dusu. Kraj njega se osjecam savrseno mirno, spokojno, kao da je on djelic mene, kao da je uz njega sve savrseno ispravno. Ali eto, ponekad zaista imam glupe misli, i mrzim samu sebe zbog toga
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 19:56   #69
Quote:
Belle kaže: Pogledaj post
Ne znam cemu to i odakle to, jer imam predobrog decka. Glupe misli
Usudio bih se reći da je ovo jako, jako znakovit odabir riječi u opisu, riječ kojom je "pobjeglo" nešto što ne želiš priznati ni sebi, a kamoli drugima.

Ali, bilo bi offtopic a ja bih dobio još koji naramak objeda o neempatičnosti.

Edit na tvoj edit. - način na koji je editiran post podjednako je znakovit.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 21:14   #70
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Kad sam bila dijete, to sam neprestano ispitivala mamu i tatu.... a oni su rekli "Znat ces kad naidje,", a meni to nikako nije bilo jasno.

I onda su se nizali kojekakvi slucajevi dok nisam naisla na njega. I isti dan pomislila: "Za njega cu se udat". Pa sam se sama prepala te misli. I dosta dugo samu sebe prepitkivala, njega testirala... ali odluka je vec davno bila donesena... kako i zasto...? Ne znam...
u slovo ista situacija kod mene...

da pojasnim: za mene je srodna duša osoba s kojom se savršeno nadopunjujem, osoba s kojom si čitam misli i unaprijed dam odgovor prije nego postavi pitanje... osoba s kojom već nakon prvog susreta osjetiš da je 'to to' i ne bojiš se budućnosti jer znaš da ćete sve eventualne probleme riješiti... to je osoba koja je kao drugi dio mene i nema tu sumnje je li to prava osoba za mene (jer čim je sumnja u igri, to nije srodna duša) samo mir i osjećaj sigurnosti... mogu reći da bih svoju srodnu dušu smatrala muškom verzijom sebe. srodnu dušu jednostavno osjetiš, ma koliko se to čudno i ludo činilo... osjetiš ju.
__________________
♥ ♥ ♥ ♥ ♥
(●̮̮̃•̃) (●̮̮̃•̃)
/█\ ♥/█\
-Antonija- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 04:37   #71
Postoje li srodne duše:

http://www.damirmohoric.bloger.index.../21813851.aspx
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 06:01   #72
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Danas je subota. 2+2=4. Da te netko pita jesi li ikada posumnjala u ove dvije izjave, što bi odgovorila?

Sve dok razmišljamo u terminima "što ako...?", to onda nije to. Kod srodne duše jednostavno znaš. Bez zaslijepljenosti, bez idealiziranja, jasno vidiš svaku nesavršenost - a opet, bez dvojbi, bez propitkivanja, bez sumnji, bez mogućnosti za uzmak, bez želje za uzmak... znaš.


Tu se uopće ne radi o "obaranju s nogu" - naprotiv, uz sve moguće ushite, leptire, aritmije i ostalo, pronalaženje srodne duše znači, prije svega, mir. Trenutak smirenja, šutnje, potpunosti, ostvarenosti; trenutak u kojem jednostavno znamo da je sve na svome mjestu, da smo tamo gdje trebamo biti, s onom s kojom trebamo biti, da je posve nebitno postoji li ijedna, ikakva druga.

I onda, odjednom, ona (inače optužujuća) rečenica "uzimaš me zdravo za gotovo" poprimi posve novo značenje: upravo to, kad ju uzimaš zdravo za gotovo, kao činjenicu, kao dio sebe, zarobljenice, gospodara, svjedoka i sudionika svih tvojih misli. Kad ona jednostavno jest, kad se podrazumijeva kao ishodište, ona čvrsta točka u svemiru kojom se može pomicati Zemlja...

Kada znaš da si pronašao odredište. "Home is the sailor, home from sea."
Tako prokleto istinito.
Tako jednostavno i nešto što se podrazumijeva samo po sebi. Bez kalkulacije, promišljanja, propitkivanja, truda...Potpun i savršen mir.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 06:09   #73
Quote:
Belle kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima Sve to ja i imam sa svojim dragim. Moj problem je ocito malo drugacije prirode... a to je da mi fali neke zivosti, promjene, avanture u zivotu. Kao da zelim da mi se desi nesto "filmski", da me netko stvarno obori s nogu.
Ne znam cemu to i odakle to, jer imam predobrog decka, zaista srodnu dusu. Kraj njega se osjecam savrseno mirno, spokojno, kao da je on djelic mene, kao da je uz njega sve savrseno ispravno. Ali eto, ponekad zaista imam glupe misli, i mrzim samu sebe zbog toga
Ili si jako mlada ili ova rečenična konstrukcija daje naslutiti da u tvojoj glavi to nije TO, i da osjećaš tako negdje duboko, ali želiš sama se be uvjeriti da nije tako.
I ja sam u prošlim vezama duboko u sebi znala da to nije to, i koliko god se uvjeravala da nije tako, guess what, na kraju se pokazalo da sam bila u pravu.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 06:50   #74
Vjerujem u pojam srodne duše, ali ga ne vežem za isključivo jednu osobu. Ili sam imala privilegiju što sam upoznala mnogo srodnih duša i dan danas ih upoznajem?
Moj muž je definitivno jedna od mojih srodnih duša, osoba s kojom dijelim lijepu povezanost, ali isto tako smatram svoje dijete srodnom dušom, neke prijateljice isto.. popis je poduži.

Mišljenje da je ljubav rezervirana ekskluziva za samo jednu osobu je čista bagatelizacija ljubavi.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 07:53   #75
Quote:
Belle kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima Sve to ja i imam sa svojim dragim. Moj problem je ocito malo drugacije prirode... a to je da mi fali neke zivosti, promjene, avanture u zivotu. Kao da zelim da mi se desi nesto "filmski", da me netko stvarno obori s nogu.
Ne znam cemu to i odakle to, jer imam predobrog decka, zaista srodnu dusu. Kraj njega se osjecam savrseno mirno, spokojno, kao da je on djelic mene, kao da je uz njega sve savrseno ispravno. Ali eto, ponekad zaista imam glupe misli, i mrzim samu sebe zbog toga
organiziraj neku avanturu? obori ti njega sa nogu? inspiriraj ga da ti uzvrati "uslugu"
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 08:43   #76
mitologija i mitomanija. srodna duša i druga polovica. ne želim srodnu dušu. ne želim voljeti samog sebe u drugom. ne smije mi biti srodna.
želim je potpunu. nedjeljivu. samosvojnu. autarkičnu. drugačiju od mene. nesrodnu. opreku. prijelaz. ne želim da me razumije. dovoljno je da me čuje. volim strane jezike i učenje. napor i napon. struju.

stvoriti vlastiti mit. ne preuzimati tuđe. previše sam slab da nosim tuđe paradigme. one su teret. umaraju. čine me lijenim.

nikakav mir. mislio sam nekad da je to mir, ali nije. ne može to biti mir. mir je hir. nemir goni. i eros, čežnja k nečemu. mir je za bogove. kojih nema. ili ima, svejedno. no ta mjesta su već zauzeta. želim svoje mjesto.

ne želim ni dušu. anima mundi. nesvijest svijeta. kolektivnost i pripadanja. ne, nikako. nepripadanja. cjelovitost. svijest. i to novu svijest. nikakvo slijeđenje. pa ni carla gustava junga.

otprilike
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 09:14   #77
ja sam uvijek mislila da je srodna duša netko tko ima isti mentalni sklop kao ti, ono, da imate iste nagone, da ste skloni istim ponašanjima, razvoju istih osobina ne mislim pritom da morate dijeliti interese nego ono, da funkcionirate na isti način u osnovi.

i ne moraš voljeti takvu osobu i ne morate biti dobar par, dapače, meni osobe koje su mi previše slične su previše labilne da bi mi dale sigurnost koja mi treba.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 11:58   #78
On je moja srodna duša, jer smo toliko slični, a u isto vrijeme toliko različiti.
Ako uzememo da smo plohe, i on i ja - tamo gdje je meni život napravio udubinu, njemu je napravio izbočinu, kad nas spojiš imaš the perfec fit.
Klik koji naše nesavršenosti spaja u skladnu cjelinu

Razlikujemo se, on nije moje ogledalo, kao ni ja njegovo, ali opet učimo iz svojih razlika, nadopunjujemo se.
I podudaramo se u čudnim bitnim sitnicama da me to nekad zapanji.
Treki koji više voli tijesto na pizzi nego priloge, baš kao i ja

I kako znam da smo srodne duše? jednostavno. zato što se uopće ne pitam.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 13:41   #79
Quote:
Petra369 kaže: Pogledaj post
Vjerujem u pojam srodne duše, ali ga ne vežem za isključivo jednu osobu. Ili sam imala privilegiju što sam upoznala mnogo srodnih duša i dan danas ih upoznajem?
Moj muž je definitivno jedna od mojih srodnih duša, osoba s kojom dijelim lijepu povezanost, ali isto tako smatram svoje dijete srodnom dušom, neke prijateljice isto.. popis je poduži.

Mišljenje da je ljubav rezervirana ekskluziva za samo jednu osobu je čista bagatelizacija ljubavi.
Ja se slažem s tobom. Čitajući ovu temu od početka, pomislila sam da neću pročitati ništa osim muškoženske ljubavi i manje više idealiziranja trenutne veze. Treba postojati ljubav među srodnim dušama, samo ona ne mora imati uvijek isti predznak. Ja doduše takvih imam malo, ali to ionako nije bitno.
Pitanje- što je za vas srodna duša...snažna povezanost između dvije osobe bez obzira na udaljenost, vrijeme, okolnosti, status itd...bez obzira na sve.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 14:03   #80
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja se slažem s tobom. Čitajući ovu temu od početka, pomislila sam da neću pročitati ništa osim muškoženske ljubavi i manje više idealiziranja trenutne veze. Treba postojati ljubav među srodnim dušama, samo ona ne mora imati uvijek isti predznak. Ja doduše takvih imam malo, ali to ionako nije bitno.
Pitanje- što je za vas srodna duša...snažna povezanost između dvije osobe bez obzira na udaljenost, vrijeme, okolnosti, status itd...bez obzira na sve.
Dosta se mi slažemo, ja na tvoje postove uglavnom tražim gdje da stisnem "lajk".

Da, povezanost..
Ljudi koje smatram srodnim dušama su se pojavili u nekim ključnim momentima u mom životu ili sam ih znala prije, a odnos se "osvjestio" kada je to bilo potrebno. Uglavnom, već je jasno da pojam srodne duše ne vezem za emotivno-seksualni odnos (niti ga isključujem), mogu reči da su to ljudi koji su me gradili ili mi pomogli da jasnije vidim svoju autentičnost.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.