Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2019., 10:38   #1
Greta Thunberg - markiranjem protiv klimatskih promjena

Nisam vidio temu ako je ima molim oprostite

u posljednje vrijeme meni najzanimljivija pojava na sceni u vezi s klimom i klimatskim promjenama i histerijama

https://en.wikipedia.org/wiki/Greta_Thunberg

Greta Thunberg[a] (born 3 January 2003) is a Swedish schoolgirl who, at age 15, began protesting outside the Swedish parliament about the need for immediate action to combat climate change and has since become an outspoken climate activist.

Što vi kažete?

Ako mene pitate zanimljiv i domišljat PR
mala će dogurati daleko
a i simpatična je
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 11:00   #2
Još jedan PR produkt mas medijske histerije, kao i 15 godišnja nobelovka Malula. Ne bi me začudilo da i ova dobije Nobela. Kad može Obama, može svatko koga mas mediji guraju.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 11:01   #3
mala je već postala zvijezda
zovu je u čile da održi predavanje
slikala se sa švarcenegerom
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 13:23   #4
Curica ima autizam, neki tvrde da je aktivna upravo radi te bolesti:
https://www.vox.com/first-person/201...hunberg-speech

Inace ima svoju savjetnicu, koja ju poducava kako da nastupa, Ingmar Rentzhog:
https://www.dailymail.co.uk/news/art...-Thunberg.html

U Njemackoj je Fridays for Future postalo popularno, cak se i uskoro bivsa kancelarka pozitivno izrazila o politickoj aktivaciji djece.

Cista platforma je turbo-glupava: djeca trebaju petkom demonstrirati, umjesto da pohadjaju nastavu, kako bi glupavim odraslima porucili da treba napraviti nesto u vezi klimatskih promjena. Mislim da je Greta nedavno odlucila da uopce nece ici u skolu nego ce se samo baviti politikom.

Ruzno je uciti djecu da provode ekvivalent iritantnog vristanja i tapkanja nogama jer time nece postici apsolutno nista korisno, niti za ekologiju, niti za sebe. Jedini koji profitiraju su organizatori koji ce onda dobiti proracunsku i donatorsku lovu. Djeca propustaju skolu, politicari su suoceni s bijesnom nacije koja konstatira da eto sad i djeca znaju da treba napraviti nesto, pa se krece u glupe i kontraproduktivne poteze.

Duboko sumnjam da je mala Greta u stanju shvatiti kompleksnost ekoloskih pitanja u danasnjoj politici, ali ovo izgleda kao instrumentalizacija djeteta od strane interesne skupine.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 14:58   #5
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
Nisam vidio temu ako je ima molim oprostite

u posljednje vrijeme meni najzanimljivija pojava na sceni u vezi s klimom i klimatskim promjenama i histerijama

https://en.wikipedia.org/wiki/Greta_Thunberg

Greta Thunberg[a] (born 3 January 2003) is a Swedish schoolgirl who, at age 15, began protesting outside the Swedish parliament about the need for immediate action to combat climate change and has since become an outspoken climate activist.

Što vi kažete?

Ako mene pitate zanimljiv i domišljat PR
mala će dogurati daleko
a i simpatična je
Mala se prekasno rodila. Trebalo je protestirati kada su dinosaurusi počeli izumirati.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 15:11   #6
nema se puno za misliti... to je iskorištavanje djece za guranje političke ideologije... manipuliranje mase emocijama.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 15:17   #7
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Curica ima autizam, neki tvrde da je aktivna upravo radi te bolesti:
https://www.vox.com/first-person/201...hunberg-speech

Inace ima svoju savjetnicu, koja ju poducava kako da nastupa, Ingmar Rentzhog:
https://www.dailymail.co.uk/news/art...-Thunberg.html

U Njemackoj je Fridays for Future postalo popularno, cak se i uskoro bivsa kancelarka pozitivno izrazila o politickoj aktivaciji djece.

Cista platforma je turbo-glupava: djeca trebaju petkom demonstrirati, umjesto da pohadjaju nastavu, kako bi glupavim odraslima porucili da treba napraviti nesto u vezi klimatskih promjena. Mislim da je Greta nedavno odlucila da uopce nece ici u skolu nego ce se samo baviti politikom.

Ruzno je uciti djecu da provode ekvivalent iritantnog vristanja i tapkanja nogama jer time nece postici apsolutno nista korisno, niti za ekologiju, niti za sebe. Jedini koji profitiraju su organizatori koji ce onda dobiti proracunsku i donatorsku lovu. Djeca propustaju skolu, politicari su suoceni s bijesnom nacije koja konstatira da eto sad i djeca znaju da treba napraviti nesto, pa se krece u glupe i kontraproduktivne poteze.

Duboko sumnjam da je mala Greta u stanju shvatiti kompleksnost ekoloskih pitanja u danasnjoj politici, ali ovo izgleda kao instrumentalizacija djeteta od strane interesne skupine.
Ovo je čista zlouporaba djece. Plus u slučaju ove Grete bolesne djece.

Jel se može niže pasti?

Milutin Milanković je bio vrhunski znanstvenik koji je godinama dokazivao periodičnost klimatskih promjena. Ali eto sada klinka od 15 godina koja apsolutno ne zna ništa o klimatskim promjenama nego samo sipa parole je relevantna?

Tipična mas medijska gebelsovska manipulacija, koja se hvata na emocije i masovnu replikaciju kroz medije.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 15:22   #8
inače, evo dobra debata na temu klimatskih promjena i globalnog zatopljenja... https://www.youtube.com/watch?v=sZsnAdGaxkY
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 16:55   #9
Djeca ili mlađi ljudi su zabrinuti za klimu i okoliš.
Budućnost svijeta.
To je pohvalno.

I u EU imamo značajan rast zelenih, a kod nas i općenito istočna Europa, nema interesa za tu tematiku.
Radi se o svijesti.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 18:04   #10
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Djeca ili mlađi ljudi su zabrinuti za klimu i okoliš.
Budućnost svijeta.
To je pohvalno.

I u EU imamo značajan rast zelenih, a kod nas i općenito istočna Europa, nema interesa za tu tematiku.
Radi se o svijesti.
I ja sam zabrinut za svijest. Puno je gluposti koje se kroz mas medije i PR kampanje zlouporabom bolesne djece nameće ljudima.

Al ja sam već star, znači da sam irelevantan, iako sam cijeloga svoga vijeka učio. Bitno je kada klinka od 15 godina koja nema pojma ni o čemu počme skvičati: "ja hoću redukciju!!!"

To je društvo napretka, učenja i izvrsnosti.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 19:06   #11
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
I ja sam zabrinut za svijest. Puno je gluposti koje se kroz mas medije i PR kampanje zlouporabom bolesne djece nameće ljudima.

Al ja sam već star, znači da sam irelevantan, iako sam cijeloga svoga vijeka učio. Bitno je kada klinka od 15 godina koja nema pojma ni o čemu počme skvičati: "ja hoću redukciju!!!"

To je društvo napretka, učenja i izvrsnosti.
Zabrinut za svijet valjda si mislio ?
I da si svjestan...
Ili ipak nisu u dovoljnoj mjeri. Čim kažeš star sam.

S 15 godina sam znao puno, tako da... a ekologiju djeca shvaćaju bolje od odraslih.

Ako već ne vjerujete (iako su to činjenice) u zatopljenje, izumiranje bioraznolikosti, životinja...onda valjda uočavati oko sebe plastiku, kemikalije, smog, itd..?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 19:11   #12
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Zabrinut za svijet valjda si mislio ?
I da si svjestan...
Ili ipak nisu u dovoljnoj mjeri. Čim kažeš star sam.

S 15 godina sam znao puno, tako da... a ekologiju djeca shvaćaju bolje od odraslih.

Ako već ne vjerujete (iako su to činjenice) u zatopljenje, izumiranje bioraznolikosti, životinja...onda valjda uočavati oko sebe plastiku, kemikalije, smog, itd..?
Ne, ja sam zabrinut za svijest.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 19:20   #13
Maloj su pr strucnjaci odradili kampanju
Sto ce joj skola kad ce dobiti milijun dolara i pocasne doktorate
Samo da me zaglavi na drogama i u erotici
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 19:34   #14
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ne, ja sam zabrinut za svijest.
Nama je turizam se istakao kao glavna grana.
Mislim da nema dileme oko bitnosti zaštite okoliša.
A tu su i vode i šume kao resursi.

Situacija danas je puno bolja ali još smo daleko od te svijesti. Imaš svakakvih bisera, samo promatraj oko sebe.
Upravo zato stvar mora ići kroz politiku i zakone. Pogotovo na globalnoj skali...ili Europe.

Što se tiče ove djevojčice, čim je napadaju i kritiziraju, onda samo nek nastavi s aktivizmom.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 19:57   #15
Promjene klime uzrokovane ljudskim djelovanjem svakako su dokazani problem koji ce dovesti do globalne krize ako se vrlo brzo emisije CO2 ne smanje. Nazalost ona kao i vecina drugih zelenih aktivista gura agendu industrije nafte i ugljena umjesto da se zalaze za stvarna rjesenja.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 21:43   #16
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Promjene klime uzrokovane ljudskim djelovanjem svakako su dokazani problem koji ce dovesti do globalne krize ako se vrlo brzo emisije CO2 ne smanje. Nazalost ona kao i vecina drugih zelenih aktivista gura agendu industrije nafte i ugljena umjesto da se zalaze za stvarna rjesenja.
Svakako ljudi utječu na klimu ali klima se mijenja i bez našeg doprinosa. Mi smo momentalno u zadnjem interglacijalu (Holocen) ledenog doba, imenom Pleistocen, koji je svojim zatopljenjem pred 10 tisuća godina omogućio razvoj naše civilizacije.

Interglacijali traju otprilike oko jednu desetinu perioda oledbe i mi smo pri kraju toga. Zatopljenje uzrokovano ljudskom djelatnošću neće ni približno moći kompenzirati zahlađenje koje dolazi.

Srećom mi ga nećemo doživjeti .
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 23:16   #17
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Svakako ljudi utječu na klimu ali klima se mijenja i bez našeg doprinosa. Mi smo momentalno u zadnjem interglacijalu (Holocen) ledenog doba, imenom Pleistocen, koji je svojim zatopljenjem pred 10 tisuća godina omogućio razvoj naše civilizacije.

Interglacijali traju otprilike oko jednu desetinu perioda oledbe i mi smo pri kraju toga. Zatopljenje uzrokovano ljudskom djelatnošću neće ni približno moći kompenzirati zahlađenje koje dolazi.

Srećom mi ga nećemo doživjeti .
Ledeno doba definitivno necemo dozivjeti. Opake posljedice ljudskog utjecaja na klimu, tko zna...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 09:18   #18
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
I ja sam zabrinut za svijest. Puno je gluposti koje se kroz mas medije i PR kampanje zlouporabom bolesne djece nameće ljudima.
Svaka baba koja drži do sebe mora svaki dan izaći sa minimalno pet pvc vrećica iz trgovine.

Ta ista baba straaaaaašno voli svoje unuke, ali nije svjesna da im ostavlja planet zatrpan pvc smećem. Koje je ili nerazgradivo ili vrlo teško razgradivo.

Tako da će nam unuci i praunuci (ako ih uopće bude bilo) živjeti na planeti koja će biti pretvorena u smetilište. Slikovito, zamislite da živite na smetilištu. Znadate li da na smetilištima ništa ne raste?

Danas jedino što radimo čistimo svoje dvorište na taj način da smeće prebacimo u susjedno dvorište. Međutim, jednog dana susjednog dvorišta neće biti.

Toliko o svijesti.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 09:46   #19
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Curica ima autizam, neki tvrde da je aktivna upravo radi te bolesti:
Jadno čovječanstvo ako su aktivni samo autisti.
mravac8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 09:47   #20
mislim da pretjerujete pogotovo mravac

i nije pošteno optuživati babu...

ako se zna da je plastika štetna...zašto tvornice imaju dozvolu da je proizvode???
mada mislim da to sve skupa nije toliko štetno
vrste nastaju i nestaju sa ili bez čovjekovog uticaja
a na kraju će sunce pojesti zemlju
tako dzaba vam šuplja

crna predskazanja iz znanstvene fantastike i popularnih filmova nisu se obistinila a već smo pojeli 20% 21. stoljeća
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.