Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2017., 13:52   #1281
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Ne pijem baš ništa jer nisam ni išla kod liječnika zbog ovog problema. Tješila sam se da mi nije potrebno,da je to neka faza koja će proći a nije prošlo.

Traje već par godina taj problem zbog kojeg mi je teško zaspati. Kraj nesanice mi najviše smeta što ne mogu i nisam nikad u životu mogla zaspati doslovno u pet minuta kad legnem. Ako tu noć uspijem zaspati svejedno mi treba oko sat ako ne i više vremena da bih zaspala.

Da,depresivna sam + anksiozna+ poneka borba s paničnim napadajima= jedno veliko sranje i kaos u glavi i tijelu.

Nisam nikad zatražila pomoć to mi se ne čini kao neka uspješna ideja.
Jesi probala sa nekim sportom ili rekreacijom?
Trčanje ili dugo brzo hodanje je odličan odabir....
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:03   #1282
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ima li nešto osim leponexa da mi predložiš?
Stvarno ne znam. Jedino što mi pada napamet je midazolam (Dormicum), doktor mi je rekao da bi to i konja ubilo ali ne smije se koristiti dulje od tjedan dana jer prestane djelovati tako da ne znam bi li imao kakve koristi od toga. Jedino ako se želiš tjedan dana naspavati. Ali nisam siguran da li djeluje jer ga osobno nisam nikad pio.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:29   #1283
Ja i dalje ne mogu da spavam.Prestao sam piti lijekove od psihijatara i uzimao sam 6 mg bromazepama,ali bromazepam više ne djeluje čak ni 8.5 mg uz alprazolam 0.5 mg.
Više nemam šta piti.Zadnji put kad sam bio kod pshijatrice predložila je ležanje u bolnici ali ja to ne želim,jer sam zadnji put kljukan sa preko 20 tableta dnevno.Ili konzilijiarni pregled 3 psihijatra.
Nisu tretirali moju nesanicu nego moje F60.3.Osim toga nisam bio jedini koji nije spavao.
Olanzapin više ne djeluje pa ni 15 mg me ne može više uspavati,mirtazapin je davno izgubio djelovanje,benzodiazepini ne djeluju mi uopšte,tako da ja nemam šta drugo piti.Na poslu jedva funkcionišem,ali ne znam dokle,jer neću moći više dugo.Sad nemam nikako sna a do neki dan na 6 mg bromazepama sam spavao 4-5 sati u komadu.
Odlazak na ambulantni pregled kod psihijatra više nije opcija jer samo što im padne na pamet propišu ali to ne djeluje.Nekako čini mi se da cijelu terapiju treba izmjeniti jer sam postao tolerantan na nju.
Mučiti mi se nije rješenje,ali ni ležanje u bolnici gde samo daju lijekove i to kažem otišao sam zbog nesanice a dobio 3 dijagnoze i 20 lijekova dnevno od kojih sam spavao dan noć.
Molio bi ako neko od psihijiatara posjećuje ovu temu da napiše neki lijek za nesanicu da nije q-pin,mirtazapin,amyzol,olanzapin,trittico retard,benzodiazepin,nozinan,maprotilin jer sve to mi ne djeluje na san.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 23:15   #1284
mene jednom-dvaput, maksimalno 3 put tjedno pukne nesanica i tada uzem lunata 10mg (Zolpidemtartarat) to pomogne.
pazim da je ne uzimam često jer brzo se tijelo navikne pa izgubi djelovanje.
svi lijekovi nakon nekog vremena izgube učinak jer se tijelo navikne.
tako da sve pilule za spavanje ne mogu nikako biti trajno rješenje.

tebi frozensun konvencionalna medicina očito ne pomaže.
probaj sa detoxom čajevima i hladnim tuširanjem.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 23:38   #1285
Hladno tuširanje? Pa to je valjda za razbuđivanje a ne uspavljivanje!
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 23:50   #1286
Frozen, jesi li možda upita svu tu silu psihijatara jesu li ikada imali slični slučaj tako teške nesanice?

Ne pada mi napamet baš mnogo toga, možda neka opuštujuća kupka i onda prije spavanja popiti malo toplog mlijeka s medom. Jesi li u zadnje vrime igdi spava osim u svom domu? Ako jesi kako si spava?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:51   #1287
e da, kad sam bio mali jedan period me hvatala nesanica.
tada sam imao jedan radio sat pored glave na kantunaliću.
čim sam makao taj sat, počeo sam spavati dobro.

tako da frozen, makni sve električne uređaje iz sobe gdje spavaš, pogotovo iz blizine kreveta.
čak i punjači za mob, neka se puni u drugoj prostoriji.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 12:51   #1288
Računare imam,ali sam isključio iz utičnice,isto držim i sat pored sebe ali ne vjerujem da mi to pravi probleme.
Nosonja nisam pitao ali znam kad sam ležao u bolnici da je bilo ljudi koji nisu spavali kao ni ja.
Ali meni ovo jako dugo traje.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 05:28   #1289
Sada sam baš namjerno otišao prije spavati, tamo u 9 sati. Probudio sam se u 2 i nešto sata, i od onda nadalje sam budan. Probao sam ponovno zaspati, i nakon sat vremena u krevetu odustao sam.

Ovo je najgore do sada. Inače odem spavati kada se osjećam dovoljno umornim.. i nešto (ne znam što) me probudi recimo u 4 sata. Tako već više od tjedan dana, sa time da je ponekad znalo biti i 5 ili 6 sati recimo. No koliko god bilo, za mene to nije dovoljno. Kroz dan me znaju loviti ti valovi umora i ja budala normalno nemam tu naviku spavati po danu. Spavanje je za mene za noć i tako se ja mrcvarim..

Što je najgore, epileptičar sam pa se ovdje doslovno igram sa vatrom. Frekvencija napadaja ili 'epi-simptoma' mi se je i prije toga počela povečavati iz nepoznatog razloga nakon što je jedno duže vrijeme bilo sve u redu.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:52   #1290
Proslu i pretproslu noc sam radio nocne smjene.Nisam oka sklopio.Došao kući neće san na oči.Sinoć treću noć zaredom popijem 6 mg bromazepam,probudim se u 4 ujutru i više nisam mogao zaspati.Danas mučnina cijeli dan,glavobolja,pola glave mi utrnulo.3 noći zaredom ne spavam.Pospan sam a ne mogu zaspati.
Pa šta je meni u glavi više.Radne kolege kad rade noćnu zaspu i to čak popiju kafu uvečer i zaspu na poslu,a ja ne mogu bez kafe.
Psihijatrima više ne idem,nema svrhe.Izgleda da i bromazepam zakazuje polako za san,to mi je posljednja tableta da zaspim.
Izgleda me sad smjenski rad zeza što se sna tiče.Ali 3 noći zaredom ne spavam,pa šta je ovo.Najgore što preko dana osječam da mi treba sna,pospan sam ali naprosto ne mogu utonuti u san pa ni sat vremena.Kao da sam u nekoj jeb..oj psihozi.Popio sam 2 kafe da dođem sebi jer sam jutros izašao iz kreveta mamuran.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:36   #1291
Jesi ikad radio pretrage za bolesti od ujeda krpelja? Preporučam ako nisi, privatno ili preko osiguranja. Ja sam takav slučaj, desetljećima sam mislio da je sve u glavi, a kad ono, debelo pozitivan na lajmsku bolest.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:41   #1292
Sajkodad da li mozete reci gdje ste radili pretragu za lajmsku boreliozu jer sam to cula za vise od njih i cula sam za b vitamin
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:16   #1293
Prvu pretragu sam radio u Synlabu pošto je po mom doktoru Lajmska bolest jednaka dobitku na lutriji (nije tako!), kasnije je potvrđeno i službeno na zaraznoj Fran Mihaljević... uglavnom težak je put makar do dijagnoze, a liječenje je kod nas za kasno otkrivenu bolest neadekvatno do nemoguće...
Uglavnom ta bolest može toliko oštetiti mozak i druge organe da je teško razlikovati što je od čega počelo, da li sam prvo bio mentalno poremećen ili sam prvo bio fizički bolestan. Usput mi je ta bakterija poklonila i hašimoto, pokreče autoimune bolesti, tako da... ko da sam gol u koprivama.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:26   #1294
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Prvu pretragu sam radio u Synlabu pošto je po mom doktoru Lajmska bolest jednaka dobitku na lutriji (nije tako!), kasnije je potvrđeno i službeno na zaraznoj Fran Mihaljević... uglavnom težak je put makar do dijagnoze, a liječenje je kod nas za kasno otkrivenu bolest neadekvatno do nemoguće...
Uglavnom ta bolest može toliko oštetiti mozak i druge organe da je teško razlikovati što je od čega počelo, da li sam prvo bio mentalno poremećen ili sam prvo bio fizički bolestan. Usput mi je ta bakterija poklonila i hašimoto, pokreče autoimune bolesti, tako da... ko da sam gol u koprivama.
gledam popis pretraga u synlabu, kak se zove ta pretraga koju siti radio? ne vidim nigdje
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:39   #1295
Ove pretrage sam ja uradio prije više od godinu dana, ali mijenjali su svašta tamo od onda... 2x180kn

Borrelia b. IgG at (indeks likvor/serum)
Borrelia b. IgM at (indeks likvor/serum)
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:56   #1296
vezano za lajmsku, čitala sam i znam da ju nije lako dijagnosticirati testovima.
uglavnom, po riječima jedne liječnice:
"Nije dovoljno da se uradi samo ELISA test koji se najčešće preporučuje, kao ni određivanje samo IgM i IgG antitijela Western-blot tehnikom. Potrebno je uraditi 'imuno-blot' za različite vrste borelija. Pored toga, može se odrediti i DNK borelija. Međutim, taj test nam ne znači ništa kod nekog ko ima hroničnu boreliozu zato što su se borelije povukle u organe i nema ih u krvi, tako da se ne može otkriti njihov DNK, niti su dovele do konverzije antitijela IgG-faze. To je ključno. Neki liječnici koji nemaju iskustva fokusiraju se samo na negativan DNK test i kažu 'to nije to.' To jeste to za onog koji je saslušao pacijenta, čuo za njegove tegobe, pregledao ga, koji ima pred sobom serološki nalaz i imuno blot koji mu govori o zahvaćenosti i učešću različitih vrsta borelije"
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:10   #1297
Ovo što sam obavio jest imuno-blot, vjerovatno najjeftiniji na tržištu, a liječnici 99% njih, joooj.... predepresivno imati tu bolest već samo zbog njih.
Što je najgore simptomi se preklapaju sa raznima sa ovog podforuma, od anksioznosti, nesanice, PA, brainfog-a.... do čisto fizičke iscrpljenosti cijelo vrijeme i raznih bolova koji rijetko kad daju mira.
Onda infektolozi onako ovlaš samo preusmjere ljude na psihijatriju. Psihijatar je isto potreban, ali ko podrška, nikako ko da liječi osnovnu bolest.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:45   #1298
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ja i dalje ne mogu da spavam.Prestao sam piti lijekove od psihijatara i uzimao sam 6 mg bromazepama,ali bromazepam više ne djeluje čak ni 8.5 mg uz alprazolam 0.5 mg.
Više nemam šta piti.Zadnji put kad sam bio kod pshijatrice predložila je ležanje u bolnici ali ja to ne želim,jer sam zadnji put kljukan sa preko 20 tableta dnevno.Ili konzilijiarni pregled 3 psihijatra.
Nisu tretirali moju nesanicu nego moje F60.3.Osim toga nisam bio jedini koji nije spavao.
Olanzapin više ne djeluje pa ni 15 mg me ne može više uspavati,mirtazapin je davno izgubio djelovanje,benzodiazepini ne djeluju mi uopšte,tako da ja nemam šta drugo piti.Na poslu jedva funkcionišem,ali ne znam dokle,jer neću moći više dugo.Sad nemam nikako sna a do neki dan na 6 mg bromazepama sam spavao 4-5 sati u komadu.
Odlazak na ambulantni pregled kod psihijatra više nije opcija jer samo što im padne na pamet propišu ali to ne djeluje.Nekako čini mi se da cijelu terapiju treba izmjeniti jer sam postao tolerantan na nju.
Mučiti mi se nije rješenje,ali ni ležanje u bolnici gde samo daju lijekove i to kažem otišao sam zbog nesanice a dobio 3 dijagnoze i 20 lijekova dnevno od kojih sam spavao dan noć.
Molio bi ako neko od psihijiatara posjećuje ovu temu da napiše neki lijek za nesanicu da nije q-pin,mirtazapin,amyzol,olanzapin,trittico retard,benzodiazepin,nozinan,maprotilin jer sve to mi ne djeluje na san.
pa kad ništa ne djeluje ima li smisla više išta piti?

Imaš li ikoga u užoj ili široj obitelji koji isto ima problema s nesanicom?

Pretpostavljam da si npr kao srednjoškolac bolje spavao? Kad je to točno počelo?

Ti po mom mišljenju moraš pokušati bilo što jer je ova situacija sigurno neizdrživa. Ako ti smeta smjenski rad daj otkaz, znam da nije to lako al ovako ćeš ionako dati sam sebi "otkaz". Mada čovjek ne može biti siguran jeli i samo do toga?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:48   #1299
Ok hvala
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:24   #1300
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Ove pretrage sam ja uradio prije više od godinu dana, ali mijenjali su svašta tamo od onda... 2x180kn

Borrelia b. IgG at (indeks likvor/serum)
Borrelia b. IgM at (indeks likvor/serum)
hvala
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.