Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 19:16   #2081
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
citajuci nastavnice na ovoj temi, moram priznati da sam pomalo zbunjena.
s jedne strane, roditelji su neodgvoorni jer sa svojim djetetom ne rade i sve ocekuju od uciteljica, a s druge strane,ako roditelj s djetetom radi onda dijete ima umjetne petice?????
ajde se vise dogovorite
ajde vi malo citajte s razumijevanjem

tko je i gdje tocno napisao da su roditelji neodgovorni ako ne rade sa svojim djetetom (TOCKA)?
molim citat.

pisalo je (vise puta) da su neodgovorni ako im se zivo jebe za pomoc djetetu koje ima problema u svladavanju gradiva.
jel netko ovdje rekao da sva djeca imaju problema u svladavanju gradiva, ergo sa svakim djetetom se mora raditi kod kuce? don't think so.

umjetne petice dolaze zbog roditeljskog forsiranja i maltretiranja, najprije djeteta pa nastavnika.
to je potpuno druga tema.

citati pazljivije, manje karikirati, trolati i imputirati gluposti u tipkovnice "nastavnica na temi".
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 19:32   #2082
Ja ne znam zašto bi se prosvjetni djelatnici trebali "ujediniti" ili "dogovoriti" oko nekog stava, pogotovo na temi? Pa nismo borg, majketi

Kako vrijeme odmiče, roditelj bi trebao postupno manje sudjelovati u provjeravanju, učenju i slično. Nekoj djeci ne treba pomoć, nekoj treba, neke treba podsjetiti da provjere sve, neke ne. Neki su dovoljno savjesni i samostalni odmah u prvom razredu, neki nisu ni u šestom. Svaki roditelj poznaje svoje dijete.
Ali kukolja ima kako među učiteljima, tako i među djecom. Nema tu crno-bijelog odgovora.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 20:58   #2083
Kukolj među djecom tu mora biti, takav je zakon, nastavnički ne mora. Kukolj među učenicima je obrnuto proporcionalan onome među nastavnicima.

Slažem se primjedbom o broju sati rada učenika, i radu kod kuće, nešto ne valja, ili je gradivo preobimno, ili su nastavnici loši, malo je vjerojatno da su baš svi učenici loši, a ovo dvoje prvo savršeno?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 21:29   #2084
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
evo, pratim twinmamu i njene klince, pa neka ti ona objasni razliku u tome koliko radi s jednim djetetom, a koliko s drugim - i zašto. i to ti je cijela mudrost.
Radim i s jednim i drugim isto..... Samo kaj sin zavrsi za 15min sto god da mu dam da provjezba, a mala za 1h.....
Ovaj tjedan vidim da je svagdje gdje ima pitanje na koje mora pismeno odgovoriti njoj prekrizeno.... Pitam zasto? Ona kaze da joj to uciteljica prekrizi kao ona ne mora....
A na tome radimo.....i po meni bas TO mora....
I da citanje i pisanje joj jos prilicno zapinje + sporost i automatski joj stekaju i drugi predmeti.... Svagdje mora citati....
Uglavnom - ista obitelj, isti uvijeti i za jedno i za drugi dijete, 2 prvasica i razlika ogromna.....


Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 21:46   #2085
i s malcem garant ne bi bilo problema i da ne radiš, nego pustiš da sve ostane na onome što se odradilo u školi + zadaća, eventualno malo vježbe čitanja i pisanja provučene kroz svakodnevni život (on ti piše popis namirnica za kupovinu, ili ostavlja tati poruku kamo ste otišli, ili rođendansku čestitku, pozivnicu i sl., čita ti priču, recept, upute neke...).
z point iz, sa curkom moraš raditi više, što vremenski, što količinski, zbog problema koje ima. s dečkom bi mogla mirne duše i bez toga. njoj će vjerojatno trebati dosta vježbe i podrške dok ne sustigne vršnjake i dok se ne osamostali, njemu (iz ovoga što si pisala) ne, nego poticanje na samostalnost i samoodgovornost za svoje učenje.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 09:50   #2086
Roditelji školaraca - brige, pitanja, problemi...

Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Zašto bi svi trebali dobivati petice po defaultu i čemu bi to služilo?


Pa ne bi trebali. I ne sluzi nicem pametnom.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:34   #2087
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
i s malcem garant ne bi bilo problema i da ne radiš, nego pustiš da sve ostane na onome što se odradilo u školi + zadaća, eventualno malo vježbe čitanja i pisanja provučene kroz svakodnevni život (on ti piše popis namirnica za kupovinu, ili ostavlja tati poruku kamo ste otišli, ili rođendansku čestitku, pozivnicu i sl., čita ti priču, recept, upute neke...).
z point iz, sa curkom moraš raditi više, što vremenski, što količinski, zbog problema koje ima. s dečkom bi mogla mirne duše i bez toga. njoj će vjerojatno trebati dosta vježbe i podrške dok ne sustigne vršnjake i dok se ne osamostali, njemu (iz ovoga što si pisala) ne, nego poticanje na samostalnost i samoodgovornost za svoje učenje.
Nebi....ali dam i njemu zbog nje (vise da izbjegnem ljubomoru sto on ne mora), a nebu mu kruna pala s glave da i on vjezba.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 10:32   #2088
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se da su ikad prije bile tolike potrebe za radom doma. Ne znam kako su ucitelji uspjeli opismeniti djecu neobrazovanih roditelja u gorim uvjetima nego sto danasnji ucitelji mogu zamisliti danas, a sad je problem prenijeti znanje na nastavi, s manjim razredima I u boljim uvjetima.

Kad je u nizim razredima bilo potrebno toliko raditi s djecom doma?

Nas je uciteljica do cetvrtoga sve do jednog opismenila I naucila citati, bilo nas je 35 u razredu,
Ja se sa 100% sigurnosti sjećam da smo u 5. razredu imali djecu koja su slovkala pri čitanju.

Također smo u razredu imali učenike koji do kraja osnovne škole nisu svladali dijeljenje kako treba.

Bilo je i roditelja koji su maltetirali učitelje i druge roditelje na roditeljskim sastancima, znam jer mi je mama sve prenosila (ona je uvijek samo htjela čim prije doma s roditeljskog ).


Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Kamo s djecom nakon osnovne? U koje ih zanimanje usmjeriti s kojim ce moci posteno zivjeti nakon srednje?
Postoji čitav niz obrtničkih zanimanja od koji se dobro živi, kao što i postoji čitav niz VSS zanimanja od kojih se dobro živi.
Međutim, postoji i čitav niz faktora osim školovanja koji utječu na kasniji životni put i standard, što je razlog zašto npr. postoje stolari koji vrte pare koje ja nikad neću, kao što postoje stolari koji rade za 3.000 kn.

Ne kažem da ne postoje škole nakon kojih su veće šanse za dobar život, nego da ima toliko varijabli, da je opterećivati se školom u mjeri u kojoj se hrvatski roditelji opterećuju, u stvari potpuno besmisleno.



A da se vratim na školarce i njihove roditelje - ja sam nekako detektirala da su najveći problem roditelji vrlo dobrih učenika koji žele da djeca budu odlična.

Kao što su mnogi već pisali, problem nije u tome što svatko ima pravo za dijete željeti najbolje, pa onda i poticati dijete da se dodatno trudi i ima veću ocjenu.
Problem je kad roditelj neće prihvatiti da je djetetu dodatni trud potreban zbog djeteta samoga, pa se krivica prebacuje na učitelje, nastavni program i neprovođenje kurikularne reforme u školstvu.



Inače sam primjetila dosta zgodnu stvar - svi roditelji čija djeca u 1. razredu imaju "problem" za čitanje, pohvala mi se kako matematika ide bez problema, valjda kao dokaz kako je dijete inteligentno, samo mu ta štrebanja slova ne idu
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 10:47   #2089
Dejzi, koliko stolara u Hrvatskoj, koliko frizerki, koliko varilaca, bravara?

Naravno da ima nekog izbora, ali ne toliko koliko ima radno sposobnog stanovnistva.

U vezi s prvim dijelom, bilo je slucajeva, ali su bili izninke, nikad instrukcije I pripreme nisu toliko cvjetale.

Nesto jest zbog roditelja, ali ocito postoji nesrazmjer između danog I trazenog, ne mogu bas tolika djeca biti ogranicena I ne moze sustav biti toliko neprilagođen vrednovanju.

A I vrednovanje je potpuno zastarjelo.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:18   #2090
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
U vezi s prvim dijelom, bilo je slucajeva, ali su bili izninke, nikad instrukcije I pripreme nisu toliko cvjetale.
tocno, nije bilo instrukcija i priprema.
zato jer nije postojao apsolutni imperativ da svi moraju proci sa 4 i 5

uopce nisu bili iznimke losi citaci i nakon razredne nastave.
samo se disleksija zvala "problemi s citanjem"
disgrafija "ruzan rukopis"
a diskalkulija je znacila da je netko "los u matematici"

sad imamo i nazive dijagnoza i prilagodjene programe i svasta nesto, a opet glad za peticama nije nikad bila veca.

lagani oksimoron koji rezultira sveopcim zajebom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:32   #2091
E sad dam vec malo ljuta....
Ok....curica mi ima problema s citanjem, pismeni i to citanje joj ne ide pa tu pobere trojkice, zezne ispit i sl....
Uglavnom - njihova uciteljica je izrazito stroga i stvarno dijeli svima od jedinica do petica
Ono sto me naljutilo je danasnja trojka iz LIKOVNOG
Tema: vratile se rode

Mislim nije mi dijete vrhunski slikar, da se razumijemo, ali 3 iz LIK???
Dijete ima 7 god!
Ili je nacrtala medvjeda umjesto pticurine s dugim nogama, ili je skroz fulala temu ili neznam sto?
Ako to imalo nalikuje ptici (a zna crtat ptice), mislim da nije bas za trojku
Ono 3. Iz faking LIK. Ima 7god.
Wtf??
(A mozda ja pretjerujem)

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:40   #2092
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
E sad dam vec malo ljuta....
Ok....curica mi ima problema s citanjem, pismeni i to citanje joj ne ide pa tu pobere trojkice, zezne ispit i sl....
Uglavnom - njihova uciteljica je izrazito stroga i stvarno dijeli svima od jedinica do petica
Ono sto me naljutilo je danasnja trojka iz LIKOVNOG
Tema: vratile se rode

Mislim nije mi dijete vrhunski slikar, da se razumijemo, ali 3 iz LIK???
Dijete ima 7 god!
Ili je nacrtala medvjeda umjesto pticurine s dugim nogama, ili je skroz fulala temu ili neznam sto?
Ako to imalo nalikuje ptici (a zna crtat ptice), mislim da nije bas za trojku
Ono 3. Iz faking LIK. Ima 7god.
Wtf??
(A mozda ja pretjerujem)

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
ja to ne razumijem, fakat, već sam to komentirala na ovoj temi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:41   #2093
Sto to?

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:42   #2094
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Sto to?

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
pa jedinice, dvojke i trojke iz likovnog rada, ili iz pjevanja - u nižim razredima osnovne...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:43   #2095
možda nije dobro razumjela zadatak, možda nije koristila zadanu tehniku ili nije dobro riješila likovni problem ili nije završila rad u zadanom vremenu.
kažu kolegice iz RN i LK da estetika crteža ne igra toliko ulogu kao gore navedeno.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:44   #2096
Kaze mi da je trebala nacrzati veliku rodu na dimnjaku, a ona je nacrtala malo manju.
Hmmmm....
Sad ga znaj

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:54   #2097
sjedila sam jednom u zbornici na pauzi dok je kolegica do mene ocjenjivala radove. i vidim, daje nižu ocjenu vizualno prekrasnom radu, i ne mogu odšutiti: "A., pa zašto? a onom radu koji nije ni blizu dala si odličan!" pa mi je onda objasnila kako su pahuljice i snijeg trebali raditi određenom tehnikom, i to je bio fokus rada. kako će nacrtati šumu, travu, mjesec, zvijezde ili snjegovića je manje bitno, bitno je bilo kojom tehnikom će raditi pahuljice i snijeg. autor prekrasnog rada je te upute potpuno izignorirao i crtao one šestozračne pahuljice (za koje su prije toga u uvodnom dijelu sata zaključili da golim okom nikada ne izgledaju tako), i stoga manja ocjena.
tako da, možda onda najbolje otići na informacije pa pitati učiteljicu.
vjerovali ili ne, obično iza svake ocjene stoji sasvim lijepo i razumljivo metodički opravdano objašnjenje
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:22   #2098
Ma znam ja da ima raznih faktora.
Al ono - bas trojka?
Ja sam eto bas tuzna sto iz takvih predmeta se dobiva manje od 4. Pogotovo u nizim razredima.
Nekak mi je eto bas tesko povjerovat da je rad sa bijelom kredom toliko zabrljala da je dobila 3.
Bas cu traziti da vidim u cetvrtak na informacijama

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:23   #2099
Ne umanjujem vrijednost tih predmeta al ono.... Neznam

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:45   #2100
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
tocno, nije bilo instrukcija i priprema.
zato jer nije postojao apsolutni imperativ da svi moraju proci sa 4 i 5

uopce nisu bili iznimke losi citaci i nakon razredne nastave.
samo se disleksija zvala "problemi s citanjem"
disgrafija "ruzan rukopis"
a diskalkulija je znacila da je netko "los u matematici"

sad imamo i nazive dijagnoza i prilagodjene programe i svasta nesto, a opet glad za peticama nije nikad bila veca.

lagani oksimoron koji rezultira sveopcim zajebom.
Zašto prije nije bilo toga, zašto je apsolutni imperativ za 4 i 5?

Koliko se ja sjećam kod sebe, loši čitači jesu bili iznimka, u svakom razredu jedna do dvije osobe od 30.
Ružnih rukopisa je bilo, ima ih i danas, i sam sam bio švrakopisičan, i još sam uvijek.
Ne bih baš rekao da je svaki problem s čitanjem, pisanjem i matematikom dis-nešto. Ima malo i dis-vježbe u tome i dis-sposobnosti nastavnika.

Slažem se da je to sve dovelo do sveopćeg zajeba, ali onda ga treba zaustaviti, a ne gledati kako se kola kreću nizbrdo i viču, ništa se ne može.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.