Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2015., 23:19   #81
Quote:
Laetitia kaže: Pogledaj post
Sve sažetije...
Mada još Hensona razumijem što hoće reći.
Baš je bilo krasno čitati... očito svi imamo podstanare pjesnike, samo ih treba pustiti da kažu što imaju
To je istina, trebalo bi pjesnika u nama češće puštati na slobodu. Iako ne pomaže što se zadnjih dana prepoetično osjećam
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 23:41   #82
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
To je istina, trebalo bi pjesnika u nama češće puštati na slobodu. Iako ne pomaže što se zadnjih dana prepoetično osjećam
Sve se plaća...
No, bilo je lijepo pročitati, ako to pomaže u oporavku.
Laetitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 00:51   #83
Quote:
Laetitia kaže: Pogledaj post
Sve sažetije...
Mada još Hensona razumijem što hoće reći.
Baš je bilo krasno čitati... očito svi imamo podstanare pjesnike, samo ih treba pustiti da kažu što imaju
A gle... procitah sve sto su ljudi pisali i mislim da na mojem slucaju to nema smisla, jer kad bi mi naletjela osoba kakvu zelim dosadila bi mi, a dopunjavanjem i konstantnim mjenjanjem dodanih karakternih i fizickih osobina previse bi se udaljio od stvarnosti i zavrsio u konstantnim fantaziranjima. Tak da bolje nek me se iznenadi. Jer znam osobe iz svog drustva koje su kad su bili vrlo mladi pisali takve stvari i to se godinama dopunjavalo, na kraju se vecina brisala jer je bila nerealna i onda kad je ostalo 5 karakternih crta i jedna fizicka kao doletio im je, sto je i normalno kada su popis sa godinama prilagodili realnosti, a do tada su izbacili 380 tocaka opisa. Nema mi smisla.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 09:33   #84
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
A gle... procitah sve sto su ljudi pisali i mislim da na mojem slucaju to nema smisla, jer kad bi mi naletjela osoba kakvu zelim dosadila bi mi, a dopunjavanjem i konstantnim mjenjanjem dodanih karakternih i fizickih osobina previse bi se udaljio od stvarnosti i zavrsio u konstantnim fantaziranjima. Tak da bolje nek me se iznenadi. Jer znam osobe iz svog drustva koje su kad su bili vrlo mladi pisali takve stvari i to se godinama dopunjavalo, na kraju se vecina brisala jer je bila nerealna i onda kad je ostalo 5 karakternih crta i jedna fizicka kao doletio im je, sto je i normalno kada su popis sa godinama prilagodili realnosti, a do tada su izbacili 380 tocaka opisa. Nema mi smisla.
Na stranu fizičke osobine (koje su same po sebi relativno nebitne za pisati u takvom slučaju, ljudi nisu privlačni po osobinama zasebno već po tome kako ih kombinirano nose ), neke osnovne karakterne crte je sasvim u redu zapisati. Pod "zapisivanjem" mislim i zabilježavanjem osnovnih želja u glavi, dakako

Normalno da tražiš nekoga tko ti odgovara, a da će ti netko takav dosaditi? Hah, ne znam. Dovoljno realan je kriterij npr. tražiti partnericu koja je energična, puna interesa i ljubavi za ovo-ono, umjetnička duša, bla bla. Teško da bi netko onda završio s nekom prizemljenom, usporenom, opterećenom karijerom, obitelji itd. A ljudi se vole raspisati o tom osnovnom odabiru malo detaljnije jer im se baš ta crta koja im nedostaje čini najljepša pa shodno tome opisuju i njihove buduće izlaske, večere, djecu, izvannastavne aktivnosti i tako dalje
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 14:24   #85
Quote:
Laetitia kaže: Pogledaj post
Baš je bilo krasno čitati... očito svi imamo podstanare pjesnike, samo ih treba pustiti da kažu što imaju
doista

očekivao sam da će biti sterilno i suhoparno, ali baš zgodno za pročitati. Po mojem mišljenju, ex a. , sa predhodne stranice, razvalila sve ostale unose, ali to su neke osobne preferencije karakteristika. Ako budem ikad probao sebi složiti u glavi check-listu, kopirat ću to i tražiti žensku verziju.

Iako nekako naginjem da se te sve stvari poslože uvijek na licu mjesta. Barem meni. A možda je bolje ipak ovako, sa jasnijom vizijom. Nisam pametan.
Zanimljivo, s druge strane, koliko svi isto ponekad završe sa totalnim suprotnostima od onoga što si imaju zamišljeno.

ko će ga znat...
Nikki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 15:09   #86
Samo, ako smijem biti cjepidlakav, smisao je u originalnom postu:

"...Ali pisite u stilu kao da takvu osobu vec imate i eto, opisujete ju jednostavno, vas odnos..i tako to..."

S točke nepogrešivog zakona privlačnosti, ako pišete ovo kao želju, i dobit ćete to - želju.
icmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 15:28   #87
Quote:
icmi kaže: Pogledaj post
Samo, ako smijem biti cjepidlakav, smisao je u originalnom postu:

"...Ali pisite u stilu kao da takvu osobu vec imate i eto, opisujete ju jednostavno, vas odnos..i tako to..."

S točke nepogrešivog zakona privlačnosti, ako pišete ovo kao želju, i dobit ćete to - želju.
Bravo, cjepidlakavi! Dobro si primjetio kako su previdili upute.
Blondie30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 16:41   #88
Želim nekoga tko u stvari ne postoji, ali barem si dajem oduška na forumu.

Po pitanju posla, želim da radi u realnom sektoru, a ne u državnoj službi. Želim nekoga tko razumije stvarni svijet.

Želim nekoga tko je humanitarac, vidi bol u očima drugih ljudi, ne vrijeđa konobare ni blagajnice u supermarketu.

Želim nekoga tko vjeruje u ekonomiju znanja i kreativnosti. Nekoga tko nije isključiv u glazbenim stilovima.

Želim nekoga tko voli lijepe stvari. Tko ima volje izboriti se za dobar standard, da ima kvalitetnu odjeću, kvalitetne tehnološke proizvode i da voli planirati originalna i neobična putovanja. Zapravo, pod kvalitetne stvari mislim na to da voli kupiti nešto što je dobro i traje. Ne smije biti produkt konzumerizma i brzog bacanja; ako ne baca olako (jeftino kupljene) stvari, onda neće olako baciti ni mene u smeće čim mu prođe prva očaranost.

Želim nekoga tko je ekolog, tko odvaja otpad i štedi struju. Nekoga tko vjeruje u obnovljive izvore energije.

Želim nekoga tko voli raznovrsno jesti isprobavati nova jela iz različitih kultura, a ne da samo jede ono što mu mamica oduvijek kuha.

Želim nekoga tko nikog ne mrzi. Točka.

Želim nekoga tko voli seks. Nekoga tko je u seksu umjeren - tko nije siledžija da voli "divlje", tući me i psovati, a i da nije neki pičkasti "dobri nježni dečko" koji će me milijardu puta pitati "jel ti lijepo?", "jel ti dobro?"

Želim nekoga tko više voli prirodu nego "kafanu". Tko više voli tišinu nego buku.

Želim nekoga tko voli cijeli svijet, a ne samo svoju "domovinu" ili "zavičaj". Tko je otvoren bilokamo se preseliti i provesti neko vrijeme, a da pritom ne priča stalno o tzv. "emigraciji" i odlasku "trbuhom za kruhom".
ToBeMyself is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 19:08   #89
Da je iz da je iz svih svojih brojnih iskustava uzeo samu srž i da prema krhkosti ljudske egzistencije osjeća divljenje i sućut
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 21:23   #90
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Na stranu fizičke osobine (koje su same po sebi relativno nebitne za pisati u takvom slučaju, ljudi nisu privlačni po osobinama zasebno već po tome kako ih kombinirano nose ), neke osnovne karakterne crte je sasvim u redu zapisati. Pod "zapisivanjem" mislim i zabilježavanjem osnovnih želja u glavi, dakako

Normalno da tražiš nekoga tko ti odgovara, a da će ti netko takav dosaditi? Hah, ne znam. Dovoljno realan je kriterij npr. tražiti partnericu koja je energična, puna interesa i ljubavi za ovo-ono, umjetnička duša, bla bla. Teško da bi netko onda završio s nekom prizemljenom, usporenom, opterećenom karijerom, obitelji itd. A ljudi se vole raspisati o tom osnovnom odabiru malo detaljnije jer im se baš ta crta koja im nedostaje čini najljepša pa shodno tome opisuju i njihove buduće izlaske, večere, djecu, izvannastavne aktivnosti i tako dalje
Slazem se bezpogovorno. Ali to je generalni stav, naravno da svi zelimo da nadjemo energicnu osobu, punu interesa i ljubavi, mislim jel ima itko da zeli biti sa osobom koja te mrzi i zeli ti zlo?

Eto osim toga sto svi zele ono troje gore, bilo bi super da voli putovat biciklom, kampirati, ali i da je kucni tip koji se voli zavaliti u dekicu i gledati filmove navece ili filozofirati i fantazirati, prosetati do plaze po kisi i seviti se ostatak dana dok se ne svisne kad se dodje sa posla, setati gola po stanu.

Zelja ko zelja, uvijek ostaje samo zelja. Nije bas romanticna, al nije ni realna. Bar je vise od zadnjeg opisa.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 22:03   #91
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
Slazem se bezpogovorno. Ali to je generalni stav, naravno da svi zelimo da nadjemo energicnu osobu, punu interesa i ljubavi, mislim jel ima itko da zeli biti sa osobom koja te mrzi i zeli ti zlo?

Eto osim toga sto svi zele ono troje gore, bilo bi super da voli putovat biciklom, kampirati, ali i da je kucni tip koji se voli zavaliti u dekicu i gledati filmove navece ili filozofirati i fantazirati, prosetati do plaze po kisi i seviti se ostatak dana dok se ne svisne kad se dodje sa posla, setati gola po stanu.

Zelja ko zelja, uvijek ostaje samo zelja. Nije bas romanticna, al nije ni realna. Bar je vise od zadnjeg opisa.
Pa ljubav se valjda podrazumijeva

No eto, nisu svima želje iste. Dosta ljudi danas voli ono klišejasto sjedenje ispred TV-a s dekicom i hranom i maratonima filmova/serija. Pa i ta suprotnost kad su ljubavnici, oh, tako poletni i puni života, svjetski putnici i avanturisti

Ove dvije varijante su možda dosta banalno opisane, no zapravo razlučuju dva tipa ljudi dosta dobro. Prva opcija mi je strašno dosadna i bezvezna. Ništa nemam protiv takvih aktivnosti no dugoročno bih umro od dosade.
I druga mi je teški klišej no to bi mi bilo vrlo drago. A balansirano bi bilo idealno, ali gdje naći takvu balansu u životu?

Naravno da ljudi nisu crno-bijeli, no iz ovakvih opisa se obično da pročitati na koju stranu naginju koliko god... "specifični" opisi bili.
A kad bi svi težili balansiranoj "sivoj" boji onda bi sve bilo idealno, no i dalje jednoliko sivo...
No to što su navedene stvari samo želje i nije strašno. Bar donekle oblikuju svoje ja kroz njih i zato mi je uvijek lijepo čitati ovakve liste jer je to šarenilo (ili eto, nijanse sive) ono što čini ljude tako zanimljivim
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 22:10   #92
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Pa ljubav se valjda podrazumijeva

No eto, nisu svima želje iste. Dosta ljudi danas voli ono klišejasto sjedenje ispred TV-a s dekicom i hranom i maratonima filmova/serija. Pa i ta suprotnost kad su ljubavnici, oh, tako poletni i puni života, svjetski putnici i avanturisti

Ove dvije varijante su možda dosta banalno opisane, no zapravo razlučuju dva tipa ljudi dosta dobro. Prva opcija mi je strašno dosadna i bezvezna. Ništa nemam protiv takvih aktivnosti no dugoročno bih umro od dosade.
I druga mi je teški klišej no to bi mi bilo vrlo drago. A balansirano bi bilo idealno, ali gdje naći takvu balansu u životu?

Naravno da ljudi nisu crno-bijeli, no iz ovakvih opisa se obično da pročitati na koju stranu naginju koliko god... "specifični" opisi bili.
A kad bi svi težili balansiranoj "sivoj" boji onda bi sve bilo idealno, no i dalje jednoliko sivo...
No to što su navedene stvari samo želje i nije strašno. Bar donekle oblikuju svoje ja kroz njih i zato mi je uvijek lijepo čitati ovakve liste jer je to šarenilo (ili eto, nijanse sive) ono što čini ljude tako zanimljivim
Što će ti balans? Kome je balans donio ista dobrog u zivotu? Al ne, nije vrijeme za zaljubljivanje, treba se posvetit nekim drugim stvarima trenutno.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 22:11   #93
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
Što će ti balans? Kome je balans donio ista dobrog u zivotu? Al ne, nije vrijeme za zaljubljivanje, treba se posvetit nekim drugim stvarima trenutno.
Ja sam samo za količinski balans, a ne kvalitativni
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:55   #94
.....................
celestinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:56   #95
Quote:
icmi kaže: Pogledaj post
"...Ali pisite u stilu kao da takvu osobu vec imate i eto, opisujete ju jednostavno, vas odnos..i tako to..."
Ovakvu osobu kakvu sam opisala sam pronašla, sad samo da zakon privlačnosti obavi svoj dio. Možda bude više koristi sad kad je sve to ovako i napisano.

Quote:
fakatooofakat kaže: Pogledaj post
...

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
...
Sve ono što si i ja želim je već napisano, pa sam quotala dva forumaša koji su rekli ono što bi i ja, uz male izmjene i nadopune.


On mi je i uvijek će biti najbolji prijatelj, voli me jednako kao i ja njega i na njega mogu računati u svemu. Podržava me u svemu i veseli se mojim uspjesima. Zna da sa mnom nije lako, ali voli me takvu kakva jesam jer vidi koliko vrijedim. A uz njega ta "teška" razdoblja postaju sve kraća i rjeđa. Naočigled postajem bolja i sretnija osoba.

Podržava me i u mojim maštarijama, pa makar sam i sama svjesna da ih neću većinu ostvariti, al pusti da maštam. Možda i ostvarim ponešto od toga. Podržava me čak i u mojim ludostima, razumije da moram imati baš taj lak iako imam 58144 drugih jer zna da mi je to bitno, ne osuđuje me. Poštuje me i cijeni, s njim mogu biti ono što jesam.

Nasmijava me do suza, glupiramo se zajedno, maštovit je i volimo skupa provoditi vrijeme. Idemo na male izletiće i vikend putovanja. Dobar je u krevetu, zna sve što treba znati.

Društven je i ima raznoliko društvo, ali sam mu ja na prvom mjestu. Skoro svuda idemo skupa. S njim se osjećam posebno i kad smo sami i kad smo okruženi hrpom prijatelja.

Zna da su mi sitnice bitne i njima mi pokazuje koliko me voli i koliko mu je stalo. Ako nismo u mogućnosti biti skupa, komuniciramo svaki dan, nekad i do dugo u noć. Nema problem s tim.

I još nešto jako bitno, na što nisam obraćala pažnju dok nisam izašla iz zadnje veze, da je psihički stabilan.

A fizički...zgodan, viši od mene taman toliko da bez problema nosim štikle tamnokos, "brada od tri dana look", zavodljivog osmijeha, uredan i pazi na izgled.
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:59   #96
Quote:
šećerna-vata kaže: Pogledaj post
Ne kalkulira i ne misli samo na svoju guz'cu. Nema tih para da bi nekog zeznuo. A opet, ima kičmu.

Spontan je (puno više nego ja), često me iznenadi i izbaci iz kolotečine.
On: Puf, hejbok, ajmo do Samobora na kremšnite!
Ja: Ma ne, pa kasno je, i umorna sam, i loše izgledam i kosa mi je katastrofa i blablabla.
On: A daj, mogu li te potkupiti pivom?
...


Jako je pametan, ali ne uzvisuje se zbog toga. Strpljiv je kad mi objašnjava nešto što ne kužim. Strašno je zanimljiv i nikad nam nije dosadno, čak ni kad šutimo. Zreo je i emocionalno inteligentan, a opet, nekad je veliko dijete. <3 Jako je jednostavan, a opet nikad nemam osjećaj da znam sve SVE o njemu jer me često iznenadi na najrazličitije načine. Dovoljno je realističan da me spusti na zemlju kad pretjeram sa sanjarenjem i dovoljno optimističan da me "digne" kad se osjećam loše. Nije zlopamtilo. Nije mu bed ispričati se kad nešto zezne. Velika je pričalica, stalno brbljamo, a opet, zna slušati s mnogo razumijevanja. Osoba je kojoj je povjerenje jako važno. Silno se šali i uvijek me obori s nogu sa svojim humorom. Velika je maza. Muzikalan je i ugodnog glasa. Ima svoje hobije koje voli i masu interesa. Sve živo ga zanima i uvijek ima odgovor na svako moje pitanje (ma kako glupo pitanje i odgovor bili). Nikad ne povisuje ton. Raznježi se kad vidi malu djecu i životinje premda ima dva metra i 110 kg. Poštuje svoje i moje roditelje. U društvu me uvijek onako zaštitnički zagrli. I kad hodamo negdje uvijek se držimo za ruke. Nije škrt. Razumije me kad pričam nebuloze. Ne misli da je plakanje samo za "curice". Okreće očima kad vidi iritantne žene na ulici i privije me još jače uz sebe. Kad mu kažem nemoj hrkat, zbunjeno me pogleda i kaže: "Ko hrče? Ja ne hrčem." Ponekad me iznenadi sitnicama. Zajedno čistimo i kuhamo. Škaklja me i mazi na sto različitih načina. Svojom me dobrotom "tjera" da budem što bolja osoba kako bih ga bila dostojna. I naravno, voli me jako puno i volim ga jako puno. Silno se volimo, istovremeno.


Isuse, za psihijatriju sam. Zanijela sam se malo.

Nisi za psihijatriju.
Pronašla si me.
celestinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 04:37   #97
Quote:
ToBeMyself kaže: Pogledaj post
Želim nekoga tko u stvari ne postoji, ali barem si dajem oduška na forumu.
Postoji. Evo, 100% od nabrojanog. Ne smatram se nešto posebno rijetkim primjerkom uz to. Dakle samo trebaš bolje tražiti (i možda malo zaboraviti na ono ex i tako )
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 10:15   #98
sad je faza kad se mužjaci počnu javljati sa "ja sam sve to"?

tako će ispasti samo varijacija teme malih oglasa
banaliziranje
i pomalo očajno

jel ružno od mene da ovo pišem ?
Nikki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 10:34   #99
Quote:
Nikki2222 kaže: Pogledaj post
sad je faza kad se mužjaci počnu javljati sa "ja sam sve to"?

tako će ispasti samo varijacija teme malih oglasa
banaliziranje
i pomalo očajno

jel ružno od mene da ovo pišem ?
Istina je uvijek ružna. Tu nema pomoći.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 10:58   #100
Samo sam htio reći da na mene ne računate!
Star, ružan, debeo, siromašan i glup.
Recite, je l' netko vizualizirao takve?
Da, i lijen.
icmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.