Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2008., 23:12   #1
Infekcija gornjih dišnih puteva

Imam curu staru 4 mjeseca i od kad se rodila kao da joj se neki šlajm voza gore-dolje po grlu. 3 mjeseca se žalili pedijatru, a on će . "Ako nema temperaturu, dobro napreduje, nije joj ništ." Doduše, vadili krv, bilo ok. Onda je kada je napunila 3 mj. počela povračat taj šlajm (događalo se i prije) pa je ostala u bolnici. Brisom nosa ispostavila se infekcija gornjih dišnih puteva, imala neku bakteriju streptokok pneumoniae. Ubili mi tu životinju u njenom nosu još prije skoro mjesec dana, ali ona još uvijek krči.... Pedijatar kaže da pošto je nalaz ok da to tako mora biti! Ali mene zaista živcira što ona još krči i stvarno ne znam što da napravim da prestane jer dođe dan kad ju to stvano pati i tjera ju na bljuckanje... Je li netko imao sličnih iskustava? Svaki savjet je dobrodošao!
zeljkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:15   #2
Quote:
zeljkaa kaže: Pogledaj post
Imam curu staru 4 mjeseca i od kad se rodila kao da joj se neki šlajm voza gore-dolje po grlu. 3 mjeseca se žalili pedijatru, a on će . "Ako nema temperaturu, dobro napreduje, nije joj ništ." Doduše, vadili krv, bilo ok. Onda je kada je napunila 3 mj. počela povračat taj šlajm (događalo se i prije) pa je ostala u bolnici. Brisom nosa ispostavila se infekcija gornjih dišnih puteva, imala neku bakteriju streptokok pneumoniae. Ubili mi tu životinju u njenom nosu još prije skoro mjesec dana, ali ona još uvijek krči.... Pedijatar kaže da pošto je nalaz ok da to tako mora biti! Ali mene zaista živcira što ona još krči i stvarno ne znam što da napravim da prestane jer dođe dan kad ju to stvano pati i tjera ju na bljuckanje... Je li netko imao sličnih iskustava? Svaki savjet je dobrodošao!
možda bi ona to trebaal iskašljat a amal je pa ne može..

ili odi drugom pedijatu ili čekaj da prođe samo....inače se daje Bisolex za iskašljavanje,ali ne na svoju ruku...
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:18   #3
Quote:
martha kaže: Pogledaj post
možda bi ona to trebaal iskašljat a amal je pa ne može..

ili odi drugom pedijatu ili čekaj da prođe samo....inače se daje Bisolex za iskašljavanje,ali ne na svoju ruku...
Ma joj, pitala već puno njih za mišljenje i svi kažu isto! Ali hvala ti svejedno! Rekao nam je da joj damo bisolex, ali kad ona ne kašlje, a niti ne zna kašljati kak treba!
zeljkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:21   #4
Quote:
zeljkaa kaže: Pogledaj post
Ma joj, pitala već puno njih za mišljenje i svi kažu isto! Ali hvala ti svejedno! Rekao nam je da joj damo bisolex, ali kad ona ne kašlje, a niti ne zna kašljati kak treba!
koka, bisolex nije da joj spriječiš kašalj, nego da se jadna iskašlje, da izbaci to iz sebe, pa više neće ima šta šetat gore-dole..i ne brini , da vidiš kako će znat kašljat onda, moj maleni s mjesec ipo počeo to pit, izbacio puno toga, sad mu skoro ništa vie ne šeta
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:26   #5
Quote:
martha kaže: Pogledaj post
koka, bisolex nije da joj spriječiš kašalj, nego da se jadna iskašlje, da izbaci to iz sebe, pa više neće ima šta šetat gore-dole..i ne brini , da vidiš kako će znat kašljat onda, moj maleni s mjesec ipo počeo to pit, izbacio puno toga, sad mu skoro ništa vie ne šeta
Ma znam da izaziva kašalj! Al sam misla pošto ne kašlje da ju ne izazivam! A vidjet ću.... Možda je stvarno to jedino preostalo...
zeljkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:29   #6
Quote:
zeljkaa kaže: Pogledaj post
Ma znam da izaziva kašalj! Al sam misla pošto ne kašlje da ju ne izazivam! A vidjet ću.... Možda je stvarno to jedino preostalo...
a mora to nekud izbacit, pa najlakše kašljem...vidit ćeš
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:33   #7
Quote:
martha kaže: Pogledaj post
a mora to nekud izbacit, pa najlakše kašljem...vidit ćeš
Tnx!
zeljkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 09:43   #8
nama rekli dok je bila mala da krči( u nosu) jer hrskavica još nije zrela.
doduše tebe nisam shvatila gdje krči nakon što ste ubili beštiju?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 10:12   #9
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
nama rekli dok je bila mala da krči( u nosu) jer hrskavica još nije zrela.
doduše tebe nisam shvatila gdje krči nakon što ste ubili beštiju?
Ma pojma nemam. Oni kažu u nosu.... Meni se čini u grlu. Jel to krčenje zbog hrskavice zvučalo kao da je u grlu šlajm? Tak ovo njeno zvuči.
zeljkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 21:45   #10
Quote:
zeljkaa kaže: Pogledaj post
Ma pojma nemam. Oni kažu u nosu.... Meni se čini u grlu. Jel to krčenje zbog hrskavice zvučalo kao da je u grlu šlajm? Tak ovo njeno zvuči.
zvučalo je kao da je nosić zaćepljen i da zato teško diše.
to je bilo uglavnom dok je spavala
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 22:13   #11
Jedna forumasica kojoj je za vjerovat (trenutno je na moru, jer bi se sama javila) se kune u inhalator.
Njen mali je imao bronhitis, sad kad zaslajma ga samo malo inhalira i prodje sve u 2 dana.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 10:01   #12
Quote:
martha kaže: Pogledaj post
bisolex nije da joj spriječiš kašalj, nego da se jadna iskašlje,
mojoj curki bisolex nije činio ama baš ništa, nikakve koristi od njega a kad sam to rekla jednom otorincu rekao mi je da sam mogla tako i vodu stavljat jer po njemu bisolex i voda idu u istu kategoriju, nikakve koristi nemaju za šlajm. Sad ti budi pametan.
S druge strane, Fluimukan joj je bio odličan, to su granule u vrečici koje se otapaju u čaši vode (ko cedevita npr) i razrijeđuje šlajm koji se ili ispuše ili proguta pa se izbacuje sa stolicom.
Inhalator sam koristila samo kod opstrukcija.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 10:42   #13
Hvala vam svima!
zeljkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 12:05   #14
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Jedna forumasica kojoj je za vjerovat (trenutno je na moru, jer bi se sama javila) se kune u inhalator.
vjerujte i meni
pedijatrica nas je natjerala da kupimo inhalator već kod prve prehlade
ja najprije ispalila zbog neplanirane investicije od 600 kn, a poslije sam ga blagosivljala
inhalator je super stvar jer im omekša te nakupine po dišnim putevima
kao sasvim maloj nismo uopće stavljali na usta onu maskicu nego bi joj samo držala u blizini ili položila do nje dok bi spavala

osim toga, kad primjetim da se krenulo slijevati iz nosa prema dolje onda joj dam weledin eliksir za kašalj, prirodni pripravak
nažalost ga kod nas nema za kupiti ali ako imate koga vani definitivno se isplati investirati 6 EUR (100 ml) i imati ga pri ruci tijekom zime
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 12:24   #15
a što stavljaš u inhalator za običnu prehladu? Samo fiziološku?

Meni nitko nikad nije rekao da ga mogu koristit za prehladu, samo kod opstrukcija a onda sam stavljala ventolin u inhalator.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 12:53   #16
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
a što stavljaš u inhalator za običnu prehladu? Samo fiziološku?
da
i stvarno me je spašavalo, pogotovu prve dvije godine
sad već zna i ispuhati.....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 13:42   #17
slažem se za inhalator! super je stvar, ja ga nemam, pedica mi ga je par puta inhalirala s malo fiziološke i bisolexom i pomoglo mu je..
njemu je bisolex mislim pomogao, doduše koristili smo i Fenistil, koji širi bronhe u isto vrime, pa ne znam šta je zapravo pomoglo...

zeljka a da probaš dosta ispirat sa fiziološkom? kupiš bocu fiziološke u ljekarni, igle i špricu, i onako kubik-dva u svaku nosnocu štrcneš, tako rade na ptprini, pa će joj malo izić slinice, ili će je navuć na kihanje, to bi ti miglo pomoć...

što se tiče investiranja u inhalator, ja sam za starijoj mi nije trebao pa nisam kupila, ako njemu opet zatrbe kupit ću...razmišljala sam čak da podijelim investiciju s još jdnom frendicom, pa kako kojoj zatreba...
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:03   #18
Evo javlja se jedna mama koja nemože bez inhalatora proći prehladu
Nakon što je mojoj mišici prošle god. bilo gadno s tim prehladama pa je čak završila u bol.-akutni respiratorni infekt je bila dijagnoza , mi smo kupili onaj inhalator "pingvin" za nekih 400,00 u ljekarni.U njega stavljem samo fiziološku,koju stavljam i više puta dnevno u nosić po preporuci ped.
Mogu reći da to dvoje zajedno super funkcionira,važno je da kad nosić curi stavljaš fiz. svakih sat vremena po danu naravno,a mi inhalacije stavljamo dok spava jer inače neide.

I da homeopatija ti je super za te bolesti dišnih puteva,jesi razmišljala možda o tome?
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
inana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 14:29   #19
Razmišljala o svemu i svačemu! Ali nisam pametna kad njoj nosić nije začepljen, čist ko suza! Ne znam može li beba od skoro 5 mj. već biti alegična na šta? Već sam i to pomislila. Ali evo, u ovih par dana malo se krčanje smanjilo! Možda i prođe do kraja!
zeljkaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.