Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 20:06   #4601
Bok svima,zanima me po kojim se to kriterijima određuje tko će dobiti Lijek (SUTENT) na recept i zašto ljudi kojima je potrebno nemogu dobiti pregled u vinogradskoj na nekom suvremenom aparatu nego plaćaju 12000kn,a i oni koji bi to mogli platiti moraju dugo čekati lječnik je taj koji može napisati uputnicu za taj pregled ako on procijeni da je potrebno , pa naravno da je potrebno svakome tko se bori s tom bolesti kako bi se mogao učinkovitije lječiti
makyema is offline  
Old 16.01.2009., 23:18   #4602
Quote:
makyema kaže: Pogledaj post
Bok svima,zanima me po kojim se to kriterijima određuje tko će dobiti Lijek (SUTENT) na recept i zašto ljudi kojima je potrebno nemogu dobiti pregled u vinogradskoj na nekom suvremenom aparatu nego plaćaju 12000kn,a i oni koji bi to mogli platiti moraju dugo čekati lječnik je taj koji može napisati uputnicu za taj pregled ako on procijeni da je potrebno , pa naravno da je potrebno svakome tko se bori s tom bolesti kako bi se mogao učinkovitije lječiti
Draga Makyema, ja stvarno pojma nemam - osim onoga što me "žuljalo" i o čemu sam se stvarno dobro i temeljito informirala. Moj muž je pio Tarcevu - također vrlo skupi lijek - stoji oko 20.000 kn (jeftiniji je od Sutenta) i kupovali smo ga sve dok ministar nije rekao da svi kojima je to potrebno imaju pravo na skupe lijekove. E, onda smo mi ravnatelju bolnice podastrli nalaz onkološkog konzilija u kojem se kaže doslovce "... Tarceva dalje...". Znači, skup specijalista liječnika je mišljenja da treba nastaviti liječenje Tarcevom i povjerenstvo naše bolnice nije imalo kud. Ni jedan razlog nisu imali odbiti nas i u roku 24 sata taj lijek nas je čekao u bolničkoj ljekarni. Naravno, ponudili smo im svu potrebnu dokumentaciju, ispunili potrebne formulare - ali to sve skupa nije strašno. Puno je strašnije izbrojiti one silne novce koje smo mi dugo izbrojavali.
Dakle, što je tebi i tvojima činiti? Tražiti od liječnika da vam napismeno da mišljenje o liječenju Sutentom. Ako je ono pozitivno - nema toga tko će vam to odbiti.
Drugo - kada govoriš o Vinogradskoj i "skupom aparatu" - vjerojatno misliš na PET scan - znam puno ljudi koji su od zdrastvenog dobili tu pretragu, a njima je stvarno bila i potrebna. I nisu dugo čekali. Mi smo također onkologa pitali ima li smisla obaviti i taj pregled (platili bi) međutim, rekao nam je - a vjerujemo mu - da u slučaju mog muža to nema smisla, jer ima jasno dijagnosticiran primarni tumor kojeg liječe po pravilima struke i protokolima koji pokazuju najbolje rezultate. Ako malo pročitaš postove na ovom forumu, vidjeti ćeš i da rezultati s PET scana nisu uvijek najčistiji niti polučuju najbolje rezultate.

S r e t n o!
Barreth is offline  
Old 16.01.2009., 23:23   #4603
2 Ivanica, Blaise, 5Ivy - mama mi je samozatajni i mirni tip koji izbjegava konflikte. To je sve bilo kul i u redu dok ju nije čopio rak dojke prije mjesec-2, tim više što ima potrebu obaviti sve sama (dižemo joj nalaze i sl., ali to je uglavnom to, jednostavno ima potrebu sama konzultirati se s liječnicima). Sada prima kemoterapiju i ima često niske leukocite. Stalno ju gnjavim da nešto jede i kuham samo ono što voli, samo da si nabilda imunitet. I onda ide kod doktora kojima ništa ne znači dogovoren termin i visi po čekaonicama krcatim ljudima koji su u momentalnim trendovima prehlada i plućnih upala. Ne znam kako, ali morat ću ju nagovoriti za neki kompromis jer me užasava ovo njeno izlaganje svim i svačim.
Posebno me ljuti što ona mora reći liječnici da joj dade uputnicu za kemoterapiju zaboga, tko je tu liječnik? Prvi put umalo zbog te tuke nije mogla primiti kemoterapiju. Sigurno joj ona nije prvi pacijent sa ovom dijagnozom i nije mi jasno koji im je klinac. Ima dosta takvih primjera iz zadnjih par mjeseci... nevjerojatno je kakvi se fušeri i šarlatani danas nazivaju liječnicima
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 17.01.2009., 00:02   #4604
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Moj dragi dundo je umro 09.01. Grozno mi je bilo javiti se na telefon kad su me zvali u 00:25. Da je živ, danas bi navršio 53 godine.
Hvala vam svima na savjetima i podršci.
Svakako ću i nadalje aktivno sudjelovati i pokušati pomoći svima, sa onim što sam ja kroz ovo vrijeme naučio o podmukloj bolesti.
Jako mi je žao. Moja iskrena sućut.
djana is offline  
Old 17.01.2009., 01:15   #4605
Meni su oba roditelja umrla od ove šugave bolešćine... Mama do zadnjeg časa nije ni znala koju bolest ima jer joj je glupača doktorica opće prakse mjesecima dijelila tablete za bolove i ne vjerovala da ju boli te joj nije htjela ni napisati uputnice da joj ne smanje plaću, već je mama morala plaćat privatnike da bi saznala zašto je godinu dana boli... Prekasno i šugavo.
Oni su našli mir, a ja noćima ne spavam i vrtim film u glavi... I sanjam ih jer je to sve što imam.
Moraš se boriti protiv bolesti i protiv ovog našeg šugavog zdravstva, a oni se svađaju oko naplaćivanja participacije... E da mogu otići živjeti u npr. Švedsku... I ovo blato ostavim iza sebe
__________________
"More than this"
butterfly25 is offline  
Old 17.01.2009., 01:42   #4606
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Trebam savjet - postoji li kakva privilegija za osobe oboljele od raka u redu za liječnika opće prakse? Neprihvatljivo je da osoba kojoj je imunitet totalno nagrižen od kemoterapije čeka satima u čekaonici sa svom silom ljudi koji kašlju i kišu njoj u lice. Poseban faktor su i doktori koji naručenu osobu, četvrtu po redu od početka radnog vremena prozovu dvadesetu (nije pretjerivanje)
Nazalost, mislim da takva privilegija ne postoji i da bi je se pod hitno trebalo uvesti jer onkoloski pacijenti su zbilja po tom pitanju potlaceni. Ne znam dal grijesim al cini mi se da se za vadjenje markera, ako osoba nema dopunsko osiguranje (ne znam dal se to novom reformom mijenja) mora placat 85kn. Bar je tako meni majka prenijela a buduci bar jednom mjesecno odlazi vadit krv - dopunsko nam je bilo sudjeno.

Sto se tice odlaska doktorici opce prakse, redovi su toliki da je i mom ocu koji je zdrav tesko sjediti po sat/dva a kamoli da majka to mora cinit. Stogod je moguce obavlja otac ili se telefonski dogovara, izbjegavamo ikakav kontakt majke i drugih oboljelih.

Sto se tice vadjenja krvi, na uputnicama stoji uvijek hitno al red i sa hitnocom je dugacak, a cekaona puna tako da nastojimo slijedit princip dizanja glasa i borbe da je se odmah primi. Mogla bi vaditi krv u onkoloskoj ambulanti al ta joj je opcija manje privlacna.

U svakom slucaju, najveci spas je u svemu sto je otac 24h uz nju i nazalost je jedini koji barata ispravnim informacijama i krvnicki se bori za nju, njene lijekove, kemoterapije i sto nazalost ovaj gad nosi. Na svasta nailazi : na one koji slijezu ramenima, one koji zatvaraju oci i prave se ludi do onih doktora kojima je istinski stalo pomoci.
ko_ka is offline  
Old 17.01.2009., 14:59   #4607
Quote:
butterfly25 kaže: Pogledaj post
Meni su oba roditelja umrla od ove šugave bolešćine... Mama do zadnjeg časa nije ni znala koju bolest ima jer joj je glupača doktorica opće prakse mjesecima dijelila tablete za bolove i ne vjerovala da ju boli te joj nije htjela ni napisati uputnice da joj ne smanje plaću, već je mama morala plaćat privatnike da bi saznala zašto je godinu dana boli... Prekasno i šugavo.
Oni su našli mir, a ja noćima ne spavam i vrtim film u glavi... I sanjam ih jer je to sve što imam.
Moraš se boriti protiv bolesti i protiv ovog našeg šugavog zdravstva, a oni se svađaju oko naplaćivanja participacije... E da mogu otići živjeti u npr. Švedsku... I ovo blato ostavim iza sebe
ne znam...često kad čitam bilo kaj vezano uz rak piše da je izlječiv ak se otkrije u ranoj fazi. a kak da ga opće takvi šarlatani otkriju u ranoj fazi?!?!?! čitam tatinu povijest bolesti...on je više od godinu dana hodočastio doktorima i žalio se da a boli grlo prije nego je tumor otkriven. lječilu su ga klavocinima i sumamedom?!?! i onda se kirurg čudi zakaj nije ranije došao nego kad se tumor tolko proširio. ne znam kaj opće reći...
prvi CT na kojem je otkriven tumor je obavio privatno i platio sam jer više nije htio čekat da dođe na red za obavit pretragu...
5ivy is offline  
Old 17.01.2009., 15:02   #4608
zaboravih još napisat da će starog PROBAT PRIMIT NA HITAN PRIJEM na Jordanovac u ponedjeljak jel je bolnica krcata!
ne znam dal da ga radije vodim negdje privatno obavljat pretrage? i di uopće?

Zadnje uređivanje 5ivy : 17.01.2009. at 15:13.
5ivy is offline  
Old 17.01.2009., 15:17   #4609
Quote:
Barreth kaže: Pogledaj post
Drugo - kada govoriš o Vinogradskoj i "skupom aparatu" - vjerojatno misliš na PET scan
kakav je to aparat? kaj je moguće da pretraga košta 12 000kn????
5ivy is offline  
Old 17.01.2009., 16:45   #4610
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
kakav je to aparat? kaj je moguće da pretraga košta 12 000kn????
Da, mi smo je toliko platili jer smo išli privatno u Vinogradsku, budući da nismo iz HR, a nismo imali vremena ni strpljenja čekati da nam ovdje odobri komisija.

Nije loša stvar, kažu da je jako pouzdan, jednim pregledom riješiš sve. Pokaže ti svaku promjenu i gdje se šta nalazi.

Prije toga smo odradili dosta pretraga, i PET CT je potvrdio isto to, čak i ''dodao'' još neka mjesta metastaza, nažalost.

Pokušaj dobiti uputnicu za PET CT, da ga poštediš masu malih pojedinačnih pretraga.

Drž'te se!
win is offline  
Old 18.01.2009., 01:31   #4611
kad ti dr kaže imate rak

možete si zamislit kad vam kaže dr imate rak , da ćini se da se proširio na jajnike i maternicu dat ću sve od sebe davam produžim život , drugi dan ti ide mama na pregled dijagnoza ista, koma , hvala BOGU zasad smo se obadvije izvukle
mirijanaj is offline  
Old 18.01.2009., 01:33   #4612
kako povećati leukocite kod kemoterapije

po savjetu jednok iskusnog doktora samo što više jesti domaćeg špeka i luka , vjerujte pomaže
mirijanaj is offline  
Old 18.01.2009., 22:37   #4613
.tog iskusnog doktora treba zatvoriti u ludnicu ako je to izjavio..ne lupaj..
Skarlet72 is offline  
Old 19.01.2009., 00:00   #4614
Quote:
Skarlet72 kaže: Pogledaj post
.tog iskusnog doktora treba zatvoriti u ludnicu ako je to izjavio..ne lupaj..
Zašto? Nekima je pomoglo, ali potrebna je i terapija lijekovima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 19.01.2009., 02:51   #4615
Thumbs up

Quote:
Barreth kaže: Pogledaj post
Draga Makyema, ja stvarno pojma nemam - osim onoga što me "žuljalo" i o čemu sam se stvarno dobro i temeljito informirala. Moj muž je pio Tarcevu - također vrlo skupi lijek - stoji oko 20.000 kn (jeftiniji je od Sutenta) i kupovali smo ga sve dok ministar nije rekao da svi kojima je to potrebno imaju pravo na skupe lijekove. E, onda smo mi ravnatelju bolnice podastrli nalaz onkološkog konzilija u kojem se kaže doslovce "... Tarceva dalje...". Znači, skup specijalista liječnika je mišljenja da treba nastaviti liječenje Tarcevom i povjerenstvo naše bolnice nije imalo kud. Ni jedan razlog nisu imali odbiti nas i u roku 24 sata taj lijek nas je čekao u bolničkoj ljekarni. Naravno, ponudili smo im svu potrebnu dokumentaciju, ispunili potrebne formulare - ali to sve skupa nije strašno. Puno je strašnije izbrojiti one silne novce koje smo mi dugo izbrojavali.
Dakle, što je tebi i tvojima činiti? Tražiti od liječnika da vam napismeno da mišljenje o liječenju Sutentom. Ako je ono pozitivno - nema toga tko će vam to odbiti.
Drugo - kada govoriš o Vinogradskoj i "skupom aparatu" - vjerojatno misliš na PET scan - znam puno ljudi koji su od zdrastvenog dobili tu pretragu, a njima je stvarno bila i potrebna. I nisu dugo čekali. Mi smo također onkologa pitali ima li smisla obaviti i taj pregled (platili bi) međutim, rekao nam je - a vjerujemo mu - da u slučaju mog muža to nema smisla, jer ima jasno dijagnosticiran primarni tumor kojeg liječe po pravilima struke i protokolima koji pokazuju najbolje rezultate. Ako malo pročitaš postove na ovom forumu, vidjeti ćeš i da rezultati s PET scana nisu uvijek najčistiji niti polučuju najbolje rezultate.

S r e t n o!
Puno Hvala na savjetu,i ako netko zna Majka mi treba početi piti sutent kakve su nuspojave i želim ti SVAKO DOBRO
makyema is offline  
Old 19.01.2009., 09:24   #4616
Quote:
Skarlet72 kaže: Pogledaj post
.tog iskusnog doktora treba zatvoriti u ludnicu ako je to izjavio..ne lupaj..
Moj suprug je uz sve ostalo liječenje, jeo svaki dan par režnjića slanine. Kažu da je to zdravo za pluća. Nismo ništa izgubili. Možda mu je i pomoglo..
ruzica44 is offline  
Old 19.01.2009., 09:31   #4617
Quote:
win kaže: Pogledaj post
Da, mi smo je toliko platili jer smo išli privatno u Vinogradsku, budući da nismo iz HR, a nismo imali vremena ni strpljenja čekati da nam ovdje odobri komisija.

Nije loša stvar, kažu da je jako pouzdan, jednim pregledom riješiš sve. Pokaže ti svaku promjenu i gdje se šta nalazi.

Prije toga smo odradili dosta pretraga, i PET CT je potvrdio isto to, čak i ''dodao'' još neka mjesta metastaza, nažalost.

Pokušaj dobiti uputnicu za PET CT, da ga poštediš masu malih pojedinačnih pretraga.

Drž'te se!
Moj suprug je išao na PET u Poliliniku Medkolu u Vinograskoj bolnici, i to na uputnicu. Nije platio ništa. Osobno ne znam koliko je pouzdan, jer nijeu nalazu bila opisana osnovna bolest zbog koje je i išao na pretragu, već su opisivali glasnice, tj. nakupine na glasnicama. Doktor s Jordanovca je rekao da se to odnosi na oštećenje glasnica zbog bronhoskopije. Tako da o osnovnoj bolesti iz PET-a ništa nimo doznali.
Idući tjedan mi suprug ide na kontrolu na Jordanovac. Vidjet ćemo što će doktor reči. Budući da ima bolove u kukovima i zdjelici, iašao je RTG. U nalazu RTG-a piše da je potrebna scintigrafija. Već sam to i ranije predlagala suprugovom doktoru zbog bolova u kostima, ali nije htio posušati. On misli da je to na psihičkoj bazi!! A to je fizička bol, koju tek malo umanji flaster Durogestic 50, i uz njega tramal ili brufen.. Vidjet ćemo što će sada reći.
ruzica44 is offline  
Old 19.01.2009., 12:28   #4618
Smile

Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Moj suprug je išao na PET u Poliliniku Medkolu u Vinograskoj bolnici, i to na uputnicu. Nije platio ništa. Osobno ne znam koliko je pouzdan, jer nijeu nalazu bila opisana osnovna bolest zbog koje je i išao na pretragu, već su opisivali glasnice, tj. nakupine na glasnicama. Doktor s Jordanovca je rekao da se to odnosi na oštećenje glasnica zbog bronhoskopije. Tako da o osnovnoj bolesti iz PET-a ništa nimo doznali.
Idući tjedan mi suprug ide na kontrolu na Jordanovac. Vidjet ćemo što će doktor reči. Budući da ima bolove u kukovima i zdjelici, iašao je RTG. U nalazu RTG-a piše da je potrebna scintigrafija. Već sam to i ranije predlagala suprugovom doktoru zbog bolova u kostima, ali nije htio posušati. On misli da je to na psihičkoj bazi!! A to je fizička bol, koju tek malo umanji flaster Durogestic 50, i uz njega tramal ili brufen.. Vidjet ćemo što će sada reći.
Ružice, ne dajte se smesti s scintigrafijom i već danas traži gdje vam je moguće najbliže obaviti taj pregled jer se strahovito dugo čeka. Mi smo naišli u Osijeku na razumijevanje i nakon što je onkolog sam preporučio tu pretragu obavili smo ju u roku od 8 dana. Kada objasniš dijagnozu od koje ti muž boluje i zamoliš ih - uglavnom i učine to, a pogotovo ako kažeš da mu to treba za kontrolu idući tjedan. S r e t n o!
Barreth is offline  
Old 19.01.2009., 14:53   #4619
Quote:
Skarlet72 kaže: Pogledaj post
.tog iskusnog doktora treba zatvoriti u ludnicu ako je to izjavio..ne lupaj..
zasto, pobogu?!
pa svi pricaju o tome kako je to dobro za krvnu sliku, tocnije, za leukocite
samo sto lijecnici inace nista ne preporucaju, nego kazu da ce se ks popravit sama od sebe
po meni, bolji i takav savjet, nego nikakav

a i mislim da je mojoj mami spek (bez luka) pomogao u poboljsanju k. slike


sretno svima s kontrolama, pretragama i borbom!!!!!
Nivia179 is offline  
Old 19.01.2009., 15:04   #4620
..leukociti se tokom kemoterapije mogu podici iskljucivo neupogenom, ako postoji indikacija za takvo nesto,a o tome dr odlucuje..sve ostalo je rekla/kazala..i ne postoji masina za pokretanje kostane srzi, niti bilo kakva hrana ima uticaj da bi kostana proizvodila po potrebi leukocite, trombocite itd..nazalost ali tako je...lijecnici su u pravu kad kazu da ce se ks popraviti sama od sebe, to je prirodan tijek stvari kod kemo..terapija obara ks, poslije nekog vremena se ona popravlja...a tima sto pricaju preporucujem da na jedan dan obidju hematoonkoloske odjelu, a ako jesu, da to pitanje postave hematolozima kojima se vec u glavi vrti od cudotvornih napitaka..
Skarlet72 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.