Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2003., 16:20   #1
Hrana u Njemačkoj...

fuj na kubik!

ni kava im niš ne valja...

niš kaj ima veze s hranom ne valja...

neki dan smo pošizili tražeć nekaj jestivo i na kraju se morali zadovoljiti nekakvim kobasama...želudac nopak...tolko od mene o švapskoj kuhinji...sami su sebi okupatori...
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 18:17   #2
koliko dugo si u Njemackoj ?

( nadam se dovoljno dugo da razlikujes Svabe od Njemaca, oba pojma postoje ali nisu identicna po znacenju )

Sto si to pipicno njemacki jeo a da ti je bilo odvratno ?

U kojoj si pokrajini ?

Jeo Grünne Sosse, Frankfurtski Kranz, turinske kobasice na grilu, Lovacki odrezak ?

I....sam si si kriv sto si probao njemacku kavu, to je zaista fuj
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 18:25   #3
Bila sam više puta u Njemačkoj ali takodjer nemam dobra iskustva... ne pašu mi njihovi umaci, hrana im je jako masna, previše ima krumpira, da ne govorim o kavi...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 22:28   #4
Ti onda u Svabiju. Tam jedu Spätzle, a kak su skrti, ni ne maste hranu.

Kava je uzas, pridruzujem se kritikama. Kavu pijem iskljucivo doma.

Winona, jebo te taj Grüne Soße, ne znam di zivim, ali nikad ni cula ni probala. Jel to nesto vase hessensko?

Inace ima u Njemackoj dobre klope, no bojim se da povremeni posjetitelji prolaze lose.
Dok nisam pocela ovdje zivjeti, nisam imala pojma da se kod Nijemaca moze i fino najesti. Dok sam dolazila ko turist, klopa mi je bila prvo sto sam zestoko kritizirala.
Stvarno treba par dana biti ovdje, saznati sto su im specijaliteti, a onda i gdje ih dobro naprave - ako nemas srecu da poznas nekog domaceg tko dobro kuha.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 22:50   #5
Quote:
Winona, jebo te taj Grüne Soße, ne znam di zivim, ali nikad ni cula ni probala. Jel to nesto vase hessensko?
Je, ali svjetsko poznato. Probaj pa javi

A kaj je specijalitet kod tebe ?

Inace iz osobnog iskustva, Njemci jedu dosta tjestenine i kineske hrane.

Za njihove Germknödel sa vanilija sladoledom i umakom od borovnica te strudlu od jabuka ( malo drugacija nego nasa, manje tijesta a vise jabuka ) opet sa sladoledom...dusu dam ( upravo jedem zadnju kombinaciju )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 22:57   #6
Quote:
Winona1 kaže:
Je, ali svjetsko poznato. Probaj pa javi
Aha. Ja sam na kraju svijeta, zato i nisam cula.
Quote:
A kaj je specijalitet kod tebe ?
Dibbelabbes
Sad sigurno sve znas.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 12:11   #7
Zaboravljate da u Njemackoj zivi 80 milijuna ljudi koje sve treba nahraniti. Zivimo u 21. stoljecu gdje je modernizacija, napredak i luxus na dnevno planu. Dakle treba masu ljudi na hraniti i dati im osjecaj da se mogu razbacivati i da ne oskudjevaju.


U Hrvatskoj zivi negdje od prilike 5 milijuna ljudi koji manje vise imaju svoju bascu i u njoj kvalitetnu zemlju na kojoj mogu zasaditi sto god im srce pozeli i od toga zivjeti.

U Hrvatskoj je klima skroz druga...
Hrvatska nije u EU, nema toliko uvoznog povrca, voca i mesa!


Dakle... oni najvazniji proizvodi kao meso, voce i povrce su domace. Raste i prirodi! Toga nema u Njemackoj.
Meso se snabdjeva iz drugih EU zemalja (partneri), voce i povrce raste u stakleniku, nema sunca, mora se spricat!

Sad vas pitam?
Sta ocekujete?


Opet se mora reci, da u Njemackoj sigurno postoji hrana visoke kvalitete, ali nju se mora i "masno" platiti...

Ima svega... od artishoka, sparoga do tartufa!

Ovo o cemu vi ovdje pisete:
Koje kakve schnicle, pomfri i gotove umake u mrahu!
To je hrana za masu s kojom se manje vise vecina ljudi hrani i nije Bog zna koje kvalitete.

Ali POSTOJI u NJemackoj i dobrih proizvoda...


Ali opet... da imam izbor:
jela bi nase hrvatsko jer je ipak prirodnije i s time zdravije nego sve ostalo!

Ali cekajte kad za nekoliko godina Hrvatska stvarno ude u EU!
Onda nas u domovini isto sranje ocekuje! Pardon!


Bit cemo zeljni rajcice koja ima okus sunca i rajcice...
Ali nazalost ce svugdje biti samo onih bezukusnih nizozemskih rajcica koje su rasle u stakleniku!


Vec sad vidim po Zagrebu uvozne jabuke i slicno!
Bila sam zaprepastena!
N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 15:30   #8
Daj Nina, ne filozofiraj. Njemacka nacionalna kuhinja drugacija je od nase i nekima to pase, nekima ne i to je bit teme.. Vecina skvadre kuha doma.

Btw, vecina Hrvata nema svoju "bascu" nego kupuje proizvode na placu, jednako ko i Njemci.
A jos manje da Hrvati imaju tooooliko zemlje da si zasade sve sto zele.

Hvala na prosvijetljenju!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 15:49   #9
Quote:
Billi kaže:
Daj Nina, ne filozofiraj. Njemacka nacionalna kuhinja drugacija je od nase i nekima to pase, nekima ne i to je bit teme.. Vecina skvadre kuha doma.

Btw, vecina Hrvata nema svoju "bascu" nego kupuje proizvode na placu, jednako ko i Njemci.
A jos manje da Hrvati imaju tooooliko zemlje da si zasade sve sto zele.

Hvala na prosvijetljenju!


Pa manje vise po Dalmaciji, Lici a da ne govorim o Zagorju i Slavoniji imaju ljudi zemlje gdje uzgajaju povrce. A reci mi gdje to Njemci mogu nesto zasaditi? Na autocesti mozda ili na betonu po gradovima? Dakle, normalno je ako kuhas neko jelo sa svjezim povrcem iz vrta da bolje prija nego sa povrcem koje je uvozno, danima se vozilo zaledeno u skrinjama i vozilo se 3 dana i zatim jos stoji u hladnjaku nekih supermarketa...

A naravno da mi u Hrvatskoj imamo mediteranski nacin kuhanja poput Talijana sa mnogo ribe i sa pastom...

Njemci nisu na jugu pa imaju i sasvim drugi nacin ishrane sa mnogo krompira jer njega ovdje ima najvise!
N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 16:04   #10
Quote:
N-i-N-a kaže:
A reci mi gdje to Njemci mogu nesto zasaditi? Na autocesti mozda ili na betonu po gradovima?
Ti se zaje... jelda?
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 16:11   #11
Naravno ima Njemacka zemlje i moze se zasaditi mnogo toga, ali vecina ljudi zivi u takozvanim "Ballungsräume" u stambenim zgradama bez vrta! A kod nas skoro pa svaka kuca ima malo zemlje okolo gdje puno ljudi zasadi sebi ono naj potrebnije.
Rajcicu ili slicno! A gdje su ti takozvani "Ballungsräume" u Hrvatskoj? Zagreb, Split, Rijeka i Osijek! Ovi drugi svi zive u prirodi!

Ustvari nije to ni pitanje!

Pocetni topic je bio kako u Njemackoj nista ne prija!

To je

a) radi toga sto je hrana nekavlitetna jer je uvozna i pod staklenikom uzgajana a stoka se hrani umjetnom hranom.

b) se nemogu hrvatska i njemacka kuhinja usporedivati jer hrvatske kuhinje u biti i ne postoji, podjeljena je na dva djela.
Ona u primorju i tamo obicni mediterani nacin ishrane!
I onaj u kontinentalnom podrucju Hrvatske koja se vec vise moze usporediti sa NJemackom!
N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 16:16   #12
Ja bogme ne znam kad si ti zadnji put bila u Hr ( Varazdin, Osijek, Dubrovnik, Zadar, Pula, Gospic...)
A razlog da mu u Njemackoj hrana ne prija je vjerojatno taj sto se namjerio na krivi restoran ili pojeo nesto s nogu u nekog prcvarnici ili jednostavno nije navikao na takvu hranu ( meni je osobno grcka kuhinja fuuj, ne volim onaj zacin koji svuda guraju)
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 16:20   #13
Quote:
N-i-N-a kaže:
A gdje su ti takozvani "Ballungsräume" u Hrvatskoj? Zagreb, Split, Rijeka i Osijek! Ovi drugi svi zive u prirodi!
Ma daj molim te, pa mi lichkoga krumpira stoljecima nismo vidjeli...

Daj malo realnije!
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 16:26   #14
Quote:
magic kaže:
Ma daj molim te, pa mi lichkoga krumpira stoljecima nismo vidjeli...

Daj malo realnije!


E PA KAD STE VI SVI TAKO PAMETNI ONDA DAJTE ODGOVOR ZASTO NISTA NEMA UKUSA!!!
N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 16:28   #15
Izmedju ostaloga zato shto u nashoj glavi pamtimo neke druge okuse
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 16:55   #16
Nina, pa u Hr preko pola stanovnistva zivi u gradovima!!!!!!! I oni kaj zive na seli zasade malo od svacega, ali nedovoljno da se prehrane. Oni koji imaju zemlju sade za prodaju.
Wake up!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 17:01   #17
Quote:
Opet se mora reci, da u Njemackoj sigurno postoji hrana visoke kvalitete, ali nju se mora i "masno" platiti...
Tocno.

Ima i ovdje domace hrane ( kaj mislis da ovdje nema seljaka ) i ja sam jednome stalna musterija.

Quote:
Dibbelabbes



Quote:
Pa manje vise po Dalmaciji, Lici a da ne govorim o Zagorju i Slavoniji imaju ljudi zemlje gdje uzgajaju povrce. A reci mi gdje to Njemci mogu nesto zasaditi? Na autocesti mozda ili na betonu po gradovima?
Nina oprosti ali pises bezveze.
Da li je tebi poznata njemacka geografija, lokacija njemackih brojnih vinograda

Quote:
Dakle, normalno je ako kuhas neko jelo sa svjezim povrcem iz vrta da bolje prija nego sa povrcem koje je uvozno,
zavisi KAKO kuhas, ima onih koji su u stanju i najvrednije namirnice upropastiti
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 17:06   #18
DA WINONA, jako mi je jasno!
Radim gdje oko mene ima mnogo vinove loze i zivim u Rheinland Pfalzu!
N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 17:07   #19
Quote:
magic kaže:
Izmedju ostaloga zato shto u nashoj glavi pamtimo neke druge okuse
Istina.

Nina daj reci u kojim si to tocno restoranima bila gdje je hrana bila bezukusna. Bas u svim ? ( tu se ne ubraja fast food ponuda )

Ne vjerujem.

Koliko te njemackih obitelji ugostilo ( a da im zene znaju kuhati sto nije tako cest slucaj )

Ovi Njemci s kojima sam u kontaktu jedu puno kinesku i talijansku hranu, krumpir tu i tamo.

Kilu mesa kod seljaka i u Aldiju neces platiti isto ( prvo oko 20 € drugo oko 3.5 € ) ali shodno tome nece ni imati isti okus.
( tako mi ni u Zagrebu snicla od omiljenog mesara nije bila jednako ukusna kao sivkasta masa kupljena u lokalnoj Dioni )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 17:08   #20
Quote:
N-i-N-a kaže:
DA WINONA, jako mi je jasno!
Radim gdje oko mene ima mnogo vinove loze i zivim u Rheinland Pfalzu!
zasto se deres ?

Jos uvijek ti mogu preporuciti restorane, prijatelje nazalost ne
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.