Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 21:45   #61
aha...ma bas je smisno...inace to dosta pasa radi...al kad vidin svog njufa kako nosi povodnik i jos rep u zraku i mase...jao za umrit od smijeha
la la is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:11   #62
Quote:
morana4 kaže: Pogledaj post
Ima li ga tko doma da podijelim iskustvo...
Ja imam jednog divnog crnog trogodišnjeg njufića.
Odlučili smo se za ovu pasminu prije svega zbog predivnog karaktera, ali i zbog izgleda. Najljepši psi na svijetu.

Htjeli smo psa koji će funkcionirati i kao pas ljubimac i kao čuvar. Doduše, njufi nikad neće (karakterom) biti čuvar poput njemačkog ovčara, ali imponira svojom pojavom pa donekle kompenzira nedostatak agresivnosti. Iako...bez obzira što njufi nije oštar čuvar on je i te kako dobar zaštitnik.

Informacija koja je definitivno 'presudila' u našem izboru je ta da njufići u nekim zemljama doslovce služe kao dadilje. Naime, negdje sam pročitala da se (naročito ženke) dresiraju za čuvanje male djece. Kako, gdje - ne znam, al' mi je bilo beskrajno simpatično. Imamo dvoje klinaca, a naš medo je prema njima toliko nježan i divan da i neki naši susjedi neskloni psima polako otapaju.

Vjerojatno znaš da su poznati kao psi spasitelji utopljenika te naročito kao radni psi. U Kanadi su, koliko znam, služili prije svega kao ribarski psi koji su pomagali vuči teške mreže iz vode.

Koriste ih i u terapetske svrhe na jednak način kao što se koriste dupini ili konji. Netko je jednom davno rekao da njufi ima dušu delfina, hrabrost medvjeda i razum čovjeka. Ne znam je li baš tako, ali mene se kupili zauvijek.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 13:31   #63
Da da istina je sve...ja sam se 2 mjeseca odlucivala za psa i na kraju idemo ju samo pogledat i naravno odmah sam je uzela, ljubav se rodila odmah....nije dugo trebalo ni roditeljima, prijateljima i susjedima da im se uvuce pod kozu...na pocetku mi je mama malo frkala nosom jer nasa gospodicna lezi na kaucu ali sad joj se smije jer kad ju pogleda onim okicama, ne mozes joj nista....

posalji sliku ako imas....
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 13:43   #64
Quote:
morana4 kaže: Pogledaj post
Da da istina je sve...ja sam se 2 mjeseca odlucivala za psa i na kraju idemo ju samo pogledat i naravno odmah sam je uzela, ljubav se rodila odmah....nije dugo trebalo ni roditeljima, prijateljima i susjedima da im se uvuce pod kozu...na pocetku mi je mama malo frkala nosom jer nasa gospodicna lezi na kaucu ali sad joj se smije jer kad ju pogleda onim okicama, ne mozes joj nista....

posalji sliku ako imas....
Moj nije u kući, u dvorištu je. Skupa s mačkama.
Najbolja fora mi je kad mačku stjera uz kut, čovjek bi pomislio da će je napast kako se zaleti, a on je obliže od glave do pete.

Doduše, neki put zna glumit gazdu.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 18:23   #65
Uf, mi imamo losa iskustva s mackom, jedna zloca ju je zgrebala pa je zavrsila na operaciji sivali su joj kapak...ali nasoj madam od nikakvog znacenja, vec je zaboravila, obozava macke i hoce se igrat s njima, ali ja nedam ja jos nisam zaboravila....hihi...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:43   #66
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:52   #67
fischer, jako mi je žao zbog tvog gubitka. Budi zahvalna što si bila blagoslovljena provest u Barijevom društvu toliko lijepih godina.
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 18:42   #68
fischer, ovo sto sam upravo vidjela totalno me potreslo sada, zao mi je jako zbog Baria, Lea i ja cemo zapalit svijecicu sada za njega, drz se...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 18:56   #69
Hvala vam,desilo se tako iznenada...........,nema utjehe samo tuga i bol........
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 20:42   #70
Morana,dirnula si mi dušu i srce.....najljepša ti hvala.....
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 21:01   #71
Za najljepseg decka Baria...


http://img441.imageshack.us/img441/124/zabariahi1.jpg
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 05:01   #72
Moje saucesce

Uvijek je tako tuzno i prazno kad nas ostavi, i kad ocekujemo da ce se pojaviti i zalajati i pogledati nas onim okecama...
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 05:05   #73
Quote:
morana4 kaže: Pogledaj post
a slatka je, slicna nasoj vjestici.....sta kaze veterinar ko bi mogao biti susjed...
a ne zna se, al nije bitno, ispala je lijepa i pametna
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 13:36   #74
BARI

fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 00:55   #75
Adio Bari

Samo gledam, i ... nemogu nista napisati...nista pametno, a suze mi na ocima.
a uopce te ne poznam...
zao mi je, mora da ti je grozno
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 09:04   #76
Toliko mi fali taj njegov dragi pogled,te dobroćudne okice pune nježnosti.......joj... tako je teško,plačem i sama pomisao na njega toliko boli......vrijeme,nadam se da ću naći utjehu,kažu da vrijeme lječi......ali ipak...........

fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 12:57   #77
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 19:06   #78
place se i meni kad gledam i citam ovo...pogledam svog psa, stegne me nesto u zelucu i ne, ne zelim uopce razmisljati o tome, da joj se nesto dogodi....uf....ne mogu uopce zamislit sto prozivljavas trenutno...
fischer, napisala si da se dogodilo iznenada, sto se dogodilo sa Bariem, ispricavam se ako je jos prerano za ovakva pitanja, ne moras odgovorit...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 19:09   #79
Prekrasan je...stvarno je...
morana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:26   #80
Quote:
morana4 kaže: Pogledaj post
place se i meni kad gledam i citam ovo...pogledam svog psa, stegne me nesto u zelucu i ne, ne zelim uopce razmisljati o tome, da joj se nesto dogodi....uf....ne mogu uopce zamislit sto prozivljavas trenutno...
fischer, napisala si da se dogodilo iznenada, sto se dogodilo sa Bariem, ispricavam se ako je jos prerano za ovakva pitanja, ne moras odgovorit...
problemi sa srcem i to veliki problemi

dob od 6 ili 7 godina praktički je kritična - inače njufiji ti imaju kratak životni vijek

to sa srcem je kulminiralo 05.04. - praktički agonija - tako da veterinar kaže da on nije bio svjestan okoline i stanja

hvala na rijećima utjehe i veliki pozdrav
fischer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.