Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 12:51   #21
Quote:
marilena kaže: Pogledaj post
i ja sam

doveo me do ivice depresije, a onda se lijepo pokupio i nestao iz mog života

to su sebične svinje koje samo sebe vole
upravo tako!
Alexandra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 01:12   #22
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
bravo bas to govorim po nekim sitnim detaljima skuzis da to nije covjek ni humano biće nego zvijer, iako paze da se ne odaju ali prije ili kasnije to izadje iz njih samo vecina ljudi ne ide za tim ili nisu u stanju to prepoznati ali osobe koje su hiperemotivne itekako to osjete i osječaju nelagodu u drustvu tih ljudi. Jednostavno grozis se kad cujes neke njihove komentare o drugima ili kad uzivaju u tudjoj nevolji ili neuspjehu,tuzi,nesreći,neimastini...
da. moj brat. sve ovo navedeno gore..živim na iglama godinama, ježim se kad mu čujem korake..
ovo gore je točno to..i još i gore..kao da si na bojnom polju, non-stop, jer ZNAŠ da se u njemu nešto gadno kuha, i neznaš što i kada će ti nešto napraviti, ali znaš da hoće..

i nitko ti nemože pomoćii, jer se nitko neželi petljati sa psihopatom..za ostalo nemaš dokaze, dok ne završiš u crnoj kronici..užas.
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 16:55   #23
pa mozes li se kako maknuti od tog brata mislim zivot u strahu nije nikakav zivot ionako ces imati traume od toga, sta prije se oslobodis bit ce ti lakse...npr moja teta zivi tako u strahu godinama bojeći se muza i nema petlje da ga ostavi a bila bi skoz druga zena kad bi ga ostavila...slobodna i bez straha, ali jednostavno previse je strah i tako ce cili zivot provest u strahu??? A ti? Vidi sta je napravila Mirjana Lučić sa 16 godina samo sta je imala love i imala gdje pobjeć od ludog oca, a takvih ludjaka ima koliko hoces.

Zadnje uređivanje dalmacija77 : 01.06.2007. at 21:20.
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:53   #24
nažalost nemam gdje otići..da imam , sigurno nebi ostala.
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 11:09   #25
ma imas uvijek ima izbora samo treba imat petlje...mozes otici negdje i naci nekak posao za prezivljavanje npr u turistickim zonama
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 15:09   #26
Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
nažalost nemam gdje otići..da imam , sigurno nebi ostala.
Ako ti nije preosobno za odgovoriti...kako znas da je psihopat, kakvo je to njegovo ponasanje?

Mozda i ja imam kandidate u svojoj okolini
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 17:13   #27
Ja recimo mogu za sebe reći da sam psihopat i da vješto to prikrivam
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 18:49   #28
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Ja recimo mogu za sebe reći da sam psihopat i da vješto to prikrivam
A po cemu si ti zakljucio da si psihopat? Mislis da se oni hvale s time ili da su svjesni toga?
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 19:08   #29
Pa drugi mi kažu da jesam.... tu i tamo dobijem recimo poriv da izađem van i pobijem recimo 50 ljudi i sebe na kraju. Jel to normalno i ok? Problem je jedino što nemam oružje, no eto tak... zna se desit da puknem ko kokica... mora da sam nakupio silne frustracije kroz život zbog ljudi i toga kako su se odnosili prema meni.... hehehe...
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 19:10   #30
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Pa drugi mi kažu da jesam.... tu i tamo dobijem recimo poriv da izađem van i pobijem recimo 50 ljudi i sebe na kraju. Jel to normalno i ok? Problem je jedino što nemam oružje, no eto tak... zna se desit da puknem ko kokica... mora da sam nakupio silne frustracije kroz život zbog ljudi i toga kako su se odnosili prema meni.... hehehe...
Mislim da se kao psihopat rađas

Ako nije istina, neka me isprave oni koji se bolje kuze u psihologiju.


Dobro da nemas oruzje
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 20:10   #31
psihopate su osobe bez super ega radim ono sto mi radi(ubijam jer mi se ubijam,silujem jer mi se siluje,sodomizujem jer mi se sodomizuje)-mislim da tako oni nekako imaju pogled(ili je sve to nesvesno?)
nisam imao prilike da upoznam psihopate...ali sociopate jesam...
anakinikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 23:25   #32
Quote:
anakinikola kaže: Pogledaj post
psihopate su osobe bez super ega radim ono sto mi radi(ubijam jer mi se ubijam,silujem jer mi se siluje,sodomizujem jer mi se sodomizuje)-mislim da tako oni nekako imaju pogled(ili je sve to nesvesno?)
nisam imao prilike da upoznam psihopate...ali sociopate jesam...
I kako izgleda sociopatnik?
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 01:31   #33
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
I kako izgleda sociopatnik?

Sociopat je naziv za osobu oboljelu od antisocijalnog poremećaja ličnosti. Oni nisu psihički ili fizički bolesni, već imaju kriva moralna i ostala uvjerenja. Nepoznati su im osjećaji krivnje, sućuti, kajanja itd. Ako se otkrije na vrijeme, poremećaj se može ispraviti. Simptomi su okrutnost prema životinjama, piromanija, i mokrenje u krevet dulje nego što je to normalno.

Opis psihopata ili sociopata:

1.napasni i arogantni prema žrtvama, a prema ostalima dragi i ljubazni

2.hladni i proračunati

3.dobri su glumci, za njih ne vrijede zakoni i moralne norme

4.često ih se može uhvatiti u nekim kriminalnim aktivnostima

5.oni koji ih otkriju, odmah postaju njihove žrtve i sva svoja (ne)djela prebacuju na njih

6.ne pokazuju empatiju, sažaljenje i krivnju.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Sociopat
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:08   #34
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
Sociopat je naziv za osobu oboljelu od antisocijalnog poremećaja ličnosti. Oni nisu psihički ili fizički bolesni, već imaju kriva moralna i ostala uvjerenja. Nepoznati su im osjećaji krivnje, sućuti, kajanja itd. Ako se otkrije na vrijeme, poremećaj se može ispraviti. Simptomi su okrutnost prema životinjama, piromanija, i mokrenje u krevet dulje nego što je to normalno.

Opis psihopata ili sociopata:

1.napasni i arogantni prema žrtvama, a prema ostalima dragi i ljubazni

2.hladni i proračunati

3.dobri su glumci, za njih ne vrijede zakoni i moralne norme

4.često ih se može uhvatiti u nekim kriminalnim aktivnostima

5.oni koji ih otkriju, odmah postaju njihove žrtve i sva svoja (ne)djela prebacuju na njih

6.ne pokazuju empatiju, sažaljenje i krivnju.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Sociopat
Pametna draga plavusice, sta bi meni rekla da ti ja kazem da sam sociopata i da nista od navedenog nije tacno.
Sta ako bih ti rekao da mnogo vise volim i postujem zivotinje nego ljude?
Sta ako bih ti naveo dokaze za to?
U zivotinji ne vidim licemerstvo, gramzivost, pohlepu, laz itd, itd.
I sta ako bih ti rekao da je upravo empatija uzrok moje sociopatije?
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:38   #35
Na neki nacin postoje aktivni i pasivni psihopati. Aktivni psihopati su oni koji su svoju psihopatsku strukturu licnosti "stekli" aktivnim cinjenjem i krsenjem nekih temeljnih civilizacijskih normi npr. nekakvi serijski ubojice, Joseph Mengele, Hitler, George Bush. S druge strane imamo ljude koji njihove postupke odobravaju ili su prema njima ambivalentni, npr. odbijaju pomoci nekome u nevolji jer im naprosto nije stalo ili su neopredijeljenog stava prema tudoj nesreci. To su pasivni psihopati, koji se nizom lancanih reakcija mogu pretvoriti u one prve.
Dovoljan je samo "povoljan" splet okolnosti. Psihopati nemaju namjeru rusiti drustvene norme, vec zadovoljavati svoje nagone: (vlast nad drugima, izivljavanje nad drugima, uzivanje u tudoj nevolji i bolovima.) Psihopatu sistem koji funkcionira pruza sigurnost, okvir za djelovanje.
Njima ne odgovara "anarhija". Bescutnost je prva odlika psihopata.
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:54   #36
Klasicni primjer psihopata jest Ted Bundy, americki serijski ubojica, pogubljen 1989. Kao i nekad Joseph Mengele, zadovoljava sve navedene uvjete da bi ga se svrstalo u psihopate.

Da li je Seung-Hui Cho, *masovni* a ne serijski ubojica koji je istina "na mah" ubio vise od trideset ljudi na americkom sveucilistu, psihopat u tom smislu? Ne bi rekao. Seung-Hui Cho je prije primjer "inverznog" sociopata koji se nije uklapao u sistem vrijednosti koji se svakodnevno promice u Americi i koji naprosto mrvi one koji mu "iskacu iz klipova". Kao u poznatom filmu "The Wall" i analogiji stroja za mljevenje ljudskog mesa. Psihopata vodi "impuls", nagon koji se on ne trudi ili ne moze svladati, dok okolina malo ili nikako moze utjecati na njegove nepredvidive buduce poteze, buduci da oni ne ovise o njihovom ponasanju tj. psihopat ne postupa po "uvjerenjima" nego po nagonima (pa makar se oni maskirali kao opredjeljenje za neki stav, sistem ili ideologiju).
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 13:17   #37
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Pametna draga plavusice, sta bi meni rekla da ti ja kazem da sam sociopata i da nista od navedenog nije tacno.
Sta ako bih ti rekao da mnogo vise volim i postujem zivotinje nego ljude?
Sta ako bih ti naveo dokaze za to?
U zivotinji ne vidim licemerstvo, gramzivost, pohlepu, laz itd, itd.
I sta ako bih ti rekao da je upravo empatija uzrok moje sociopatije?
Draga nasa "plavusice", ovo je skinuto s wikipedie, pa ces ova pitanja morati njima postaviti, ok?

A to sto bi ti meni rekao i sto bi tada ja tebi rekla, mene apsolutno ne zanima..kao sto sam rekla, obrati se ovima s wikipedie.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 17:49   #38
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post

Opis psihopata ili sociopata:

1.napasni i arogantni prema žrtvama, a prema ostalima dragi i ljubazni

2.hladni i proračunati

3.dobri su glumci, za njih ne vrijede zakoni i moralne norme

4.često ih se može uhvatiti u nekim kriminalnim aktivnostima

5.oni koji ih otkriju, odmah postaju njihove žrtve i sva svoja (ne)djela prebacuju na njih

6.ne pokazuju empatiju, sažaljenje i krivnju.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Sociopat
7. promijeniće mišljenje u roku od 5 minuta

sad ti kaže jedno, poslije drugo, onda negira da je ono prvo ikad rekao
marilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:16   #39
ima li jos opisa?
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 17:45   #40
evo još opisa, kome se da čitati, prenosim jedan tuđi tekst..
i da, imala iskustvo s takvom osobom, još uvijek imam, nema sumnje da je takva, uključujući i obavljene sručne provjere. imati takvu osobu u svojoj blizini, obitelji/poslu je NEŠTO PRESTRAŠNO. zbog svog nedostatka savjesti, u velikoj su prednosti pred normalnim ljudima, i jako se teško od njih odbraniti. sposobnost laganja, manipulacije i glume je takva da je to riječima neopisivo, sposobni su zdravu osobu pospremiti u ludnicu ili na drugi način upropastiti život..
većina osoba ih teško prepoznaje, skoro nikako.
ma, ja sam skoro za to da se napravi nekakav javni registar takvih osoba, a ako neko naveden tamo tvrdi da nije (kao oklevetao ga neko, šta je isto moguće), nek pristupi ozbiljnom psih.vještačenju i dokaže suprotno

a sad, tekst...
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.