Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2010., 02:34   #2461
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Može odgovor bilo koje islamske škole?

Muslimani se moraju klanjati u smjeru Meke.
Evo, otkriveno je već preko tisuću nesolarnih sustava s planetima. Samo je pitanje vremena kada će se naći živi planeti slični Zemlji.

U kom smjeru se moraju klanjati event. izvanzemaljske civilizacije?
Pa prema zemlji, jer je Kaba na zemlji.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 04:58   #2462
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Može odgovor bilo koje islamske škole? Muslimani se moraju klanjati u smjeru Meke. Evo, otkriveno je već preko tisuću nesolarnih sustava s planetima. Samo je pitanje vremena kada će se naći živi planeti slični Zemlji. U kom smjeru se moraju klanjati event. izvanzemaljske civilizacije?
Mirza je dao dobar odgovor. A ovdje samo da te ispravim, nije "evo otkriveno" da ima mnogo zemalja, već mi muslimani to znamo evo već 1400 godina, jer u Kur'anu piše da je Bog stvorio mnogo zemalja sličnih našima. (65:12). I takvih zemalja možemo već sada pretpostaviti da ih nema "samo tisuće", već mnogo više. A za nas je najbitnija ova na kojoj smo. Pozdrav

Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Pa prema zemlji, jer je Kaba na zemlji.
Bolji je mirzin odgovor par postova iznad. Raiden, sve ovisi o tomu što Allah kaže. Ako su i oni usmjereni na Kabu, onda Kaba. Ali ako je njima data njihova kibla, onda se okreću ka kobli koja je njima određena. selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 05:50   #2463
Shady, zadnja objava je Kur'an, a on je Allahov govor, tako da nema više Allahovog obraćanja kroz objave, tako da ni nepostojeći svemirci nebi mogli dobiti neki odgovor. Resulullah je Poslanik svim svjetovima, a ne samo ljudima na Zemlji. Malo si mi počeo pretjerivati.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 06:35   #2464
Ok, dragi allahu.

Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 14:16   #2465
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Shady, zadnja objava je Kur'an, a on je Allahov govor, tako da nema više Allahovog obraćanja kroz objave, tako da ni nepostojeći svemirci nebi mogli dobiti neki odgovor. Resulullah je Poslanik svim svjetovima, a ne samo ljudima na Zemlji. Malo si mi počeo pretjerivati.
Pa možda su ga dobili prije ili za vrijeme Kur'ana?
Kakogod sigurno im kibla ne bi bila prema Zemlji.
Šta nisi gledo ridikove kronike, tamo imaju drugu Kjabu na drugom planetu.
Svašta.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 16:28   #2466
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Mirza je dao dobar odgovor. A ovdje samo da te ispravim, nije "evo otkriveno" da ima mnogo zemalja, već mi muslimani to znamo evo već 1400 godina, jer u Kur'anu piše da je Bog stvorio mnogo zemalja sličnih našima. (65:12). I takvih zemalja možemo već sada pretpostaviti da ih nema "samo tisuće", već mnogo više. A za nas je najbitnija ova na kojoj smo. Pozdrav


Bolji je mirzin odgovor par postova iznad. Raiden, sve ovisi o tomu što Allah kaže. Ako su i oni usmjereni na Kabu, onda Kaba. Ali ako je njima data njihova kibla, onda se okreću ka kobli koja je njima određena. selam
Da Šady upravu si sto se tice broja planeta Covjeku se omakne nekad

Civilizacije koje se nalaze na nekim planetama izvan nase galaksije ne znaju u kom je pravcu Zemlja, prema tome ne mogu se ni Zemlji okrenuti. Ili bi se morali okretati nekako "uzbrdo" prema nebu.

Allah dž. š. kaže: "Fe ejne ma tuvellu" Pa gdje god da se okrenete...

Dakle Ako nemaju uputu gdje ce se okrenuti okrenuce se prema svome vlastitom nahodjenju.
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 12:54   #2467
Postoje li kod muslimana ženski redovi i nešto slično samostanima (muškim i ženskim) katolika?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:30   #2468
Postoji samo muska islamska srednja skola (muska medresa) i zenska islamska srednja skola (zenska medresa).
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 12:06   #2469
Quote:
Sojo kaže: Pogledaj post
"Mi smo Mojsiju Knjigu dali i poslije Njega smo jednog za drugim Poslanike slali"

Tako govori Muhamed a.s. u Kuranu. Iz toga iščitavavam da je prije Muhameda a.s. i Kurana bilo više od jednog Poslanika.

U kojim djelovima Kurana piše da poslije Muhameda a.s. više neće biti drugih Proroka?

Da li to piše u jasnim ili manje jasnim ajetima?

Što su to Bahai fazoni?
hahaha...ovo je govor Allaha dz.s....a ne Muhammeda a.s.....

cudi me da ovo niste primjetili...

Zadnje uređivanje amko94 : 07.09.2010. at 12:11.
amko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 01:17   #2470
hajde neka neko odgovori zašto islam zabranjuje alkohol i u skroz malim količinama _

Nemojte sad pisati " po meni " ... " ja mislim ".... Ako neko zaista može stručno da objasni neka napiše.


__________________
Licenced tagut hater
114DiraR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 02:44   #2471
Quote:
114DiraR kaže: Pogledaj post
hajde neka neko odgovori zašto islam zabranjuje alkohol i u skroz malim količinama _

Nemojte sad pisati " po meni " ... " ja mislim ".... Ako neko zaista može stručno da objasni neka napiše.


"Ono sto opija u velikim kolicinama, zabranjeno je i u malim"- hadis Poslanika a.s.
Tarik_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 03:09   #2472
“O vjernici, zaista su vino, hazardne igre, kipovi i strelice prljava sejtanska rabota, zato ih se klonite kako bi ste uspjeli”

"Zato ih se klonite", a ne "Zato ih se klonite ako su u velikim kolicinama".

Da li je ovo pitanje provokativnog karaktera?
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 08:21   #2473
Bajram Serif Mubarek Olsun )
__________________
I am a dreamer and when I wake,
You can't break my spirit - it's my dreams you take.
I am a dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 09:59   #2474
Allah razi olsun, hvala na cestitkama.
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:54   #2475
Cestitam bajram svim muslimanima
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:23   #2476
Svim Muslimanima od srca zelim sretne Bajramske praznike! Bajram Šerif mubarek olsun! I imam jedno pitanje imam dobrog prijatelja iz Turske kako mu cestitati Bajram ali na Turskom*?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:25   #2477
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Svim Muslimanima od srca zelim sretne Bajramske praznike! Bajram Šerif mubarek olsun! I imam jedno pitanje imam dobrog prijatelja iz Turske kako mu cestitati Bajram ali na Turskom*?
Bajram serif mubaerk olsun
medznuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:32   #2478
Quote:
medznuna kaže: Pogledaj post
Bajram serif mubaerk olsun
sigurno da ne ispadnem blesav
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:35   #2479
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
sigurno da ne ispadnem blesav
jest ba samo ako ćeš jezikom čestitati ono olsun se izgovara osun... l je gotovo neprimjetno
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:41   #2480
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
jest ba samo ako ćeš jezikom čestitati ono olsun se izgovara osun... l je gotovo neprimjetno
ok onda BTW tocno onak se i pise jel? xD
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.