Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2014., 15:50   #81
Evo da malo dignem ovu temu, iako nemam dvojbe trebam li kupiti ili ne novu turbinu.

Turbina mi zviždi zadnjih jedno 40 tisuća kilometara. Ne znam jel ju treba pročistiti ili reparirati, pa me zanima može li tu dijagnostiku obaviti svaki mehaničar, može li svaki mehaničar pročistiti turbinu i kakva je danas situacija s Pinjušićem i Kirschnerom, jer vidim da nijedan ni drugi ne dobivaju baš previše preporuka. Također, na njuskalu se reklamira firma Žgajner iz Slovenije (Rogaška Slatina), ima li netko s njima iskustva?
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 16:01   #82
Pitanje ti je na mjestu, jer i mene zanima. Ma meni fućka već 80k km, ali htjeo bi ju pregledat i očistit jer ima 150k km.
Sad pitanje da li dirati ili ne. Jer većina kaže "If it ain't broke, don't fix it." Samo tako nebi nikad ni mijenjali ulje u getribi, etc.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 18:11   #83
Pa turbina i treba "fuckat"
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 18:15   #84
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Evo da malo dignem ovu temu, iako nemam dvojbe trebam li kupiti ili ne novu turbinu.

Turbina mi zviždi zadnjih jedno 40 tisuća kilometara. Ne znam jel ju treba pročistiti ili reparirati, pa me zanima može li tu dijagnostiku obaviti svaki mehaničar, može li svaki mehaničar pročistiti turbinu i kakva je danas situacija s Pinjušićem i Kirschnerom, jer vidim da nijedan ni drugi ne dobivaju baš previše preporuka. Također, na njuskalu se reklamira firma Žgajner iz Slovenije (Rogaška Slatina), ima li netko s njima iskustva?
Što se tiče dijagnostike, skine se usis i pogleda da li osovinica ima lufta u bilo kojem smjeru... ako ima, ne gine ti reparatura - kad tad. To je ova bazična dijagnostika.

Zadnje uređivanje frANZi50 : 08.02.2014. at 18:24.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 18:29   #85
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
Pa turbina i treba "fuckat"
Treba, samo isto tako trebaš znati razliku kada je zvuk normalan a kada ne.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 18:35   #86
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Što se tiče dijagnostike, skine se usis i pogleda da li osovinica ima lufta u bilo kojem smjeru... ako ima, ne gine ti reparatura - kad tad. To je ova bazična dijagnostika.
Sad ovisi koja je ta granica lufta, kao i fućkanja.
Ne znam koja se to ne mrda ni mikrometar.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 19:04   #87
Bome na jednom 1.5dci koji sam nedavno vozio je isto ljepo fuckala, taman kadbi se auto zagrijao..najvise se culo kad bi se pustio gas na iznad 2000okretaja, bar se tak sjecam..al auto je inace super isao sve bilo dobro..
moje iskustvo s reparaturom - nisam ja reparirao jel al na bivsem opelu - turbina se sasula u voznji, nista slepa doma, reparatura(poceo ic dim odnekud iz motora, ko zna kaj je i drugo otislo neznam tocno iskreno), reparacija turbine, nakon cca 4 godina i cca 30 000km otisla opet ta reparirama turbina..ovaj put nije tak naprasno nego je jednostavno prestala raditi/dimio auto..na kraju se zavcikala skroz,nije mrdala nikud.

Pouka : pazite di reparirate, samo to.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 19:11   #88
Da, a sad ti znaj gdje.
O svima se da pročitat svašta.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 19:47   #89
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Što se tiče dijagnostike, skine se usis i pogleda da li osovinica ima lufta u bilo kojem smjeru... ako ima, ne gine ti reparatura - kad tad. To je ova bazična dijagnostika.
Nova ili reparirana turbina radijalnog lufta(kad otvoriš usis lijevo-desno) mora imati(zagrijavanje) a aksijalnog niti malo. Meni je "fučkala" prije reparacije ali malo dubljim zvukom i čula se samo na hladno, fučka i nova ali oktavu-dvije više i stalno.
Stara: Komadići su letjeli.

Reparirana turbina je nova turbina ali treba je i dalje paziti(kao i novu) najvažnije ne stiskati gas preko 2-3000 okretaja dok se auto ne ugrije i ulje ne razrijedi da osovina ne mijenja boje. Onaj tko reparira po boji osovine točno zna kako se odnosilo prema turbini. Ne možeš reči "bio sam nježan" ako osovina izgleda drugačije.
A nova turbina...je za bogate.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 20:05   #90
Lijepo si uslikao i objasnio,dobro je bila dobila lufta,blokada je bila pitanje dana kako mi se čini Samo,ja sam mišljenja da turbinu više zakolje gašenje prilikom recimo tankanja na autoputu,kad dereš 150 i više,i onda smotaš na benzinsku,ugasiš i natankaš Tu osovina i promijeni boju jer se ne ohladi dovoljno (osovina usljed termalnog tretmana mijenja boju),a i ulje od topline počne degradirat i stvaraju se naslage istog,koje onda sprečavaju normalan protok,podmazivanje i hlađenje naravno. Pa nakon nekog vremena turbina prdne. Normalno,i na hladno je nije zdravo baš odmah priklat da se zavrti na maks okretaje. Uglavnom,računam da je sve preko 150 000 koje turbina odvrti bez problema dobro,onda par stoja eurića,reparacija,i pleti dalje
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 22:09   #91
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Treba, samo isto tako trebaš znati razliku kada je zvuk normalan a kada ne.
Pa ak mu je otisla turbina na -80tkm neg ga zapelja u zid
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 09:45   #92
Quote:
Šargija kaže: Pogledaj post
Lijepo si uslikao i objasnio,dobro je bila dobila lufta,blokada je bila pitanje dana kako mi se čini Samo,ja sam mišljenja da turbinu više zakolje gašenje prilikom recimo tankanja na autoputu,kad dereš 150 i više,i onda smotaš na benzinsku,ugasiš i natankaš :ne zna: Tu osovina i promijeni boju jer se ne ohladi dovoljno (osovina usljed termalnog tretmana mijenja boju),a i ulje od topline počne degradirat i stvaraju se naslage istog,koje onda sprečavaju normalan protok,podmazivanje i hlađenje naravno. Pa nakon nekog vremena turbina prdne. Normalno,i na hladno je nije zdravo baš odmah priklat da se zavrti na maks okretaje. Uglavnom,računam da je sve preko 150 000 koje turbina odvrti bez problema dobro,onda par stoja eurića,reparacija,i pleti dalje
slažem se s ovim. prošlo auto prodano sa 220000 km(drugi vlasnik)orginalna turbina, sadašnje auto 183000 km orginalna turbina.
4-5 puta se dogodila situacija da su ljudi bježali sa benzinske na autoputu jer imam običaj ne gasit auto dok tankam i onda vikanje radnika jesam li normalan da ću dignut benzinsku u zrak, ali nikako objasnit trgovcu da će ga prije pogodit meteor nego da će dizel eksplodirat
nkdbk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 13:40   #93
Evo sad zvao "Purića" za pregled, i kaže da se ne može ništa bez skidanja što mi je jasno. A na upit za provjeru tlaka punjenja i ostalih stvari kaže da ako je to problem auto bi se bunio sad, očito da to ne rade, bar ne na 1.9cdti. Uglavnom kontaktirat će me sa svim mogućim solucijama eventualnog popravka, samo skidanje i pregled na ovom motoru je 1200kn. Sličnu cifru sam dobio i od Pavičića koji očito vozi auto njemu na pregled.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 08:13   #94
Turbina na kraju skinuta i odnesena Puriću. JTD/CDTI, model Garrett GT1749v. Uzrok fućkanja je savinuta i uvrnuta ispušna grana pri kraju. Bio je i puknut jedan krajnji bolcn, što sam vidio tek kod skidanja. Servis s čišćenjem, izmjenom svih brtvi, novim ležajem, poliranjem osovine i balansiranjem 1400kn. Ležaj je bio u dobraom stanju, ali pošto dolazi u setu brtvi sve je zamijenjeno.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 00:37   #95
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Turbina na kraju skinuta i odnesena Puriću. JTD/CDTI, model Garrett GT1749v. Uzrok fućkanja je savinuta i uvrnuta ispušna grana pri kraju. Bio je i puknut jedan krajnji bolcn, što sam vidio tek kod skidanja. Servis s čišćenjem, izmjenom svih brtvi, novim ležajem, poliranjem osovine i balansiranjem 1400kn. Ležaj je bio u dobraom stanju, ali pošto dolazi u setu brtvi sve je zamijenjeno.
Ali na kraju nisi odgovorio jel fućka i dalje ili se prišutila? I ovo je cijena sa skidanjem u kompletu ili je skidanje plaćeno odvojeno tih 1200 kn? I čišćenje je pjeskarenje pretpostavljam? I da,koliko vremenski traje taj pothvat,ja se mislim dal da je dam na pregled i da usput i obavim te dihtunge i ležaje... Mada meni to fućkanje i ne smeta dok ne počne dudlanje (ulja )
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 18:03   #96
Ne fućka više na hladno! Da komplet sve, izgleda kao nova bez trunke hrđe. Ispušna grana je bila savinuta, i to je uzrok jakog fučkanja na hladno.
Kao što sam napisao turbina je odnesena puriću, nije cijeli auto. Skidana je i stavljana doma u garaži skup s ostatkom posla.

__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 02:10   #97
Jako lijepo izgleda glava, ko nova ... ko je to radio?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 07:25   #98
Čukman
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 18:17   #99
Pozdrav,
imam KIU 2500 dizel, turbina je pri kraju i slini ulje u usisnu granu. Zanima me imate li iskustva s nekim servisom koji radi komplenu uslugu (demontaža, reparatura, montaža)? Čitao sam za Cepelin, pa imaju jakooo negativne komentare po forumima.
U Sesvetama sam, pa ako ima netko kvalitetan na području Zagreba
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 05:09   #100
Ja sam uzeo turbinu kod Purica. Nemam nikakvih zamjerki.
Montirao ju je moj mehanicar, ali moze se kod njih dogovoriti da oni sve odrade
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.