Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 21:45   #201
Punjene gljive!!

eto ja jako volim sampinjone i gledala sam da ih se lijepo moze i puniti..pa bi molila neki recept nesto jednostavno
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:12   #202
evo
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
punjeni šampinjoni
kupiti velike
- popržiti sitno sjeckan luk, dodati sitno sjeckane stapke šampinjona i popržiti da voda ishlapi, umiješati sitno sjeckan češnjak i peršunov list, malo popapriti, dodati sitno zdrobljenu fetu i koju žlicu vrhnja
u podmazanu vatrostalnu posudu staviti klobuke tako da je rupa gore, napuniti i po vrhu posuti ribanog sira
ovlaš pokriti alu folijom i gurnut u rol, nakon 20 min skinuti foliju i ostaviti da se zapeče
- popržiti sitno sjeckan luk, dodati sitno sjeckane stapke šampinjona i popržiti da voda ishlapi, umiješati sitno sjeckan češnjak i peršunov list, malo popapriti, dodati sjeckanu šunku ili ostatke pčenja i malo prezli
u podmazanu vatrostalnu posudu staviti klobuke tako da je rupa gore, napuniti i po vrhu posuti sa stino kosanim špekom
ovlaš pokriti alu folijom i gurnut u rol, nakon 20 min skinuti foliju i ostaviti da se zapeče
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:23   #203
aha znaci prekrijem folijom i stavim u rernu?
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:24   #204
da, da ti se ne prepeku i sasuše
poslije otkriješ da dobiju boju
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:37   #205
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:40   #206
e da
ono gore "ovlaš" znači da ih samo lagano prekriješ
nemoj zadihtavat, foliju zavrtat za stranice posude
gljive puštaju dosta vode, pa bi ti se to moglo kuhati i plivati
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:43   #207
a cekaj to mogu staviti i u tepsiju ne mora biti posuda
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:47   #208
tepsiju, protvu, zdjelu, rajnglu,....
u kaj god oćeš
samo da se može u njoj peć i da nema plastične/bakelitne ručke
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:49   #209
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 13:48   #210
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
eto ja jako volim sampinjone i gledala sam da ih se lijepo moze i puniti..pa bi molila neki recept nesto jednostavno
Mislim da bi mogla naću dobrih recapata za punjene šampinjone na stranicama RTL televizije!!!
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 17:04   #211
gljive



danas sam bio brati vrganje, ali našao sam samo lisičarke
ja ne volim gljive kvariti s jajima i obično ih samo skuham u kipućoj vodi i onda ih napravim na salatu
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 18:49   #212
skuhaj ih u slanoj vodi do pola, onda ih umoci u pivsko tjesto (jaja, brasno, sol, papar, i pivo) i pohuj. bude mljac!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 19:23   #213
meni su lisičarke najdraže gljive....sinoć sam ih baš pravila ovako...
prodinstati jedan veći luk i na to dodati izrezane lisičarke (u biti ja ih ne režem već kidam prstima, jer se listaju i nikako ih ne perem već dobro očistim nožićem)...dinstati uz dodatak soli i jedne podravkine kocke s gljivama...pred kraj (nakon 20ak minuta) dodati malo griza koji ih fino zgusne...po potrebi još začiniti (sol, papar), dodati puno nasjeckanog peršina i sok od limuna (otprilike od četvrt limuna)...
nikit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:33   #214
dal mi neko može točno objasniti kako se najpravilnije očiste šampinjoni,kupio sam u metrou,izgledaju jako prljavo,jučer sam ih pekao na tavi ali nisu mi bili fini,i unutra je bilo onog crnog...?pekao sam ih samo na maslinovom ulju,može neko nabacit i sliku,da ne bi pojeo nešto što ne bi smio...thx! može usput i neki jednostavni recept,imam još kilu za potrošit...
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:51   #215
Ja sve gljive prem pod mlazom vode i obrisem ih papirnatim ubrusima. Znam da ih neki ljudi samo prebrisu ali ja to nikad ne bih mogla.

Doduse ja sampinjone ne volim, pa ne znam konkretno nista o njima, ali ako peres shitake ili porcine, portobello ili crimine neces imati problema.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 21:07   #216
recepti
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 21:16   #217
kiksy digao si godinu dana stari topi iako na prvoj strani gastronomije imash istoimeni topic

ajmo malo pripaziti na takve stvarcice, okej drustvo?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:39   #218
Quote:
nikit@ kaže: Pogledaj post
meni su lisičarke najdraže gljive....sinoć sam ih baš pravila ovako...
prodinstati jedan veći luk i na to dodati izrezane lisičarke (u biti ja ih ne režem već kidam prstima, jer se listaju i nikako ih ne perem već dobro očistim nožićem)...dinstati uz dodatak soli i jedne podravkine kocke s gljivama...pred kraj (nakon 20ak minuta) dodati malo griza koji ih fino zgusne...po potrebi još začiniti (sol, papar), dodati puno nasjeckanog peršina i sok od limuna (otprilike od četvrt limuna)...
mene je moja baka učila da su gljive najbolje ako se bace na što toplije ulje i ne dinstaju puno nego peku
kada staviš vode, izgube aromu
isto tako mislim da gljive puno gube, ako ih pripremaš s lukom i vegetom
Onda dobiju miris po vegeti, a ne po gljivama
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:19   #219
radila juče i jaaaako je dobro, jeftino i začas gotovo, dakle

pita od gljiva

40 dkg šampinjona
1 luk-sitno isjeckan
svežnjić peršina-sitno isjeckanog
10 žlica brašna i 1 prašak za pecivo
1 obični jogurt
vegeta, sol, papar, mljevena slatka paprika,biber

gljive isjeckati, luk dinstati na vrućem ulju dok ne postane staklast, dodati ljive i dinstati (ne dodavati vodu dovoljna je tekučina koju puste gljive), dodati pod kraj vegetu, mljevenu papriku i biber-sve po ukusu.
Posebno umutiti jogurt, brašno prije pomiješano sa praškom za pecivo, dodati sjeckani peršin, u dobivenu masu dodati prohlađene gljive, sjediniti.
Manju/srednju tepsiju namazati maslacem i pobrašniti, uliti smjesu i peći na oko 180 stupnjeva oko 40 minuta.Može se jesti toplo ali i hladno kao ručak uz neku juhicu i salatu ali i hladno je vrlo ukusno.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:58   #220
morati ću isprobati tu pitu od gljiva, kao i nikitin recept s lisičarkama
emili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.