Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2007., 09:45   #181
I moja sarplaninka je krsila govede kosti koje su btw. tvrde od konjskih jednim jedinim ugrizom pa i dalje ne tvrdim kako ima najjaci zagriz. Iskreno, vec mi se riga od macjo-man tipova koji uzdizu pitove u nebesa. Pas ko svi drugi, tebi je mozda najdrazi, nekom drugom nije.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 12:55   #182
Ne znam jacinu rottovih ugiza, a i ne bi ju htjela znati...

Moja je totalna dobrica...ali evo, npr. jucer...secem ju i stize "THE DEDA"... starac sa siltericom na glavi, ruksakom na ledjima i uvijek nosi nekakvu torbetinu sa sobom...

Ova moja kad ga vidi iz dvorista POLUDI !!
Ne znam sta joj je...
...prolazi pored nas...ja se drzim za ogradu, drzim nju izmedju nogu cvrsto, drzim ju za ogrlicu, a ova LUDA !!
Ne znam sta joj je kad vidi tog dedu...sta je najbolje, kad ga je vidjela izdaleka, zarezila je i odjednom vucjak, retriver jedan i retriver drugi iz susjednih dvorista POLUDE !!

Rezu, laju, skacu !!

Ne znam sta je, ali bi voljela znati sta je u tom covjeku da ga psi TOL'KO mrze...

uglavnom, nadam se da ni on nece osjetiti ugriz rotvajlera, ali ako bas bude... reci cu mu da dodje na forum...

hihih, uopce nije smjesno, al' kaj me briga...
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 13:19   #183
!!!!!

Quote:
Rocky de Car kaže: Pogledaj post
Opće nisam mislio na borbe, ali neću ni raspravljat s nekim tko nije upućen.
I na snazi ugriza kod svih životinja pa tako i kod pas ne gleda se trganje nego stisak za sve vrijedi isto, ja ti kažem da pti bull sigurno može slomit kokosov orah samo da ima tako velika usta. ja svojem dajem ponekad konjske kosti to baš i nije mala kost i to slomi jednim stiskom.
Care zbilja si car u izmišljanju.Smiješno tvrdiš da pit ima najjači ugriz od svih pasa po tome vidim da nemaš pojma ili uopće nemaš pita...
Imao sam pita i to je fantastičan pas ali da ima snažniji stisak od neke veće pasmine kao što su dogo argentino( kojeg imam sada),američki buldog, bordoška doga i sl. je glupost.
Kod tih pasmina vrlo je mala razlika u jačini ugriza a uostalom je nemjerljiva a i u krajnjoj liniji i nevažna.
Gledajući relativnu jačinu stiska (snagu stiska u odnosu na tjelesnu masu) pit bull možda je u vrhu ali apsolutnu jačinu stiska ne može nikako imati najveću.
P.S.
A i tvrdnje o lomljenju goveđih i konjskih kostiju jednim ugrizom stoje ako se jedino misli na neke sitnije kosti....
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 20:13   #184
u principu snaga ugriza nije previse vazna,nego srce.dakle rasprava o tome ko ima jaci ugriz je bespredmetna.
i ovdje ne mislim na nikakve borbe nego sta je pit u stanju napraviti( i ne samo pit)kad se necega uhvati.malo je pasa koji bi jeza zgrabili u usta i ogulili mu sve one bodlje sa njega,a to pit radi bez problema i to sa minimalnim ozljedama.
AMARILLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 20:40   #185
Sethala ili kako već smiješno je tvrdit da ja nemam pita dođi pa vidi ako ne vjeruješ. Stvar uopće i nije u veličini, a ako tako gledamo pit i dogo i nemaju tako velike razlike u veličini glave.
Rocky de Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 21:14   #186
Quote:
Rocky de Car kaže: Pogledaj post
Sethala ili kako već smiješno je tvrdit da ja nemam pita dođi pa vidi ako ne vjeruješ. Stvar uopće i nije u veličini, a ako tako gledamo pit i dogo i nemaju tako velike razlike u veličini glave.
VAljda imaš bandoga kojeg ti je netko prodao pod pita kad kažeš da nemaju velike razlike u veličini glave.Pitovi su psi do 30 kila a npr. moj dogo je težak 50 kg. i nijedan moj pit ili nečiji drugi nemaju toliku glavu.
Ali ponavljam pit za svoju težinu ima najjači ugriz,ali apsolutnu snagu ugriza nema i nemože imati.
Ako ti je baš takva želja da imaš pita nabavi ga pa onda pričaj i piši po forumima o njegovim kvalitetama kojih je jako puno.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 21:55   #187
Quote:
AMARILLO kaže: Pogledaj post
u principu snaga ugriza nije previse vazna,nego srce.dakle rasprava o tome ko ima jaci ugriz je bespredmetna.
i ovdje ne mislim na nikakve borbe nego sta je pit u stanju napraviti( i ne samo pit)kad se necega uhvati.malo je pasa koji bi jeza zgrabili u usta i ogulili mu sve one bodlje sa njega,a to pit radi bez problema i to sa minimalnim ozljedama.
Ti si zaslijepljen tim pitt bullima, bokte.
Nisi nikada vidio moju malu slatku kujicu lovnog terijera u akciji sa jezem. Ni kaplje krvi. Tehnicarka samo takva. Naravno, nije mi se svidjelo kad sam skuzila sto je napravila. Moja poanta je da nisu samo pitovi tako savrseni, perfektni, izdrzljivi, blablablalabla Kad smo vec kod pasa, njihovih tehnikalja, zeljom za borbama, moj mali prdec od pesa skoro je ubila njemackog ovcara. Nit se time ponosim, nit mislim da je najjaci pas nit mislim da je najbolji. Da pace, mislim da terijera nebih ponovo imala jer mi karakterno uopce ne lezi iako sam ovu obozavala.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 22:48   #188
sad sam spao na to da mi neka seljačina govori šta ja imam doma.
Rocky de Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 11:58   #189
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ti si zaslijepljen tim pitt bullima, bokte.
Nisi nikada vidio moju malu slatku kujicu lovnog terijera u akciji sa jezem. Ni kaplje krvi. Tehnicarka samo takva. Naravno, nije mi se svidjelo kad sam skuzila sto je napravila. Moja poanta je da nisu samo pitovi tako savrseni, perfektni, izdrzljivi, blablablalabla Kad smo vec kod pasa, njihovih tehnikalja, zeljom za borbama, moj mali prdec od pesa skoro je ubila njemackog ovcara. Nit se time ponosim, nit mislim da je najjaci pas nit mislim da je najbolji. Da pace, mislim da terijera nebih ponovo imala jer mi karakterno uopce ne lezi iako sam ovu obozavala.
uopce nisam zasljepljen nego govorim samo ono sto je utemeljeno.tu nekakvi "sveznajuci" pricaju o pitovima,a nemaju pojma.
ne mogu ja pricati o malamutu, kad ga nemam.isto tako onaj ko nema pita ili ga nikad nije imao ne moze pametovati na osnovu onoga sto je procitao na internetu.
koliko se sjecam u gornjem samo postu napisao da se takva sposobnost "unistavanja"necega sto primi u zube ne odnosi sam na pitove.naravno da ima i drugih pasmina itekako sposobnih,a lovni terrier svakako spada u tu grupu.
AMARILLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 12:06   #190
Quote:
Rocky de Car kaže: Pogledaj post
sad sam spao na to da mi neka seljačina govori šta ja imam doma.
Rocky legendo među lažovima pošalji nam svoje navodne pitove sa tobom na slici pa da ih vidimo, ja ču tebi istovremeno svoju sliku sa svojim psima.
Ali ti to nećeš napraviti jer pse na njihovu sreću nemaš već si kompleksaš koji bi želio imati neustrašivo srce pit bulla a ustvari si mali sanjar koji se bori i grize po forumima.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:06   #191
E ljudovi.....vidim ja da ni vi nemate pojma....pogotovi ti dvojko sto omalovazavas pItt Bull-ove.....za mene je to najmocnija vrsta pasmine....imao sam dva komada kod kuce drzao sam ih,al posto imam ludu babu komsinicu,otrovala mi ih je..dobro joj kosti nisam lomio jer su pitovi dosta skupi kerovi...platioo sam jednog 400 evra(mladunce prvaka sveta)...i da ti kazem devojko da velicina psa uopste nije bitna,pit bulovi su bili pustani u borbu sa bikovima zato su i dobili naziv (Bull)..bik je 100 puta veci i tezi od spa pita pa je ipak pit pobedio i to ne samo jednom nego bezbroj puta!!!Mutiran je sa oko 6-7 vrsta pas-a,tako da to je ZVER(beast)od psa!!!!citaj malo po forumima od ljudi koji se bave sa tim pitt bulovima i brobama sa njima!!!!pa ces se uveriti....za sada dosta !!!!
BoJAN-_-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:30   #192
Quote:
BoJAN-_-85 kaže: Pogledaj post
E ljudovi.....vidim ja da ni vi nemate pojma....pogotovi ti dvojko sto omalovazavas pItt Bull-ove.....za mene je to najmocnija vrsta pasmine....imao sam dva komada kod kuce drzao sam ih,al posto imam ludu babu komsinicu,otrovala mi ih je..dobro joj kosti nisam lomio jer su pitovi dosta skupi kerovi...platioo sam jednog 400 evra(mladunce prvaka sveta)...i da ti kazem devojko da velicina psa uopste nije bitna,pit bulovi su bili pustani u borbu sa bikovima zato su i dobili naziv (Bull)..bik je 100 puta veci i tezi od spa pita pa je ipak pit pobedio i to ne samo jednom nego bezbroj puta!!!Mutiran je sa oko 6-7 vrsta pas-a,tako da to je ZVER(beast)od psa!!!!citaj malo po forumima od ljudi koji se bave sa tim pitt bulovima i brobama sa njima!!!!pa ces se uveriti....za sada dosta !!!!
Devojko malaaaa... ime ti je Sethlalaaaaa Covjece, kad si spol mijenjao a da nas nisi obavjestio? Ili se to on ipak obraca meni?

Gle Bojancek, ne moras nam objasnjavati povijest i upotrebu pitta, mi to jako dobro znamo... Samo za razliku od vas nerealnih fanatika s michi pimpachima cvrsto stojimo na zemlji i ne zanosimo se budalastinama. Nisam nigdje u niti jednoj recenici procitala da bilo tko od nas omalovazava pitta, ali je pun k*c omalovazavanja od strane vas, drugih pasmina pasa. I daj nauci malo hrvatski, pa cak i srpski pravopis, ovo je tuzno za citat. "6-7 vrsta pas-a"
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 11:50   #193
Rottweiler ima jaci ugriz.

Evo jedno mjerenje jacine


Bite force competition. Pitbull, Rottweiler, and Shepherd.

http://www.youtube.com/watch?v=R7jhr...elated&search=
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 14:50   #194
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
Rottweiler ima jaci ugriz.

Evo jedno mjerenje jacine


Bite force competition. Pitbull, Rottweiler, and Shepherd.

http://www.youtube.com/watch?v=R7jhr...elated&search=
Pit ima najjači ugriz, dokazano valjda prije sto godina.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:36   #195
Angry

Quote:
AMARILLO kaže: Pogledaj post
Ugriz pita je daleko najjaci i najopasniji jer je snaga zagriza veca od 1500kg.Svojim sam ocima vidio sta pit moze(kod kuce imam dva pa znam) i nikakvi rotovi i kornjace se ne mogu s time usporediti.
U prilog mu ide i sto kad nesto uhvati u pravilu to ne ispusta iz usta dok ne otkine.Ne vjerujte svemu sto ste procitali na net-u jer nije istina.
u pravu si najjaci ugriz ima pitbull pa staford pa bulterrier pa dogo pa tosa inu pa rott....najjaci pas je dogo(jaci i od pume)tosa inu (krvolocan kao i pitbull)
pitbull pa staford pa kavkavski ovcar pa rott dobi bullterrier.....
slayer666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:41   #196
Talking

Quote:
sethlala kaže: Pogledaj post
Care zbilja si car u izmišljanju.Smiješno tvrdiš da pit ima najjači ugriz od svih pasa po tome vidim da nemaš pojma ili uopće nemaš pita...
Imao sam pita i to je fantastičan pas ali da ima snažniji stisak od neke veće pasmine kao što su dogo argentino( kojeg imam sada),američki buldog, bordoška doga i sl. je glupost.
Kod tih pasmina vrlo je mala razlika u jačini ugriza a uostalom je nemjerljiva a i u krajnjoj liniji i nevažna.
Gledajući relativnu jačinu stiska (snagu stiska u odnosu na tjelesnu masu) pit bull možda je u vrhu ali apsolutnu jačinu stiska ne može nikako imati najveću.
P.S.
A i tvrdnje o lomljenju goveđih i konjskih kostiju jednim ugrizom stoje ako se jedino misli na neke sitnije kosti....
ti jednostavno nemozes svatit da pit ima najjaci ugriz dok tvoj dogo je najjaci
slayer666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:23   #197
Quote:
slayer666 kaže: Pogledaj post
najjaci pas je dogo(jaci i od pume)
ajde nemoj da te kogod čuje. Dovedi u divljinu 5 pasmina bilo koje vrste na pumu di je ona na svome teritoriju ako ji ne riješi za maksimalno 10 min. evo moja glava . A ona puma; nju je jedan divljak držao u zatočeništvu i kako bi ona znala kako se triba boriti i sad se proširila priča da je dogo argentino najjača, možda je ali ne može se na osnovi toga zaključit što je ubila jednu pumu što je je ovaj držao od mali nogu u kavezu
da joj dođe i maltezer zakla bi je
tornjak2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:33   #198
Quote:
slayer666 kaže: Pogledaj post
najjaci pas je dogo(jaci i od pume)
Kako bi se puma znala borit s bilo kojim psom kad je ta budala drži u kavezu???
tornjak2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 10:20   #199
Moram i ja nešto napisat na konto onoga što sam pročitala u prijašnjim postovima gdje piše da psi ne mogu biti agresivini ukoliko ih vlasnici nisu zeznuli u odgoju. To naprosto nije istina. Svakrva je imala bull terriera, prekrasan je izgledom bio za svoju vrstu, slušao ju... No postojao je problem, kao mal si je nekako strgao šapicu i u njegovoj glavi se stvorila slika da su mu to ljudi napravili (100% mu to nitko nije napravio nego on sam, šapica mu se brzo oporavila i nije imao nikakvih problema s njom) i doslovno je mrzio sve ljude. Svekrve se jedine "bojao" ili bolje rečeno nju je jedinu poštovao. Izgrizao je minimalno 10 ljudi i mene među njima i to iz glupih razloga,doslovno ničim izazvanih. Ugrizao je svekrvinu sestru dok je obuvala cipelu eto zato što se sagnula i odgrizao joj dio uha, ugrizao je svekrvinog brata zato što si je ovaj malo popio pa je glasno pričao. Mene je ugrizao na sljedeći način: sjedila sam u kuhinji za stolom i pričala sa svekrvom a bull je spavao ispod stola, u jednom trenutku zazvonio je telefon u susjednoj sobi i ja sam se ustala da se javim, napravila sam 2 koraka a on je izletio ispod stola i ugrizao me za nogu. Muža je ugrizao dok je gledao televizor: sjedio je na trosjedu a pas je spavao iza trosjeda, muž je spustio ruku iza trosjeda a ovaj ga je ugrizao! Pa kakav je to pas koji i vlasnike grize! Moram napomenut da ga nitko nije smio ni šetat osim svekrve, mog muža, šogorice i jednog njihovog prijatelja jer psu jednostavno nitko drugi nije mogao staviti lajnu. Uzmeš lajnu, on se sav veseli jer če ić van (kučni pas je bio) al kad mu dođeš blizu počne režat ko lud. Ma užas živi...Isto tako nisi mu se smio obratit uopče, a imao je fore da stane ispred tebe i gleda te a ti se naravno ne smiješ pomaknut jer se bojiš da će te rastrgat. Nebrojeno puta je to i meni napravio a kad mu zapovjediš da ode npr. u kuhinju(znao je sve prostorije) onda počne režat. Naposljetku ja i šogorica smo ostale trudne. Svekrva je znala da koliko god ona voljela tog psa nije mogla ni najmanje garantirat da on neće napast dijete. Bull terrier je završio kod veterinara na uspavljivanju (svi smo plakali i to je bilo strašno nešto...koliko god smo mrzili tog psa toliko smo ga i voljeli), nije bio uspavan...veterinar ga je odlučio uzet i rekao da će se probat sprijateljit s njim... to je bilo prije 6 godina...svekrva nikad nije pitala tog veterinara što je bilo s bullom al kontam da je na kraju balade ipak bio uspavan...Eto toliko o čudljivim psima... Nigdje nisam napisala da je taj pas imao još mislim 2 sestre i 2 brata...nijedan od tih drugih pasa nije bio agresivan kao ni njihovi roditelji...Samo je ovaj bio čudan.
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 03:56   #200
Quote:
BoJAN-_-85 kaže: Pogledaj post
E ljudovi.....vidim ja da ni vi nemate pojma....pogotovi ti dvojko sto omalovazavas pItt Bull-ove.....za mene je to najmocnija vrsta pasmine....imao sam dva komada kod kuce drzao sam ih,al posto imam ludu babu komsinicu,otrovala mi ih je..dobro joj kosti nisam lomio jer su pitovi dosta skupi kerovi...platioo sam jednog 400 evra(mladunce prvaka sveta)...i da ti kazem devojko da velicina psa uopste nije bitna,pit bulovi su bili pustani u borbu sa bikovima zato su i dobili naziv (Bull)..bik je 100 puta veci i tezi od spa pita pa je ipak pit pobedio i to ne samo jednom nego bezbroj puta!!!Mutiran je sa oko 6-7 vrsta pas-a,tako da to je ZVER(beast)od psa!!!!citaj malo po forumima od ljudi koji se bave sa tim pitt bulovima i brobama sa njima!!!!pa ces se uveriti....za sada dosta !!!!
HA HA HA

dobar si

imala sam njemačkog lovnog terijera 15 godina - vjeruj da takvo iskonsko srce ima rijetko koji pas (pogledaj lov na veprove i kakvi se vraćaju iz istog), pas ima cca 13-15kg, visina 37-40cm (jamar) i ugriz oko 500kg - to je radni pas i informacija je pouzdana

mješanca pitt bulla i staforda imala sam 3 godine - lud kao batina

sad imam ženku rotta (uvjerila sam se da su ženke privrženije gazdi, ali ne i mirnije ili manje agresivne prema drugim psima!)

samo za tvoju INFO - pitt bull je nastao križanjem buldoga i bull terijera (bit će da im je naziv ipak otud, slažeš se?)

sam bull terijer je puštan u borbe s bikovima - što vidiš i po specifičnoj konstrukciji glave (nekima liči na pajceka ) te on ima ugriz mjeren oko 1000kg

- za ostale ne znam i nije me ni briga, kome je to uopće važno - i da te pudlica dohvati za vrat može biti gadno

USPUT,
otkad su pittovi kinološki priznata pasmina pa da je mladunče prvaka svijeta?
Prvaka svijeta u čemu? Borbama? Onda im je tvoja "komšinica" vjerojatno skratila muke

no-control is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.