Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2008., 04:06   #201
Quote:
BoJAN-_-85 kaže: Pogledaj post
E ljudovi.....vidim ja da ni vi nemate pojma....pogotovi ti dvojko sto omalovazavas pItt Bull-ove.....za mene je to najmocnija vrsta pasmine....imao sam dva komada kod kuce drzao sam ih,al posto imam ludu babu komsinicu,otrovala mi ih je..dobro joj kosti nisam lomio jer su pitovi dosta skupi kerovi...platioo sam jednog 400 evra(mladunce prvaka sveta)...i da ti kazem devojko da velicina psa uopste nije bitna,pit bulovi su bili pustani u borbu sa bikovima zato su i dobili naziv (Bull)..bik je 100 puta veci i tezi od spa pita pa je ipak pit pobedio i to ne samo jednom nego bezbroj puta!!!Mutiran je sa oko 6-7 vrsta pas-a,tako da to je ZVER(beast)od psa!!!!citaj malo po forumima od ljudi koji se bave sa tim pitt bulovima i brobama sa njima!!!!pa ces se uveriti....za sada dosta !!!!
HA HA HA

dobar si

imala sam njemačkog lovnog terijera 15 godina - vjeruj da takvo iskonsko srce ima rijetko koji pas (pogledaj lov na veprove i kakvi se vraćaju iz istog)

mješanca pitt bulla i staforda imala sam 3 godine - lud kao batina

sad imam ženku rotta (uvjerila sam se da su ženke privrženije gazdi, ali ne i mirnije ili manje agresivne prema drugim psima!)

samo za tvoju INFO - pitt bull je nastao križanjem buldoga i bull terijera (bit će da im je naziv ipak otud, slažeš se?)

sam bull terijer je puštan u borbe s bikovima - što vidiš i po specifičnoj konstrukciji glave (nekima liči na pajceka ) te on ima ugriz mjeren oko 1000kg

- za ostale ne znam i nije me ni briga, kome je to uopće važno - i da te pudlica dohvati za vrat može biti gadno

USPUT,
otkad su pittovi kinološki priznata pasmina pa da je mladunče prvaka svijeta?
Prvaka svijeta u čemu? Borbama? Onda im je tvoja "komšinica" vjerojatno skratila muke

no-control is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 06:08   #202
kaj da rečem doga je sportski pas veom jak izgleda al je jako plašljiv pit bull ima ugriz od 900 kg po cm2 rottweiler 500 njemački ovčar 250 pitt nije najači pas nego pas s najačom vilicom
srsko133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 02:26   #203
Quote:
nemam ideje kaže: Pogledaj post
Moram i ja nešto napisat na konto onoga što sam pročitala u prijašnjim postovima gdje piše da psi ne mogu biti agresivini ukoliko ih vlasnici nisu zeznuli u odgoju. To naprosto nije istina. Svakrva je imala bull terriera, prekrasan je izgledom bio za svoju vrstu, slušao ju... No postojao je problem, kao mal si je nekako strgao šapicu i u njegovoj glavi se stvorila slika da su mu to ljudi napravili (100% mu to nitko nije napravio nego on sam, šapica mu se brzo oporavila i nije imao nikakvih problema s njom) i doslovno je mrzio sve ljude. Svekrve se jedine "bojao" ili bolje rečeno nju je jedinu poštovao. Izgrizao je minimalno 10 ljudi i mene među njima i to iz glupih razloga,doslovno ničim izazvanih. Ugrizao je svekrvinu sestru dok je obuvala cipelu eto zato što se sagnula i odgrizao joj dio uha, ugrizao je svekrvinog brata zato što si je ovaj malo popio pa je glasno pričao. Mene je ugrizao na sljedeći način: sjedila sam u kuhinji za stolom i pričala sa svekrvom a bull je spavao ispod stola, u jednom trenutku zazvonio je telefon u susjednoj sobi i ja sam se ustala da se javim, napravila sam 2 koraka a on je izletio ispod stola i ugrizao me za nogu. Muža je ugrizao dok je gledao televizor: sjedio je na trosjedu a pas je spavao iza trosjeda, muž je spustio ruku iza trosjeda a ovaj ga je ugrizao! Pa kakav je to pas koji i vlasnike grize! Moram napomenut da ga nitko nije smio ni šetat osim svekrve, mog muža, šogorice i jednog njihovog prijatelja jer psu jednostavno nitko drugi nije mogao staviti lajnu. Uzmeš lajnu, on se sav veseli jer če ić van (kučni pas je bio) al kad mu dođeš blizu počne režat ko lud. Ma užas živi...Isto tako nisi mu se smio obratit uopče, a imao je fore da stane ispred tebe i gleda te a ti se naravno ne smiješ pomaknut jer se bojiš da će te rastrgat. Nebrojeno puta je to i meni napravio a kad mu zapovjediš da ode npr. u kuhinju(znao je sve prostorije) onda počne režat. Naposljetku ja i šogorica smo ostale trudne. Svekrva je znala da koliko god ona voljela tog psa nije mogla ni najmanje garantirat da on neće napast dijete. Bull terrier je završio kod veterinara na uspavljivanju (svi smo plakali i to je bilo strašno nešto...koliko god smo mrzili tog psa toliko smo ga i voljeli), nije bio uspavan...veterinar ga je odlučio uzet i rekao da će se probat sprijateljit s njim... to je bilo prije 6 godina...svekrva nikad nije pitala tog veterinara što je bilo s bullom al kontam da je na kraju balade ipak bio uspavan...Eto toliko o čudljivim psima... Nigdje nisam napisala da je taj pas imao još mislim 2 sestre i 2 brata...nijedan od tih drugih pasa nije bio agresivan kao ni njihovi roditelji...Samo je ovaj bio čudan.
Kakav skup kretenskih neukih zaključaka ljudi koji ne znaju ni odgojiti ni izaći na kraj s psom, nažalost, još jednom na račun života psa.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 13:04   #204
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Kakav skup kretenskih neukih zaključaka ljudi koji ne znaju ni odgojiti ni izaći na kraj s psom, nažalost, još jednom na račun života psa.
vaša izjava kotira visoko na vrhu skupa
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:36   #205
Quote:
nemam ideje kaže: Pogledaj post
plakali i to je bilo strašno nešto...koliko god smo mrzili tog psa toliko smo ga i voljeli), nije bio uspavan...veterinar ga je odlučio uzet i rekao da će se probat sprijateljit s njim... to je bilo prije 6 godina...svekrva nikad nije pitala tog veterinara što je bilo s bullom al kontam da je na kraju balade ipak bio uspavan...


bez komentara na ovaj dio posta.jer neznam otkud bi počela
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:36   #206
Evo odgovor tvorcu teme:
http://www.youtube.com/watch?v=R7jhrxy0HKs
sry,ako je neko vec postao nije mi se dalo listat....
ugl. na videu povise su stavljen pit,NJO i rott....
Antifreez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 01:27   #207
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
vaša izjava kotira visoko na vrhu skupa
Čemu točno konkurira?
Možda tome da se zaključilo da je pas 'čudan' pa se nije ili se bar ne spominje u podužem postu da se ikad unatoč problemima s psom potražilo stručnu pomoć osim na kraju pomoć putem ubijanja psa.
Zapravo, trebala sam autorici posta čestitati na odlično riješenom problemu jel i još i na tome što joj je previše i zamisliti da bi netko mogao preodgojiti tog psa i imati doborg kućnog ljubimca, radije vjeruje da ga je vet ipak ubio jer sačuvaj bože da je pas živ i čak normalnog ponašanja
Da ne spominjem da dotični post nema dodirne točke s temom , ovom temom jel.
No evo, ako inzistiraš, svaka čast ljudima, tako se to radi !
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 05:22   #208
Najèešæe je u pasa prisutna takozvana dominantna agresija. Ova vrsta agresije èesto je usmjerena na pse, pa èak i na ljude. Agresija se javlja èešæe meðu psima podjednake dobi, spola i velièine, što ne mora uvijek biti pravilo. Dominantna agresija najèešæi je razlog zašto psi reže na svoje vlasnike ili ih ugrizu. Iako se èini da nastupa naglo, to je proces koji svakako traje odreðeno vrijeme, a pas svaki put procjenjujuæi svoj položaj nastoji zadržati steèenu poziciju i prijetnju èak pretvoriti u napad. Sve dok mu je to dopušteno, psu se daje do znanja da je odabrao dobru metodu koja djeluje. Svom se psu morate postaviti kao voða èopora, tako da prema Vama ima poštovanja, jer su psi životinje koje žive u zajednici i ponašaju se prema pravilima èopora.

Spomenuli ste i "sindrom bijesa" za koji mnogi sumnjaju da li taj sindrom uistinu postoji ili je takvo ponašanje rezultat dominantnog ponašanja u pasa, te da li je to nasljedno svojstvo ili oblik padavice ili ovakvi psi imaju neki od poremeæaja u funkciji mozga (kao smanjeno luèenje serotonina - paralela nasilnog ponašanja u ljudi). Najèešæe, psi s ovim sindromom postanu agresivni u odreðenim situacijama koje se ponavljaju.


Opæim klinièkim pregledom (krvna slika, RTG, UZV i sl.) može se iskljuèiti neki od organskih uzroka promjene ponašanja tako da je bez pregleda nemoguæe utvrditi da li je poremeæaj ponašanja nastao uslijed nekog patološkog procesa u organizmu. - Odgovara: Zdravka Rumiha, dr.vet.med., Pet centar Drvinje 1, Zagreb (http://www.pet-centar.hr/content/view/2568/70/)


no-control is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 14:17   #209
Kakve pretrag i stručni savjeti, stručne osobe kad ljudi smatraju da ako pas ima uvjete kao malo dijete i tako se prema njemu ponaša da on ne smije biti agresivan jer kako to uvijek kažu ' on ima sve ' .
Naravno, u takvim uvijetima se redovno javljaju ovakvi problemi s dominacijom i potrebom da pas bude vođa čopora i tako se i ponaša i onda pametni ljudi dolaze do zaključka da je pas rođen kako je spomenuto 'čudan', 'lud', 'agresivan' i šta sve ne i ond je takvima jedino riješenje ubojstvo psa jer smatraju da su oni psu sve pružili iako ono što su oni pružili, nije bilo ono što psu treba.
Ništa novo, redovno se sve to ponavlja i događa, a nekima treba promijeniti nekoliko pasa od -do pasmina da možda shvate u čemu griješe ili da napokon odustanu od držanja psa što je najčešće najbolje riješenje.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 05:23   #210
Alien Yes.Jadni psi s nepismenim ljudima na ovom svijetu.Moj je pas bio bedast al zbog tada mene bedaste.Više nismo bedasti,fala Bogu.Jadna li je ova tema s nekakvim natjecanjem ljudi o ugrizima pasa.O toj temi cu reci i ja ono sto sam cula i gledala na tv;ugriz T Rexa među dinosaurima se može usporediti s danas ugrizom rotweillera među psima...mene ugrizle u životu pudlica i kokeric i nije mi bilo svejedno nit su to bile ogrebotinice.Bože sačuvaj nas od ugriza pasa,mačaka,zmija,paukova,krpelja,mravaca(zbog toga bila na hitnoj),a najviše bijesnih ljudi...
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 15:12   #211
neznam jeli iko odgovorio liku kolika je snaga ugrza?
uglavno ona je pk 340 Kg po cm kubnom.
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 15:14   #212
Quote:
BoJAN-_-85 kaže: Pogledaj post
E ljudovi.....vidim ja da ni vi nemate pojma....pogotovi ti dvojko sto omalovazavas pItt Bull-ove.....za mene je to najmocnija vrsta pasmine....imao sam dva komada kod kuce drzao sam ih,al posto imam ludu babu komsinicu,otrovala mi ih je..dobro joj kosti nisam lomio jer su pitovi dosta skupi kerovi...platioo sam jednog 400 evra(mladunce prvaka sveta)...i da ti kazem devojko da velicina psa uopste nije bitna,pit bulovi su bili pustani u borbu sa bikovima zato su i dobili naziv (Bull)..bik je 100 puta veci i tezi od spa pita pa je ipak pit pobedio i to ne samo jednom nego bezbroj puta!!!Mutiran je sa oko 6-7 vrsta pas-a,tako da to je ZVER(beast)od psa!!!!citaj malo po forumima od ljudi koji se bave sa tim pitt bulovima i brobama sa njima!!!!pa ces se uveriti....za sada dosta !!!!
gle lik ajde ti malo citaj forume pa ces znat da nikd pitbull nije pobijedio bika....
ali naravno ti si pameniji od svih nas
odi lik ljecit se
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 17:06   #213
Quote:
no-control kaže: Pogledaj post
[U][I]Najèešæe je u pasa prisutna takozvana dominantna agresija. Ova vrsta agresije èesto je usmjerena na pse, pa èak i na ljude. Agresija se javlja èešæe meðu psima podjednake dobi, spola i velièine, što ne mora uvijek biti pravilo. Dominantna agresija najèešæi je razlog zašto psi reže na svoje vlasnike ili ih ugrizu. Iako se èini da nastupa naglo, to je proces koji svakako traje odreðeno vrijeme, a pas svaki put procjenjujuæi svoj položaj nastoji zadržati steèenu poziciju i prijetnju èak pretvoriti u napad. Sve dok mu je to dopušteno, psu se daje do znanja da je odabrao dobru metodu koja djeluje. Svom se psu morate postaviti kao voða èopora, tako da prema Vama ima poštovanja, jer su psi životinje koje žive u zajednici i ponašaju se prema pravilima èopora.

Citava teorija o dominaciji pasa izgrađena je na pretpostavki da se psi, posto su evoluirali od vuka (a ni to nije dokazano) tako i trebaju ponasati u smisli da je kucanstvo copor, kao sto i vuk zivi u coporu. No cinjenica je da psi nisu zivotinje copora, najvise sto ce u prirodi/divljini (kada zive bez utjecaja ljudi) formirati je grupa bez jasne hijerarhijske piramide. A ovi koji zive i dijele teritorij sa ljudima ni to.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 22:14   #214
Quote:
porga kaže: Pogledaj post

Citava teorija o dominaciji pasa izgrađena je na pretpostavki da se psi, posto su evoluirali od vuka (a ni to nije dokazano) tako i trebaju ponasati u smisli da je kucanstvo copor, kao sto i vuk zivi u coporu. No cinjenica je da psi nisu zivotinje copora, najvise sto ce u prirodi/divljini (kada zive bez utjecaja ljudi) formirati je grupa bez jasne hijerarhijske piramide. A ovi koji zive i dijele teritorij sa ljudima ni to.
i sta po tebi pseca dominacija nepostoji?
mislim da ti je dovoljno 10 minuta promatranja grupu od 2-3 psa da vidis da tako nesto postoji....
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 11:34   #215
Quote:
19_____86 kaže: Pogledaj post
i sta po tebi pseca dominacija nepostoji?
mislim da ti je dovoljno 10 minuta promatranja grupu od 2-3 psa da vidis da tako nesto postoji....
Kad udjes malo dublje u problematiku ponasanja psa, odnosno potrudis se stvarno nesto nauciti o psima, te poscnes citati znanstvenu literaturu o njima vidjeces da je "dominacija" teorija koja je i znanstvenicima jako teska za objasniti, te se vrlo cesto ne mogu sloziti o njoj, cak ni o metodologiji istrazivanja iste.

Ali zato svi znaju sve o njoj danas...
Sto god pas napravio danas, prvo sto ces cuti je "to je dominacija, trebas ga zakucati u pod, da vidi da si ti vođa čopora" ili nekakav drugi idiotski savjet.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:12   #216
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Kad udjes malo dublje u problematiku ponasanja psa, odnosno potrudis se stvarno nesto nauciti o psima, te poscnes citati znanstvenu literaturu o njima vidjeces da je "dominacija" teorija koja je i znanstvenicima jako teska za objasniti, te se vrlo cesto ne mogu sloziti o njoj, cak ni o metodologiji istrazivanja iste.

Ali zato svi znaju sve o njoj danas...
Sto god pas napravio danas, prvo sto ces cuti je "to je dominacija, trebas ga zakucati u pod, da vidi da si ti vođa čopora" ili nekakav drugi idiotski savjet.
ti garant nevolis Cesara Milana...
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 23:11   #217
Quote:
19_____86 kaže: Pogledaj post
ti garant nevolis Cesara Milana...
Nebitno za ovo o cemu sam pisao.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 00:08   #218
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Nebitno za ovo o cemu sam pisao.
kako nije?
pa on je jedan od vecih pobornika teze da so o psima sazaje preko ponasanja vukova.....a koliko vidim ti se neslazes stim....
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 11:48   #219
Quote:
19_____86 kaže: Pogledaj post
kako nije?
pa on je jedan od vecih pobornika teze da so o psima sazaje preko ponasanja vukova.....a koliko vidim ti se neslazes stim....
A tko je C.M.?
Jel on znanstvenik?
Nije.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 13:56   #220
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
A tko je C.M.?
Jel on znanstvenik?
Nije.
ne nije znanstvenik ali zna vise od psima od ijednog "znanstvenika" jer za razliku od njih ne bulji u knjige i dijeli pametne nego zaista radi sa psima i pomaze ljudima....
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.