Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2017., 10:28   #1581
Vjerojatno svaka firma popravlja/obnavlja svoja vrata, pa bi mozda bilo najbolje da se njima obratis.
(ako ne pise na okovima, pitaj bivseg vlasnika stana)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 09:25   #1582
Da li je tko uzimao Inotherm vrata? Ne zanimaju me protuprovalna svojstva vec opcenito kakva su se pokazala nakon duzeg koristenja, meni se cine iznimno kvalitena vrata, ali to je u salonu...
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:52   #1583
Pozdrav,
uselili smo se u manju zgradu gdje ima 5 stanara i nema pričuve. Po riječima stanara, na vratima ulaznim su "naši majstori pokvarili" malu kukicu koja se spusti i podiže u bravi, da se vrata mogu otvarati bez ključa, na potisak kugle... Uglavnom, nismo se htjeli svađati no zabezeknulo nas je kad nam je frajer iz obližnje bravarske radione rekao da bi za dolazak i popravak to došlo 400 kn?! vrata nisu protupnovalna, i spojena su na parlafon. Jel to ta cijena i koga da zovem po preporuci za bolju?

hvala
munchmallowmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 12:31   #1584
Kupili smo stan i potrebna mu je kompletna adaptacija.

Davno prije smo uzeli vrata od firme rapa nui, naime, oni su naknadno mjenjali ponudu i taj model koji mi imamo ugraden na starom stanu (gdje smo trenutno) i s kojim smo zadovoljni vise ne drze. Mene zanima dali ima itko iskustva sa novim modelima, talijanskim, konkretno nas zanima ovaj:

http://protuprovalna-vrata.net/elekt...matik-premium/

Vrata su elektronska, na sifru, koliko je to pametno ugraditi ako dode do npr pozara? Jer smo u staroj zgradi ovo ljeto imali pozar, evakuirani smo bili usred noci..
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 22:20   #1585
Ima netko iskustva s firmom Metalind/Assa Abloy? Prošle godine su otvorili izložbeni prostor u Zagrebu i imaju PP vrata koja se kvalitetom čine odlična. Cijena s ugradnjom je nekih 5500 kn.
zag0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 13:42   #1586
Pozdrav,

imam prastara drvena vrata u stanu, ona vrata koja su iznad njih imala fiksni ''prozor'' za svjetlo, tako da se vrata praktički protežu do stropa.

Moram li sam to zazidati to odprilike visine vrata ili to mogu odraditi i ovi od kojih kupim vrata ?
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:29   #1587
mogu i ovi zazidati ili staviti čelične šipke, pitaj.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:48   #1588
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam prastara drvena vrata u stanu, ona vrata koja su iznad njih imala fiksni ''prozor'' za svjetlo, tako da se vrata praktički protežu do stropa.
Prastara drvena vrata zvuce kao nestandardno veca vrata? Mozda i dvostruka? Posebno uz gornji dio obligatornog prozora koji je uobicajeni dekor uz takva vrata, no ima (ovisno o hodniku) i prilicno dobro distribuciju svjetla prema unutra.

U tom slucaju razmisli s ponudjacem istih, da mozda odes na maksimalno siroka iz njihove ponude, a ostalo dozidas. Stavljati gore sipke na staklo, pomalo devalvira svrhu provalnih vrata. Bolje to zazidaj, eventualno, ako finacije ili dobra ponuda dozvoljava, mozes pri vrhu staviti protuprovalno staklo, ali samo ako ti radi veliku razliku od svjetla kakvu si prije imao, a sad ti mozda moze faliti. Ako ne, jos lakse.

Svaka firma ima uvijek vise od jednog ponudjaca, pa budi siguran da provjeris tko ce ti dati najbolju ponudu za zidanje i pricekaj, bez zurbe. Oni koji zure da na pricekaju drugu ponudu, uvijek plate vise a izvodjaci to (ponekad) dobro znaju iskoristiti.

Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Moram li sam to zazidati to odprilike visine vrata ili to mogu odraditi i ovi od kojih kupim vrata ?
Odgovoreno iznad, ali ako imas bas prijatelja ili poznanika iz branse koji ce ti odraditi super povoljno, a da je i dobar u tome, onda mozes lako kordinirati s ugradnjom vrata, tko i kada.

.
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:03   #1589
Pozdrav,

može preporuka:
http://www.tik-door.hr/novosti/akcij...210si-370.html
http://pro-mont.hr/protuprovalna-vrata/posebna-ponuda/
http://protuprovalna-vrata.net/protu...ta-vighi-unix/
http://www.kolnoavrata.hr/protuprova...rata-beta-t30/

Ili možda imate još neke bolje opcije?

LP
PB
PINK BUTTERFLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 22:00   #1590
Uvijek moze bolje, pitanje je financija...

http://www.inotherm.hr/
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:16   #1591
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam prastara drvena vrata u stanu, ona vrata koja su iznad njih imala fiksni ''prozor'' za svjetlo, tako da se vrata praktički protežu do stropa.

Moram li sam to zazidati to odprilike visine vrata ili to mogu odraditi i ovi od kojih kupim vrata ?
Ja sam imala takvu situaciju pa su mi ovi isti koji su ugrađivali vrata stavili čelične šipke tako da se to može. To nije loša opcija po meni.
__________________
Liiiibra
Galinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 10:41   #1592
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam prastara drvena vrata u stanu, ona vrata koja su iznad njih imala fiksni ''prozor'' za svjetlo, tako da se vrata praktički protežu do stropa.

Moram li sam to zazidati to odprilike visine vrata ili to mogu odraditi i ovi od kojih kupim vrata ?
Neki hoće, neki neće. Uvijek uzmi "cijeli paket" jer ćeš inače:

-teško naći zidara da ti to zaziaj nečim
-teško naknadno naći bravara (ne ključara) da ti privari neku ploču
-teško jer im je to malo posla
-teško iskoordinirati više majstora

U pravilu, digne se profile/štokove skroz do stropa i zavari se ploča . Preko toga naljepiš knauf i pofarbaš. . E to ti vjerojatno ovi što stavljaju vrata neće raditi.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:04   #1593
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Uvijek moze bolje, pitanje je financija...

http://www.inotherm.hr/
A ove s linkova koje sam postavila, koje preporučate?

Inotherm je, za moje prilike, preskup.


LP
PB
PINK BUTTERFLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:17   #1594
procitaj malo ovu temu, za sve ostale s linkova imaš iskustva na ovoj temi
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:43   #1595
Mi smo iznad (uskoro! ) bivsih vrata imali svjetlarnik/staklo, nama su napravili prvo celicnu konstrukciju na koju idu vrata tj taj prvi glavni štok i gore zatvorili sa siporeksom i/ili vunom i knaufom. Danas covjek nebi rekao da je tu nekad bilo staklo. Susjeda je uzela neka PVC vrata, uzasno su joj to sve okolo obradili, ili bolje receno nisu. Cak su joj zaboravili staviti i spijunku na vrata.


Mogu se naruciti i vrata sa cijelom konstrukcijom (da zadrzis postojece nadsvjetlo) ili to "zidanje" ili da ti zatvore to sa panelom u boji vrata pa dobijes dojam visih vrata. Ako su majstori (firma) dobri, nemas problema s time, pazi i na zatvaranje ako ti je stalo do zvucne (toplinske) izolacije.

Mi smo se definitivno odlucili u novom stanu staviti elektronska protuprovalna vrata. Javim kako je proslo.

U novom stanu nemamo svjetlarnik
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:23   #1596
Zar nema kvalitetnih protuprovalnih vrata od 5000kn na tržištu, s ugradnjom i sa svim šo je potrebno da se ugrade?
Mislim, nije to mali iznos, kojeg cemo svejedno otplaćivati godinama, nažalost.
PINK BUTTERFLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 08:28   #1597
Quote:
PINK BUTTERFLY kaže: Pogledaj post
Zar nema kvalitetnih protuprovalnih vrata od 5000kn na tržištu, s ugradnjom i sa svim šo je potrebno da se ugrade?
Mislim, nije to mali iznos, kojeg cemo svejedno otplaćivati godinama, nažalost.
To je bilo teško naći i prije 10 godina. Tada si mogla dobiti osnovnu verziju, bez ukrasnih lajsni, osnovnim modelom brave i kvake, bez zatvaranja svjetlarnika i slično.
Moja verzija je tada koštala 7500.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:49   #1598
Kolike su dimenzije cilindra u kineskim protuprovalnim vratima (koja se prodaju po trgovačkim centrima)? Zanima me prvenstveno dužina cilindra.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 07:10   #1599
Ima netko iskustva s vratima firme protectum? Cijena_ 5000 kn,vizualno ne izgledaju loše...
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:33   #1600
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva s vratima firme protectum? Cijena_ 5000 kn,vizualno ne izgledaju loše...
https://www.forum.hr/showthread.php?p=59815261
Pisala sam o njima par stranica unazad 😉
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.