Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2010., 22:22   #8221
Pozdrav svima, jel ima na liječničkom spirometrija??? Ako ima jel mi može netko dati "PAMETAN" savjet kako da kvalitetno povečam kapacitet pluča????
đuro_strašni is offline  
Old 13.03.2010., 23:44   #8222
Quote:
đuro_strašni kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, jel ima na liječničkom spirometrija??? Ako ima jel mi može netko dati "PAMETAN" savjet kako da kvalitetno povečam kapacitet pluča????
trcanje, trcanje, vjezbanje, trcanje....
kreten17 is offline  
Old 14.03.2010., 03:48   #8223
spirometrija se radi kako bi otkrili da li imaš neke kronične bolesti (astma, alergija, KOPB), a i, uostalom, koliki ti je kapacitet pluća..
de-cervantes is offline  
Old 14.03.2010., 04:10   #8224
neki stariji postovi što iskopah, isti problemi i tada i sada, huhuhu
jeb*ga, ljudi imaju pravo, nema maženja tamo.. maltene, kao u logoru - rad, red, disciplina, silovanje u mozak..
pročitajte uostalom..










Quote:
S:T:A:L:K:E:R kaže: Pogledaj post
Bla bla bla bla,
ista sra.... ko i prošle godine, iste gluposti pišete kao i prošle godine, moderatori će opet zaključati temu i bla bla bla....

Ajde kolege vidimo se 2.3. u 07:30 H (do 15:00 H); ostatku dječice koja previše gleda filmove i igra R6: Vegas 2 i slične igre i traže pozornost;

Shvatite djeco draga da - i kad budete jednog dana policajci - nećete nikome biti važni. Samo će vas svi zajeb... i "piti vam krv na slamku", od narednika do OKC-a pa do kolega koji vas ne vole. Stoga, 'ajte vi lijepo na koji faks - tako da jednog dana kad budete vozili "mećke" nam se možete smijati i pomisliti "Haha, ne mogu vjerovati da sam ja htio biti pandur! Haha... Gle njega, smrzava se na kiši; hahahahahaaa!".

Sad slijedi "praona";

SIVONJO;
Ako ideš na PAZ (NIJE P.A. - NEGO P.A.Z.), koji kur.. će ti internet? Ajde ti lijepo na informatiku pa zarađuj "pare" na idiotima sa Gaybooka itd.... Biti će ti bolje, vjeruj mi. Žalosno je da ljudi idu u ovu struku jer nemaju kamo drugdje. Ajd molim boga da vam bude Jasić ove godine pa da moliš Boga da otpadneš. Jeb.. te LAN i UDP i TCP i itd... (Naravno, akademija ima LAN u svakoj sobi, samo zato da bi mi mogli "surfat" netom i ažurirati svoje "Fejsbook" profile jer to je tako "Fensi!". Idi.te glu.i. E, i MUP je kupio servere od 180.000kn samo da bi mi to mogli imati.... jooooj. Pi.ko gl.pa. De-ilu.)

OSTATAK;
Ako niste sposobni nazvati 988 i pitati broj od P.A.Z.-a, pa nazvati njih i pitati sve relevantne informacije vezane u uvjete itd... ajde mi objasnite kako bi te bili sposobni se snaći u situacijama koje zahtjevaju "napor moždanih vijuga" tipa napadi i obrana ? A da ne spominjem kako bi pola vas najradije htjelo u specijalnu a ne može otrčati ni 1km bez da se ne srušite (čast iznimkama)?
(Ummm, da - sjećam se takvih - neki su se zaključavali u službene aute i plakali u fetalnim pozicijama zazivajući "MAAAAAMAAAAAA!"... Hahaha...)

Mislim da se većini populacije (mlađe) ovaj posao čini kao "bajka", ali jeb. te - "Snjeguljice" probudi se.... Glava u torbi za 4000kn? Ajde molim te. Djeco, odrastite i prestanite igrat igre na XBOX360 i PSX3 itd....

Zapamti; OVAJ ŽIVOT NEMA QUICKSAVE I QUICKLOAD - ....

I što se tiče 300-injak odustalih .... haha, isti su kao i pola vas - jaki na riječima ("Ja ću bit pandur!") - slabi na djelima... ("Ajoooj, a šta baš moram spavati sa još 3 dečka u sobi??!..." I ima ih 200-injak, ne 300-injak.

KNIGHT1911;
Odi "odsluži" vojni rok, jer vjeruj mi da ćeš barem ženske "Kontat" tako da im kažeš da si bio sad na odsluženjuu vojnog roka. Nemoj biti "slabašni pederjoško" pa odustati (tipa ovi koji su išli civilnu) - BUDI MUŠKO! - odi na odsluženje - ima više koristi od toga - to ti je moj iskreni savjet.

To je to, tko se smatra uvrijeđenim - jeb. mi se. Hvala. Neznam što ste se uvrijedili, samo sam rekao istinu ako malo dublje razmislite o tome....


I ZADNJE....

Jel vi uopće imate "pojma" koliko novaca ste dužni ako odustanete tijekom ili nakon završetka obuke? Vjerujte me, vaši "starci" to neće moći platiti sljedećih 10 godina ni da plaćaju 5000kn mjesečno. Pa si razmisli još jednom....

Pozdrav,
- H.Z.Z.O.
Quote:
Quote:
S:T:A:L:R kaže: Pogledaj post
I ako itko "dospije" do P.A.Z., obratite pozornost na sve oko sebe - ne ruše vas jer ste nesposobni ili imate "krive zube" - ruše vas jer imate krivo mišljenje ili "krivo" izgledate ili se krivo ponašate. Odrastite. To vam je moj savjet. I pazite sa kim pričate, jer taj tip koji je "došao na testiranje" je zapravo djelatnik M.U.P.-a koji je tu da vas provjerava dok ste "opušteni".

Kao i Jasić nas u WC-u.... Jel tako kolega Jasiću?

-H.Z.Z.O.
s ovim se jako slažem. za one koji su dospjeli na akademiju, pazite što radite i kako se ponašate, ako to zbilja želite, a sve te sitnice koje vas sada zanimaju ionako će vam reći čim dođete.
jer to je po meni struka u kojoj je jako važno da vide da ste spremni slušati nadređene. naravno da je u toj struci, kao i većini drugih, važna diskrecija, jer ako ste diskretni sada onda ćete biti i u poslu, a ako niste sada, onda to ne mogu od vas očekivati ni
Quote:
S:T:A:L:R kaže: Pogledaj post
Ajmo max25 malo iskrenije i realnije, bez uvrede bilo kome; ako koga uvrijedim nek mi kaže pa ću mu se javno ispričati;

dakle, 1400 ljudi, prvih tjedan ih odustane minimalno 50-ak, većina od ekipe su iz slavonije i dalmacije jer gore i dolje nema baš mogućnosti za zapošljavanje pa misle da je posao jako lagan i plaća je garantirana.

Večernja postrojavanja su zakur.c i uvijek imaju neki glupi razlog.

Tjelesni je naje.eniji jer ih skoro 80% ljudi padne.

Na praksi ih odustane još kakvih 100-injak jer im netko nakuca pič.u pa skontaju da to i nije posao za njih.

Ovi iz nekakvih vukojeb.na (babina greda i sl.) prođu najbolje jer u tim pripiz.inama i nemaju nekog posla osim pit kave, ovi u većim gradovima prođu najgore, pa onda ovi iz takvih vukojeb.na pričaju kako je "murja" najbolje radno mjesto! HAHA!

Ova motivacija od 450kn i nije baš najbolja i svi se žale na to.

Uniforme nećete dobiti osim ako ne popušite kur.c nekome višega čina jer MUP nema love.

MUP ne plaća prekovremeno. (plaća ali jako rijetko.)

Završiš faks kao i ja i onda te nitko neće poslati na bolje radno mjesto jer nema slobodnih mjesta, dakle nemojte si umišljati neke "finte" i slične pizd.arije kako brzo zaraditi.

Zamisli si svaki dan gledati iste idio.e na poslu kojima je glavni cilj izopijavati se na poslu i onda primati plaću za to, i nedaj bože da ne popiješ pivu sa njim, odmah te prijavi načelniku kako "nisi baš stvoren za ovaj posao". (rzr. "mentori")

Većina nas je "kontalo" da "ako sam u murji sam nedodirljiv i mogu sve što želim", relanost je stroga, "gudra" je jeftinija; a "murji" popušiš posao dok si rekao "keks". Popiješ cugu, sereš nekoj budali jer si kontaš da si faca, ta ista budala te prijavi, popušiš disciplinski. I evo ti ga otkaz.

Da meni moj klinac kaže da bi htio biti "kao taaaaataaa" jednog dana, skucao bih mu "šamar" i rekao; "mali, budi pametan, nemoj biti glup kao tvoj stari."

I što se tiče žena u policiji (ajmo uzeti u obzir da sam ja teški mačoista);
smatram da žene nemaju posla u policiji, niske su, slabe su i dokaz svemu tome je što većina (98%) njih završava u nekakvim portama i sličnim zatvorenim prostorima; ima tu i pravih "mački" koje su stvorene za taj posao i nadmašuju kolege za 1.000.000.000 puta, ali takve su jako rijetke....
de-cervantes is offline  
Old 14.03.2010., 10:06   #8225
tko će sada dočekati 6 mjesec da vidimo oćel država raspisati natječaj?
nokia_2009 is offline  
Old 14.03.2010., 12:36   #8226
Quote:
nokia_2009 kaže: Pogledaj post
tko će sada dočekati 6 mjesec da vidimo oćel država raspisati natječaj?
ja za pocetak cekam da se neko s akademije javi...odustat ce ih dost, mislim da bi trebali raspisat natjecaj...
kreten17 is offline  
Old 14.03.2010., 12:46   #8227
Quote:
kreten17 kaže: Pogledaj post
ja za pocetak cekam da se neko s akademije javi...odustat ce ih dost, mislim da bi trebali raspisat natjecaj...
i šta ako odustanu misliš da će popunjavati s nama.....DAJ BOŽe da odustabu ovi koji su s vezom upali.....ali od njih 806 mora im 20 odustati....jer uvjek se nade par njih......koji kazu ja ne mogu to nije za mene
nokia_2009 is offline  
Old 14.03.2010., 12:47   #8228
uh što bi bilo dobro da ovi koji odustanu nama za par dana zazvoni telefon i kazu nam dodite na ljecnicki....hehe ali to je pusto maštanje.......
nokia_2009 is offline  
Old 14.03.2010., 13:15   #8229
ma ajde nokia, icmo bar zajedno kad bude bilo...

sto se tice onog posta poduzeg, djelomicno se slazem, al ne totalno...

Dakle ovako...
Moj prijatelj je odradio akademiju i sad je na praksi...prico mi je da tamo vlada rad i red, ali ne takav o kakvom svi pricaju...kazu da te driblaju prva 2 tj da vide jel mozes izdrzat, a onda kasnije se sve smiri...kasnije bude zahebancije i sveg ostalog...

Sto se tice policijskog zvanja i posla ne slazem se nimalo...Ja neznam ni jednog policajca da radi a da ne prima REDOVITO placu...placa od 4000+ BEZ FAKULTETA je astronomska placa po mom misljenju...policijski posao je po meni vrlo zanimljiv i privlacan...niko se ne naradi, a ono sto se tice smrzavanja na kisi, bolje cu se smrzavat na kisi za 4000kn u policijskoj jakni nego s lopatom u ruci na polju...ni jedan posao nije lagan, al mislim da kad se sve oduzme i zbroji, ovaj posao je odlican...

Imas redovnu i vrlo pristojnu placu, ne naradis se bas...Po meni taj posao nije tolko riskantan kolko svi pricaju...kolko puta ste culi da je policajac poginuo na poslu? Ja osobno znam za par slucajeva u zadnjih 10 godina...nije bas najsigurniji posao, al su JAAKO RIJETKE nesrece policajaca...a sad da cuva glavu u torbi, takve izjave su mi smjesne...glavu u torbi cuva americki vojnik u afganistanu, to je mjerilo te izjave...
kreten17 is offline  
Old 14.03.2010., 13:39   #8230
nije to toliko strasno ko sto se prica.....ja sam osluzio vojsku i znam kako je jeste da malo padnes u DEPRERSIJU ali brzo dodes sebi.....za muskarce sam siguran da dosta toga mogu izdrzati gore jer su prosli vojsku pa znaju kako je to....a i ako nisu bolje ce izdrzati neg zene...ne vjerujem da ce ih svi 806 izdrzati do kraja....jer ce svaki od njih ovih dana osjetiti na svojoj kozi kako je....glupo je vec ako su upali da ne zavrse....
nokia_2009 is offline  
Old 14.03.2010., 13:47   #8231
Quote:
nokia_2009 kaže: Pogledaj post
uh što bi bilo dobro da ovi koji odustanu nama za par dana zazvoni telefon i kazu nam dodite na ljecnicki....hehe ali to je pusto maštanje.......
može biti, ali mislim da su ih zato i više primili..ali gle, nemoj me krivo shvaćat, mlatim po praznoj slami sa tim informacijama, uglavnom, čuo sam da će biti JOŠ liječnićkih poziva od ljudi koji su visoko rangirani u policiji.. a to sam čuo od dvojice.. neki će reći, ma ne vjerujte nikome, ali ono, ako se nadaš a će biti, neće ti škoditi, ionako ti ništa ne preostaje

samo treb čekati..

@kreten17

a gle, taj policijski posao, pričaju mi stariji policajci, zna biti zajeban do bola.. podvaljaju, kontroliraju, prate te, ono, zajebano baš.. treba paziti šta radiš i nikome ne pričat svoje mišljenje o nekome ili nećemu..

a što se tiče opasnosti, realno gledaj, danas ima svakojakih perverznjaka koji ti iz gušta iskopaju oko, zatuku sjekirom, procmekaju pištoljem itd. svugdje možeš nastradati, nijedan posao nije bezopasan..
de-cervantes is offline  
Old 14.03.2010., 13:58   #8232
kolega jel to na neki način sigurna informacija.....da znamo pratiti mupove stranice
nokia_2009 is offline  
Old 14.03.2010., 14:02   #8233
Quote:
de-cervantes kaže: Pogledaj post
spirometrija se radi kako bi otkrili da li imaš neke kronične bolesti (astma, alergija, KOPB), a i, uostalom, koliki ti je kapacitet pluća..


pa kapacitet pluča mi je ispod normale, ( FVC 76,64 i FEV1 71,96 a trebali bi biti iznad 80), a moja doktorica mi je spominjala kao neki KOPB, al da nije ništa strašno, inače ja ne osječam apsolutno nikakve smetnje, inače da kao taj KOPB imaju samo starije osobe i pušači, ( ja ne pušim)...pa bi htio to ispraviti do prijave na akademiju....
đuro_strašni is offline  
Old 14.03.2010., 14:19   #8234
Quote:
nokia_2009 kaže: Pogledaj post
kolega jel to na neki način sigurna informacija.....da znamo pratiti mupove stranice
rekli su mi ljudi koji imaju neku poziciju u mupu.. sad, ne vjerujem da bi ljudi lagali, imaju valjda neki ugled koji morao očuvati, tako da, NADAM se da ne lažu.. ja ću pratiti.. ne košta me ništa klikniti pa da vidim..
de-cervantes is offline  
Old 14.03.2010., 17:18   #8235
Quote:
đuro_strašni kaže: Pogledaj post
pa kapacitet pluča mi je ispod normale, ( FVC 76,64 i FEV1 71,96 a trebali bi biti iznad 80), a moja doktorica mi je spominjala kao neki KOPB, al da nije ništa strašno, inače ja ne osječam apsolutno nikakve smetnje, inače da kao taj KOPB imaju samo starije osobe i pušači, ( ja ne pušim)...pa bi htio to ispraviti do prijave na akademiju....
pa nisam čuo da su ljudi padali zbog spirometrije, ali ako eliš povečati, aerobni treninzi i vježbe disanja..
de-cervantes is offline  
Old 14.03.2010., 17:37   #8236
ne preostaje nam nista drugo neg čekati i koji put otvoriti mupovu stranicu da vidimo imal sta......
nokia_2009 is offline  
Old 14.03.2010., 20:37   #8237
tako je :9

ma i da ne bude, ne trebaš klonuti duhom, nije policija jedina na svijetu..
de-cervantes is offline  
Old 14.03.2010., 20:41   #8238
Quote:
nokia_2009 kaže: Pogledaj post
ne preostaje nam nista drugo neg čekati i koji put otvoriti mupovu stranicu da vidimo imal sta......

a daj bože da bude natječaj....
wicker1950 is offline  
Old 14.03.2010., 22:24   #8239
Quote:
wicker1950 kaže: Pogledaj post
a daj bože da bude natječaj....
Nema predaje,glavu gore i treba misliti pozitivno i iščekivati novi natječaj!!!!
dinom is offline  
Old 15.03.2010., 01:04   #8240
Quote:
dinom kaže: Pogledaj post
Nema predaje,glavu gore i treba misliti pozitivno i iščekivati novi natječaj!!!!
a sta je s onom akademijom u Rijeci, il gdje vec ima?
kreten17 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.