Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2013., 15:58   #3181
ja se nadam tim zaostacima
__________________
kada je držim-TADA JE CIJELI SVIJET U MOJIM RUKAMA ♥ L ♥ 18.04.2012. ♥
PinaColada000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 19:14   #3182
Quote:
PinaColada000 kaže: Pogledaj post
ja se nadam tim zaostacima
Iskreno i ja,još kad mi je službenica potvrdila da će biti isplaćeni,kolektivno oduševljenje!
__________________
On the bright side,my coffee will never get cold in hell!
La roux is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:50   #3183
Da li netko zna kad jedno od djeteta završi srednju školu, a ne upiše redovno dalje što treba napraviti i da li treba to javiti za dječji i kad?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 10:19   #3184
Quote:
La roux kaže: Pogledaj post
Iskreno i ja,još kad mi je službenica potvrdila da će biti isplaćeni,kolektivno oduševljenje!
evo dobila sam zaostatke za ožujak i travanj još 17.5. i tek sada skužila
__________________
kada je držim-TADA JE CIJELI SVIJET U MOJIM RUKAMA ♥ L ♥ 18.04.2012. ♥
PinaColada000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 14:01   #3185
Quote:
PinaColada000 kaže: Pogledaj post
evo dobila sam zaostatke za ožujak i travanj još 17.5. i tek sada skužila
I ja sam dobila zaostatke...napokon......već sam pomislila da će me preskočiti i ovaj mjesec......
__________________
On the bright side,my coffee will never get cold in hell!
La roux is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 22:53   #3186
Quote:
La roux kaže: Pogledaj post
I ja sam dobila zaostatke...napokon......već sam pomislila da će me preskočiti i ovaj mjesec......
__________________
kada je držim-TADA JE CIJELI SVIJET U MOJIM RUKAMA ♥ L ♥ 18.04.2012. ♥
PinaColada000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 23:51   #3187
Upadam prvi put ovdje. Možete li mi otprilike reći koliki vam je iznos doplatka i kad ste ga prvi put prijavile ( odmah kad ste rodili jel? )?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 11:18   #3188
Quote:
Yoya girl kaže: Pogledaj post
Upadam prvi put ovdje. Možete li mi otprilike reći koliki vam je iznos doplatka i kad ste ga prvi put prijavile ( odmah kad ste rodili jel? )?
nama je 199kn
a predala sam kada sam rodila kroz mjesec-dva
__________________
kada je držim-TADA JE CIJELI SVIJET U MOJIM RUKAMA ♥ L ♥ 18.04.2012. ♥
PinaColada000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 01:38   #3189
Quote:
avam kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kad jedno od djeteta završi srednju školu, a ne upiše redovno dalje što treba napraviti i da li treba to javiti za dječji i kad?
Netrebaš javiti. Dobit ćeš za njega zadnji dd u 9. mj. (za 8.) i budući da u 9. mj. više nećeš donijeti potvrdu o redovnom školovanju oni odmah skidaju novce za to dijete (pa onda npr. ostala djeca u obitelji dobivaju manje love).
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 09:29   #3190
meni nije jasno nešto... puno puta čujem da neka obitelj naštanca djece pa onda "živi od dječjeg doplatka". Vjerojatno ovisi o primanjima..al vidila sam da onak..fakat mala primanja (1500-2?) moraš imati po glavi da bi dobio štajaznam 200kn. Onak 200 fakin kuna?! + Izzajebavaš se sa papirima i po šalterima..

Kakva je to onda računica di se država debelo iskorištava toliko da im se "ne isplati raditi" jer žive od ovakvih davanja?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 10:43   #3191
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
meni nije jasno nešto... puno puta čujem da neka obitelj naštanca djece pa onda "živi od dječjeg doplatka". Vjerojatno ovisi o primanjima..al vidila sam da onak..fakat mala primanja (1500-2?) moraš imati po glavi da bi dobio štajaznam 200kn. Onak 200 fakin kuna?! + Izzajebavaš se sa papirima i po šalterima..

Kakva je to onda računica di se država debelo iskorištava toliko da im se "ne isplati raditi" jer žive od ovakvih davanja?
Sto je vise djece doplatak je veci
Npr. za 4 djece doplatak iznosi 2200kn mjesecno.
Naravno ako roditelji imaju skroz niska primanja.
Za trece i cetvrto djete se dobije dodatak od 500kn,a za peto i svako slijedece navodno 1000kn.

Sa svakim djetetom troskovi su sve veci,ne vjerujem da bas mogu zivjet samo od doplatka
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta

Zadnje uređivanje Victoria 08 : 06.06.2013. at 10:49.
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 10:51   #3192
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
meni nije jasno nešto... puno puta čujem da neka obitelj naštanca djece pa onda "živi od dječjeg doplatka". Vjerojatno ovisi o primanjima..al vidila sam da onak..fakat mala primanja (1500-2?) moraš imati po glavi da bi dobio štajaznam 200kn. Onak 200 fakin kuna?! + Izzajebavaš se sa papirima i po šalterima..

Kakva je to onda računica di se država debelo iskorištava toliko da im se "ne isplati raditi" jer žive od ovakvih davanja?
E ja sam si jednom bas o tom isto razmisljala i bas to malo isla proucavati (u svojoj blizini imala slucaj-obitelj 6-ero djece, majka ne radi, otac prijavljen na neku malu cifru, ostatak dobiva na ruke) i isto procitala ovo sto pise i sto kaze Victoria, da se doplatak kod tak puno djece poprilicno povecava, plus sto jos za uzdrzavane clanove dobivas one porezne olaksice na placu od cca 200-300kn, pa ako su jos djeca mala i uracunas one pomoci od grada Zagreba koje su isto poprilicne za svako 3. i iduce dijete, ispadne da se stvarno ne isplati raditi i da si ti neki ljudi koji imaju tako 4,5 i vise djece natuku mjesecno na temelju toga ono stajaznam 5000kn
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 11:02   #3193
6. mjesec i još ništa...a samo nastavljamo na prošlogodišnji doplatak...ne razumijem
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 11:10   #3194
Flower zovi ih, da se nije nešto zagubilo... Ovo je već malo previše čekanja...


Ljudi moji, ma kakav život od dječjeg doplatka, to je urbana legenda. Pa pogledajte troškove životne; imam 3 djece, mm i ja radimo, imamo svoju kuću, nemamo kredite, primam dd za 2 djece (sin je punoljetan i ne ulazi više u sklop dječjeg doplatka) i riječ je o 550 kn ukupno. Za 3 djece sam primala oko 1450 kn mjesečno, od toga se nemože živjeti, tj. od toga može živjeti samo osoba kojoj netrebaju neke elementarne stvari (hrana, odjeća, potrepštine i sl.), pa djeca traže svoje, kakav crni život od dječjeg; iovak ionak i s plaćama i dječjim jedva preživimo jer za nas 5 za hranu mjesečno ode skoro 6000 kn.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 14:43   #3195
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Flower zovi ih, da se nije nešto zagubilo... Ovo je već malo previše čekanja...

...
za nas 5 za hranu mjesečno ode skoro 6000 kn.
Mi isto još nismo dobili i ispostavilo se da im je trebala moja porezna. Što je takva idiotarija jer sam prva 2mj prošle godine bila na porodiljnom a ostale mjesece nezaposlena i kad smo predavali papire onda nije trebala pa mi je tim više to nelogično. Prvo ne treba, a sad u lipnju treba. No dobro, nadam se da ćemo dobiti zaostatke, od kada smo predali papire?

winnerica - za 5 osoba 6000 kn mjesečno? Sad sam malo off, ne znam što vi jedete ali daj si malo iskalkuliraj pametnije budžet - kvalitetna prehrana za 5 osoba je i 1500 kn.
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 22:23   #3196
Ja bi imala pitanje.
Imamo jednu curu i dobivali smo 199 kuna doplatka. Primanja su ista pa smo opet predali zahtjev ali smo dobili obavijest da trebamo poslati potvrdu da je muz dobio primanja kroz neki pausal. E sad sam ja isla pitat i radi se o tome da je svekrva dobila proslu godinu zivotno osiguranje i to sad nama ide u prihod.Muz je dobio pocetkom godine papir od osiguranja da si popuni prijavu za povrat poreza ali svekrva nije nista rekla da je dobila novce negi da to svaku godinu tako salju jer je na muza polica u slucaju smrti.
Mi jesmo u istoj kuci ali zivimo posebno i odvojene troskove i kaj da ja sad radim. Nisu to opet neki novci al pokriju mi bar pelene.
linola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 01:25   #3197
predali zahtjev za dd u 2.mj... u 3mj dobili da trebamo predati još jedan dokument.. predali to krajem 3.mj u 4.mj opet dobijemo da moramo predati još neki dokument. predali i to kroz dva-tri dana..
Kad mogu očekivati money? hoću li dobiti i zaostatke ????? rješenje??? bilo šta???
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 09:16   #3198
Ajs dobit ces zaostatke,vjerojatno ces dobiti novce slijedeci mjesec ako su svi dokumenti predani.
Novci obicno sjednu prije nego dodje rijesenje.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 14:25   #3199
eto mene opet na ovoj temi

daklem, imam novu situaciju... mm promijenio posao, sad zaposlen u državnoj službi (hv). ne znam kolika će mu biti plaća do prve plaće
mislim da ćemo bit negdje na granici dd-a po trenutnim primanjima. ukoliko prijeđemo cenzus, moram javit, ukinut će nam dd. a što kad ja kroz 3 mj više ne budem na 4000 porodiljnog nego na 2600? tad ćemo opet sigurno ulaziti... niš mi nije jasno
budući da su svi papiri predani po prošloj godini, a u slučaju promjena u ovoj godini opet trebamo javiti...
strah me da ne dobijem koje novčeke, potrošim pa trebam vratiti.
rješenje imam po prošlogodišnjim primanjima i iznos onaj od oko 1250 kn.

i da, što ulazi u primanja? samo njegova neto plaća ili ukupni prihod tj razni dodaci (djeca prijavljena na njega, čin, prijevoz...)
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 15:26   #3200
jel itko tko je predavao papire za dd prvi put ove godine dobio rješenje? ili to uopće neće doći
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.