Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2004., 21:19   #1
Ventilatori u kupaonici i wc-u

ventilatori u kupaoni i wcu mi se ne ugase kad iskljucim prekidac nego se vrte jos 2.5 minute
kako se to regulira? jel mogu to rijesiti sama ili moram zvati elektricara?
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 07:29   #2
Izgleda da je to normalno
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 09:26   #3
pusti ih nek se vrte
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 09:48   #4
Re: ventilatori u kupaoni i wc-u - help!

Quote:
zlocestoca kaže:
ventilatori u kupaoni i wcu mi se ne ugase kad iskljucim prekidac nego se vrte jos 2.5 minute
kako se to regulira? jel mogu to rijesiti sama ili moram zvati elektricara?
Kako to misliš, vrte se, pa ventilator je da se vrti
Zezam se, pa normalno da se vrte i kad ugasiš struju, inercija, pa neće valjda ugradit i kočnicu za ventilator kako bi se zaustavile u djeliću sekunde, pa tu zaustavni put ne igra previše
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 09:55   #5
Re: Re: ventilatori u kupaoni i wc-u - help!

Quote:
bankei_ri kaže:
Kako to misliš, vrte se, pa ventilator je da se vrti
Zezam se, pa normalno da se vrte i kad ugasiš struju, inercija, pa neće valjda ugradit i kočnicu za ventilator kako bi se zaustavile u djeliću sekunde, pa tu zaustavni put ne igra previše
hm
kod susjeda se ugase kad iskljuce sklopku (normalno da se vrte jos par sekundi dok se ne zaustave); ventilatori su isti, radi se o novoj zgradi
kod mene se vrte ko ludi jos 2.5 minute (stopala vrijeme ) tako da vjerojatno postoji neka fora kako se to moze podesiti
probala sam naci kakav kupaonski-ventilator-sam-svoj-majstor manual na webu, ali nista
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 10:47   #6
blago se tebi koji te problemi muče..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 11:37   #7
Jel to tako oduvijek (otkad ste ih montirali)?
Jedna vrsta ventilatora je tocno takva, s tajmerom koji ih gasi nakon vremena koje je podeseno. Provjeri na ambalazi ako je jos imas.
mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:06   #8
Quote:
mars kaže:
Jel to tako oduvijek (otkad ste ih montirali)?
Jedna vrsta ventilatora je tocno takva, s tajmerom koji ih gasi nakon vremena koje je podeseno. Provjeri na ambalazi ako je jos imas.
u stanu sam manje od tjedan dana i tako rade od pocetka
ambalazu, nazalost, nemam, a kako se kod susjeda gase pretpostavljam da bi kod mene trebalo podesiti taj tajmer
jel akcija podesavanja tajmera jednostavna ili bi bilo bolje da zovem elektricara?
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:15   #9
Ne znam zašto ti smeta taj tajmer , mnogi bi bili oduševljeni da imaju u sanitarnom čvoru na taj naćin riješenu ventilaciju .Taj vremenski interval je podešen tako da izbaci sav zagađeni zrak iz prostora .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 12:17   #10
Quote:
zh1 kaže:
Ne znam zašto ti smeta taj tajmer , mnogi bi bili oduševljeni da imaju u sanitarnom čvoru na taj naćin riješenu ventilaciju .Taj vremenski interval je podešen tako da izbaci sav zagađeni zrak iz prostora .
malo ide na zivce kad ides na wc usred noci a ventilator zvrnda jos par minuta nakon sto si legao u krevet
mozda ih i ostavim da se vrte, u starom stanu nisu zvrndali, pa mi mozda samo treba vremena da se priviknem
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 13:02   #11
Quote:
zlocestoca kaže:

jel akcija podesavanja tajmera jednostavna ili bi bilo bolje da zovem elektricara?
nemam pojma, nas je bez tajmera, pali-gasi se naprekidac
mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 15:01   #12
ventilator ili ima tajmer na sebi ili ima senzor pokreta sa tajmerom montiran negdje na zidu ili stropu...
Ako te smeta zvrndanje, prespoji ga tako da se gasi na šalteru, tj. odreži mu pomoćno napajanje koje ide preko tajmera
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 22:59   #13
Talking Isuse...

... sve puno filozofa Ko da nikad niste vidjeli ventilator za kupaonice koje nemaju prirodno prozracivanje Da, imas dva potenciometra kojima mozes regulirati slijedece:
- nakon koliko vremena se ukljucuje ventilator nakon paljenja svjetla ( obicno se namjesta na 30-60 sekundi) da bi se sprijecilo paljenje ventilatora npr. ako si samo usao na par sekundi u kupaonicu
- koliko dugo ce ventilator raditi poslije iskljucenja svjetla da bi izvukao mirise obicno se slaze na 2-3 minute.

Od alata ti treba sarafciger.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 07:44   #14
Dokle god osjete miris
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 09:26   #15
Re: Isuse...

Quote:
Juraj kaže:
... sve puno filozofa Ko da nikad niste vidjeli ventilator za kupaonice koje nemaju prirodno prozracivanje Da, imas dva potenciometra kojima mozes regulirati slijedece:
- nakon koliko vremena se ukljucuje ventilator nakon paljenja svjetla ( obicno se namjesta na 30-60 sekundi) da bi se sprijecilo paljenje ventilatora npr. ako si samo usao na par sekundi u kupaonicu
- koliko dugo ce ventilator raditi poslije iskljucenja svjetla da bi izvukao mirise obicno se slaze na 2-3 minute.

Od alata ti treba sarafciger.
hvala
za vikend sarafim
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 03:07   #16
da, ali ima i tjmera koji se ne mogu regulirati.treba i na to računati.
zločesta, pa nije valjda da je toliki bed u te 2,5 min ?
još nekaj ne izvlaći mirise, nego smrad kada se zločesta ukaka.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 10:23   #17
Quote:
fakin kaže:
da, ali ima i tjmera koji se ne mogu regulirati.treba i na to računati.
zločesta, pa nije valjda da je toliki bed u te 2,5 min ?
još nekaj ne izvlaći mirise, nego smrad kada se zločesta ukaka.
fakin, fakin
mozda i odustanem od "popravaka" - trebalo mi je malo vremena da se naviknem
sad mi se cak i svidja kad oba ventilatora zazvrndaju
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 14:09   #18
Ajde da malo proširim temu:
koje ventilatore preporučujete kupiti, gdje ih nabaviti i koje su cijene. Sada imam ventilator koji se pali na potez ili kad palim svjetlo u kupaonici, ali je postao jako glasan. Malo sam obilazio po gradu (Osijek) ali nisam baš oduševljen ponudom.
Lega2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 01:38   #19
a kakav bi ti?
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 09:20   #20
Quote:
fakin kaže:
a kakav bi ti?
Promjera 100 mm, koji se pali kada ulazim u kupaonicu i radi cca 5 minuta nakon izlaska ili pali se paljenjem svjetla u kupaonici i radi cca 5 min. nakon gašenja. Do sada sam imao ventilator koji se pali i gasi kada upalim-ugasim svetlo, a uz to ima i poteznicu. Najveći je štos što uopće ne mogu pronaći ventilator sa poteznicom.
Lega2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.