Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2008., 12:12   #161
trieste- savona

Dali je netko putovao na toj relaciji i dali mi može dati kakvu informaciju. Zanima me dali treba unaprijed kupiti kartu na treniitalia.it ili se može direktno na željezničkoj, šta se više isplati i sl. Hvala unaprijed!!
nhasimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 21:13   #162
carinik uđe na zadnjem stajanju prije granice (ako ideš prema Ljubljani, uđe odmah u Zagrebu) i izađe na graničnoj postaji, gdje ulazi drugi carinik. idu od kupea do kupea.

o trenitaliji - ako možeš, uzmi online. samo pazi, vani se karte kupuju za vlakove, ne za relacije. dakle, nije dovoljno uzeti kartu na toj relaciji, već moraš zatočno određeni vlak uzeti. online kupovina zna biti jeftinija, osobito za brze vlakove.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 22:43   #163
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
carinik uđe na zadnjem stajanju prije granice (ako ideš prema Ljubljani, uđe odmah u Zagrebu) i izađe na graničnoj postaji, gdje ulazi drugi carinik. idu od kupea do kupea.

o trenitaliji - ako možeš, uzmi online. samo pazi, vani se karte kupuju za vlakove, ne za relacije. dakle, nije dovoljno uzeti kartu na toj relaciji, već moraš zatočno određeni vlak uzeti. online kupovina zna biti jeftinija, osobito za brze vlakove.
Hvala ti na odgovoru. Dali se može direktno na vlaku kupiti ili na ž. stanici? Neda mi se baš plaćati karticom.Hvala!!!
nhasimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 22:46   #164
kupi na blagajni, nemoj u vlaku, a ne znam imaju li tu praksu. ja nikad nisam kupovao u vlaku
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 08:47   #165
Quote:
nhasimi kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Dali se može direktno na vlaku kupiti ili na ž. stanici? Neda mi se baš plaćati karticom.Hvala!!!
Jedna stvar kod Italije je da se blagajne na željezničkoj stanici zatvaraju oko 8, i nakon toga nema više prodaje međunarodnih karata. Izvisio u Veneciji radi toga.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 14:01   #166
Zagreb-Bukurešt? kolko često i kolko dođe?
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 15:25   #167
Quote:
nhasimi kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Dali se može direktno na vlaku kupiti ili na ž. stanici? Neda mi se baš plaćati karticom.Hvala!!!
Sto se tice Italije...
Na "svakoj boljoj" zeljeznickoj imas ili blagajnu ili touch-screen automat koji prima gotovinu (i najsitnije euro kovanice) a ako uvalis kreditnu nema provizije.Automati su dobri za preskocit red ali ima i nekih cudnih koji vracaju samo do 9 eutra ostatak.Manje je takvih ali - oprez.

U vlaku mozes kupit samo kaznu (ako si bez karte ili je nisi ponistio prije ulaza u vlak)
(Kondukteri prodavaju karte samo na vukoje8ina vlakovima ako na stanici nije bilo ni otvorene blagajne ni karto-robota)
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 15:41   #168
Inače, za doslovno sve, vezano uz željezničku tematiku, možete naći ili pitati na ovom forumu:

www.zeljeznice.net/forum

Veliki broj ljudi na forumu je proputovao manje više cijeli svijet vlakom, pa informacija neće nedostajati.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:35   #169
Quote:
nhasimi kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Dali se može direktno na vlaku kupiti ili na ž. stanici? Neda mi se baš plaćati karticom.Hvala!!!
Mene ovo isto zanima.. Npr. na stranici treniitalia. nasla sam vlakove Trst-Napulj. Spominju se neka 3 vlaka, znači da se presjeda. E sad, nemam kreditne kartice, pa ne znam kako da nabavim kartu preko neta. Htjela sam je kupiti direktno na kolodvoru... Može kakav savjet? Jel netko kupovao kartu direktno na željezničkoj stanici?
Hvala!
p.s. i gdje se poništavaju te karte u vlaku? Na ulazu je neki automat kao u gradskim busevima ili?
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 11:38   #170
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post
Mene ovo isto zanima.. Npr. na stranici treniitalia. nasla sam vlakove Trst-Napulj. Spominju se neka 3 vlaka, znači da se presjeda. E sad, nemam kreditne kartice, pa ne znam kako da nabavim kartu preko neta. Htjela sam je kupiti direktno na kolodvoru... Može kakav savjet? Jel netko kupovao kartu direktno na željezničkoj stanici?
Hvala!
p.s. i gdje se poništavaju te karte u vlaku? Na ulazu je neki automat kao u gradskim busevima ili?
ja sam kupovala direktno na stanici i sve ok. jedino mislim da prek neta možeš ostvarit neki popust, jer ima nekih jeftinijih tarifa ak se kupuje 24 sata prije početka putovanja(mislim da to ne vrijedi za međugradske vlakove, nego za eurostar,intercity i sl., al nemoj me 100% držat za riječ). al stvarno nema nikakvog problema ak kupiš direktno na stanici.
a što se tiče poništavanja karte, na kolodvorima imaš puno žutih automata i u tom poništiš kartu prije početka putovanja i to je to.
billie_jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:10   #171
Quote:
billie_jean kaže: Pogledaj post
ja sam kupovala direktno na stanici i sve ok. jedino mislim da prek neta možeš ostvarit neki popust, jer ima nekih jeftinijih tarifa ak se kupuje 24 sata prije početka putovanja(mislim da to ne vrijedi za međugradske vlakove, nego za eurostar,intercity i sl., al nemoj me 100% držat za riječ). al stvarno nema nikakvog problema ak kupiš direktno na stanici.
a što se tiče poništavanja karte, na kolodvorima imaš puno žutih automata i u tom poništiš kartu prije početka putovanja i to je to.
Super! Puno ti hvala na pomoći!
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:14   #172
S tim da u Italiji blagajne za kupovinu karata rade samo do 7 ili 8 navečer. Nakon toga je nemoguće kupiti kartu. Odnosno, može se kupiti na automatima, ali samo za linije unutar Italije...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:46   #173
jel zna netko koliko košta povratna karta vlakom Zagreb - Beograd?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 17:06   #174
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
jel zna netko koliko košta povratna karta vlakom Zagreb - Beograd?
Vinkovci - Beograd je povratna bila cca 120kn, a Vinkovci-Zagreb cca 150kn. E sad kad zbrojis, to je 270kn, karta bi trebala biti nesto jeftinija od te cijene
deda_hc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:25   #175
bravo deda!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:05   #176
povratna oko 220 kn
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 01:52   #177
Da li ima neko da je putovao iz Zagreba za Celje?

Kad ima vlak iz Zagreba za Celje u subotu ujutro?

Kad u nedjelju ujutro ima vlak iz Celja za Zagreb?

Direktna linija Zagreb-Celje-Zagreb, bez presjedanja?
Ili, kako je sa presjedanjem preko Zidanog mosta?

Unaprijed hvala. Pozz

EDIT: Ne dozvoljava registraciju na Forumu Zeljeznice.net, kaže: "(Ova) e-mail adresa je isključena [onemogućena]".
__________________
Ellen Ripley

Zadnje uređivanje Ana Jacqueline : 23.02.2009. at 02:05.
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 02:33   #178
za vremena ti je super stranica http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/d i preciznija je od HŽove šta je najsmješnije, ali nemaš cijena tako da
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 08:55   #179
www.bahn.de.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 03:01   #180
zna li netko kolika je cijena karte Graz - Zagreb (u jednom smijeru)?

i Zagreb - Lubljana (isto u jednom smijeru)?

na netu ne mogu naći (samo nalazim cijene za povratne karte), a baba u hž-u mi kaže, citiram: "a što ti ga ja znam" za graz-zg, a za zg-ljubljana mi počne davati broj od ljubljanskog kolodvora ili nečeg sličnog, jeb.. joj...
Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.