Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 19:34   #11401
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ja unesem URU kroz 2 broja. Na jednom broju storniram predujam, a na drugom normalno knjižim konačan račun. Pazim da zatvorim plaćanje na oba računa.
Na računu označim na kojem broju je koji dio računa knjižen.
Tako mki je najlakše.
Potpisujem, ja isto tako radim.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:45   #11402
Cure,
imam IR izdan prema direktoru kojim sam mislila zatvoriti 2310, znači račune koje je on plaćao gotovinom.
Jel preko tem. da zatvorim, a u IR da upišem u polje datum plaćanja datum tem. da mi se obveza pdv-a prebaci u pdv obrazac jer plaćam pdv po pl. računu
nadam se da to mogu tako napraviti, hvala
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:56   #11403
Mozes.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 09:49   #11404
osoba na stručnom bez rad.odn, službeni put u inozemstvo u trajanju od 20 sati... koliku dnevnicu smijem isplatiti i moram li se pridržavati ovog što piše:

Kada poslodavac uputi radnika na službeni put u inozemstvo, trgovačko je društvo obvezano plaćati poseban doprinos za zdravstvenu zaštitu u inozemstvu po danu i to po stopi od 20% na najnižu osnovicu za plaćanje doprinosa. Ova se obveza u praksi vrlo često ne poštuje što nije u skladu s opisanim Pravilnikom.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:04   #11405
Bitno je znati zemlju u koju osoba putuje. Dodatni doprinos se ne plaća za sve zemlje.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:00   #11406
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Bitno je znati zemlju u koju osoba putuje. Dodatni doprinos se ne plaća za sve zemlje.
Njemačka
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:03   #11407
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
osoba na stručnom bez rad.odn, službeni put u inozemstvo u trajanju od 20 sati... koliku dnevnicu smijem isplatiti i moram li se pridržavati ovog što piše:

Kada poslodavac uputi radnika na službeni put u inozemstvo, trgovačko je društvo obvezano plaćati poseban doprinos za zdravstvenu zaštitu u inozemstvu po danu i to po stopi od 20% na najnižu osnovicu za plaćanje doprinosa. Ova se obveza u praksi vrlo često ne poštuje što nije u skladu s opisanim Pravilnikom.
To se plaća za zemlje koje nisu u EU
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:09   #11408
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Njemačka
Nemaš obvezu plaćanja. Njemačka, kao i HR su članice EU.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:30   #11409
HVALA.

radnik je svojim sredstvima platio cestarine, tunelarine kao i ulaznicu za sajam, to mu sve mogu refundiratii preračunato po srednjem tečaju u kunama?

pretpostavljam da to dnevnica ne pokriva?

prvi put radim te obračune, nemojte mi zamjerit
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 14:47   #11410
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
HVALA.

radnik je svojim sredstvima platio cestarine, tunelarine kao i ulaznicu za sajam, to mu sve mogu refundiratii preračunato po srednjem tečaju u kunama?

pretpostavljam da to dnevnica ne pokriva?

prvi put radim te obračune, nemojte mi zamjerit
Ne pokriva dnevnica. Može se refundirati.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 16:42   #11411
Očito novi sam u ovome
Plaću za 12 mjesec sam isplatio u prvom, da li ju knjižim u gl.knjigu kao trošak 2016. godine (pošto ona i jeste trošak prošle godine)? Ako to napravim neće mi štimat konto žiro računa u gl. knjizi i salda konti... Koja je propisana procedura?
ViPla99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:51   #11412
Quote:
ViPla99 kaže: Pogledaj post
Očito novi sam u ovome
Plaću za 12 mjesec sam isplatio u prvom, da li ju knjižim u gl.knjigu kao trošak 2016. godine (pošto ona i jeste trošak prošle godine)? Ako to napravim neće mi štimat konto žiro računa u gl. knjizi i salda konti... Koja je propisana procedura?
knjižiš kao trošak u 2016. naravno da će ti štimati glavna knjiga jer ćeš kontirati plaću kao obavezu i kao trošak (četvorka i dvojka)
obvezu ćeš preko početnog stanja prenijeti u 2017. i onda će se ona zatvoriti sa žiroračunom.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:54   #11413
Quote:
ViPla99 kaže: Pogledaj post
Očito novi sam u ovome
Plaću za 12 mjesec sam isplatio u prvom, da li ju knjižim u gl.knjigu kao trošak 2016. godine (pošto ona i jeste trošak prošle godine)? Ako to napravim neće mi štimat konto žiro računa u gl. knjizi i salda konti... Koja je propisana procedura?
Da, knjižiš obračun u 2016., a isplatu kada isplaćuješ preko izvoda, u ovoj godini.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 07:29   #11414
Hvala najljepša, skužio sam, dvojka potražno četvorka dugovno pa zatvaram dvojku žirom u siječnju. Inače sam plaće odmah knjižio žiro potražno četvorka dugovno i nadam se da nisam u nikakvom prekršaju radeći to.
ViPla99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 09:42   #11415
Poštovani,
iznajmili smo dvije sobe od ueda firme.

Kako prefaktururati struju,pričuvu
na koji način napraviti obračun. Svaka soba ima svoje mjerilo.
Znači trebalo bi samo struju i vodu. Kako PDV obračunati?
Hvala!
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 09:50   #11416
Quote:
ViPla99 kaže: Pogledaj post
Hvala najljepša, skužio sam, dvojka potražno četvorka dugovno pa zatvaram dvojku žirom u siječnju. Inače sam plaće odmah knjižio žiro potražno četvorka dugovno i nadam se da nisam u nikakvom prekršaju radeći to.
Uvijek plaće knjižiš temeljnicom 4/2 sa zadnjim datumom mjeseca za koji je obračun , a 2 zatvaraš s izvodom koji je uglavnom u slijedećem mjesecu ako plaću isplaćuješ do 15. za prethodni mjesec.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:05   #11417
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Poštovani,
iznajmili smo dvije sobe od ueda firme.

Kako prefaktururati struju,pričuvu
na koji način napraviti obračun. Svaka soba ima svoje mjerilo.
Znači trebalo bi samo struju i vodu. Kako PDV obračunati?
Hvala!
Ako svaka soba ima svoje mjerilo, napravite po potrošnji. PDV ide sukladno tom iznosu.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:43   #11418
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Poštovani,
iznajmili smo dvije sobe od ueda firme.

Kako prefaktururati struju,pričuvu
na koji način napraviti obračun. Svaka soba ima svoje mjerilo.
Znači trebalo bi samo struju i vodu. Kako PDV obračunati?
Hvala!
Koliko je meni poznato nije moguce prefakturirati pricuvu , komunalnu naknadu tj. sve one stavke koje ne povećavaju troškove stana uslijed iznajmljivanja.

Edit : zanemarite mislio sam da se odnosi na iznajmljivanje od fizičke osobe
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 13:46   #11419
U trgovini je ostalo nešto sladoleda koji nije prodan, lošije je kvalitete (nešto se zamrznuo). Radnica želi kupiti taj sladoled i trgovina bi ga na taj način otpisala. Nisam sigurna da li može trgovina prodati sladoled s 90% rabata s obzirom na kvalitetu robe i takvu svoju odluku? Ne znam jel postoje neka zakonska ograničenja ili ne?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 06:56   #11420
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
U trgovini je ostalo nešto sladoleda koji nije prodan, lošije je kvalitete (nešto se zamrznuo). Radnica želi kupiti taj sladoled i trgovina bi ga na taj način otpisala. Nisam sigurna da li može trgovina prodati sladoled s 90% rabata s obzirom na kvalitetu robe i takvu svoju odluku? Ne znam jel postoje neka zakonska ograničenja ili ne?
Savjetnici: moža ispod nabavne cijene, ali ako se time ne narušava tržišna utakmica.Ne povezanim osobama.
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.