Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2010., 19:44   #1
Blaži sudar - tko je kriv i kako postupiti...savjet?

Bok,

Ima sam danas lakši karambol pa me zanima tko je točno kriv. Pretpostavljam da sam ja, ali nisam siguran. Sve se vidi sa ove slike, uploadao sam na imgshack pa se nadam da se vidi:
http://img215.imageshack.us/img215/5756/shemasudara.jpg

Dakle, ja sam u ovom autu koje izlazi s parkirališta, palim auto i čekam da dotični auto prođe pored mene. Nakon što je drugi auto prošao neka dva metra, taj auto je stao. Ja sam pretpostavio da ili nekoga čeka ili da čeka mene da izadjem pa sam krenuo prema vani i kad sam izasao nekih metar do dva ovaj drugi auto je krenuo u rikverc. Nakon toga ja sam stao i kad sam skužio da ide prema meni počeo trubiti, ali ovaj auto je već bio blizu i lagano smo se kvrcnuli. Meni prednji desni branik, a njemu zadnji desni branik.

E sad, on tvrdi da sam ja kriv i pretpostavljam da je tako jer je on na glavnoj, ali s druge strane ja sam stajao a on se kretao u rikverc. Ispunili smo europsko izvješće o nezgodi di se lijepo vidi sve kako sam opisao i dogovorili se da se nadjemo na mojem osiguranju.

Molim pomoć, dakle:
1. Tko je kriv?
2. Je li mi pametno ići preko osiguranja, dakle hoće li me kazniti policija i je li mi se isplati možda riješiti to bez osiguranja? Ja imam 50% bonusa pa pretpostavljam da gubim 10%?

Puno hvala
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 19:49   #2
PA ako je on išao u rikverc on je lupio tebe kada si ti izlazio na cestu.Kada se vozilo kreće unazad ono si mora osigurat dobar pregled. I po mojem mišljenju on je kriv. Ali msilim da će ti drugi bolje reči.
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 19:55   #3
izlazio si na naprijed ili u rikverc?

Ako imaš svjedoke da si TI STAJAO onda je on kriv! Vožnja unazad zahtjeva povećanu pozornost....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:00   #4
Izlazio sam naprijed. Oboje imamo svjedoke koji su doduse dosli malo kasnije, ali ovako nekako je bilo. Slikao sam i slike na mob, ali nakon sto smo se pomakli jer smo zakrcili promet u toj ulici, tako da nemam tocno sliku susreta nazalost
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:00   #5
On je kriv, pri vožnji u rikverc vozač je dužan provjeriti stanje prometa iza sebe i nemože se vraćati kako mu se sprdne, ti što se prometnih pravila tiče možeš izvesti iz parkinga centimetar iza njega, dok god si ga pustio da prođe prije uključivanja ti si ga propustio a on je usro motku...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:02   #6
on je kriv ak si ti stajao
rico hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:03   #7
pa naravno da ti nisi kriv
__________________
..................................
zvonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:05   #8
ako si stajao a on je isao u rikverc i nije te vidio on je kriv.
ako te pogodio prilikom tvog izlaska ti si kriv jer ga nisi pustio.
koliko sam skuzio ti si izasao na pola i stao, tada je on krenuo na rikverc i lupio te.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:19   #9
Ako si ti stajao u trenutku kada te udario, on je kriv.
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:31   #10
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
ako si stajao a on je isao u rikverc i nije te vidio on je kriv.
ako te pogodio prilikom tvog izlaska ti si kriv jer ga nisi pustio.
koliko sam skuzio ti si izasao na pola i stao, tada je on krenuo na rikverc i lupio te.
Upravo ovo. Desila mi se gotovo identična stvar kao i autoru teme i dodjeljeno mi je 30% krivnje jer bez svjedoka nisam mogao dokazati da sam stajao u mjestu. Za razliku od njega, nisam svirao već sam pokušao bježat u rikverc. Taman sam lijepo uspio ušaltat i BAM!
riot_act is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:36   #11
Jeli on upalio sva četiri kad je stao ili kad je krenuo u rikverc? Ako on nije signalizirao da se kreće u rikverc (sva četiri) on je kriv, samo kako to dokazati?
Onda, što je sa sva četiri? Sjećaš li se?
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:44   #12
Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
Bok,

Ima sam danas lakši karambol pa me zanima tko je točno kriv. Pretpostavljam da sam ja, ali nisam siguran. Sve se vidi sa ove slike, uploadao sam na imgshack pa se nadam da se vidi:
http://img215.imageshack.us/img215/5756/shemasudara.jpg

Dakle, ja sam u ovom autu koje izlazi s parkirališta, palim auto i čekam da dotični auto prođe pored mene. Nakon što je drugi auto prošao neka dva metra, taj auto je stao. Ja sam pretpostavio da ili nekoga čeka ili da čeka mene da izadjem pa sam krenuo prema vani i kad sam izasao nekih metar do dva ovaj drugi auto je krenuo u rikverc. Nakon toga ja sam stao i kad sam skužio da ide prema meni počeo trubiti, ali ovaj auto je već bio blizu i lagano smo se kvrcnuli. Meni prednji desni branik, a njemu zadnji desni branik.

E sad, on tvrdi da sam ja kriv i pretpostavljam da je tako jer je on na glavnoj, ali s druge strane ja sam stajao a on se kretao u rikverc. Ispunili smo europsko izvješće o nezgodi di se lijepo vidi sve kako sam opisao i dogovorili se da se nadjemo na mojem osiguranju.

Molim pomoć, dakle:
1. Tko je kriv?
2. Je li mi pametno ići preko osiguranja, dakle hoće li me kazniti policija i je li mi se isplati možda riješiti to bez osiguranja? Ja imam 50% bonusa pa pretpostavljam da gubim 10%?
Puno hvala
ne gubiš 10, nego 15%

On je kriv, jer se pošto je vozio u rikverc...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:45   #13
Nemoj priznat krivnju. Nisi kriv. On je bio neoprezan i kretao se unatrag.

Moj savjet ti je da se raspitaš aš kod nekoga tko se razumije u situaciju. Ali moglo bi se dogoditi da on tebi plati. Pisanje izvješća nije i priznavanje krivnje.

Po mome razmišljanju on je kriv, da se on kretao unaprijed onda bih rekao da si mu ti oduzeo prednost.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:55   #14
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
Jeli on upalio sva četiri kad je stao ili kad je krenuo u rikverc? Ako on nije signalizirao da se kreće u rikverc (sva četiri) on je kriv, samo kako to dokazati?
Onda, što je sa sva četiri? Sjećaš li se?
Nije signalizirao sa sva 4 kretanje unatrag, ali to je moja riječ protiv njegove
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:00   #15
Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
Nije signalizirao sa sva 4 kretanje unatrag, ali to je moja riječ protiv njegove
To ga pitaj. Pa ako kaže da je imao, onda znaš da te pokušava prevariti.

Nedaj se.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:04   #16
Quote:
riot_act kaže: Pogledaj post
Upravo ovo. Desila mi se gotovo identična stvar kao i autoru teme i dodjeljeno mi je 30% krivnje jer bez svjedoka nisam mogao dokazati da sam stajao u mjestu. Za razliku od njega, nisam svirao već sam pokušao bježat u rikverc. Taman sam lijepo uspio ušaltat i BAM!
Ma stvar je što imam i ja svjedoka jer mi je to bilo ispred firme a ima i on svjedoka, tako da mislim da tako nista necemo postici. Nije neka steta u pitanju tako da sto se mene tice moze svatko svoje popraviti i mirna Bosna, policiju nismo zvali.

Da li da odemo prvo na moje pa njegovo osiguranje pa da nam oni kazu tko sto i kako? Ili ce svako osiguranje tvrditi da je ovaj drugi kriv kako ne bi isplatilo stetu..to mi se cini logicno
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:11   #17
Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
Ma stvar je što imam i ja svjedoka jer mi je to bilo ispred firme a ima i on svjedoka, tako da mislim da tako nista necemo postici. Nije neka steta u pitanju tako da sto se mene tice moze svatko svoje popraviti i mirna Bosna, policiju nismo zvali.

Da li da odemo prvo na moje pa njegovo osiguranje pa da nam oni kazu tko sto i kako? Ili ce svako osiguranje tvrditi da je ovaj drugi kriv kako ne bi isplatilo stetu..to mi se cini logicno
Nazovi svoje osiguranje i oni ćete znati uputiti. Ja sam prvo zvao svoje osiguranje i lijepo su mi objasnili cijeli postupak.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:22   #18
ajde da i ja dodam jednu...
po tvojoj šemi sudara bi se na vozilima jasno moralo vidjeti tko je koga udario (njegov zadnji kraj udara tebe bočno).
znači: on se kretao trakom u suprotnom smjeru, kretao se unatrag bez da je dovoljno obratio pažnju na situaciju iza sebe i on udara tebe.
situacija bi trebala biti jasna: on je kriv.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:49   #19
Evo napokon sam složio bluetooth pa prebacio na komp:

Dakle
moj auto slika1:
http://img251.imageshack.us/img251/6380/alfa1.jpg
vidi se kako me udario u bok malo iza svjetala ima par udubina i blatobran je blago iskočio prema vani kad se gleda odozgo kod alfa znaka.

moj auto slika2:
http://img704.imageshack.us/img704/4632/alfa2p.jpg
ovdje se možda vidjeti malo bolje

njegov auto slika1:
http://img689.imageshack.us/img689/9278/c31zr.jpg
sa samim rubom auta me je udario ali praktički nema vidljive štete na njegovom autu pozadi

njegov auto slika2:
http://img375.imageshack.us/img375/7074/c32.jpg
po slici se vidi da me udario rubom jer mu je zadnji branik iskocio prema naprijed

P.S. ovo je slikano kad sam ja vec uparkirao natrag na svoje mjesto
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:52   #20
Ma sve je jasno prema slikama. Samo je on tebe mogao udariti.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.