Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2007., 00:24   #41
Quote:
tuzna_riba kaže: Pogledaj post
Ah godinama uvjeravam ali ne vrijedi,ima neku blokadu koju ni ja ne mogu probiti.Pitanje je sta nase natalne karte kazu?Hocemo li uopce imati djecu?Znam da je tesko to ovako nekome reci ali ja bi htjela konkretan odgovor.Hvala unaprijed!
tuzna ribo, ako je s tobom prema pretragama sve u redu a on se nije jos podvrgao pretragama i nis se ne desava onda vjerojatno i necete. on se mora pomaknuti i viditi u cemu je problem. znam da medicina danas ima napredne metode da pomogne zeni, s muskarcima malo teze ali i tu postoje tretmani i moze se raditi o manjem problemu ali vi to nikad necete saznati ako on stoji doma i ne ide kod doktora. ne moze astrolog pomaknut tvoga muza. mislim da je to jako sebicno od njega a po kratkom pogledu na njegovu kartu vidim da mu je sunce na asc i vjerojatno je dosta egocentrican i tast. mislim da mu je situacija ozbiljna posto osim saturna u 5. ima vladara 5. u 12. koji je u konjukciji sa plutonom sto upucuje na destruktivnost na tom podrucju odnosno da sam sebi ugrozava sanse za potomstvom ovakvim pristupom da ne ide kod doktora ili je u proslosti imao neku ozljedu ili bolest zbog koje mu je ugrozeno potomstvo. to je sve vise stvar za doktora medicine dok ce se njegovom psihom rado pozabaviti astrolozi ali tek kad obavi tehnicki pregled. mislim da je fer posto si ti obavila mucne pretrage da ih sad obavi i on, nece mu kruna s glave pasti i ne mora cijeli svijet saznati za rezultate. zelim ti puno srece i naravno, sto skorije, slatku, malu djecicu uvijek postoji rjesenje dok smo na ovom svitu
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:33   #42
može li mi netko ovo protumačiti (malo me plaši taj kvadrat sunca i saturna):
navodim prema onim uputama od fish:
sunce mi je u lavu, podznak rak;
peto polje mi je u škorpionu i u njemu se nalazi jupiter (u znaku strijelca);
7. polje mi je u jarcu; tu je, al na kraju polja, mjesec u vodenjaku;
mjesec: vodenjak, 7. (8.) polje
venera: u djevici, u 3. polju
jupiter: strijelac, 5. polje
vladar 5. polja - mars - pravi samo "Quincunx" s mjesecom ( ne znam šta je to)

ugl. sve u svemu nije loše al se bojim jer je navela da neimanje djece označava sunce kvadrat/opozicija saturn
La Isla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:45   #43
Za trudnoću bitan je položaj Mo i Ve i aspekti koje čine s ostalim planetama, te prema tome kvadrat So Sa uopće nije bitan...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 18:55   #44
ne znam, tako je pisalo

evo onda mjesec i venera

Moon Opposition Mercury
Moon Quincunx Mars

Venus Square Uranus

Moon Aquarius 15°07'54 end of house 7 direct
Venus Virgo 8°07'48 in house 3 direct
La Isla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 19:33   #45
moja rodica ima kvadrat sunce saturn. ne znam da li zbog toga ili neceg drugog (jako naglasena 8. kuca sa stelliumom koji ukljucuje plutona) imala je jedan ili dva spontana pobacaja i kasnije problematicnu trudnocu i morala rodit na carski. ali bitno je da sad ima zivo i zdravo dijete i vjerujem da sve to od prije pomalo zaboravlja. nisam cula da je imala problema sa zacecem.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 20:47   #46
Quote:
La Isla kaže: Pogledaj post
može li mi netko ovo protumačiti (malo me plaši taj kvadrat sunca i saturna):
navodim prema onim uputama od fish:
sunce mi je u lavu, podznak rak;
peto polje mi je u škorpionu i u njemu se nalazi jupiter (u znaku strijelca);
7. polje mi je u jarcu; tu je, al na kraju polja, mjesec u vodenjaku;
mjesec: vodenjak, 7. (8.) polje
venera: u djevici, u 3. polju
jupiter: strijelac, 5. polje
vladar 5. polja - mars - pravi samo "Quincunx" s mjesecom ( ne znam šta je to)

ugl. sve u svemu nije loše al se bojim jer je navela da neimanje djece označava sunce kvadrat/opozicija saturn
Da bi eventualno odgovorila na pitanje potomstva kroz natalnu kartu moraš naravno gledati cijelu kartu. Zato nemoj uključivati fatalizam, simbolika aspekata je velika. A niti jedan aspekt sam za sebe ne može dati konkretni odgovor (inače onaj post je nastao davnih dana kada još nije bilo podforuma Astrologija i pisan je u sasvim drugačijem kontekstu).

Pa da pojasnim kvadrat Sunce - Saturn da ne budeš u bedu:

Aspekti Sunce/Saturn imaju veliki naglasak na individualnosti i samoizražavanju. Kvadrat je nezgodan aspekt, vrlo suptilno se manifestira na psihološkom nivou posebno kod žena, jer su žene samim spolom....osjetljivije.

Kod žena je potomstvo u uskoj vezi s osjećajem sigurnosti, a pitanje djece za svaku ženu je pitanje otvorenosti prema životu. Kao i način izražavanja kao žemskog bića. Stoga ovaj aspekt kod žena i ima snažniji nutarnji učinak.

Kvadrat Sunce/Saturn kao da drži individuu neprestano u obrambenoj pozi, a ona se brani od….samog života. Pokazuje sklonost samosažaljenju, usamljenosti, depresiji, oprezu i izolaciji.

Kod žena često ima korjen u odnosu s ocem i ranom djetinjstvu, kada iz nekog razloga nije dobila potreban osjećaj bliskosti, sigurnosti i unutarnje stabilnosti. To ne mora biti konkretan razlog tipa nedostatak oca, već je to najčešće neki oblik prevelikog naglašavanja dužnosti i forme na uštrb osjećajčića.

Ovaj kvadrat nema veze s plodnošću u direktnom smislu te riječi već djeluje u domeni psihe. Najčešće na način da se ženino nezadovoljstvo "muškim rodom" poslije izražava kroz nutarnju ukočenost i blokade, ograničenost u polju vlastitog izražavanja...kako u domeni kreativnosti (reprodukcije) tako i u domeni osobnosti. Ako se Saturn nalazi u 5. polju to dodatno "otežava situaciju" jer je mjesto Saturna u natalnoj karti mjesto posebne osjetljivosti i pritiska, krutosti.

Kvadrat Sunce/Saturn sadrži duboku potrebu žene za samoodricanjem koje se ponekad može izraziti i kao neki oblik samomučenja, odlaganja i odricanja....kako kaže Liz Greene "baš u trenutku kada njeni snovi prijete da se ostvare".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:03   #47
hvala ti na ovakvom objašnjenju, shvaćam

a da onda dam cijelu kartu pa mi kažeš?
evo je natalna karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 27.11.2007. at 19:47. Reason: link natalne karte
La Isla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 14:13   #48
Quote:
La Isla kaže: Pogledaj post
može li mi netko ovo protumačiti (malo me plaši taj kvadrat sunca i saturna):
navodim prema onim uputama od fish:
sunce mi je u lavu, podznak rak;
peto polje mi je u škorpionu i u njemu se nalazi jupiter (u znaku strijelca);
7. polje mi je u jarcu; tu je, al na kraju polja, mjesec u vodenjaku;
mjesec: vodenjak, 7. (8.) polje
venera: u djevici, u 3. polju
jupiter: strijelac, 5. polje
vladar 5. polja - mars - pravi samo "Quincunx" s mjesecom ( ne znam šta je to)

ugl. sve u svemu nije loše al se bojim jer je navela da neimanje djece označava sunce kvadrat/opozicija saturn


La Isla, nemaj straha: moja jako dobra prijateljica ima kvadrat sunca i saturna i ima dvije prekrasne kćeri - začela je, iznijela trudnoću i rodila bez ikakvih problema.

kod nje je bio ovaj slučaj kojeg navodi Fish - eto, točno ću citirati Fish:
"pretjerano naglašavanje osjećaja dužnosti i forme od strane oca" ...u principu, njezini su odnosi s ocem bili jako dobri, tj. ona je bila vrlo vezana za njega, bio joj je idol na neki način (uvijek je inzistirala na tome da je ona jako slična svom tati fizički i psihički, iako to uopće nije bilo tako), ali su određene frustracije stalno izbijale: npr. on je inzistirao da ona, što se fakulteta i životnog poziva tiče, krene njegovim stopama, iako ta struka nju nije baš zanimala, ali o tome uopće u njihovoj obitelji nije bilo diskusije (iako se nije radilo o nekakvoj patrijarhalnoj obitelji, nego o intelektualcima, "modernim", otvorenim i vrlo inteligentnim ljudima, pa ipak....): ona je šutke izvršila taj njihov "dogovor" i diplomirala prva u svojoj generaciji na tom faksu, bez ikakve ljubavi prema njemu (tom fakultetu) i prema toj struci. 2 dana nakon diplome rekla je ocu da kreće sasvim desetim putem i da nikad neće to raditi.

po mojem mišljenju jedino ta disciplina i ozbiljnost koju donosi kvadratura suca i saturna može natjerati čovjeka da (unatoč melankoliji, depresiji i nedostatku entuzijazma) poslušno i vrlo uspješno, kao najbolji student generacije, završi nešto prema čemu uopće nema ljubavi, samo da zadovolji formu i u ovom slučaju očevu želju.

ali da ne skrećem s teme, jer riječ je o djeci i potomstvu. dakle, ona ima dvoje djece... i imam još nekoliko poznanika i poznanica s kvadraturom sunca i saturna i svi imaju djecu.
sunce označava ličnost i mislim da kod žena doista ne govori o plodnosti i sličnim stvarima.

kod žena sam češće nailazila na neke probleme sa začećem i trudnoćom ako bi u pitanju bila kvadratura ili konjukcija mjeseca i saturna (jer najčešće kod žena mjesec govori o plodnosti), iako ni to nije pravilo. imam također dobru prijateljicu s kvadraturom mjeseca i saturna koja je od puberteta imala velike probleme s menstrualnim ciklusom i sl., stalno neke hormonalne probleme, pa opet, poslije kad se udala je bez problema ostala trudna i sada ima dvoje djece.

plus svega, ti imaš jupiter u 5. kući - VAU!!!!!
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:13   #49
thanx!
moram priznat da je ovaj dio o odnosu s ocem potpuno istinit. nemamo mi loš odnos, ali SVE ostalo stoji. zato i jesu mojoj sestri uvijek lakše prolazile - tj. jednostavnije, neke stvari, koje su se kod mene uvijek gledale kroz naočale ozbiljnosti zbog velikih očekivanja; ona nije tatina kći (već mamina )
La Isla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 13:25   #50
Quote:
La Isla kaže: Pogledaj post
hvala ti na ovakvom objašnjenju, shvaćam

a da onda dam cijelu kartu pa mi kažeš?
evo je http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...646_1389088590
Evo, u međuvremenu isparila tvoja karta, sva sreća što sam je snimila u glavi. Nije baš moguće forumski napraviti analizu natalne karte, ono što mogu jest izdvojiti nekoliko bitnih stvari u kontekstu potomstva…makar je i ovo vrlo intimno.



• Osnovna kombinacija

Tvoja osnovna kombinacija je lav/rak/vodenjak. Znak lava je bitan i dobar znak po pitanju potomstva jer je on analogan 5. polju. Rak osim što je plodan znak, posebno je vezan i senzibiliziran uz djecu jer mu je prirodni vladar Mjesec. Dakle, skroz dobar početak.


• 5. polje

Počinje znakom scorpio, što je plodan vodeni znak. Većina polja je u znaku strijelca, a u njemu se nalazi konjukcija Jupitera i Urana. Osim što je Jupiter u znaku strijelca u sjedištu, pozicija Jupitera u 5. polju kao što kaže Astrid je sama po sebi plodna i kao takva pokazatelj više djece. Međutim tu je i Uran što situaciju komplicira. Uran u 5. polju je znak da osoba misli da je u vezama sve dozvoljeno, a u kombinaciji s Jupiterom je znak nepažnje i stava "lako ćemo". Što može dovesti do iznenedane, slučajne i neplanirane trudnoće. Ovo je aspekt nepouzdanosti. U kontekstu veza, može značiti više veza odjednom, a po pitanju djece do potomstva s više različitih partnera. Ovaj "otvoreni stav" prema vezama i životu je posljedica strogog odgoja i ograničavajuće situacije unutar roditeljskog doma (vladar Pluton u konjukciji s Saturnom u 4. polju) koji je osobu gušio i vrlo rano suočio s iskustvom gubitka. Zbog takvih iskustava ona nametnute sisteme vrednovanja i vjere pokušava razbiti "nestandardnim" pristupom na polju veza i vlastitog potomstva.


• Venera i Mjesec

Dva planeta koja su važna za prirodnu plodnost su Venera (plod) i Mjesec (trudnoća). Oni u svojoj biti predstavljaju ženu & majku. Mjesec osim što predstavlja, on i opisuje samu trudnoću. Venera u znaku djevice je u padu….pokazuje manjak žemskih hormona (Venera-estrogen). Za trudnoću je potrebna opuštenost i strpljenje 10. lunarnih mjeseci, a strpljenje je nešto što luni u vodenjaku nedostaje.


• Aspekti 5. polja

Iz priložene karte najproblematičnijim po pitanju potomstva vidim dva kvadrata Venere. Venera/Uran & Venera/Jupiter posebno što su oba u vezi s 5. poljem. Mjesto gdje se nalazi Uran u natalnoj karti pokazuje mjesto na kojem je neophodna promjena, područje života koje donosi iznenadna i neobična iskustva koja za sobom ostavljaju duboku i trajnu promjenu. Kvadrat Venera/Uran se zbog svega toga često spominje u kontekstu vanbračnog djeteta. Uran u 5. polju je znak iznenenadne i neplanirane trudnoće, a često i namjerni prekid trudnoće (Uran-slobodna volja). Porođaj se gleda kroz 8. polje, a kako je Uran i vladar tog polja to može biti pokazatelj naglijeg i neplaniranog poroda.

Kvadrat Venere i Urana nosi u sebi dozu egocentričnosti i nedostatak pažnje. A kako Uran izobličuje emotivnu prirodu Venere ovo je i aspekt emocionalne nestabilnosti. Pa problemi na nivou potomstva (Uran kvadrira iz 5. polja) mogu biti povezani uz ćudljivost osobe. Toga što ona u svojoj dubini bježi od intimnosti i teško se posvećuje jednom odnosu, jer se njena ženska strana nije u potpunosti prihvatila.

Ovo je aspekt koji pati od nedostatka ravnoteže, može biti problema s hormonima. Kvadrat Venere i Jupitera je također aspekt pretjerivanja.


Tako da kada se sve ovo sažme, reklo bi se da najveći problemi po pitanju potomstva nisu vezani uz plodnost, već proizlaze iz nedostatka odgovornosti i pažnje, kao i pretjerivanjima čemu je osoba sklona.


P.S. "Quincunx" je termin za inkonjukciju tj. kut od 150 º između planeta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:06   #51
Quote:
La Isla kaže: Pogledaj post
thanx!
moram priznat da je ovaj dio o odnosu s ocem potpuno istinit. nemamo mi loš odnos, ali SVE ostalo stoji. zato i jesu mojoj sestri uvijek lakše prolazile - tj. jednostavnije, neke stvari, koje su se kod mene uvijek gledale kroz naočale ozbiljnosti zbog velikih očekivanja; ona nije tatina kći (već mamina )
Nije ni čudo s obzirom na 4 kuću... koliko se sjećam ( jer se karta više ne vidi ) tamo su i Pl i Sa koji i inače sami za sebe nose "problem" s jednim od roditelja koji ima vrlo mali stepen tolerancije odnosno vrlo strog i vrlo krut odgoj a sam Pl u 4 često označava problem prilikom rođenja ili za osobu vlasnika karte ili za njegovu majku.... osim toga mislim i da Ve vlada 4 još u 90 s Ur vjerujem da ti nije bilo veselo, odnosno da si vrlo emocionalno proživljavala sve te stresne trenutke u vlastitom domu...

Mene bi samo interesiralo da li ti stvarno imaš nekakvih zdravstvenih problema na osnovu kojih se plašiš za mogućnost začeća ili si se "prepala" čitajući nekakve tekstove, a bez ikakve realne osnove??? mislim ovdje na eventualne ciste ili eventualne probleme s štitnjačom ili slično tome...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 20:04   #52
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Nije ni čudo s obzirom na 4 kuću... koliko se sjećam ( jer se karta više ne vidi ) tamo su i Pl i Sa koji i inače sami za sebe nose "problem" s jednim od roditelja koji ima vrlo mali stepen tolerancije odnosno vrlo strog i vrlo krut odgoj a sam Pl u 4 često označava problem prilikom rođenja ili za osobu vlasnika karte ili za njegovu majku.... osim toga mislim i da Ve vlada 4 još u 90 s Ur vjerujem da ti nije bilo veselo, odnosno da si vrlo emocionalno proživljavala sve te stresne trenutke u vlastitom domu...

Mene bi samo interesiralo da li ti stvarno imaš nekakvih zdravstvenih problema na osnovu kojih se plašiš za mogućnost začeća ili si se "prepala" čitajući nekakve tekstove, a bez ikakve realne osnove??? mislim ovdje na eventualne ciste ili eventualne probleme s štitnjačom ili slično tome...
opet istina. ali, ovaj dio o niskom stupnju tolerancije i krutom odgoju, ipak se ne odnosi na oca (on JE puno tražio od mene, ali je kao osoba drag. ili sam subjektivna jer ga idealiziram ), već na mamu. također - problem prilikom rođenja - sa mnom joj je bio težak i kompliciran porod.

zdravstvenih razloga za strah nemam - bar zasad (još nisam ni pokušavala zanijeti, tako da, realno gledano, to ne mogu znati. da, strah me bilo zbog nekih interpretacija natalca)
misliš na štitnjaču/ciste, jel bih to trebala provjerit?
La Isla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 20:20   #53
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tako da kada se sve ovo sažme, reklo bi se da najveći problemi po pitanju potomstva nisu vezani uz plodnost, već proizlaze iz nedostatka odgovornosti i pažnje, kao i pretjerivanjima čemu je osoba sklona.
to JEST bilo, ali je prošlo.
već neko vrijeme, navike su mi promijenjene , tako da sam stvarno prevazišla taj nedostatak predanosti, možda čak i neodgovornost i neku vrstu sklonosti ekscesima (mada je to relativno, šta je nekom osoba sklona eskapadama, drugome je to ... mala beba )
IPAK ostaje taj problem, što mi se uvijek, ciklički, u životu pojavi neki muškarac koji aktivira upravo tu moju stranu. npr. i kad se poželim smiriti i bude mi dosta svega, spetljam se baš s tipom koji je sve samo ne smiren. umjesto da sam s nekom dobricom, nažalost.
hvala fish!
La Isla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:18   #54
Nisam ni rekao da je to u pitanju otac, već sam rekao - jedan od roditelja- ...

Što se provjeravanja tiče svakako treba vršiti kontrole ali u smislu kakve kontrole i inače žene trebaju raditi, jer da imaš eventualnih problema s navedenim već bi se bili manifestirali i dosad. Stoga nema nikakvog razloga za zabrinutost, a pogotovo ne da sama sebe plašiš nepostojećim razlozima, a na osnovu nečeg što si negdje pročitala....
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 01:45   #55
jeli istina da je sedma kuća drugo dijete ,i što bi onda značio jupiter u sedmoj u ovnu(moja mama ima to ima,pa bi to predstavljalo mene)
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 11:11   #56
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
jeli istina da je sedma kuća drugo dijete ,i što bi onda značio jupiter u sedmoj u ovnu(moja mama ima to ima,pa bi to predstavljalo mene)
Mama te je vjerojatno zvala "sreca mamina" za razliku od moje koja me je zvala "furija mamina" (mars u 5.polju) .
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 11:15   #57
5 polje 1 dijete i djeca općenito, 7 polje 2 dijete, 9 treće.

e sad kad nalete kvadrati i opoziciju kroz osi tih polaj to znači neimanju tog djeteta tog rednog broja.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 11:40   #58
Meni je u 5.polju Pluto koji ce simbolizirati jednu dominatorku po cijim se taktovima mora plesati inace .
U 7.polju je Neptun koji ce simbolizirati muzicara koji je definisao novi muzicki pravac - poslije svih onih 844 nepotrebna.
U 9.polju mi je mars sa sjevernim cvorom koji ce predstavljati MVP-a(most valuable player) NBA lige.
Stelij SU,MER,VEN u 11.polju ce biti zaduzen za ostale, ne manje vazne smogovce.

Ostalo mi je jos samo da nadjem djevu koja bi bila spremna na taj projekt, odnosno da joj, po receptu Fish-ine babe predjem gacama preko...
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 12:48   #59
Uh.vise puta sam postavila ovo pitanje,ali nikako da povezem sada kada ucim astrologiju,kako se u mom natalu vidi da sam imala vise ranih trudnoca(prva bila sa 16 god)?To mi je jednom prilikom jedan astrolog i rekao,ako neko moze da mi pojasni,pliz..
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 12:57   #60
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju dobro da si napomenula, jer je situacija Sunca u 5. polju dosta polna (inače je 5. kuća sjedišta i kuća stvaralaštva), pa je samim time jači signifikator. Moje iskustvo je da pozicija Sunca u 5. polju ima dosta jak polaritet glede potomstva. To je i razlog zbog čega ga i uvrstih među osnovnije točke. Dakle, ako Sunce nije aflicirano, a ostali pokazatelji plodni onda je dosta jak znak više djece, a ako je snažno aflicirano, onda u praksi može biti i da ih nema.
Ako se dobro secam,na jednom od predavanja P.Petkovica,mislim da je govorio o tome da Sunce u 5.ili kao vladar 5.uglavnom govori o jednom detetu(karakteristika Lava-jedan,jedini,samo on,itd).
Emilly2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.