Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2008., 20:54   #21
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
vrlo zanimljivo. jesi li kad svoj savjet iskusao na vlastitoj kozi?
sokrefova zena je odlucila ostati s njim, i radi spasa braka je pristala na terapiju. ali sad to traje. koliko je trajalo curi koju spominjes? koliko je trajalo tebi, kad si shvatio da ti zaljubljenost nema smisla?
i sokrefova zena se postavila kao da je to prolazna kriza. ali eto nije proslo u mjesec dana.
Nažalost, nisam uspio naći post cure koja je pričala o svom slučaju, mislim da je spominjala nekoliko mjeseci (iako, ne bih bio prokleto siguran). Mislim da nema pravila (osobno, za jednu zaljubljenost mi je trebalo dvije godine da je se "riješim", ali moja situacija nije usporediva s ovim što prolaze sokref i žena mu)
Žao mi je situacije u kojoj su se našli sokref i njegova žena, ali drago mi je da je i ona svjesna situacije i da pokušava spasiti brak. Već i taj pokušaj puno znači i mislim da nudi neku nadu. A hoće li brak na koncu opstati
__________________
Sve što radiš, radi pametno i misli na kraj
krakataul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:11   #22
Quote:
krakataul kaže: Pogledaj post
Mislim da nema pravila (osobno, za jednu zaljubljenost mi je trebalo dvije godine da je se "riješim"
e pa s ovim si on topic. plus odgovori na pitanje: moze li se to preboljevanje kako ubrzati?

ja navijam za terapiju. ima li jos kakav mudri savjet?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:25   #23
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
moze li se to preboljevanje kako ubrzati?
ja navijam za terapiju.
Naravno da može - ponovnim "otkrivanjem" sadašnjeg partnera.
Većina navija za terapiju...
__________________
Sve što radiš, radi pametno i misli na kraj
krakataul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:26   #24
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
ja navijam za terapiju. ima li jos kakav mudri savjet?
O ljudi moji, što je vama.... ovih dana ... pomalo se osjećam kao terapeut za polomljena srca
A možda bi mi dobro išlo ....

Dođe mi da te linkam na jednu temu na US.
Daj je sama potraži, čudom se čudim kako je već nisi vidjela
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:26   #25
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
e kad bi bi imaginiran lik.. bilo bi to lijepo.. lik je stvaran, iz susjednog grada.. stalno se s njim cuje,povremeno vidja..
zapravo, zaljubljenost je uvijek usmjerena u imaginarnu osobu koju stvaramo u svojoj glavi. ideal koji proiciramo na nekog drugoga. ne vidimo njihove loše osobine ili ih opravdavamo. zaljubljenost su naočale koje od seljaka rade princa.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:32   #26
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
bilo bi savrseno da netko izmisli test. kad je ta usputna zaljubljenost, leptirici, trnci...nesto sto ce proci i sto nece bitno ugroziti dugogodisnju vezu. a kad je to znak nove ljubavi, zbog koje treba raskrstiti sa starom
mislim da je najbliže tom testu mišljenje par prijatelja/prijateljica od povjerenje koje će objektivnije procjeniti vašu kompatibilnost na duge staze.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 22:05   #27
to je iskušenje koje sama mora proći, nema tu pameti,tj. teško je sačuvati racio u takvim situacijama.
bitno je samo to hoće li partner imati razumijevanja kad je "zaluđenost" drugim prođe...a, to je glupo pretpostavljati, jer je možda na pomolu nova ljubav...tako da strpljivi partner može lako popiz***
mora bit sigurna jedino želi li izgubit ono što trenutno ima, u zamjenu za neizvjesno...
bijah, iskusih...
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 23:29   #28
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
Tema je mozda glupa.. znam da nema recepta i savjeta. Pitam se, ima li pomoci.. Kako pomoći nekome da savlada zaljubljenost,koja je okarakterizirana kao "opsesivna". Zasto pitam.. jer se radi o osobi u braku, koja je zaljubljena u trecu osobu, i time razara brak.. na neki nacin je svjesna toga, ali ne moze si (ili ne zeli?) pomoci. Jer je "ludo zaljubljena".. E sad,ima li tu ikakvih metoda kako pomoći da se "riješi" zaljubljenosti, ili jednostavno čekati..
e braco, lija mene davi, odi me izbavi.
ništa-čekaj, ako je brak u pitanju i djeca. ali si to nemoj postaviti kao pod moraš. ješ ga, ne moraš.
ako je zaljubljenost "opsesivna" neka dotična posjeti stručnu službu. ajde, ne mora biti psihić-neki dobar psiholg koji bi joj pomogao posložiti u glavi što ima, ako išta ima.
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:41   #29
Može li čovjek držati pod kontrolom kemijske reakcije koje se u mozgu zbivaju u stadiju zaljubljenosti? Čini mi se da ne.
A za sve su krivi dopamin, norepinefrin i serotonin.

ostatak pročitajte ovdje. interesantna je ta kemija zaljubljenosti i kakve efekte proizvodi
čovječica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:05   #30
Quote:
čovječica kaže: Pogledaj post
Može li čovjek držati pod kontrolom kemijske reakcije koje se u mozgu zbivaju u stadiju zaljubljenosti? Čini mi se da ne.
A za sve su krivi dopamin, norepinefrin i serotonin.
To organizam javlja: "Vreme je za parenje i novog mladunca!"
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:19   #31
Quote:
čovječica kaže: Pogledaj post
Može li čovjek držati pod kontrolom kemijske reakcije koje se u mozgu zbivaju u stadiju zaljubljenosti? Čini mi se da ne.
A za sve su krivi dopamin, norepinefrin i serotonin.
Naravno da ne može. Ali zato postoje "moždani sfinkteri" koji nas mogu spriječiti da djelujemo samo pod utjecajem te kemije...
__________________
Sve što radiš, radi pametno i misli na kraj
krakataul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 01:17   #32
Savjet: odi u knjižnicu i pročitaj štivo:

1. "Zašto volimo"
2. "Žene koje previše vole"

Ove dvije su ti pod "obvezno"! Knjige su toliko osvještavajuće da se zapitaš gdje si do sada živio. To štivo preporučavam svakome. Ugodno je i čitljivo. A također za razonodu još preporučavam:

3. "Protiv ljubavi"
4. "Njemu baš i nije stalo"

Uživajte
ana j. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 20:48   #33
@sokref - Tek sad sam vidio da si na drugom mjestu napisao i da je tip u kojeg je tvoja žena zaljubljena, zaljubljen u nju. I pokušavam shvatiti je li dijete jedini razlog zbog kojeg pokušavate spasiti brak ili ona i dalje nešto osjeća za tebe? Jesi li razmišljao o tome da ćeš je na kraju ipak možda morati "pustiti"?(e, jebi ga)

Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
e pa s ovim si on topic. plus odgovori na pitanje: moze li se to preboljevanje kako ubrzati?
ja navijam za terapiju. ima li jos kakav mudri savjet?
Što ti je kasno paljenje, tek sad sam shvatio što si pitala - mislio sam da se pitanje odnosi na sokrefov slučaj pa od tud odgovor o ponovnom otkrivanju partnera. Inače, preboljevanje jako ubrzava novo zaljubljivanje, pa to svi znaju.
__________________
Sve što radiš, radi pametno i misli na kraj
krakataul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:19   #34
pa sve ok, krakataul

ja sasvim dobro prevodim. moje pitanje se odnosilo i na sokrefa i opcenito (tj na mene ). "ponovno otkrivanje partnera" u mom bi slucaju znacilo "ponovno otkrivanje sebe" i svog zivota.

zao mi je sto se sokref vise ne javlja.

a tip u kojeg je zaljubljena sokrefova zena je takodjer u nekoj vezi. dakle, ne bas osoba zbog koje bi se moralo odmah otici iz braka. tako da je tu tesko biti pametan. je li se zaljubila da bi izasla iz stare veze, ili samo zato da sebi i drugima zagorca zivot? (banaliziram. hocu reci da je tu tesko procijeniti: ostati ili otici)

Zadnje uređivanje Vilenica : 07.01.2008. at 21:20. Reason: ispravak tipfelera
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:23   #35
postani materijalistica. sexaj se za lovu. idi uci za ispite... i krajne slusaj mater i oca sto ti kazu
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:11   #36
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
postani materijalistica. sexaj se za lovu. idi uci za ispite... i krajne slusaj mater i oca sto ti kazu
hm....sta si ti to htio reci?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:18   #37
zasto se ona zaljubila.. samo nebo zna.. to da ona razmislja o njemu na taj nacin daje u vezi, da nije vrijedan raskinuti brak zbog njega.. neizvedivo.. mozak ne radi bas najbolje kad si zaljubljen..

radi samo kemija.. glorificiranje onog u kog si zaljubljen.. i drugo ne vidis..
na psihoterapijama su joj naravno nasli druge, dublje uzroke..
mozda u to i vjeruje.. ali zaljubljenost je i dalje tu.. i razarak brak
sokref is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:33   #38
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
zasto se ona zaljubila.. samo nebo zna.. to da ona razmislja o njemu na taj nacin daje u vezi, da nije vrijedan raskinuti brak zbog njega.. neizvedivo.. mozak ne radi bas najbolje kad si zaljubljen..

radi samo kemija.. glorificiranje onog u kog si zaljubljen.. i drugo ne vidis..
na psihoterapijama su joj naravno nasli druge, dublje uzroke..
mozda u to i vjeruje.. ali zaljubljenost je i dalje tu.. i razarak brak
Ne bojiš li se da je brak možda nepopravljivo razoren? Ima li kakvog napretka u odnosu na početak psihoterapije?
__________________
Sve što radiš, radi pametno i misli na kraj
krakataul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:48   #39
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
na psihoterapijama su joj naravno nasli druge, dublje uzroke..
mozda u to i vjeruje.. ali zaljubljenost je i dalje tu.. i razarak brak
i ja sam na terapiji nasla dublje uzroke svoje zaljubljenosti u ozenjenog. ali zaljubljenost ne posustaje.
ali sam zato vrlo oprezna kad odlucujem o tome sto poduzeti. jer ako sam se u nekoga zaljubila "iz dubljih uzroka", onda to valjda nije ljubav Ljubav.

nista me se ne tice sto znam da je vecina ljudi nasla partnere isto iz tih "dubljih uzroka" koji bi se trebali lijeciti. ako sam vec ovako dugo sama, a jesam, radije bi jos cekala i cekala i radila na sebi dok ne dodjem do toga da mogu prepoznati osobu sposobnu za pravi partnerski odnos.

sokref...ako su joj na terapiji nasli druge dublje uzroke zbog kojih je sa ljubavnikom....i u ovom braku je zbog nekih slicnih "dubljih uzroka". a i ti. mozes li se suociti s tim?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:57   #40
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
i ja sam na terapiji nasla dublje uzroke svoje zaljubljenosti u ozenjenog.
Vjerojatno (sigurno) guram nos u stvari koje me se ne tiču, ali... koji su to dublji uzroci?
__________________
Sve što radiš, radi pametno i misli na kraj
krakataul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.