Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2010., 00:54   #1
Kako da znam da li imamo buducnost??

Help,please... ne znam sta da radim...
Oduvjek sam mastala da kad nadjem svog princa sve ce ici kao iz bajke,on ce biti inicijator i taj koji ce se truditi oko mene,on ce biti taj koji ce prvi zapoceti pricu o zajednickom zivotu i koji ce me zaprositi,a ja cu onako iznenadjena i presrecna pristati... To je moj stav da muskarac treba biti inicijator i da zena ne treba nikad prva da pridje/zove/kaze volim te ili ne daj boze predlozi brak...
E sad,imam problem sto sam nasla princa kome inicijativa nije jaca strana,a meni je vise preko glave cekanja da nacini prvi korak i osjecam kako cu puci ako se nesto ne desi...
Elem,zajedno smo 2i pol godine,oboje imamo 22 godine,ja studiram u NS a on zivi i radi u BGu. Odmah da napomenem da on jeste mlad ali da vec ima svoj stan,svoj biznis i da ne zavisi od roditelja i sasvim lepo zivi.
Deli nas 2h voznje,vidjamo se 2-3 puta mesecno na po par dana,ali ja se sve vise i vise osecam usamljeno u toj vezi jer mi nikad nije tu kad mi najvise treba,nikad sa njim ne mogu podeliti neke trenutke,nikad mi ne moze biti pratnja na nekom vjencanju i sl,vecito ja sama...
A koliko god da smo mladi,2i pol god nije malo i ja mislim da bi trebali da predjemo na sledeci nivo,tj vec duuuugo cekam da me pita da me zaprosi,da zivimo zajedno...A ON NISTA!

I tako,kad pricamo o buducnosti,on kaze da me voli i da cemo ceo zivot biti zajedno,ali to su sve neozbiljne price i meni treba nesto konkretno!
Jos gore je sto postoji mogucnost da na leto ode u Italiju i ostane 1-2god radi posla,a nije me zvao da mu se pridruzim A ako ode,ne znam kako cu ja uspeti da podnesem takvu vezu,vec mi je i ovako predaleko...
Kad smo pricali o tome da zivimo zajedno,on kaze 'kad zavrsis fax', 'svadba za 4-5god' ali ja mislim da su sve to izgovori i da on zaista zeli,vec bi to ucinio,ne bi mu bilo bitno i da sam jos u srednjoj skoli i ni da li imamo 15,20,30 ili 50 godina...

Ja sam zaista spremna na taj korak dalje,ne kazem da moramo sutra pred maticara,ali da bar znam i da on to zeli... Kako da budem sigurna da cemo ostati zajedno,da li da mu postavim neki ultimatum??
Uf,trenutno sam tako besna,i tuzna,i ne znam sta da radim....
Nadam se da neko ima dobar savet...
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 01:12   #2
Ja sam nekako uvjek mislila kad nadjes onog pravog da ce sve biti jasno,prirodno i logicno,da nece biti nikakvih poteskoca i da cete jednostavno znati da je to to! Ja znam da je on onaj pravi,ali KAKO DA ZNAM DA LI ON MISLI DA SAM JA ONA PRAVA??
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 01:57   #3
a) Otvori temu na forumu.
b) Pogledaj u kristalnu kuglu i konzultiraj Vidovitog Milana.
c) Zajebi te staromodne beskorisne principe i jednostavno ga pitaj.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 02:55   #4
Kad se radi o onom pravom onda nema problema otvoreno razgovarati o bilo čemu pa i upitati ga što će biti s vašom vezom ako on ode u Italiju. Ne možeš s nekim planirati budućnost a da niste došli do te faze otvorenosti, mislim možeš, ali je takvima ne predviđam neku svijetlu budućnost
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:16   #5
Hmmm.ma znam ja sve to,ali mozda sam staromodna,prosto mi je glupo pitati ga 'oces li ti mene vise zenit?!" Sanjam o tome da se muskarac potrudi oko tog cina prosidbe,da me iznenadi,da bude romanticno i da to pamtim citav zivot,a ne ovako da ga nagovaram... Onda cu se cjeli zivot pitati da li se ozenio sa mnom iz ljubavi ili jer sam ga naterala... Ma,mozda ja previse gledam romanticne filmove i previse ocekujem,ali opet,stalo mi je...
Sto se tice Italije,on je meni rekao da cu ja non stop da dolazim i da treba prvo fax da zavrsim,ali ja ne znam sta da mislim-da li njega stvarno brine moje obrazovanje i da misli za moje dobro,ili mu prosto ne pada na pamet da me ozeni... Sta mislite??
Ja sam nekako ubedjena da ljudi kad su zaista u ljubavi ne razmisljaju ni o cemu drugom osim da budu zajedno...mozda opet idealizujem...
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:23   #6
Čekaj malo, tek sad vidim da ti je rekao da ćete živjeti skupa kad završiš faks, i da će svadba biti za 4-5 godina. Što još više hoćeš?
Jebote, pa to je tek iz puberteta izašlo, još mu se majčino mlijeko cijedi niz bradu, a ti zvučiš kao neka očajna udavača.

Naravno da nema smisla da živite skupa dok ti još ideš na faks i nemaš svoje prihode.
Naravno da se nećete ženiti dok ne rješite neka druga pitanja.
(Ja osobno mislim da bi zakonsku granicu stupanja u brak trebalo dići na 30 godina, ali dobro sad. )
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:26   #7
Stoji to da smo oboje mladi (22god) i da je prosto rano,ali ja jednostavno hocu da znam da li je to to i da li on misli ozbiljno....tj da li misli zeniti me u narednih godinu dana recimo... Jer ako nece,glupo je da budemo zajedno 3-4 godine,da ja svoju mladost i najbolje godine bacim na nesto sto se niikako nece zavrsiti... Mislim da jeste onaj pravi,ali ipak imam jak strah da ne dodjem u situaciju da imam 27-8god i da su se sve moje drugarice poudavale i da ja moram sama ici trazit ono malo sto je ostalo muskaraca... pih...
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:26   #8
I Herp i Cordelia su u pravu.
Jednostavno moraš pitati.

I mm je 10mj godišnje na brodu jer to tako mora biti (odlučili zajedno prije 8 god, postavili cilj, odlučili da je vrijedno boli), al' smo prije te odluke dobro pretresli pro i kontra.

2 i po godine u vezi jest dugo, ali opet gledajući tvoje godine (nemoj me krivo shvatiti, al' ne mogu si pomoći da ne zamislim sebe u tim godinama,a bijah tada ni na nebu ni na zemlji) imaš još toliko "krivih" i "pravih" odluka ispred sebe.

Al' daj pitaj! Nemoj napraviti grešku većine žena koje misle da muškarci čitaju misli!
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:28   #9
Pa znam,ali te fore za 3-4 godine,to moze i kao zezanciija da se protumaci... Pa kako da mu virujem da ce me zenit za 3-4godine ako sada ni ne razmislja o tome da npr pocnemo zivit zajedno... Ne kazem da se moram sutra useliti,ali da znam da zaista razmislja o tome... Uf,bude li nasao neku talijanku,eto mene kao ove dvije iz metroa u Moskvi!
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:31   #10
Ivy,daj molim te reci mi kako prezivljavas toliko odsustvo? Verovatno si se sad vec navikla,ali kako ti je bilo u pocetku... Ja sve mislim da bih bila previse ljubomorna,nepoverljiiva,usamljena i slicno... Ne znam,bas je tesko toliko strpljenja i poverenja sakupiti...
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:31   #11
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Stoji to da smo oboje mladi (22god) i da je prosto rano,ali ja jednostavno hocu da znam da li je to to i da li on misli ozbiljno....tj da li misli zeniti me u narednih godinu dana recimo... Jer ako nece,glupo je da budemo zajedno 3-4 godine,da ja svoju mladost i najbolje godine bacim na nesto sto se niikako nece zavrsiti... Mislim da jeste onaj pravi,ali ipak imam jak strah da ne dodjem u situaciju da imam 27-8god i da su se sve moje drugarice poudavale i da ja moram sama ici trazit ono malo sto je ostalo muskaraca... pih...
Nisi završila faks, nemaš posao, nemaš ništa, a jedina briga ti je da li će te 22-godišnji balavac oženiti u idućih godinu dana, inače će ti život i najbolje godine biti upropašteni?

I to samo zato da ne budeš sama u poznoj dobi od 27 godina dok, buhu šmrc, tvoje prijateljice imaju muževe, pa eto, moraš i ti?

Zašto, Isuse, zašto?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:39   #12
Ne,nije tako kao sto mislis,ja zaista niisam bila 'udavaca' i svadba mi je bila poslednja stvar na umu dok njega nisam upoznala,ali zaista ga volim i hocu da provedem ceo zivot sa njim... A i smatram da ne moram biti trendy i udat se posle 35. i radjati decu u 40oj,ne pada mi na pamet,zelim biti mlada majka a ne babetina kad krenu na fax,i u tome ne vidim nista lose... Nisi me skuzila,ja se ne bih sutra udala i ne bih zivela sa njim odmah sada,ja samo zelim da znam da li je on iskren i da li i on razmislja tako!
A i jesam u najboljiim godinama,pa ako ova veza nece trajati zauvek,sto bih se zajebavala za dzabe,bolje mi je da izlazim,mjenjam frajere,ludujem,bahanalisem se i tako to sto rade mladi... Za to mi je malo kasno posle 25,ako se nevaram...
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:41   #13
Herp.nasmeja me iskreno! Vidim i ja da zvucim kao udavaca i pacenica i tako to,ali ja samo zelim da cujem da li ste vi nekad bile u situaciji slicnoj kao mojoj,da kazem da vi morate vuci konce i ubrzavati stvari... Da li je urodilo plodom?
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:44   #14
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Ne,nije tako kao sto mislis,ja zaista niisam bila 'udavaca' i svadba mi je bila poslednja stvar na umu dok njega nisam upoznala,ali zaista ga volim i hocu da provedem ceo zivot sa njim...
Zašto misliš da bi bilo što u životu, pa i brak, bio garancija da će tako i biti?

Quote:
micici kaže: Pogledaj post
A i smatram da ne moram biti trendy i udat se posle 35. i radjati decu u 40oj,ne pada mi na pamet,zelim biti mlada majka a ne babetina kad krenu na fax,i u tome ne vidim nista lose...
Nemaš diplomu, nemaš posao, nemaš stan, nemaš praktički ništa, a razmišljaš o djeci kako bi mogla biti mlada majka? To je jako sebično. Djeci nije dovoljna samo ljubav.

Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Nisi me skuzila,ja se ne bih sutra udala i ne bih zivela sa njim odmah sada,ja samo zelim da znam da li je on iskren i da li i on razmislja tako!
A i jesam u najboljiim godinama,pa ako ova veza nece trajati zauvek,sto bih se zajebavala za dzabe,bolje mi je da izlazim,mjenjam frajere,ludujem,bahanalisem se i tako to sto rade mladi... Za to mi je malo kasno posle 25,ako se nevaram...
Varaš se itekako. Zašto bi poslije 25. bilo kasno za izlaske i provode? Pa tek tad postanu dobri.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:49   #15
Ok,diplomu dobijam sledece godine,tada i posao! Trenutno imam i part-time job i honorar i stipendiju,miraz ,i nije bas da nemam nista,i normalno da djecu necu podizati iz ljubavi,ali kao sto si mogla procitati on zaradjuje jako dobro i finanskijski je sposoban izdrzavat djete,a ja sigurno necu radit u 9,mjesecu trudnoce,niti 6mj nakon poroda... Logicno je da muskarac izdrzava zenu i djecu dok zena ne bude sposobna da pocne da radi...
Izvinii,sta fali tome zavrsiti fax,izroditi dvoje,troje,petoro dece,koliko vec ko zeli,odgojiti ih dok ne mogu u vrtic i tad lijepo poceti da gradis karijeru?
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:51   #16
Ne mislim da posle 25 treba sjedeti doma,jednostavno neke stvari radis dok si mlad i to je simpa,dok kad predjes odredjenu granicu vise ti ne prilici tako nesto...
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:53   #17
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Ne,nije tako kao sto mislis,ja zaista niisam bila 'udavaca'
Po onome što pišeš, ti si arhetip udavače.


Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Vidim i ja da zvucim kao udavaca i pacenica i tako to,ali ja samo zelim da cujem da li ste vi nekad bile u situaciji slicnoj kao mojoj,da kazem da vi morate vuci konce i ubrzavati stvari... Da li je urodilo plodom?
Takvo kalkuliranje i manipuliranje obično urodi sranjem, a ne plodom.

Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Izvinii,sta fali tome zavrsiti fax,izroditi dvoje,troje,petoro dece,koliko vec ko zeli,odgojiti ih dok ne mogu u vrtic i tad lijepo poceti da gradis karijeru?
Samo ti treba lutak koji će izvršavati sve tvoje zamisli.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 03:59   #18
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Izvinii,sta fali tome zavrsiti fax,izroditi dvoje,troje,petoro dece,koliko vec ko zeli,odgojiti ih dok ne mogu u vrtic i tad lijepo poceti da gradis karijeru?
Pa, meni bi falilo puno toga. Izlasci, provodi, izleti, tereni, putovanja, zabava, veseo život kad napokon imaš svoje novce i ne ovisiš ni o kome, i možeš ih trošiti na što god želiš, bez ikakvih obiteljskih obaveza
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 04:00   #19
Quote:
micici kaže: Pogledaj post
Ne mislim da posle 25 treba sjedeti doma,jednostavno neke stvari radis dok si mlad i to je simpa,dok kad predjes odredjenu granicu vise ti ne prilici tako nesto...
Ma nemoj, baš bih voljela da mi netko dođe i kaže da nije okej da sa svojih 30 idem na Sziget festival i razvalim se od pive i Iron Maidena cijelu noć
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 04:06   #20
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ma nemoj, baš bih voljela da mi netko dođe i kaže da nije okej da sa svojih 30 idem na Sziget festival i razvalim se od pive i Iron Maidena cijelu noć
Evo, ja ću ti reć. To je neprilično. U tim godinama, pogotovo.

Ajd, da je Pantera u pitanju...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.