Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 19:33   #281
upravo ovo mene zanima..
ako pod dekolorizaciju mislimo na uklanjanje boje s kose aktivnim kisikom
ajde curke jel imate nekog dobrog frizera i da nije stanipani cijena
sto prije ako neko zna neke informacije koji saloni to rade i koje su cijene otprilike kako to ide .. nisam bila kod frizera sto godina..

hvala vam na odgovorimaa
insidejoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 18:44   #282
Ja sam isprobala skidanje boje u salonu pred nekih godinu dana, doduše neznam dali je to bilo kisikom ili ne... Ugl, u mom slučaju je bio nekakav preparat koji djeluje 20ak minuta (meni je frizerka miješala i nanosila malo po malo), treba ga tih 20ak minuta dobro utrljavati u kosu. Smrdi po wc-netu btw, ali ne uništava kosu (meni je bila ista prije i poslje tretmana).
Boju mi je skinulo za nijansu-dvije (bila sam dosta tamna), ali mi je opet potamnila jer frizerka nije znala da kod skidanja tamnijih boja treba obavezno staviti 10ak minuta blagi blajh i dva-tri tona svjetliju boju od željene. Nisam ponovila postupak samo zato jer bi bila morala ponovno platiti, iako je greška bila njezina. 150kn je koštalo to skidanje.

Mislim, preparat sam po sebi djeluje - skida boju, šta je kosa manje bojana to lakše (vrhovi će npr ostati tamniji), ali djeluje. Ja smatram da je za neuspjeh kod mene zaslužna neiskusna i neinformirana frizerka.
Dobro se raspitajte u salonu prije nego krenete, posebno oko tog dijela s blajhom (neznam dali je to slučaj sa svim skidačima) i naknadnim bojenjem.
*lex* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 18:48   #283
Ja sam to prošle godine radila u Dessange-u. Iz tamno smeđe u plavu, kad mi je to čudo stavila kosa mi je bila prekrasne narančaste boje koju sam oduvijek pokušavala imati, pitala sam ih mogu li mi kosu tako ostaviti

Ne sjećam se točno procesa, to nešto su mi stavili na glavu, malo čekala i to je to

Kosa mi nije bila nešto prestrašno oštećena, ništa gore nego što je bila. Kasnije sam se ošišala do iznad ramena da pustim zdravu kosu da raste.
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 12:53   #284
I mene ovo zanima... Planiram već dugo kod nekog to napravit, ali se ne usudim baš na blef jer imam kosu do ispod polovice leđa.. Pa curke koje ste to radile recite detalje plz
Fritulaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 10:57   #285
Jel to uklanja samo tamnu boju ili i svetlu? Meni je kosa do pola malo svetlija od prirodne (nije blanš) pa bih da izjednačim.
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:48   #286
Quote:
Fritulaa kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima... Planiram već dugo kod nekog to napravit, ali se ne usudim baš na blef jer imam kosu do ispod polovice leđa.. Pa curke koje ste to radile recite detalje plz
Ja sam par postova prije napisala svoje iskustvo... Pošto imaš tako dugu kosu, ja bi preporučila da odeš u salon i zamoliš da ti isprobaju tretman na jednom pramenu samo. Neznam koju boju imaš sad i koju bi htjela, ali najbolje ti je u salonu pitati i dio o blajhu, naknadnom bojenju i slično. Vjerojatno će ti vrhovi ostati najtamniji jer je na njima više boje pa pitaj hoće li biti moguće to izjednačiti samo bojom, blajhom, ponovnim tretmanom...? Lista pitanja i pravac salon.

Quote:
0106 kaže: Pogledaj post
Jel to uklanja samo tamnu boju ili i svetlu? Meni je kosa do pola malo svetlija od prirodne (nije blanš) pa bih da izjednačim.
Metoda dekolorizacije djeluje samo na tamniju boju, ne možeš se vratiti iz svijetle u tamniju s ovim postupkom. No ako ti je samo malo svjetlija, to se lako izjednači bez agresivnih postupaka.
*lex* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 14:18   #287
Da, tnx... Naravno, ispitat ću se kod nekoliko frizerskih, samo sam mislila ako je netko to radio i bio zadovoljan rezultatom da kaže gdje je to radio.. Što više iskustava to bolje ... Bojim se u tamno smeđu (čitaj crnu ), a prirodna mi je neka svijetlo smeđa.. Zapravo me najviše muči crveni odsjaj ... A dobro, budem se još raspitala...
Fritulaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 14:34   #288
Smile

evo jedna slika moje frendice sa crnom kosa koja je u salonu uspjela dobiti ovu boju.

Prvo su joj morali raditi te tzv kupke za posvjetljivanje i nakon toga ne zna sta ali je dobila ovu mrak boju i kovrce iako ima skroz ravnu kosu

Upravo planiram zvati taj salon da mi dodu doma, jer oni imaju i tu mogucnost pa se javim sa svojim rezultatom
Suncemoje11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 12:44   #289
Prešla sam pol Interneta uzduž i poprijeko, ali što više čitam to manje znam , pa dižem temu.

Htjela bih uzeti Dikson Decap i napokon izaći iz začaranog kruga farbanja u tamno. U uputama piše da ta stvarčica „u potpunosti ili djelomično uklanja oksidacijske, direktne i kontrastne boje“, no ono što još nisam uspjela izguglati je u kojim to slučajevima skida boju u potpunosti, tj., koliko slojeva boje u praksi skida?

Čitala sam da je curama koje su skidale crnu ili tamnosmeđu, bjesomučno farbanu, uspio skinuti do nekakve mahagonij, smeđe, narančaste, kako kojoj, no kod mene je situacija malo drugačija.

Trećina kose mi je prirodna, zlatno svijetlo smeđa dubine 7, ostatak kose tamnosmeđa koja se isprala na smeđu 6icu sa narančastim odsjajem.
Zadnji put sam se farbala prije godinu dana; predzadnji šest mjeseci ranije dva puta u razmaku od mjesec dana.

Uglavnom, nemam više od tri (isprana) sloja boje na kosi (kako gdje) - da li bi ih Diskon mogao u potpunosti skinuti do prirodne, odnosno, da li bi se to moglo obaviti u samo jednom nanošenju?
Ili mi je nerealno očekivati da bi Dikson išta odradio na mojoj kosi, s obzirom da se radi o staroj, ispranoj farbi?

Nadam se da nisam previše zakomplicirala stvari, svakakvih informacija ima na netu i na ovoj temi, ali za moja pitanja ništa specifično, a stvarno bih voljela izbjeći ponovno farbanje u tamniju boju da ubijem crveni pigment.
A i malo sam kukavica po pitanju eksperimentiranja sa kosom pa mi treba ohrabrenje

Uglavnom, ako netko ima volje i strpljenja podijeliti svoje iskustvo, zahvaljujem unaprijed na odgovoru.
razz mattazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 10:36   #290
Bojam se u crno vec godinama. Nedavno sam cula za Dikson Decap i odlucila sam isprobati jer mi treba promjena. Planiram cekati negdje do proljeca da mi kosa jos malo izraste. Nisam se bojala vec 2mj. Prirodno sam svijetlo smeđa. Duzina kose mi je preko pola leđa. Zanima me da li taj Dikson Decap utjece na prirodnu boju kose (odnosno moze li je posvijetliti) ili samo na bojanu?
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 16:52   #291
posvjetli i prirodnu. stavi najprije na vrhove pa prema tjemenu, tamo najprije primi.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 10:58   #292
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
posvjetli i prirodnu. stavi najprije na vrhove pa prema tjemenu, tamo najprije primi.
Hvala na odgovoru.
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 16:00   #293
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3667

Evo, da ne ponavljam i tu....imam pitanje u vezi posvjetljivača...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 00:08   #294
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3667

Evo, da ne ponavljam i tu....imam pitanje u vezi posvjetljivača...
ovo nije za skidanje boje, ovo je blajh. osim toga je za prirodno smedu do crnu kosu. ne za ofarbanu u tamno smede, skoro crno, ili sta vec....
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 14:03   #295
Primijetila sam da to piše...no, već sam odlučila da neću experimentirati .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:09   #296
Koja je razlika, sto je bolje uzeti? Ispada da ovaj Dikson Eco Decap ne dira prirodnu boju kose...hmm...
http://valera.com.hr/webshop/dikson-...-boje-455.html
http://lolita.com.hr/dikson-boje-za-...idac-boja-kosa
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 20:39   #297
Gdje u Hrvatskoj ima za kupiti FAMA kidac boje?
__________________
"Dwell here in gentleness, Bast, and let your blessings be upon us."
Per-Bast is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 11:55   #298
Sredstva za skidanje boje ili dekolorizatori

evo pitat cu i ovdje isto pitanje kao i na drugoj temi. pa ako netko zna ili je probao..
Može li sprej john frieda za posvjetljivanje ili neki drugi iz Mullera npr Schwarzkopf beach blonde , posvijetliti za par nijansi farbanu tamno smeđu kosu (jako tamnu) na način kao što blajh kupka ili skidač boje radi? Dakle skine crnilo, ostavi narančaste nijanse i onda to sve fino prefarbati u neku svijetlo smeđu?



Sent from my iPhone using Tapatalk
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:38   #299
Tražim savjet..

Preporučili su mi da odradim skidanje boje s kose sa Paul Mitchell proizvodom (u frizerskom). Navodno ne uništava kosu kao blajh. Da li tko ima iskustva s tim preparatom?
bubi Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 16:51   #300
vitamin c

prije nekih mjesec dana sam skidala boju vitaminom c - imam pofarbanu crvenu a prirodno pepeljastu sa sijedima
ugl, ta pasta od vit. c i šampona mi je izjelo tjeme, no dobro, brzo je prošlo spomoću prirodnih proizvoda... mene zanima jel pametno ponovo stavljat tu pastu, NE naravno na tjeme, nego bih recimo stavila kosu u rep pa samo na rep? budući da nisam baš zadovoljna rezultatom prvog skidanja. jel to ima efekta ako stavim više puta ili što se skine, skine se?

pomognite neznalici
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.