Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2012., 12:15   #1
Kuhinjske radne ploče - materijali i održavanje

Pozdrav, ima li itko možda iskustva za izradom kuhinjske radne ploče od betona, npr. kao na ovom linku:

http://www.youtube.com/watch?v=imppzBYinp8

tj. da izgleda nekako ovako:





dakle, trazim preporuku za majstora koji bi mi to radio, da li je netko vidio negdje uživo, tj. da li se itko u nas bavi time?
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 12:41   #2
A u čemu je problem ?
Odeš do kamenara i naručiš ploču po želji,
nađeš bilo kojeg majstora (možda i sam) koj će to postaviti i kraj priče.
gringo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 13:41   #3
kamenar? oprosti, ali nisam upoznata s tim pojmom. znam da postoje klesari ali ne znam kakve veze ljudi koji obrađuju kamen imaju sa izradom šablone i kalupa, lijevanjem i obradom betona na način da bude pogodan za kuhinjsku podogu? imaš možda neku konkretnu preporuku?
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:14   #4
Viđala sam takve plohe na slikama ali nikad uživo, pretpostavljam da kod nas to nije baš popularno. Trebalo bi izliti beton u kalupe po mjeri, polirati, i onda još premazati nekakvim zaštitnim slojem () da ne bude porozno, inače će se sve živo upiti u taj beton. Tako da bi idealno bilo da nađeš nekoga tko se baš bavi time i zna o čemu se radi, a ne nekog majstora kojeg ćeš nagovoriti da ti izlije beton u kalup. Također, takva radna ploča je teška ko vrag, pa treba misliti o tome i kod projektiranja kuhinje, nisam sigurna kako bi se ponašali elementi od iverala kakvi se standardno stavljaju za korpus kuhinje. Sretno...

p.s. ja bih na tvom mjestu odustala od toga i stavila Corian koji postoji u takvom dezenu da izgleda kao da je beton, a puno je lakši, nije porozan i služi za te svrhe. Jest da i košta doduše, ali barem znaš da se kuhinjski elementi neće raspasti pod težinom plohe. Pogledaj na ovoj temi

https://www.forum.hr/showthread.php?t=368647
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 15:31   #5
Pa da, problem je što to kod nas nitko ne radi i više-manje je nikad čuo princip hvala za link, upoznata sam s time ali nema baš točno izgleda koji ja želim, ja bi više "industrijski" izgled
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 15:53   #6
koju ono plocu ima c33? sta nije nesto izgledom slicno betonskoj? ili sam ja sve pomisala
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:08   #7
Ne sjećam se da ona ima neku spešl ploču

Enivej corian ima nešto što liči na one slike gore







A ako to nije dovoljno dobro, za industrijski izgled možda je lakše naći nekoga da napravi ploču od inoksa - od toga i profi kuhari rade kuhinje, valjda ima neki razlog zašto
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:12   #8
Da, upravo inox mi je druga opcija ovaj prvi corian mi dobro izgleda, raspitat cu se detaljnije u vezi toga, svi primjeri koje sam gledala su bili ovi modernistički/uglačani ili "lažni granit" efekt koji mi se ne sviđa hvala puno još jednom
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:16   #9
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
A ako to nije dovoljno dobro, za industrijski izgled možda je lakše naći nekoga da napravi ploču od inoksa - od toga i profi kuhari rade kuhinje, valjda ima neki razlog zašto
ima razlog, mislim da se to iz higijenskih razloga radi od inoxa u profi-kuhinjama, samo ja to u ludilu nebi nikome preporucila, ja imala cijelu kuhinju od inoxa,(doduse, ploca joj je bila drvena) a to je za ubit se
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 19:49   #10
ja imam normalnu radnu ploču, samo je dekor (tamni) beton. jako dobro izgleda uživo.

mislili smo drvo dekor (s obzirom da nitko kod nas neće raditi/rijetko radne ploče od pravog drveta), ali to djeluje umjetno iz aviona

evo:
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 20:46   #11
Što ti je dobra ploča.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 09:13   #12
Quote:
PrittPen kaže: Pogledaj post
kamenar? oprosti, ali nisam upoznata s tim pojmom. znam da postoje klesari ali ne znam kakve veze ljudi koji obrađuju kamen imaju sa izradom šablone i kalupa, lijevanjem i obradom betona na način da bude pogodan za kuhinjsku podogu? imaš možda neku konkretnu preporuku?
Pa pojam kamen je puno bolji i jednostavniji od betona za kuhinjsku ploču.
Odeš do kamenara, kleasara, onih što rade i režu nadgrobne ploče i sl.
Izabereš kamen koj ti paše po boji i izgledu, izrežu ti ga po šabloni, izglade, obrade po želji, zaljepiš na kuhinju i to je to. Problem rješen.
Bez traženja "specijalnih" majstora, kalupa, šalunga, ljevanja, bojanja, premaza, poliranja...
i to jeftinije, postojanije, kvalitetnije i lakše za održavanje.
gringo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 16:13   #13
Quote:
gringo. kaže: Pogledaj post
Pa pojam kamen je puno bolji i jednostavniji od betona za kuhinjsku ploču.
Odeš do kamenara, kleasara, onih što rade i režu nadgrobne ploče i sl.
Izabereš kamen koj ti paše po boji i izgledu, izrežu ti ga po šabloni, izglade, obrade po želji, zaljepiš na kuhinju i to je to. Problem rješen.
Bez traženja "specijalnih" majstora, kalupa, šalunga, ljevanja, bojanja, premaza, poliranja...
i to jeftinije, postojanije, kvalitetnije i lakše za održavanje.
a koji bi to onda bio kamen, a da izgleda ko beton ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 13:07   #14
Quote:
PrittPen kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li itko možda iskustva za izradom kuhinjske radne ploče od betona, npr. kao na ovom linku:

http://www.youtube.com/watch?v=imppzBYinp8

tj. da izgleda nekako ovako:





dakle, trazim preporuku za majstora koji bi mi to radio, da li je netko vidio negdje uživo, tj. da li se itko u nas bavi time?
koliko mi se cini, ne radi se o "klasicnom betonu", vec o (recimo) premazu. moze se koristiti za podove, zidove, stepenice, namjestaj (pa tako i kuhinjske ploce).

kuhinjski elementi se mogu zidati ili izraditi od wedi (ili vedi, nisam siguran) ploca (od njih se rade i saune), te se na njih nanese takav zavrsni premaz. interesantno je sto sve moze biti u jednom komadu: stranice, ploca, sudoper...

neki dan sam gledao stan u kojem su podovi, stepenice i kuhinja od takvog materijala (u njemu zive vlasnici firme koja se tim bavi).

meni osobno za svakodnevno koristenje se ne svidja (prehrapavo je, pa mi tako djeluje prekomplicirano za odrzavanje), no za tzv.: adaptirane starine i slicno je jako efektno.

mogu dati kontakt ako zelite (da ne reklamiram)...
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:58   #15
http://slobodnadalmacija.hr/O-ku%C4%.../Default.aspx- mislim da bi dotična htjela nešto ovako;pa nek se potrudi kontaktirati vlasnike.
plavilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:47   #16
Off je pobrisan - ovo nije mjesto za rasprave o pločama od kamena
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:34   #17
Meni su upravo montirali kuhinju s pločom koja se zove "beton" (bile su tamna i svijetla verzija, ja uzela tamnu). Inače, moj stolar radi s tvrtkom "Egger", te je od njih poručio tu ploču. Ne radi se o pravom betonu, već je samo izgled poput betona, a ploča je normalna kao i sve druge... mislim, nije kamen, već onaj materijal što se inače stavlja za ploče, nisam sigurna koji je naziv.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 09:31   #18
...a, jel ta tvoja ploca pravilnog kvadratnog oblika, ili ne-standardnog, kao na slici gore ?
Mislim da je oblik ono bitno za izvedbu. Izgled nije problem.
gringo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 12:06   #19
Egger beton ( svijetli i tamni ) je dobavljiv samo u 600 sirini. No moguce ga je naruciti kao i laminat ( 1200 x 2800 ) sto vec omogucava puno vece slobode
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:30   #20
Question Ciscenje radne ploce u kuhinji

Nikako ne mogu s moba naci temu na koju bi ovo pitanje pasalo pa molim moderatore da me prebace...

S cim i kako ocistiti masnu mrlju s radne povrsine u kuhinji? Povrsina je ona kakva je na vecini jeftinijih kuhinja (iveral?!), tamne boje. Izgleda da je dobila masnu mrlju kod silikoniziranja i bas mi se onako jako vidi. Uopce mi ne pada na pamet s cime ju ocistiti... Ne usudim se s necim agresivnim... S cime uopce cistiti tragove koji ostaju nakon silikoniziranja?
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.