Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 17:35   #2681
Mislim da se lupocet jedini i smije.Od metrotrexata se cisti 6 mj.Meni je problem bioloska,nije da ne vjerujem doktorici,al strah me.Ta bioloska ipak unisti imunitet.Iskreno neznam koga jos pitat...
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 17:51   #2682
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

Angelsss jel ti to kks koma otkako si na biološkoj? Jesu te slali možda hematologu?
Da, od bioloske se pogorsala. rekla je dr da to nije nista strasno i da ak ja hocu, moze mi prepisati te neke suplemente, zeljezo.. Nije mi spominjala hematologa, al idem na druzenje pocetkom 12. pa cemo vidjeti, mozda me i iznenadi.

Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Mislim da se lupocet jedini i smije.Od metrotrexata se cisti 6 mj.Meni je problem bioloska,nije da ne vjerujem doktorici,al strah me.Ta bioloska ipak unisti imunitet.Iskreno neznam koga jos pitat...
E ovako, nakon bioloske se moras cistiti minimalno 6 mj, i tijekom trudnoce biti na korticima. U slucaju da prerano zatrudnis, moras na abortus. Sve sam se ja raspitala tak da slobodno pitaj ak ti nesto nije jasno.
Jedino se nakon arave treba cekati minimalno 2 god za trudnocu, ovo sve ostalo je oko 6 mj
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 20:48   #2683
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Da, od bioloske se pogorsala. rekla je dr da to nije nista strasno i da ak ja hocu, moze mi prepisati te neke suplemente, zeljezo.. Nije mi spominjala hematologa, al idem na druzenje pocetkom 12. pa cemo vidjeti, mozda me i iznenadi.



E ovako, nakon bioloske se moras cistiti minimalno 6 mj, i tijekom trudnoce biti na korticima. U slucaju da prerano zatrudnis, moras na abortus. Sve sam se ja raspitala tak da slobodno pitaj ak ti nesto nije jasno.
Jedino se nakon arave treba cekati minimalno 2 god za trudnocu, ovo sve ostalo je oko 6 mj
A meni doktorica rekla mjesec dana...Koji je tebi doktor rekao za 6 mj?Neznam kako bi bez bioloske.I to za abortus ti je doktor rekao?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 09:50   #2684
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
A meni doktorica rekla mjesec dana...Koji je tebi doktor rekao za 6 mj?Neznam kako bi bez bioloske.I to za abortus ti je doktor rekao?
Liječim se u KB Dubrava i stalno me više od jednog doktora nadgleda, tako da je to njih nekoliko ponovilo. Kad bolest bude u remisiji, potrebno je oko 6 mj očistiti se od biološke i onda možeš raditi na bebi.
A to što već sad misliš da ne možeš bez biološke, ako ti je loše, nemoj se zezati i razmišljati o trudnoći prije nego ti se bolest smiri.
Obzirom na sve lijekove koje pijemo i koje sam pila, ukoliko se organizam ne očisti u potpunosti a zatrudnim, dr mi je rekla da ću morati abortirati jer riskiram rođenjem djeteta i svoj, a i njegov život. Kako smo i sami donekle ograničeni u nekim osnovnim aktivnostima, zaista bi bilo preteško roditi dijete sa oštećenjima i onda cijeli život se kajati što mu nismo u mogućnosti pružiti normalan život. To je moj način razmišljanja...
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:40   #2685
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Liječim se u KB Dubrava i stalno me više od jednog doktora nadgleda, tako da je to njih nekoliko ponovilo. Kad bolest bude u remisiji, potrebno je oko 6 mj očistiti se od biološke i onda možeš raditi na bebi.
A to što već sad misliš da ne možeš bez biološke, ako ti je loše, nemoj se zezati i razmišljati o trudnoći prije nego ti se bolest smiri.
Obzirom na sve lijekove koje pijemo i koje sam pila, ukoliko se organizam ne očisti u potpunosti a zatrudnim, dr mi je rekla da ću morati abortirati jer riskiram rođenjem djeteta i svoj, a i njegov život. Kako smo i sami donekle ograničeni u nekim osnovnim aktivnostima, zaista bi bilo preteško roditi dijete sa oštećenjima i onda cijeli život se kajati što mu nismo u mogućnosti pružiti normalan život. To je moj način razmišljanja...
Bolest mi je u remisiji, ali pretpostavljam da će se bez biološke pogoršat. Neznam, rizik uvijek postoji, i pomisao na bolesno dijete je grozno, nedaj Bože. Al s druge strane djeca su takvo blago, a ja bi voljela imat još jedno, tako da ako se očistim od ljekova volila bi pokušat...Ja se pitam jel ti ljekovi ostave tragove...
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:08   #2686
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Bolest mi je u remisiji, ali pretpostavljam da će se bez biološke pogoršat. Neznam, rizik uvijek postoji, i pomisao na bolesno dijete je grozno, nedaj Bože. Al s druge strane djeca su takvo blago, a ja bi voljela imat još jedno, tako da ako se očistim od ljekova volila bi pokušat...Ja se pitam jel ti ljekovi ostave tragove...
Baš zato što uvijek postoji rizik, dr će ti propisati kortiće, preventive radi. S druge strane, možda ti trudnoća pomogne i trajno primiri bolest.

Uf, ja sam već 10+ godina na kortićima i metotrexatu/aravisalazopyrinu, sigurna sam da je sve ostavilo traga. Sjećam se da su doktori govorili da će mi šanse za trudnoću biti minimalne, valjda zbog te kombinacije kortića i citostatika.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:18   #2687
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Baš zato što uvijek postoji rizik, dr će ti propisati kortiće, preventive radi. S druge strane, možda ti trudnoća pomogne i trajno primiri bolest.

Uf, ja sam već 10+ godina na kortićima i metotrexatu/aravisalazopyrinu, sigurna sam da je sve ostavilo traga. Sjećam se da su doktori govorili da će mi šanse za trudnoću biti minimalne, valjda zbog te kombinacije kortića i citostatika.
Da ja mislim da citostatici smanjuju broj jajnih stanica, tako nešto.Al kad bez ljekova ne možemo.Ja sam sa tim svim prestala kad sam prešla na biološke, a i biološka mi je tek treća pomogla.
Kakvo ti je stanje sad, hoće li te stavljat na biološke?
Ili sam pročitala da ih već uzimaš?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:12   #2688
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Da ja mislim da citostatici smanjuju broj jajnih stanica, tako nešto.Al kad bez ljekova ne možemo.Ja sam sa tim svim prestala kad sam prešla na biološke, a i biološka mi je tek treća pomogla.
Kakvo ti je stanje sad, hoće li te stavljat na biološke?
Ili sam pročitala da ih već uzimaš?
Već sam na biološkoj, na enbrelu i jako sam zadovoljna. Kortiće izbacujem početkom slj mjeseca totalno, ali citostatici ostaju. Koliko sam shvatila, njih se niti ne izbacuje, ostaju bez obzira na biološku. Kako to da ih ti ne piješ? Na kojem si lijeku?
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 17:57   #2689
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Već sam na biološkoj, na enbrelu i jako sam zadovoljna. Kortiće izbacujem početkom slj mjeseca totalno, ali citostatici ostaju. Koliko sam shvatila, njih se niti ne izbacuje, ostaju bez obzira na biološku. Kako to da ih ti ne piješ? Na kojem si lijeku?
Ja sam bila na enbrelu,pa humiri sa metrotrexatom.Niti jedan mi nije bio bas nesto,ono bolje al ne sasvim,tako da sam metrotrexat izbacila sama i stanje mi je bilo isto.Onda me dok.stavila na roactembru koja moze bit sama,i tad mi se spustila sedimentacija i Crp.Jedino moram svaku vecer popit po pola brufena.Jel ti pijes tablete za bolove.Ja sam panicar tako da mi dode da maknem sve ljekove od straha da sta ne dobijem jos,al kad se sjetim prije kako mi je bilo,uzas...
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 18:05   #2690
Ne pijem nista osim salazopyrina, medrola, suplemenata i tableta za zeludac. Ove protiv bolova imam za svaki slucaj jer sam ih prije pila minimalno 5, ali zadnjih mjeseci nisam popila ni jednu. Joj mogu misliti kako ti je, toliko se nadas bioloskoj i onda ni ona ne pomaze. Roactemra ti je ok?
Brufen pijes za bolove ili? Od kad si uopce stabilno?
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 21:53   #2691
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ne pijem nista osim salazopyrina, medrola, suplemenata i tableta za zeludac. Ove protiv bolova imam za svaki slucaj jer sam ih prije pila minimalno 5, ali zadnjih mjeseci nisam popila ni jednu. Joj mogu misliti kako ti je, toliko se nadas bioloskoj i onda ni ona ne pomaze. Roactemra ti je ok?
Brufen pijes za bolove ili? Od kad si uopce stabilno?
Da,roactembra mi je ok,nema oticanja.Stabilno sam nekih godinu dana.Jedino ujutro kad se dignem malo me bole rucni zglobovi,pretpostavljam da to boli i od ostecenja.Problem mi stvara vrat jer usljed tih upala mi je nastalo ostecenje na atlanto zglobu,a to je zeznuto i bolno,ti bolovi su bili nesnosni.Vrat uopce ne mogu rotirati i nikad necu moc.Tako da najvise radi vrata moram pit brufene.Jel tebe nakon noci sta vise boli ili je s enbrelom i to nestalo?Probala sam i mjenjat prehranu ali nisam vidila razliku.Crp mi se popeo tada na 60.Jesi ti sta od alternative probala?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 09:45   #2692
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Da,roactembra mi je ok,nema oticanja.Stabilno sam nekih godinu dana.Jedino ujutro kad se dignem malo me bole rucni zglobovi,pretpostavljam da to boli i od ostecenja.Problem mi stvara vrat jer usljed tih upala mi je nastalo ostecenje na atlanto zglobu,a to je zeznuto i bolno,ti bolovi su bili nesnosni.Vrat uopce ne mogu rotirati i nikad necu moc.Tako da najvise radi vrata moram pit brufene.Jel tebe nakon noci sta vise boli ili je s enbrelom i to nestalo?Probala sam i mjenjat prehranu ali nisam vidila razliku.Crp mi se popeo tada na 60.Jesi ti sta od alternative probala?
Ajoj koma. Stabilno si, a nisi dobro.
Ja srećom, nemam više problema sa jutarnjom ukočenosti, iako sam skužila da recimo, pošto si dajem enbrel svake srijede, već u ponedjeljak i utorak se javljaju bolovi. Valjda se neću i od toga odvikavati kao od medrola.
Inače, ja sam se razboljela sa 17 tak da je moja mama sve alternativno isprobala na meni. U pravilu, samo jednu dijetu nisam, jer je podrazumijevala zabranu svih mliječnih proizvoda, a i na početku osteoporoze sam pa se nisam smjela igrati s tim. Puno toga mi je pomoglo oko jačanja imuniteta, obzirom da nakon prvog dvomjesečnog boravka u bolnici nisam smjela biti u doticaju s ljudima oko 6 mj.
I još nešto, u što inače ne vjerujem, bioenergija. Išla sam kod jednog gospodina mjesec i pol dana zbog općeg, lošeg stanja i zato što mi je desna ruka bila nepokretna, pa je rekao da moram ići dokle god ga ne budem mogla zagrliti. Nikad mi ništa nije naplatio a jako mi je pomogao, a išla sam kod njega u biti i kasnije, kad god mi je bilo jako loše. Tako da eto, ima šarlatana a ima i oni drugih... Sve u svemu, imam dosta bogato iskustvo s bolesti.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:54   #2693
Žemske,jel koja od vas ima problema povremeno sa kozom..
Vec nekolko mjeseci imam diskretni eritem obraza i brade,no zadnji nekoliko dana i nije vise tolko diskretni..
Nalaz magnetne cekam dva tjednajeli to normalno?
najnoviji nalazi kks, leukociti 21
segmentirani neutrofilni ranulociti 98(to neznam kaj znaci)
limfociti 7
Sedementacija eritrocita 1 sat 38
CRP16
i bas se danas lose osjecam ,bole me ramena to je nesto novo,
lumbalni dio kraljeznice
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:05   #2694
Quote:
duxi9 kaže: Pogledaj post
Žemske,jel koja od vas ima problema povremeno sa kozom..

Vec nekolko mjeseci imam diskretni eritem obraza i brade,no zadnji nekoliko dana i nije vise tolko diskretni..

Nalaz magnetne cekam dva tjednajeli to normalno?

najnoviji nalazi kks, leukociti 21

segmentirani neutrofilni ranulociti 98(to neznam kaj znaci)

limfociti 7

Sedementacija eritrocita 1 sat 38

CRP16

i bas se danas lose osjecam ,bole me ramena to je nesto novo,

lumbalni dio kraljeznice

Mislis na tzv."seljacko rumenilo" ? Ja se s tim mucim od kad sam bolesna, al nekako smo sazivjeli pa ignoriram postojanje.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:34   #2695
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Mislis na tzv."seljacko rumenilo" ? Ja se s tim mucim od kad sam bolesna, al nekako smo sazivjeli pa ignoriram postojanje.
Ahoj jos i to
Pitam jer sam u bolnici primjetila jos jednoj zeni isto a meni se cini da mi to sve crvenije

napudrala bum ovo sta smeta a obraze ostavim , ber mi nece biti potrebno rumenilo
:tjesimse:
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:36   #2696
Quote:
duxi9 kaže: Pogledaj post
Ahoj jos i to

Pitam jer sam u bolnici primjetila jos jednoj zeni isto a meni se cini da mi to sve crvenije



napudrala bum ovo sta smeta a obraze ostavim , ber mi nece biti potrebno rumenilo

:tjesimse:

Meni je kako kad, ali kazem, nisam pridavala previse pozornosti tome. Moram sad poceti
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 12:28   #2697
evo i mene ponovno
dobila sam dijagnozu-ipak je RA, reumatologica je prepisala zasad Decortin 7.5mg jednu dnevno i još jedan neznam kako se zove,čitala sam svašta nešto za Decortin za nuspojave,najviše za to debljanje pa me zanimaju vaša iskustva.... i ovako imam višak kg pa ako ih se još nakupi jaooo meni :-(
jopina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 14:04   #2698
Nije ti to visoka doza, ne bi trebala imati neke veće i ozbiljnije nuspojave, one se obično javljaju kod dužeg uzimanja i kod visokih doza. Savjet: pazi na količinu hrane koju jedeš, nemoj se mjeriti po osjećaju sitosti jer kortići to razmrdaju i možeš u sebe trpati puno više klope dok se ne osjetiš sitom. Tako je barem meni bilo pa sam malo stisla kočnicu i jedem onoliko koliko otprilike znam da sam prije jela, ne trpam u sebe dok se ne zasitim. (dobro ja sam bila i na višim dozama od tebe, sada sam na 7,5 i ajmo reći da je ok)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 15:12   #2699
Wink

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nije ti to visoka doza, ne bi trebala imati neke veće i ozbiljnije nuspojave, one se obično javljaju kod dužeg uzimanja i kod visokih doza. Savjet: pazi na količinu hrane koju jedeš, nemoj se mjeriti po osjećaju sitosti jer kortići to razmrdaju i možeš u sebe trpati puno više klope dok se ne osjetiš sitom. Tako je barem meni bilo pa sam malo stisla kočnicu i jedem onoliko koliko otprilike znam da sam prije jela, ne trpam u sebe dok se ne zasitim. (dobro ja sam bila i na višim dozama od tebe, sada sam na 7,5 i ajmo reći da je ok)
Hvala ti punoo, nadam se da neće biti nekih ekstra promjena!
A znaš li što za Resochin? )
jopina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 12:17   #2700
Quote:
jopina kaže: Pogledaj post
Hvala ti punoo, nadam se da neće biti nekih ekstra promjena!
A znaš li što za Resochin? )

Za resochin ti je bitno da redovito ides na kontrole kod oftalmologa, svakih mislim 6 mjeseci. Ja sam ga pila nekoliko godina (oko 7) i nisam imala nikakvih nuspojava.
Jel pijes mozda i metotrexat?
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.