Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 16:40   #1
Adaptacija kupaonice

Molim vas vaša iskustva sa adaptacijom kupaonice:
- da li kada ili tuš kabina
- da li hidromasažna kada ili hidromasažni stup
- gdje ste kupovali materijale(pločice, itd..)
- koliko vas je koštao materijal, koliko ruke
- koliko traju radovi
- na što da obratim pažnju? Npr. ugrdnja kao u hotelu fena za kosu, i slično..
...i sve što mislite da meni i drugima poslužiti kao dobra infomracija...
Hvala...
__________________
Žena, Majka, Domaćica, Poslovna Žena
BrzaZena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 17:06   #2
Quote:
BrzaZena kaže: Pogledaj post
Molim vas vaša iskustva sa adaptacijom kupaonice:
- da li kada ili tuš kabina
- da li hidromasažna kada ili hidromasažni stup
- gdje ste kupovali materijale(pločice, itd..)
- koliko vas je koštao materijal, koliko ruke
- koliko traju radovi
- na što da obratim pažnju? Npr. ugrdnja kao u hotelu fena za kosu, i slično..
...i sve što mislite da meni i drugima poslužiti kao dobra infomracija...
Hvala...
Mi smo upravo u fazi radova (obnavljamo kupaonicu)

-izbacili kadu, stavili kabinu
-stup (ili kabina, mi smo svoju platili 3300, a ima sve...)
-pohižek, mislim da je bjelovarska ulica u sesvetama, ima i mali salon u gradu u žajinoj kod doma sportova ...
-e sad, majstori, to je vec priča za sebe, kreneš s jednom cijenom, a na kraju ti dodaju još brdo toga, obavezno dogovoriti sve u naprijed, npr. bordure naplaćuju posebno, ravnanje zidova i sl.
-radovi traju ovisno o tome što sve radiš, da li idu pločice na pločice ili mijenjaš sve...cijevi i ostalo...

sretno...
tenal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 17:55   #3
Prilikom adaptacije nase kupaonice zao mi je sto nismo stavili nas sat za vodu (zgrada, zajednicki sat). Tako bi to proslo bezbolno, sad bi opet trebali krsiti po kupaoni, vjerojatno ne puno, ali eto...mozda nekom pomogne...
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 18:06   #4
Quote:
BrzaZena kaže: Pogledaj post
Molim vas vaša iskustva sa adaptacijom kupaonice:
- da li kada ili tuš kabina
- da li hidromasažna kada ili hidromasažni stup
- gdje ste kupovali materijale(pločice, itd..)
- koliko vas je koštao materijal, koliko ruke
- koliko traju radovi
- na što da obratim pažnju? Npr. ugrdnja kao u hotelu fena za kosu, i slično..
...i sve što mislite da meni i drugima poslužiti kao dobra infomracija...
Hvala...
naravno da ovisi o financijama, veličini kupatila
-ako imaš puno mjesta i novaca kutni jacuzzi za 2 osobe+ tuš kabina odvojena a u istom kupatilu
-ugradnja fena kao u hotelu- nikako oni fenovi po hotelima su živi užas, nikad nećeš naći dobar ugradbeni fen kakav možeš naći mobilan-npr. profesionalan s ionima i sl. a i opasno je šušit kosu odmah pored kade-u slučaju da ti je kupatilo malo
-radovi traju oko 15dana ( dok poruše sve staro, pa promijenje cijevi, pa betoniraju prekopano, pločice, ugradnja sanitarija)
-čula sam da tuš sa hidromasažom troši dosta struje, da vidi da ćeš ga zaista koristit ili će ti služit kao i običan-u tom slučaju ti se ne isplati
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 09:51   #5
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Prilikom adaptacije nase kupaonice zao mi je sto nismo stavili nas sat za vodu (zgrada, zajednicki sat). Tako bi to proslo bezbolno, sad bi opet trebali krsiti po kupaoni, vjerojatno ne puno, ali eto...mozda nekom pomogne...
Kako ,kako?Može malo detaljnije!Nisam imala pojma da se u zgradi može staviti vlastiti sat za vodu.Ja namjeravam rušiti kupaonicu i vrlo rado bih stavila vlastiti sat ali nisam znala da je to moguće.Može malo detalja.Baš sam zaintrigirana.
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:21   #6
Pod pretpostavkom da su instalacije izvedene tako da ti vodu u cijeli stan (kuhinja, kupatilo, wc?) vodi jedna cijev (koja se onda račva na pojedine potrošaće) možeš staviti svoj vodomjer s time da ga moraš svakih nekoliko godina mijenjati odnosno atestirati. Za detalje se obrati upravitelju zgrade.
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:23   #7
mi prije nekih 15 god. smo naručili sat baš od Vodovoda oni su nam ga i montirali, pa nam oni svaki mjesec sami očitavaju brojilo koje je pored stepeništa vanjskog dok neki u zgradi imaju te svoje satove pa moraju upisivat stanje na oglasnoj pa predstavnik zgrade računa. uglavnom vjerojatno ovo kao ja košta malo više ali je komotnije i Vodovod ti održava vodomjer
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 20:21   #8
ja upravo preuređujem kupaonicu!! još nije gotovo pa ne ću staviti smješka.

kupila sam na kraju pločice u Petrokovu. zaljubila sam se u model na prvi pogled i nisam mogla odoljeti.

no, pri potrazi za svim i svačim u kupaonici, doživila sam jedno od najgorih iskustva u životu. i to od prodavača u technocommercu u novoj branimirovoj.
ukratko, dvije cure (sestra i ja) su bile same u potrazi za lijepim i funkcionalnm dizajnom. i prodavač je počeo savršeno, no onda je slijedilo:
1. bahati odgovor -- na naše inzistiranje da ako nam treba 6 m2 jednih pločica, ćemo uzeti 7 m2, a ne 10 m2 koliko je on rekao da nam treba, bahato je odgovorio da ako znamo računati bolje od njega da se sjednemo za njegov kompjuter i same napravimo ponudu. pristojno smo prešutile tu bahatost
2. šokantni šovinistički komentar -- objašnjavao nam je kakvih sve vratašca za kadu imaju u ponudi i crtao nam je da si blje predočimo i onda rekao "a zašto nemate nekog muškog sa sobom?". ja sam pristojno odgovorila da je kupaonica moja i da mi za izbor pločica ne treba muškarac. onda se nešto počeo ispričavati da nije ništa loše mislio, no moja sestra ga je skoro odalamila no pristojno se suzdržala. kad smo izašle van, samo smo poderale ponudu.



znam, ima ljudi i ovdje koji će se složiti s tipom i koji će reći "tko vam je kriv", ali ja sam jednostavno prešokirana doživljenim. i što više razmišljam o tome, to sam uvjerenija da sam trebala na mjestu se dići i otići.
a preko raznih veza sam saznala da se ne isplati vlasnicima buniti pa odlučila sve na netu prikazati!

...jer nadam se da se loš glas daleko čuje!!! pa nek si slijedeći put zadrži svoje misli u svojoj praznoj tintari!

grrr....
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 10:57   #9
Adaptacija kupaonica gotova prije kojih 3 tjedna:
- izbacili kadu, stavili tuš kabinu (majstor je nadogradio zid, tako da sad imam s tri strane zid i samo vrata za tuš kadu)
- većinu materijala u petrokovu, malo su skuplji, valjda će vrijediti
- ukupna cijena, ne znam, cca 20.000 kn (možda malo više) za kupatilo, wc i kuhinju (promjena cijevi, skidanje starih pločica, nove pločice, montiranje wc školjke x 2, podžbukni kotlić... majstor je sam kupovao neke materijale pa je onda valjda u toj cijeni i taj materijal (podžbukni kotlić, ljepilo za pločice, pločice (djelomično))...
- meni su radovi trajali cca 2-3 tjedna, iako majstor nije bio stalno, dolazio i odlazio kako mu je odgovaralo - meni je to bilo OK, jer mi se ne žuri.
- na što obratiti pažnju... da na kraju sve funkcionira (prije nego majstor ode), meni je čak ušarafio vješalice za ručnike, držač za wc papir... tko bi se s tim zezao poslije i bušio pločice... čak mi je na ventilacijski odvod stavio onaj ventilator na struju - to je prva liga!
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 10:14   #10
a jel moze i koja slika, novo adaptiranih ? Onako za ideju ..
tona07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 11:34   #11
Mi smo renovirali cijelu kupaonu. Sve smo morali obnavljati, od cijevi (instalacija i njihovih pozicija) do citavog kupaonskog namjestaja.
Stavili smo veliku tus kadu da se ne naguravamo u onim malim,a uvijek moze stati bez problema dvoje ljudi
Majstori su nas odrali, ali su napravili odlican posao, pa i nismo toliko nezadovoljni. Mozda da smo bili u manjoj strci sa vremenom bi mogli naci nekog jeftinijeg. Sve skupa je trajalo oko 2-3 tjedna.

Eh, sad, da imam veliki prostor sigurno bi uzela veliki jacuzzi (fino se mozes i kupati i tusirati), velika dva lavaboa sa mramorom uokolo, neku propisno veliku wc skoljku...ali to je sad vec za one malo dubljeg džepa i megalomanskijih orijentacija

Evo kako je to prije izgledalo, a kako sada:


vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:01   #12
Ovako ja sam se na ovo odlučio sve sam kupovao u ferotermu i onda sam na te cijene dobio 22 % popusta (skoro uvijek možeš tražiti popust za keš jer oni standardno prodavaju sa cca 25% - 30% višom cijenom.)

Ja sam uzeo klasičnu kadu. Onaj hidromasažni zid/tuš u tuškabini je totalna debilana- to izbjegavaj.
Na donju kupaonu sam uzeo tuš kabinu- tuš kabina od 80 cm je malo klaustrofobična- uzmi barem 90 cm.

pipe to ti je skupo, ala 500-1000 kuna (obične - niti jeftikaner niti armani- vidio sam armani pipu od 10.500 kuna- hmm da)
Za tuš kabinu sam uzeo tuš mješalicu bez pipe (samo imaš onaj tuš crijevo)...

Za pločice sam ovako napravio. Izabrali pločice a majstor ih je otišao kupiti (dučan je u susjedstvu pa nije bilo nekog prevelikog štrapaca za nikoga...)

Sve sam kupovao u ferotermu...

još je u postupku slaganja pa nemam gotovih sličica...

fen ugradbeni to izbjegavaj. I jeftinije i bolje ti je običan vulgaris fer sa 300 opcija s kojima prodaju...
Meni fen izdrži oko godinu dana tak da i na mijenjanje istog računaj...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:05   #13
i koliko vas je to renoviranje došlo - ako nije tajna
.. i demosten i vikica a i ostali
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:30   #14
Hmm...de da se sjetim..
kada-800kn
plocice-2500
postavljanje-2500
instalacije 7000
lavabo 600
razni elementi za sapun, cetkice, wcdaska, ogledalo, i dr.- oko 2500

psss...bolje da nisam stavljala cijene..sad sam se onesvijestila od troska...( a kupaona je 2*3...ono.. extra mal, sad si samo mogu zamislaiti da imam finu, pristojo veliku kupaonu )
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:46   #15
ne brini, znam ljude koji su platili skoro 1/3 više nego ti....
a kupaona je isto mini 2,5x2

Tak da mi ovo tvoje i nije tako puno
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 16:02   #16
Pa da, 15k kn bi bio neki minimum cijene ako komplet renoviras kupaonu i ne trazis nikakve perverzije (hidro-tus i sl).
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 22:26   #17
Mijenjaj sve cijevi!
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:36   #18
Adaptacija kupaonice

Hej!! I need help!! Uskoro se spremam preurediti stan i počet ću s kupaonicom. Ima netko kakvih iskustava s tuš kabinom kojoj je kada izrađena od pločica?
ivanablue is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 01.07.2008., 16:17   #19
Znaci, da zapravo nemas tus kabinu nego da je pod od plocica? Ako je tako, moje iskustvo nije dobro. Imala sam priliku koristiti takvu tus kabinu i uvijek mi je taj pod nekako bio hladan, puno vise nego od obicne kade ili tusa, a nisam bas bila zadovoljna ni s higijenom. Imam feeling da tus kabinu ili kadu mogu dobro oprati (emajl, plastiku), a fuge su uvijek fuge i meni su nekako nehigijenske. U tu sam tus kabinu uvijek ulazila u japankama .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 21:59   #20
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Znaci, da zapravo nemas tus kabinu nego da je pod od plocica? Ako je tako, moje iskustvo nije dobro. Imala sam priliku koristiti takvu tus kabinu i uvijek mi je taj pod nekako bio hladan, puno vise nego od obicne kade ili tusa, a nisam bas bila zadovoljna ni s higijenom. Imam feeling da tus kabinu ili kadu mogu dobro oprati (emajl, plastiku), a fuge su uvijek fuge i meni su nekako nehigijenske. U tu sam tus kabinu uvijek ulazila u japankama .

Hvala na informaciji...

Raspitala sam se kod nekoliko majstora....neki mi preporučaju neki ne..uglavnom, vele da nije baš najbolje rješenje za kupaoicu u stanu....

Tak da sam sad u nedoumici. Full mi se sviđa takav stil, a nisam sigurna kak to sljaka (u slučaju kvarova i sl)
ivanablue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.